Premier League grała w Nowy Rok. Chelsea rozbita przez Tottenham. Koncert Kane'a. [ZAPIS MULTIRELACJI]

• czwartek, 01 stycznia 2015
  • 90. min. + 5

W tym momencie w Premier League jest dwóch liderów. Chelsea i Manchester CIty mają tyle samo punktów, bramek strzelonych i straconych. Tottenham awansował na piąte miejsce. Dzisiaj to wszystko. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne relacje na sport.pl. W Nowym Roku życzymy wam i sobie jak najwięcej takich spotkań!

To był fantastyczny mecz. Nie boje się napisać, że najlepszy w tym sezonie w Premier League. Piękne bramki, akcje, podania i walka do samego końca. Za to kocha się tę ligę.

KONIEC.

Hazard oddaje strzał rozpaczy.

• 90. min. + 3

Mourinho jest wściekły. Gospodarze długo przetrzymują piłkę w narożniku boiska.

Sędzia dolicza pięć minut.

• 87. min.

Dwójkowa akcja obrońców. Ivanović wyłożył piłkę wzdłuż linii bramkowej. Akcję przytomnie zamknął Terry pakując ją do pustej bramki.

• 82. min.

Rozśpiewali się kibice Tottenhamu. Doczekali się przekonującego zwycięstwa z Chelsea. To będzie najwyższy wynik w historii.

• 79. min.

Asystował Kane. MVP.

• 78. min.

Piłka po uderzeniu Belga odbiła się od Terry'ego i zmieniła tor lotu piłki. Bramkarz nie był w stanie tego obronić. Tottenham odjechał Chelsea. Już na dobre.

• 76. min.

Davies za Rose'a.

• 75. min.

Chelsea w natarciu! Hazard popisał się nietuzinkowym zagraniem piętą. Dzięki temu Azpilicueta miał czystą drogę do bramki i mógł oddać dokładny strzał. Wydawało się, że zrobił to idealnie, ale Lloris wyciągnął się jak struna i pozbawił "The Blues" gola kontaktowego.

• 73. min.

Rzut wolny dla Cheslea. W międzyczasie zmiana. Williana zastępuje Salah.

• 72. min.

Paulinho fauluje Azpilicuete i dostaje kartkę.

• 71. min.

W odpowiedzi mknie szybki atak Chelsea w postaci osoby Edena Hazarda. Belg był wyraźnie szybszy od obrońcy i został przewrócony. Gwizdek sędziego milczy. Powtórki pokazują wyraźnie, że faul był. To powinna być czerwona kartka.

• 69. min.

Znów z dobrej strony popisał się Chadli. Wrzucił piłkę w pole karne wprost pod nogi Eriksena. Duńczyk nie wytrzymał jednak ciśnienia i za długo zwlekał z oddaniem strzału. W efekcie został zablokowany.

• 66. min.

Paulinho w miejsce Townsenda.

• 65. min.

Żółta kartka dla Bentaleba.

• 60. min.

Niesamowitą akcję przeprowadził duet Hazard-Fabregas. A wszystko zaczęło się od prostego błędu obrońcy, który stracił piłkę na własnej połowie. Z prezentu skorzystał Hazard i zagrał na "klepkę" z Fabregasem. Hiszpan obsłużył Belga idealnym podaniem pozostawiając go w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

• 58. min.

Wreszcie ładna kombinacja przed szesnastką. Zakończona niecelnym strzałem Fabregasa.

• 55. min.

Chelsea nie ma pomysłu na grę. Wydaje się, że Chelsea będzie musiała przełknąć gorzką pigułkę. Co ciekawe przy takim wyniku nowym liderem Premier League jest Manchester City.

• 52. min.

Wydawało się, że będzie to niegroźna akcja. Tottenham ruszył dwójką zawodników. Chadli długo holował piłkę i w ostatniej chwili podał do Kane'a, a ten bez zastanowienia się odwrócił i sprytnym strzałem pokonał zasłoniętego bramkarza. Nie popisała się obrona Chelsea.

• 50. min.

Ramires spróbował swoich sił w indywidualnej akcji. Przestrzelił. Realizator pokazuje rozgrzewającego się Didiera Drogbę. Niedługo powinniśmy zobaczyć Iworyjczyka na boisku.

• 48. min.

Chelsea stara się szybko odrobić chociaż część strat, ale Tottenham póki co przytomnie się broni.

Jose Mourinho reaguje natychmiast. Na drugą połowę nie wyszedł Oscar. Zmienił go Ramires.

Zaczynamy drugą połowę!

• 45. min. + 4

Koniec pierwszej połowy! Szkoda, bo mecz jest wyśmienity!

Jedenastkę wywalczył oczywiście Harry Kane. Faulował Gary Cahill.

