Szalony mecz! Leicester wygrało z United 5:3! [ZAPIS RELACJI]

5 : 3
Terminarz

• niedziela, 21 września 2014
  • KONIEC MECZU

Leicester wygrał z Manchesterem United 5:3 w meczu 5. kolejki ligi angielskiej. W szalonym meczu, który "Czerwone Diabły" kończyły w dziesiątkę bramki strzelali Ulloa (dwie, w tym jedna z karnego), Vardy, Cambiasso oraz Nugent (z karnego), a dla Manchesteru Van Persie, Herrera i Di Maria. Po pięciu spotkaniach Leicester jest na szóstym miejscu w tabeli, a Manchester zajmuje dopiero 12. pozycję i wciąż ma na koncie zaledwie jedno zwycięstwo...

KONIEC MECZU! Leicester wygrało z Manchesterem United 5:3!!!

• 90. min. + 5

Kapitalna akcja Leicesteru. Piłka trzy razy przeszła między nogami piłkarzy Manchesteru, ale szóstego gola nie ma.

Sędzia doliczył sześć minut.

• 88. min.

Schlupp tuż obok bramki De Gei! Napór Leicesteru nadal trwa.

• 86. min.

Schlupp wchodzi za Vardy'ego, strzelca gola i autora dwóch asyst.

• 84. min.

ULLOA I 5-3 DLA LEICESTERU! Strzelił w lewy róg bramki De Gei. Hiszpan wyczuł jego intencje, ale nie zdołał sięgnąć piłki.

• 83. min.

RZUT KARNY DLA LEICESTERU! Czerwona kartka dla Blacketta!

• 80. min.

Świetna kontra Leicesteru po stracie piłki przez Matę. Vardy stanął oko w oko z De Geą i nie zmarnował doskonałej okazji. Sensacja wisi w powietrzu!

• 79. min.

GOL VARDY'EGO! LEICESTER 4-3!

• 77. min.

Juan Mata wchodzi za Di Marię. Argentyńczyk ma za sobą kolejny udany występ.

• 76. min.

King tuż obok bramki De Gei! Dopiero na powtórce widać, że do bramki zabrakło mu nieco więcej niż trochę.

• 74. min.

Schodzi David Nugent, w jego miejsce na boisku pojawił się Matthew James.

• 73. min.

Bardzo nieudany strzał Andera Herrery z dystansu.

• 72. min.

Za Falcao natomiast wchodzi Adnan Januzaj.

• 71. min.

Schodzi Esteban Cambiasso, w jego miejsce wchodzi Andy King.

• 69. min.

Leicester idzie za ciosem i cały czas napiera. Ostatnie dwadzieścia minut zapowiada się fascynująco.

• 64. min.

Niesamowite sceny na King Power Stadium. Esteban Cambiasso znakomicie uderzył z kilkunastu metrów obok bezradnego De Gei!

• 64. min.

CAMBIASSO I 3-3!

• 63. min.

NUGENT I 2-3! Pewnie wykorzystał rzut karny.

• 62. min.

Rafael "fauluje" Vardy'ego - bo można mieć wątpliwości co do tego, czy do faulu rzeczywiście doszło.

• 62. min.

Rzut karny dla Leicesteru!

• 58. min.

Do groźnego dośrodkowania Rafaela nie dosięgnął żaden z trzech piłkarzy Liverpoolu. Van Persie wycofał piłkę przed pole karne, uderzał ją Di Maria, a pięknie piętką do siatki skierował ją Ander Herrera.

• 57. min.

GOL HERRERY, 3-1!

• 50. min.

Kolumbijczyk oddał bardzo ładny strzał z prostego podbicia z linii pola karnego, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Jeszcze będzie musiał poczekać na swoją pierwszą bramkę w barwach Manchesteru United.

• 49. min.

Falcao trafia w poprzeczkę!

• 47. min.

Leicester szybko wykonuje rzut wolny ze środka boiska, ale ich napastnik nie zdołał dosięgnąć do piłki. Gdyby to zrobił, stanąłby oko w oko z Davidem De Geą.

Zaczynamy drugą połowę.

