Sędzia dolicza trzy minuty, Tottenham kończy w dziesiątkę.

Czyste wejście Flanagana w piłkę, ale Soldado został przy nim okropnie poturbowany. Karny się nie należał, ale nie należy się dziwić, że Soldado leży i cierpi.

• 79. min.

Teraz z Llorisem zderzył się Sturridge. Obaj też wyszli z tego cało.

• 75. min.

Henderson zagrywa krosa blisko ziemi z rzutu wolnego. Na bliższy słupek nabiega na nią urwany obrońcom Suarez, który decyduje się jednak nad piłką przeskoczyć (czy zdołał, czy piłka otarła się jednak lekko o jego nogę - możemy nie dowiedzieć się nigdy). Piłka wpada w zamieszaniu do bramki i gol zostaje uznany Hendersonowi.

• GOOOOOOL

75. min.

4:0! Henderson!

• 74. min.

Zawodnicy Liverpoolu wybiegali do kontry, ale Lloris wybiegł z bramki niemal na linię środkową i wykopał piłkę.

• 70. min.

Zmiana w Liverpoolu. Gerrard zastąpiony Lucasem.

• 68. min.

Sturridge znalazł się w polu karnym rywali z piłką, ale tyłem do bramki. Za plecami miał nie tylko obrońców, ale i bramkarza. Spróbował efektownego zagrania piętą, chcąc tak zaskoczyć bramkarza. I prawie mu się udało.

• 66. min.

Suarez uciekł obrońcy i walczył o piłkę do końca. Wpadł w Llorisa, przez co zrobił krzywdę sobie i bramkarzowi. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Tylko Suarez lekko utyka.

• 63. min.

Zmiana w Liverpoolu. Coutinho zastąpiony Allenem.

• 59. min.

Zmiana w Tottenhamie. Dembele za Bentaleba.

• 55. min.

Coutinho dostaje piłkę na środek od Flanagana, przebiega z nią spory dystans i uderza ok. 25 m od bramki. Lecąca po ziemi piłka wpada do bramki przy słupku.

• GOOOOOOL

55. min.

3:0! Coutinho!

• 53. min.

Wspaniała klepka w wykonaniu Liverpoolczyków, bramkarza w bramce już nie było (ale dwóch graczy Tottenhamu - tak) i stojący dziesięć metrów od bramki Henderson uderza wysoko nad bramką!

• 49. min.

A to już Suarez po drugim golu:

Natychmiast żółtą kartkę zgarnął Sigurdsson za nieodpowiednie zatrzymywanie atakującego rywala.

Ruszyli.

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min. + 1

Sędzia dolicza dwie minuty.

• 45. min.

Do wolnego, oczywiście, pochodzi Suraez. Ślicznie podkręca piłkę, ale do bramki zabrakło mu więcej, niż się mogło wydawać.

• 43. min.

Naughton dotyka piłki ręką i nie zatrzymuje Suareza. Będzie rzut wolny.

• 41. min.

Ale szansa dla "The Reds"! Kaboul oddaje piłkę pod własnym polem karnym, Coutinho pędzi, w polu karnym dwóch obrońców i dwóch graczy Liverpoolu. Wrzutka idealnie na bardziej oddalonego od bramki Suareza, który chyba mógł jednak strzelać nogą. Uderza głową, piłka przechodzi po ręce bramkarza, odbija się od poprzeczki, od linii bramkowej i Naughton wybił.

• 40. min.

Teraz Soldado, Mignolet musi piąstkować. Zaskakujący okres przewagi Tottenhamu.

• 38. min.

Bentaleb nieźle uderza z dystansu, Mignolet bez zarzutu łapie jednak kozłującą piłkę.

• 36. min.

Pierwszy od dawien dawna atak gości i tak łatwo pozbywają się oni piłki.

• 35. min.

A tak cieszyli się z gola Kaboula piłkarze drużyny przeciwnej.

• 34. min.

Sturridge uderza z rzutu wolnego. Też nieznacznie nad poprzeczką.

• 32. min.

Kaboul ścina Sturridge'a tuż przed tym, jak ten miał wbiec w pole karne. Żółta kartka.