• 45. min.

Chadli przeprowadził fantastyczny rajd, ale piłka po jego strzale uderzyła w słupek. Danny Rose nadbiegł z pomocą i dopełnił formalności.

• 42. min.

Chadli na spalonym.

• 40. min.

Kilka szarpanych akcji z obu stron kończących się bez żadnego zagrożenia. Mimo to gra może się podobać. Tempo jest szybkie.

• 37. min.

Danny Rose popisał się czystym jak łza wślizgiem w polu karnym. Zatrzymał szarżującego Ivanovicia.

• 31. min.

Młody Anglik miał przy sobie trzech rywali. Dla niego nie miało to żadnego znaczenia. Przebiegł obok nich i oddał mocny strzał po ziemi z przed pola karnego. Trafił idealnie. W sam róg bramki. Zapachniało pewnym Walijczykiem na White Hart Lane.

• 27. min.

Hazard wkręcił w ziemię Rose'a, ale zamiast dośrodkować prowadził piłkę do samego końca. Wyglądało to tak jakby Belg szukał rzutu karnego. Ostatecznie wyjechał z piłką za linię końcową.

• 24. min.

Znów Costa sprawdzał czujność defensywy rywala. Przetrzymał piłkę na skraju pola karnego, czekając na wbiegających partnerów. Ostatecznie podał do Hazarda, ale z tej akcji nic nie wyszło. Chociaż piłkarze Chelsea mocno protestowali, że jeden z obrońców podczas wślizgu dotknął piłki ręką. Nie ma mowy o karnym.

• 19. min.

Hazard wpadł w pole karne i mimo asysty dwóch obrońców oddał strzał. Piłka uderzyła w słupek i wpadła pod nogi Oscara, który nieudolnie dobijał lewą nogą. Na szczęście dla niego Diego Costa stał przy linii bramkowej i z metra wpakował piłkę do siatki. Nie było spalonego, ponieważ przy słupku stał jeden z graczy gospodarzy.

• 16. min.

Belg zbiera gratulacje od kolegów.

• 15. min.

Ładna akcja na prawym skrzydle zakończona płaskim dośrodkowaniem. Aktywny tego wieczoru Chadli podbił piłkę i uderzył przewrotką. Courtois był czujny i odbił piłkę w bok.

• 10. min.

Mamy pierwszą zmianę. Oczywiście wymuszoną. Kontuzjowanego Masona zastąpi Dembele. Gospodarze chwilę zagrają w osłabieniu.

• 6. min.

Po pierwszych minutach można odnieść wrażenie, że Tottenham ma więcej z gry. "Koguty" płynniej przeprowadzają ataki.

• 4. min.

Pierwszą groźną okazję stworzyli gospodarze. Chadli, który odzyskał miejsce w podstawowym składzie próbował swoich sił strzałem z dystansu. Bramkarz Chelsea nie miał problemów z jej wyłapaniem. Jakby to powiedział Włodzimierz Szaranowicz w FIFIE: "Złapał ją jak muchę, która wolno leci".

• 1. min.

Zaczynamy!

• Skład gości: Courtois; Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta; Fabregas, Matic; Willian, Oscar, Hazard; Diego Costa

• Skład gospodarzy: Lloris; Walker, Vertonghen, Fazio, Rose; Bentaleb, Mason; Townsend, Eriksen, Chadli; Kane.

• Obie jedenastki już na murawie. Za dwie minuty pierwszy gwizdek w derbach Londynu!

West Ham 1:1 West Brom

Wcześniej zakończył się mecz Stoke - Manchester (1:1).

• 90. min. + 2

Na chwilę zawieszamy relację, ale proszę zostać z nami, bo za 30 minut wracamy z hitem tej kolejki - Tottenham - Chelsea.

Ostatni gwizdek!

BONY! Drużyna Łukasza Fabiańskiego dokonała wielkiej rzeczy. Grając w dziesiątkę zdołała doprowadzić do remisu!

• 86. min.

3:3! ZNÓW REMIS! Boyd strzela cenną bramkę dla beniaminka! Podział punktów w tym meczu będzie najbardziej sprawiedliwy. Oba zespoły grają dzisiaj widowiskowo.

• 73. min.

REMIS!!! I ZNÓW PROWADZI CITY! NIESAMOWITE! CO ZA MECZ!! Pięć bramek w 16 minut! Za to kocha się Premier League! Najpierw bramkę z rzutu karnego strzelił Johnson, a następnie niezawodny Lampard uratował skórę kolegom.

• 68. min.

Rodwell! Były piłkarz City przywraca nadzieję na korzystny wynik. Podopieczni Pellegriniego na pewno mają w głowie ostatni mecz z Burnley, w którym prowadzili 2:0 i ostatecznie niespodziewanie zremisowali.

