Arsenal pokonał WBA. Szczęsny z czystym kontem po raz 16. [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 04 maja 2014

Koniec meczu! Arsenal wygrał 1:0 z WBA po golu Oliviera Giroud. Wojciech Szczęsny po raz 16. w sezonie zachował czyste konto. Ma wielką szansę zdobyć "Złota Rękawicę" - tyle samo czystych kont ma Petr Cech.

Giroud otrzymuje żółta kartkę za niesportowe zachowanie. Urządził sobie "walkę kogutów" z jednym z rywali.

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 88. min.

Podolski szarżował lewą stroną, ale po jego dośrodkowaniu wybił piłkę na rzut rożny obrońca.

• 85. min.

W polu karnym Szczęsnego szarżował Berahino, Kościelny wybił na rzut rożny.

• 83. min.

Oezil uderzył technicznie, nad murem, ale za lekko, żeby sprawić kłopoty Fosterowi.

• 82. min.

Berahino fauluje Oezila 20 metrów od bramki Fostera. Będzie dobra okazja dla Arsenalu.

• 76. min.

Po fatalnym błędzie Amalfitano Podolski dostał piłkę i błyskawicznie uderzył z kilku metrów. Piłka trafiła w słupek i spadła w ręce Fostera.

• 74. min.

Giroud do Oezila, ten sam przed Fosterem, a za nim dwaj obrońcy. Naciskany reprezentant Niemiec nie trafił w bramkę.

• 71. min.

Szczęsny rzucił się pod nogi Amalfitano i zamiast gola dla WBA jest tylko rzut rożny.

• 69. min.

Mogło być groźnie pod bramką Szczęsnego, ale nie było. Z rzutu wolnego z 30 metrów dośrodkował Amalfitano, ale Polak pewnie chwycił wolno spadającą piłkę.

• 63. min.

Po centrze z rożnego Oezila w ekwilibrystyczny sposób strzelić chciał Kościelny, ale piłkę wybił mu jeden z obrońców.

• 62. min.

Po wrzutce z lewej flanki Podolskiego piłka odbija się od Olssona - kolejny rzut rożny dla Arsenalu.

• 61. min.

Kolejny raz z rożnego dośrodkował Cazorla. Tym razem nisko, na krótki słupek, tam był Sagna, który uderzył bardzo niecelnie.

• 58. min.

Po wrzutce z rożnego WBA nie oddaje strzału na bramkę Szczęsnego. Polaka w interwencji wyręczają obrońcy.

• 57. min.

A teraz dla odmiany korner dla WBA po tym, jak dośrodkowanie Amalfitano zablokował Monreal.

• 56. min.

Giroud w odbiorze już na połowie gości, przedziera się pod bramkę i zarabia kolejny rzut rożny. Ale po centrze znów sytuację wyjaśniają obrońcy WBA.

• 54. min.

Po dośrodkowaniu Cazorli i interwencji Olssona rzut rożny dla Arsenalu. Obrońcy gości wybijają piłkę spod własnej bramki po wrzutce Cazorli.

• 50. min.

Gracze WBA próbują atakować, ale nie potrafią przedostać się pod bramkę Szczęsnego.

Gracze Arsenalu rozpoczęli drugą połowę.

• 45. min. + 2

Bohaterem pierwszej połowy strzelec jedynego gola, Oliver Giroud, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Cazorli z rzutu rożnego i głową pokonał Fostera.

Pierwsza połowa kończy się interwencją Fostera po ostrym dośrodkowaniu Cazorli z rzutu rożnego.

• 45. min. + 1

Flamini strzelił z 18 metrów, ale tak lekko, że piłka ledwo dotoczyła się do Fostera. Z prawej strony w pole karne wbiegał Oezil, gdyby dostał piłkę, pewnie zrobiłby z niej większy pożytek.

• 45. min.

Pierwsza połowa potrwa jeszcze dwie minuty.

• 43. min.

Cazorla nieźle dośrodkował z wolnego, ale Foster wyskoczył przed Podolskiego i pewnie chwycił piłkę.

• 42. min.

Dorrans fauluje Oezila ok. 30 metrów od bramki. Rzut wolny dla Arsenalu.