• 45. min. + 2

Wspomniany gol Di Marii. Przydałoby się go zapętlić, można oglądać w nieskończoność.

Koniec momentami szalonej pierwszej połowy. Najlepszym zawodnikiem jak do tej pory Angel Di Maria; w pamięci zapisał się przede wszystkim fenomenalnym golem.

• 43. min.

Groźny rajd Vardy'ego w bardzo dobry sposób powstrzymuje Tyler Blackett.

• 37. min.

Rojo uderza z dystansu, ale dla własnego dobra powinien jak najszybciej zapomnieć o tym strzale.

• 33. min.

Trochę spokojniejszy fragment meczu po wcześniejszych szaleństwach, ale nudno nie jest.

• 28. min.

Ładny wolej Blinda tuż sprzed pola karnego, ale zbyt lekki jak dla Schmeichela.

• 26. min.

Kolejna ciekawa kombinacja Rooneya i Di Marii, nawet jeśli nieudana. Obaj panowie mogą stworzyć niebezpieczny duet.

• 25. min.

Di Maria i Rooney mocno kombinowali z rozegraniem rzutu wolnego, ale zdecydowanie przekombinowali i stracili piłkę na rzecz Leicesteru.

• 20. min.

Van Persie strzela minimalnie obok słupka, ale był na spalonym. Szalone tempo meczu w ostatnich minutach!

• 18. min.

Marcos Rojo zbyt łatwo dał się ograć na lewym skrzydle Jamiemu Vardy'emu. Jego dośrodkowani z linii końcowej na gola świetnym strzałem głową zamienił Leonardo Ulloa. To już jego czwarty gol w tym sezonie!

• 18. min.

GOL DLA LEICESTERU, 1-2!

• 16. min.

Świetna akcja dwójkowa Di Maria - Rooney zakończyła się kapitalnym lobem tego pierwszego.

• 16. min.

KAPITALNY GOL DI MARII, 2-0!

• 13. min.

Kapitalny rajd i dośrodkowanie Falcao z lewej strony strzałem głową wykończył van Persie, choć piłka po jego strzale jeszcze odbiła się od obrońcy Leicester.

• 13. min.

VAN PERSIE I 1-0!

• 11. min.

Świetne podanie Angela Di Marii do Robina van Persiego, ale strzał Holendra został zatrzymany przez Schmeichela. To pierwsza groźna okazja Manchesteru.

• 6. min.

Jak na razie Leicester sprawia trochę lepsze wrażenie i częściej groźnie atakuje, ale konkretów brak.

• 3. min.

Do piłki po dośrodkowaniu Estebana Cambiasso z rzutu wolnego nie sięgnął żaden z zawodników Leicester. Obrona Manchesteru United nie została zagrożona.

• 2. min.

Dośrodkowanie Rafaela nieudane, Kasper Schmeichel spokojnie wyłapuje piłkę.

• 1. min.

Zaczęliśmy!

• Wyjściowy skład Manchesteru United: De Gea, Rafael, Evans, Blackett, Rojo, Blind, Herrera, Di Maria, Falcao, Rooney, van Persie.

• Wyjściowy skład Leicesteru: Schmeichel, De Laet, Morgan (c), Moore, Konchesky, Hammond, Cambiasso, Nugent, Drinkwater, Vardy, Ulloa. Na ławce miejsce zajął Marcin Wasilewski.

• Już za kilka minut w meczu piątej kolejki Premier League Leicester City podejmie u siebie Manchester United.

Leicester
Bramki: Ulloa (17., 83. - karny), Nugent (62. - karny), Cambiasso (64.), Vardy (79.) Kartki: De Laet - żółta Skład: Schmeichel - De Laet, Morgan, Moore, Konchesky - Cambiasso (71. King) - Nugent (75. James), Drinkwater, Hammond, Vardy (85. Schlupp) - Ulloa
Bramki: Van Persie (13.), Di Maria (16.), Herrera (57.) Kartki: Blackett - czerwona, Rooney - żółta Skład: De Gea - Rafael, Evans (30. Smalling), Blackett, Rojo - Herrera, Blind, Di Maria (76. Mata) - Rooney - Falcao (72. Januzaj), Van Persie