• 67. min.

2:0! Jovetić! City ma już teraz z górki. Mecz toczył się do pierwszej bramki. Jovetić do asysty dorzuca gola. Jest na dobrej drodze do zostania najlepszym piłkarzem meczu.

• 57. min.

2:0!!! Drugi błąd Szczęsnego! Tym razem Polak niefortunnie wybił piłkę przy interwencji w polu bramkowym. Ta trafiła prosto pod nogi Tadicia. Reszta była formalnością.

• 54. min.

Niesamowita interwencja Forstera! Anglik instynktownie broni sprytny strzał Sancheza! Właśnie dlatego to on jest pierwszym bramkarzem Świętych.

Jedziemy z drugą połową.

• 45. min.

Wyniki do przerwy:

Liverpool 2:0 Leicester

Manchester City 0:0 Sunderland

Newcastle 2:1 Burnley

QPR 1:0 Swansea

Southampton 1:0 Arsenal

• 45. min.

Przerwa.

• 43. min.

Hull niespodziewanie podwyższa prowadzenie! Bramkę strzela Rosenior, a asystę zalicza Abel Hernandez.

• 40. min.

Co za parada Szczęsnego! Polak zrehabilitował się za stratę gola kapitalnie broniąc strzał Ward-Prowse'a. Młody Anglik uderzałz około 11 metra, ale Polak nogami zatrzymał futbolówkę! Alderweireld jeszcze próbował strzelić gola przewrotką. Piłka przeleciała wysoko nad bramką.

• 34. min.

Wojciech Szczęsny popełnia błąd, który kosztuje gości stratę bramki! Polak wyszedł na skraj pola karnego chcąc zablokować możliwość oddania strzału albo dośrodkowania Mane. Ten jednak świetnie się zastawił i z ostrego kąta posłał piłkę za kołnierz bramkarza. Sytuację próbował ratować Metersacker, ale zamiast wybić futbolówkę, tylko ją dobił.

• 27. min.

To było fantastyczne trafienie! Reprezentant Anglii potężnie uderzył z przed pola karnego! Coś wspaniałego!

• 26. min.

COLBACK! Newcastle funduje kibicom sporo emocji w Nowy Rok! Zaledwie 26 minut gry za nami, a już wpadły trzy gole!

• 22. min.

Okazuje się, że rzut karny dla Liverpoolu został odgwizdany z "kapelusza". Gospodarze prowadzą niesprawiedliwie. Ale cóż. Taki jest futbol.

• 18. min.

GOOOL! GERRARD! Kapitan "The Reds" zdobywa bramkę z rzutu karnego. Drużyna Marcina Wasilewskiego musi odrabiać straty.

• 15. min.

TAYLOR! Newcastle dzisiaj już bez Alana Pardew na stanowisku trenera, ale jak widać przynajmniej na razie nie rozbiło to drużyny.

• 12. min.

Sakho dynamicznie wbiegł w pole karne i wykończył fantastyczne dośrodkowanie Cresswella. Ta akcja mogła się podobać. West Ham cały czas jest w gazie.

• 6. min.

Świetną okazję miał Graziano Pelle, ale piłka po jego strzale uderzyła w słupek! Szczęsny bezradnie patrzył na piłkę. Miał sporo szczęścia.

• 1. min.

West Ham - West Brom

• Najciekawiej zapowiada się mecz Southampton - Arsenal. Nas ciekawi także mecz Leicesteru, który na Anfield zmierzy się z Liverpoolem. W składzie "Lisów" od pierwszej minuty gra Marcin Wasilewski.

• Za moment rozpocznie się osiem spotkań 20. kolejki.

Koniec meczu.

• 90. min. + 1

Assaidi wpadł w pole karne United, strzelił z lewego narożnika, ale De Gea pewnie złapał piłkę.

Mecz potrwa jeszcze dwie minuty.

Dośrodkowaną w pole karne Stoke piłkę głową do Rafaela zgrał Rooney, Brazylijczyk oddał strzał, ale został zablokowany.

• 88. min.

Im bliżej końca, tym więcej chaosu. Atakują i gospodarze, i goście, ale i jedni, i drudzy gubią piłkę, zanim zdążą zbliżyć się do bramki rywala.

• 83. min.

Jones sfaulował Dioufa, gospodarze mieli rzut wolny, ale nie zagrozili bramce United.

• 81. min.

Z 30 metrów uderzył Shawcross. Kapitan gospodarzy zrobił to bardzo niecelnie.

• 80. min.

Kolejny strzał Van Persiego bez przyjęcia, ale tym razem bardzo niecelny.

• 77. min.

