Premier League. Chelsea - Norwich 0:0 [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 04 maja 2014
  • 90. min. + 4

Koniec meczu.

Niesamowite zamieszanie w polu karnym gości! Co tam się dzieje! Sędzia jeszcze nie gwiżdże, pozwala chaosowi trwać!

• 90. min. + 3

Żółta kartka dla Olssona.

• 90. min. + 2

Kolejna kontra i spora szansa dla gości! Znowu nic z tego. Schwarzer wybija szybko piłkę do przodu, przy okazji boleśnie się przewraca.

• 90. min. + 1

Sędzia dolicza trzy minuty.

Ivanović postawił na uderzenie ostatniej szansy z 20 metrów. To była ostatnia szansa, żeby zobaczyć tę piłkę - poszybowała chyba gdzieś nad stadionem.

• 89. min.

Kontratak Norwich! Trzech zawodników rusza na trzech obrońców, po chwili gości jest już czterech, a broniących pięciu. Nic z tego nie wychodzi.

• 87. min.

Turner zatrzymuje Torresa, będzie żółta kartka.

• 85. min.

Pierwsza od dawna akcja w polu karnym Chelsea. Wrzutka, ktoś się przewraca, piłka wybita. Rusza kontra, goście wracają natychmiast do wykopywania piłki.

• 79. min.

Na lewej stronie gospodarze poczynają sobie coraz swobodniej. Torres wpadł w pole karne, wycofał do Hazarda, który w niesamowitym tłoku uniknął wielu nóg rywali i znalazł miejsce na strzał. Ruddy świetnie interweniował, ale odbił piłkę tak, że nabiegł na nią Torres. Fatalnie spudłował z woleja.

• 77. min.

Nie, żeby trener Neil Adams nie życzył sobie dzisiaj trzech punktów...

• 75. min.

Mourinho rzucił siły do ataku, tymczasem kontry gości są coraz groźniejsze. Piłkarze ratują się faulami, zaczynają popełniać błędy... Jak tak dalej przyjdzie, miejscowi kibice mogą opuszczać stadion z jeszcze gorszymi minami.

• 73. min.

Ostatnia zmiana w Chelsea. Matić zastąpiony Torresem.

• 71. min.

Fenomenalna kontra Norwich. Długi rajd, znakomite wystawienie piłki między obrońcami do Snodgrassa, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i chyba trochę za długo zwlekał, bo jego strzał został w ostatniej chwili świetnie zablokowany przez wracającego Cahilla. Po rzucie rożnym "The Blues" wybijają.

• 68. min.

Goście wyglądają jednak na zadowolonych z jednego punktu. Chelsea atakuje, ale nie może się przebić choćby w pole karne. Trochę brakuje pomysłu.

• 64. min.

Jose Mourinho raczej zaniepokojony, nic dziwnego, teraz to Chelsea wali głową w autobus.

• 60. min.

Sędzia uznał, że Bennett zbyt długo zwlekał z wyrzuceniem piłki z autu i dał mu kartkę za przeciąganie gry.

• 58. min.

Żółta kartka dla Ivanovicia.

• 57. min.

Ciekawa sytuacja. Hazard wpada w pole karne, drybluje, przewraca się, Terry przejmuje piłkę i mamy gwizdek sędziego. Gospodarze myślą, że chodzi o rzut karny, ale chodzi o pozycję spaloną Terry'ego. Inna sprawa, że karny rzeczywiście tu akurat się chyba nie należał.

• 54. min.

Boisko opuścił cierpiący po ostrym wejściu Snodgrass. Zobaczymy czy na nie wróci. Goście zmarnowali rzut wolny.

• 52. min.

Tym razem Hazard zaszalał na prawej stronie, ale jego dogranie w pole karne też zostało wybite. Strasznie tam tłoczno.

• 50. min.

Demba Ba w natarciu.

• 48. min.

Opłaciło się wejście Luiza! Poprzeczka! Brazylijczyk dostał piłkę i natychmiast uderzył z 16 metrów. Piłka odchodziła od bramki, ładnie się kręciła i, ostatecznie, odbiła od poprzeczki. Chwilę później groźna piłka w pole karne, obrońcom udało się w porę wybić na aut.

Dwie zmiany w Chelsea po przerwie! David Luiz i Eden Hazard pojawili się na boisku, opuścili je Lampard i Salah.

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min.

Sędzia dolicza dwie minuty.

• 40. min.

Elmander podaje Johnsonowi, który decyduje się na uderzenie z dystansu. I od razu łapie się za głowę, bo wie, że w bramkę nie trafi. Piłka była jednak ładnie podkręcona i Schwarzer może potraktować to jako ostrzeżenie.

• 36. min.

Schuerrle to dziś zdecydowanie najaktywniejszy, najgroźniejszy zawodnik gospodarzy. Kolejna próba - tym razem piłka po uderzeniu Niemca przelatuje obok słupka.

• 34. min.

Ashley Cole i Russell Martin.

