Premier League. Everton - Manchester City 2:3 [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 03 maja 2014
  • 90. min. + 7

Koniec meczu, Dżeko chyba płacze ze szczęścia.

• 90. min. + 6

Gorąco w ostatniej minucie! Gospodarze domagają się rzutu rożnego, bliżej chyba jednak było już do rzutu karnego... Ale jest wykop Harta.

• 90. min. + 3

Wygląda na to, że City przetrzyma z trzema punktami do końca meczu.

Sędzia dolicza sześć minut.

• 86. min.

Najpierw świetna szarża Barkley'a, potem jeszcze lepsza Deulofeu. Pole karne City opanowane, ale Hart trącił piłkę i będzie z tego tylko korner.

• 84. min.

...a teraz wraca na boisko.

• 83. min.

Dżeko dostaje żółtą kartkę i opuszcza boisko...

• 81. min.

Dopiero teraz na boisko wbiegają lekarze.

• 79. min.

Dżeko leży na murawie z twarzą przyciśniętą do ziemi i nie wygląda, jakby miał się podnosić. A wszystkie zmiany trener Pellegrini już wykorzystał...

• 75. min.

Ostatnia zmiana w Manchesterze City: Silva wchodzi za Nasriego.

• 72. min.

Zmasowane ataki gości. Everton (rozpaczliwie) się broni.

• 69. min.

Niezły atak gospodarzy, ale Hart dobrze wychodzi z bramki i w porę łapie piłkę.

• 67. min.

Zmiana w Manchesterze City. Toure zastąpiony Kolarovem.

Zmiana w Evertonie. Jagielkę zastąpił Deulofeu.

• 66. min.

Gracze City kłócą się o bramkę z arbitrem - Demichelis najgłośniej. Żółta kartka.

• 65. min.

A więc to jeszcze nie koniec! Dobra wrzutka w pole karne, stojący na spalonym Osman jej nie sięga, a rzucający się szczupakiem Lukaku tak!

• GOOOOOOL

65. min.

2:3! Lukaku!

• 59. min.

Gospodarze przechodzą do ataku, ale gracze Manchesteru bronią i blokują tak znakomicie, że trudno sobie wyobrazić w tej chwili piłkarzy Evertonu w nieswoim polu karnym.

• 55. min.

No i chyba mecz nam się trochę skończył... Dużo gry w środku pola, niewiele ciekawych wydarzeń w ostatnich minutach.

• 51. min.

Tak Dżeko strzelał swojego pierwszego gola:

• 48. min.

Kibice Liverpoolu (i Evertonu) przestają się łudzić, przynajmniej na dzisiaj. Nasri sprawił, że Stonesowi zakręciło się w głowie i podał do środka, gdzie Dżeko musiał już tylko dostawić nogę.

• GOOOOOOL

48. min.

1:3! Dżeko!

• 47. min.

Od dobrego ataku gości i jeszcze lepszego gospodarzy. Fantastyczny sprint Barkley'a, który przebiegł z piłką pół boiska, podał do Naismitha, a ten uderzył z "jedenastki". Hart wyciągnął rękę i świetnie sparował piłkę na róg!

Zaczęła się druga połowa.

• 45. min. + 4

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min.

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 43. min.

Goście obejmują prowadzenie jeszcze przed przerwą. Niezbyt mocna, ale idealnie mierzona główka reprezentanta Bośni i Hercegowiny.

• GOOOOOOL

43. min.

1:2! Dżeko!

• 40. min.

Javi Garcia fauluje i zgarnia żółtą kartkę.

• 36. min.

Tymczasem fatalnie, wysoko nad bramką, uderza Nasri.

• 34. min.

Zabaleta po zmarnowaniu okazji.

• 31. min.

Yaya Toure znowu nadciąga prawą stroną, znowu gra do środka, a piłka przecina pole karne, nieuderzona przez nikogo.

• 28. min.

Zmiana. Fernandinho zastąpił kontuzjowanego zawodnika. Pellegrini zasępiony.

• 26. min.

Aguero kładzie się na murawie. Wkraczają lekarze.

• 25. min.

Od trzech minut Aguero trzyma się za nogę i próbuje się jakoś rozciągać. Coś musiało mu się stać w okolicy bramki. Trener pokazuje mu, że ma nadzieję, że Argentyńczyk będzie w stanie kontynuować grę.

• 22. min.

Aguero wyrównał bardzo wysoko ustawioną linię spalonego, pomknął przed siebie, wpadł głęboko w pole karne i uderzył na dalszy słupek. Howard nie dał rady.

• GOOOOOOL

22. min.

1:1! Aguero!

• 21. min.

Barkley w fenomenalnej akcji, mija kolejnych rywali i pada w polu karnym, atakowany przez dwóch przeciwników. Faulu chyba jednak nie było.

• 19. min.

Anglikom przygląda się selekcjoner Roy Hodgson, który wkrótce poda kadrę na brazylijski mundial.

• 16. min.

Manchester niby atakuje, ale na razie dość niemrawo. Toure próbował właśnie technicznie uderzać - nad poprzeczką.

• 11. min.

Szykuje nam się pierwszy tak znany sportowy Barkley od czasu Charlesa (i Barclay's Premier League). Napastnik Evertonu strzela absolutnie przepięknego gola. Coś cudownego. Cały Liverpool świętuje! No chyba że kibice Evertonu są smutni, że ich lokalni rywale znowu mogą zacząć wierzyć w mistrzostwo...

• GOOOOOOL

11. min.

1:0! Barkley!

• 10. min.

Bardzo dobra akcja gości, znowu jednak bardzo źle zakończona. Piłka po strzale przelatuje bardzo wysoko nad bramką.

• 9. min.

Dośrodkowanie w pole karne, uderzenie głową na bramkę Howarda... za słabe. Bramkarz Evertonu spokojnie łapie piłkę w ręce.

• 6. min.

Pierwszy okres naporu gości trochę ustał, piłka znajduje się od kilkudziesięciu sekund głównie w środku pola. A czasem nawet i pod polem karnym City.

• 3. min.

Aguero biegnie prawym skrzydłem, podaje w pole karne do Milnera, ale tu potrzebny był szybki strzał, a Anglik trochę się zaplątał i wycofał piłkę.

• 1. min.

Zaczęli.

• Jeśli jesteście na majówce, pamiętajcie, że nawet na wakacjach możecie śledzić nasze relacje i najświeższe doniesienia sportowe! Wszystko dzięki aplikacji Sport.pl LIVE z Androidem, na iPhone'y i Windows Phone'y (znajdziecie ją w Google Play, App Store lub Windows Marketplace) osiągniecie swój cel, za darmo! Wszystkie wersje aplikacji ściągnięcie stąd.

• 37. kolejka. Dwa punkty przewagi Liverpoolu nad Chelsea i trzy nad Manchesterem City. Tyle że City ma jeszcze zaległy mecz... i lepszy bilans bramkowy od "The Reds"... Zapowiada się niesamowity finisz. Czy ktoś się potknie tuż przed metą? Okazję będą mieć za chwilę goście. Sprawdźmy, jak to będzie w Liverpoolu z lokalnym rywalem lidera.