Trzy z rzędu rożne dla Stoke - dwa razy dobrze wybijali obrońcy, którym pomógł Rooney, w końcu Arnautovic się zmęczył i wrzucił źle - w ręce De Gei.

• 70. min.

Jeszcze jeden rzut rożny dla Stoke i jeszcze jedna dobra okazja. Tym razem zamieszanie pod bramką Manchesteru zakończył Diouf - kropnął zza pola karnego, a piłka poleciała tuż nad poprzeczką.

• 69. min.

Słupek! United mają masę szczęścia. Kolejny stały fragment gry i kolejna "główka" Croucha. De Gea był bezradny.

• 68. min.

Niewiele brakowało, a Van Persie zdobyłby piękną bramkę - Holender przyjął na klatkę prostopadłe podanie od Maty i nie dając piłce opaść na boisko, uderzył zewnętrzną stroną stopy, przerzucając bramkarza. Pomylił się nieznacznie.

• 65. min.

Po interwencji Jonesa gospodarze mieli rzut rożny, do dośrodkowania doszedł Crouch, a jego "główkę" ręką zatrzymał Smalling. Ale sędzia chyba miał rację, uznając, że było te zagranie przypadkowe. Nie ma rzutu karnego.

• 64. min.

Teraz było gorąco pod bramką De Gei, bo do dośrodkowanej przez gospodarzy piłki rzucił się Jones i "szczupakiem" omal nie strzelił samobójczego gola.

• 61. min.

Mata dośrodkowuje z kolejnego wolnego, do piłki dochodzi Jones, ale główkuje tak nieczysto i lekko, że Begović mógłby się zdrzemnąć, czekając aż piłka wpadnie w jego ręce.

• 59. min.

Mata ostro dośrodkował z wolnego, ale Begović zażegnał niebezpieczeństwo, dobrze "piąstkując".

• 58. min.

Falcao faulowany pod polem karnym Stoke. Będzie dobra okazja dla United.

• 50. min.

Atakuje Manchester, ale - jak w pierwszej połowie - niewiele z tego wynika.

Drugą połowę rozpoczęli goście.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min.

Sędzia doliczył jedną minutę.

• 42. min.

Interweniując Begovic wyskoczył z wyprostowaną nogą i choć Van Persie był od niego daleko, to ma pretensje do bramkarza Stoke. Między zawodnikami doszło do krótkiej przepychanki.

• 38. min.

Gospodarze sprytnie wykonali rzut wolny - po prostopadłym podaniu sam przed bramkarze United znalazł się Diouf. Był jednak na minimalnym spalonym.

• 35. min.

I znów De Gea się denerwuje, bo po kolejnym rożnym piłka trafiła do Croucha, który oddał strzał. Na szczęście dla United zablokowany przez Smallinga.

• 33. min.

Stoke w natarciu. Teraz piłkę w groźnej sytuacji na rzut rożny wybija Shaw.

• 29. min.

De Gea krzyczy na swoich kolegów, bo ci dopuścili do strzału Camerona. Gdyby lepiej przyłożył głowę do piłki dośrodkowane z wolnego, Stoke mogłoby znów prowadzić.

• 26. min.

1:1 - rzut rożny tym razem wykonał Rooney, dośrodkował dobrze, piłka trafiła do Falcao, który spokojnym strzałem pokonał Begovicia.

• 20. min.

Powinno być 2:0. Fatalnie pod własnym polem karnym zachował się Jones, który łatwo stracił piłkę naciskany przez Dioufa. Ten wyszedł sam na sam z De Geą, chciał technicznie uderzyć "po długim rogu", ale zrobił to bardzo nieprecyzyjnie i przez to bardzo niecelnie.

• 18. min.

Rooney strzelał z wolnego z 25 metrów. Mierzył w okienko, ale uderzył o jakieś dwa metry za wysoko.

• 16. min.

Van Persie piętą do Rooneya, ten już składał się do strzału tuż zza pola karnego, ale ofiarną interwencją piłkę spod nóg wybił mu Whelan.

• 12. min.

Mata wykonał drugi rzut rożny dla United i drugi raz dośrodkował prosto w ręce Begovicia.

• 6. min.

Goście atakują, ale na razie nie potrafią zagrozić bramce Stoke.

• 2. min.

1:0 - dośrodkowanie z rożnego, do piłki najwyżej wyskakuje Peter Crouch, strąca ją na piąty metr do Ryana Shawcrossa, a wychowanek United pewnie pokonuje Davida De Geę.

• 1. min.

Zaczęli.

• Meczem 11. w tabeli Stoke z zajmującym trzecie miejsce Manchesterem United rozpocznie się 20. kolejka Premier League. Faworytem goście, ale dwa ostatnie spotkania wyjazdowe tylko remisowali, a Stoke swoje dwa ostatnie mecze wygrało.