• 40. min.

Po rożnym Szczęsny nie musi interweniować, ale za chwilę dobrym wyjściem musi uprzedzić Berahino.

• 39. min.

Amafitano dośrodkował, Kościelny wybił piłkę na rzut rożny, a Szczęsny motywuje kolegów do walki w polu karnym z graczami WBA.

• 34. min.

Świetna interwencja Fostera po płaskim strzale Cazorli. Piłka zmierzała do bramki, wpadłaby przy prawym słupku, patrząc z pozycji Fostera.

• 33. min.

Berahino znów uderza nad bramką. Tym razem nie był na spalonym, przymierzył tuż zza pola karnego.

• 32. min.

Szczęsny odbija przed siebie mocny strzał Morrisona z 25 metrów, do piłki doskakuje Berahino, uderza z siedmiu metrów - nad bramką. Napastnik gości i tak był na spalonym.

• 29. min.

Potężne uderzenie Flaminiego z okolic linii pola karnego z poświęceniem przyjął na ciało Dawson. Gracz WBA oberwał w szczególnie wrażliwe dla mężczyzny miejsce.

• 25. min.

Gdyby nie Foster byłoby 2:0. Bramkarz gości nogą zablokował podanie Flaminiego do stojącego trzy metry od środka bramki Oezila. Po chwili akcję Arsenalu mocnym, ale bardzo niecelnym strzałem zakończył Cazorla.

• 23. min.

Morrison próbował zaskoczyć Szczęsnego strzałem spod linii środkowej. Wysunięty polski bramkarz tylko podskoczył odprowadzając wzrokiem piłkę lecącą dobrych kilka metrów od celu.

• 18. min.

Giroud zdobył swoją 16. bramkę w tym sezonie Premier League, a Wojciech Szczęsny ma nadzieję zanotować 16. mecz bez puszczonego gola. - Chciałbym dostać nagrodę dla golkipera, który puścił ich najmniej - mówi Polak. Lepszy od niego jest tylko Petr Cech, który w barwach Chelsea rozegrał w tym sezonie 16 meczów "na zero".

• 14. min.

1:0 - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pewnym strzałem głową Fostera pokonał Giroud.

• 13. min.

Mulumbu uratował WBA przed stratą gola - podbił piłkę po potężnym uderzeniu Cazorli z 15 metrów. Rzut rożny.

• 11. min.

Arsenal coraz częściej pod bramką Fostera, piłkarze gospodarzy wymieniają coraz więcej podań, ale na razie nie potrafią stworzyć sobie chociaż tak dobrej sytuacji jak ta, którą zmarnował już Podolski.

• 7. min.

Groźnie pod bramką Szczęsnego - po akcji na lewym skrzydle piłka trafiła do Berahino, który wpadł w pole karne i uderzył z ostrego kąta. Polski bramkarz złapał piłkę, odbitą jeszcze od interweniującego Kościelnego.

• 5. min.

Stojąc tyłem do bramki Giroud udem odegrał do nadbiegającego Podolskiego, ten uderzył z siedmiu-ośmiu metrów z pierwszej piłki. Mocno, ale niecelnie.

• 3. min.

Sagna przeprowadził też pierwszą ofensywną akcję Arsenalu. Z prawej flanki dośrodkował w pole karne, ale po rykoszecie piłka trafiła prosto w ręce Fostera.

• 2. min.

Pierwszy atak WBA pewną interwencją kończy Sagna.

• 1. min.

Mecz rozpoczęli goście.

• Los obu rywali jest już niemal przesądzony. Wystarczy, że w meczu, który rozpocznie się o godz. 17 wciąż marząca o mistrzostwie Anglii Chelsea pokona u siebie Norwich, a Arsenal na pewno skończy ligę na miejscu czwartym i zagra w kwalifikacjach Champions League, natomiast WBA będzie pewne utrzymania.

• Pewny czwartego miejsca i mający już tylko matematyczne szanse na trzecią pozycję w Premier League Arsenal podejmuje w 37. kolejce walczący o utrzymanie (i bliski osiągnięcia celu) zespół West Bromwich Albion. W bramce gospodarzy zagra Wojciech Szczęsny.