• 29. min.

Suarez nadal naciera lewym skrzydłem. Wrzuca piłki w pole karne, obrońcy jednak są przy nich pierwsi.

• 26. min.

Seria złych zagrań zawodników Tottenhamu. Jeden z nich oddaje piłkę na połowie rywali, którzy ruszają z kontrą. Ta nie do końca idzie po ich myśli, że Dawson, któy przed dwiema minutami pojawił się na boisku, odegrał do Suareza. Kaboul próbował ratować sytuację, ale sam zachował się fatalnie. Napastnik Liverpoolu nie dał się prosić, chwilę później trafiał już przy dalszym słupku.

• GOOOOOOL

25. min.

2:0! Suarez!

• 24. min.

Jednak zmiana w Tottenhamie. Dawson za Vertonghena.

• 23. min.

Suarez w końcu może podejść do rzutu wolnego. Trochę nad bramką.

• 22. min.

Vertonghen nabawił się urazu, został opatrzony i opuścił boisko. Jeszcze nie wiadomo czy na stałe.

• 20. min.

Potężne wykopy obrońców Tottenhamu przy rzutach rożnych. Jakby zamiast piłki trafili w jakiegoś piłkarza, z ofiary niewiele by zostało.

• 18. min.

Luis Suarez już przed meczem był w dobrym nastroju.

• 16. min.

Kolejna groźna akcja, Sterling wrzuca, ale obrońcom znowu udaje się jakoś załagodzić sytuację.

• 13. min.

Jeden atak przeprowadziły "Koguty", a poza tym to cały czas Liverpool robi to, co robił od początku. Tylko ostatnio przerzucił się na lewe skrzydło.

• 10. min.

Coutinho świetnie wypuszcza Suareza, który niemal idealnie wrzuca w pole karne na głowę Sturridge'a. Piłka mija się z głową napastnika o milimetry. Śliczna akcja.

• 8. min.

A to kibice Liverpoolu w drodze na mecz.

• 6. min.

Teraz groźnie w polu karnym Liverpoolu, ale udaje się odebrać piłkę atakującym. I natychmiast pędzi bardzo groźny kontratak, Suarez świetnie dostrzega w polu karnym Sterlinga, ale on też zostaje w ostatniej chwili rozbrojony.

• 6. min.

I kolejna podobna kontra gospodarzy prawą stroną. W polu karnym niemal pusto, jest za to jeden zawodnik Liverpoolu. Piłka zmierza jednak na głowę obrońcy.

• 4. min.

Powtórki przerywane, bo pędzi niemal bliźniacza akcja. Tym razem Kaboul, niezbyt zgranie, wybija piłkę.

• 2. min.

Komiczna obrona Tottenhamu jeszcze raz dała o sobie znać. I to jak szybko! Podanie z prawego skrzydła w pole karne, Kaboul dziwnie stoi na nogach i niezbyt efektownie pakuje piłkę do własnej siatki.

• GOOOOOOL

2. min.

1:0! Kaboul trafia do własnej bramki!

• 1. min.

Zaczęli.

• Liverpool może za chwilę zostać liderem angielskiej ekstraklasy! Ma tylko punkt straty do Chelsea, która przegrała wczoraj 0:1 z Crystal Palace. Ale Manchester City, który w tej chwili ma tylko jeden punkt mniej od Liverpoolu, rozegrał od niego jeszcze jeden mecz mniej. Sytuacja jest ciekawa! Tottenham jest szósty i ma 56 pkt - 12 pkt mniej od "The Reds".

Liverpool
Bramki: Kaboul (2. - sam.), Suarez (25.), Coutinho (55.), Henderson (75.) Skład: Mignolet - Johnson, Skrtel, Agger, Flanagan - Henderson, Gerrard (70. Lucas), Coutinho (64. Allen) - Suarez, Sturridge, Sterling (83. Moses)
Tottenham
Kartki: Kaboul, Sigurdsson - żółta Skład: Lloris - Naughton, Kaboul, Vertonghen (24. Dawson), Rose - Bentaleb (60. Dembele), Sigurdsson - Lennon (60. Townsend), Chadli, Eriksen - Soldado