• 32. min.

Słupek! Schuerrle otrzymuje piłkę, znowu wpada w pole karne od lewej strony, zbiega do środka i uderza na dalszy słupek. I właśnie w niego trafia. Piłka odbija się w kierunku gracza gości, który natychmiast wybija.

• 31. min.

Choć teraz akurat Salah przeprowadził niezłą akcję i oddał piłkę w polu karnym senegalskiemu koledze. Ba przyłożył z ostrego kąta, ale został zablokowany. Po rzucie rożnym też było dość groźnie, ale piłka została wybita.

• 30. min.

Jeśli idzie o posiadanie piłki, Chelsea zdecydowanie przeważa: 66 proc. do 34 proc. po stronie Norwich. Ale pod bramkami wcale takiej różnicy nie ma.

• 27. min.

Mecz trochę zwolnił, choć walka trwa. Właśnie przekonał się o tym Willian, który boleśnie oberwał w kark i spędził ostatnie sekundy na trzymaniu się zań.

• 23. min.

Dośrodkowanie w pole karne Norwich, Terry z łatwością urywa się obrońcom, nabiega na piłkę i uderza głową. Z bliska, ale prosto w ręce bramkarza, więc złapać było łatwo.

• 21. min.

Goście nie przyjechali tu po lańsko. Dobry kros z prawej strony, Olsson wyprzedza Ivanovicia i... mija się z piłką. Minimalnie. Gospodarze odetchnęli z ulgą.

• 19. min.

Schuerrle zbiegł z lewego skrzydła do środka, przyłożył z całej siły i... zawodnik Norwich ofiarnie blokuje twarzą.

• 17. min.

W Anglii gra się po męsku. Johnson już musi zmieniać zakrwawioną koszulkę. Chyba rozbity nos.

• 15. min.

Komedia w obronie Norwich, doprowadzona na wyżyny przez bramkarza. Ruddy dobrze wyszedł do piłki, złapał ją i... pchnął przed siebie. Miał szczęście, że przed nim był tylko jego kolega, który ubezpieczał piłkę, dopóki Ruddy ponownie do niej nie dopadł.

• 11. min.

Sędzia nie ma chyba zamiaru dyktować dzisiaj karnych. Świetna kontra gości, dobre prostopadłe dogranie w pole karne, do którego dochodzi Olsson i dwóch obrońców gospodarzy wchodzi wślizgiem. Cole mija się z Olssonem, Terry trafia w nogi i ścina przeciwnika kilka metrów przed bramką. Sędzia nie reaguje.

• 9. min.

Chelsea cały czas pod polem karnym gości, ale swoje akcje rozgrywa bardzo spokojnie. Na razie "The Blues" nie mają chęci, bo ostro zaatakować.

• 7. min.

Pierwsza dłuższa przerwa w grze - Ba został ostro potraktowany polu karnym przez Bennetta. Bez piłki. Senegalczyk zwija się z bólu, sędzia tego nie widział i trochę trudno go winić. Gdyby widział, mógłby to być karny i czerwona kartka.

• 5. min.

Zaczęło się dość spokojnie, bo i gorące słońce przygrzewa w Londynie, nie ma co więc się forsować. Ivanović pomknął jednak przed chwilą prawym skrzydłem i prawie udało mu się wrzucić piłkę w pole karne. Futbolówka się odbiła i wróciła do obrońcy Chelsea, który nie zdołał poprawić swej próby.

• 3. min.

Równolegle toczy się bój o mistrzostwo w Hiszpanii! Atletico gra z Levante - zwycięstwo jeszcze nie da liderowi tytułu, ale jeśli Realowi wieczorem powinie się noga...

• 1. min.

No to zaczynamy.

• Jeśli jesteście na majówce, pamiętajcie, że nawet na wakacjach możecie śledzić nasze relacje i najświeższe doniesienia sportowe! Wszystko dzięki aplikacji Sport.pl LIVE z Androidem, na iPhone'y i Windows Phone'y (znajdziecie ją w Google Play, App Store lub Windows Marketplace) osiągniecie swój cel, za darmo! Wszystkie wersje aplikacji ściągnięcie stąd.

• Szczęsny po raz kolejny zachował czyste konto i jest bliski pokonania Cecha w wyścigu o złote rękawice, Arsenal goni Chelsea w wyścigu o Ligę Mistrzów bez eliminacji, ale Chelsea goni przecież wciąż mistrzostwo Anglii! Tymczasem Norwich walczy o utrzymanie! Co za emocje! Przedostatnia kolejka angielskiej ekstraklasy - za dziesięć minut kolejny arcyważny mecz.

Premier League. Zwycięstwo Arsenalu. Szczęsny zdobędzie Złotą Rękawicę?

Arsenal FC pokonał 1:0 WBA w meczu 37. kolejki Premier League. Jedynego gola strzelił Olivier Giroud. Całe spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny, który został współliderem klasyfikacji bramkarzy walczących o Złotą Rękawicę.