Puchar Anglii. Arsenal ograł Everton, MU wreszcie wygrywa [ZAPIS RELACJI NA ZYWO]

• sobota, 08 marca 2014
  • GOOOOOOL

84. min.

Trafienie również w meczu WBA - MU! Danny Welbeck podwyższa na 3:0!

• KONIEC

Koniec obu spotkań, Arsenal zagra w półfinale Pucharu Anglii po ograniu Evertonu, a podopieczni Davida Moyesa w końcu dali powody do zadowolenia swoim kibicom pokonując WBA 3:0.

Tym samym dziękujemy za relacje i zapraszamy na kolejne.

Na Emirates 3 minuty doliczone, a w meczu WBA - MU Anichebe dostaje żółtą kartkę.

• 87. min.

Sporo bramek w końcówkach meczów na obu stadionach i wygląda na to, że zwycięzców obu starć już znamy.

• GOOOOOOL

86. min.

Giroud na 4:1! "Kanonierzy" nie dają szans rywalom w końcówce!

• GOOOOOOL

83. min.

Kolejny krok Arsenalu do półfinału, Giroud strzela na 3-1!

• 82. min.

Coraz bliżej do końca obu spotkań. Coraz więcej wskazuje na to, że Arsenal zagra w półfinale Pucharu Anglii, a Manchester wygra i zachowa czyste konto, co w ostatnich tygodniach nie było taką oczywistością...

• 79. min.

Jak widać "Czerwone Diabły" ośmieliły się dobrym wynikiem i próbują różnych środków by strzelić bramkę.

• 78. min.

Osman i Kagawa wchodzą na boisko w obu meczach. Na Emirates dołącza do niech jeszcze Rosicky.

• 72. min.

W odpowiedzi Everton podkręca tempo, próbuje kombinacyjnej gry, ale defensywa Kanonierów nie popełnia błędów. Niewiele ponad kwadrans do końca meczu.

• 69. min.

Wracając do bramki dla "Czerwonych Diabłów" to ekipa Davida Moyesa ładnie rozpracowała obronę WBA, Rafael dostał bardzo dużo miejsca na skrzydle, dośrodkował, a Rooney strzelił głową z najbliższej odległości.

• GOOOOOOL

68. min.

Arteta trafia z karnego, ale Giroud za wcześnie wbiegł w pole karne i Hiszpan musi uderzyć ponownie, ale po raz kolejny robi to skutecznie i "Kanonierzy" prowadzą 2:1

• PILNE

67. min.

Rzut karny dla Arsenalu!

• 63. min.

Arsenal znowu podkręca tempo na Emirates, ale bez efektu bramkowego. Kanonierzy próbują obciążać skrzydłowych i tamtędy szukać sposobu na zagrożenie bramce Evertonu.

• 57. min.

Arteta ładnie znalazł Cazorle z lewej strony pola karnego, ten spróbował technicznego uderzenia, ale bramkarz Evertonu wyciągnął się jak struna i obronił strzał Hiszpana

• 55. min.

Lukaku dogrywa do Barkleya, ten na czystej pozycji na czternastym metrze, jednak uderzył tuż nad poprzeczką.

• 52. min.

Gera szczęśliwie nieco przedarł się przez obronę Manchesteru, ale z najbliższej odległości strzelił wprost w De Geę

• 50. min.

A tak z gola cieszyli się piłkarze MU. Spokojny początek drugich połów na poszczególnych stadionach. Jedynym wartym odnotowania wydarzeniem żółta kartka dla van Persiego.

• 47. min.

A tak cieszył się strzelec wyrównującej bramki na Emirates, Romelu Lukaku

Zaczynamy drugie połowy!

• 45. min. + 2

A to wspomniany wcześniej Moyes, który najchętniej wskoczyłby na boisko pomóc swoim podopiecznym.

I koniec pierwszych połów w obu spotkaniach. Najbardziej zadowolony może być chyba David Moyes, którego podopieczni w końcu grają całkiem nieźle i prowadzą z WBA. Arsene Wenger i Roberto Martinez będą musieli zmotywować swoich piłkarzy do jeszcze większego wysiłku w drugiej połowie, gdyż pierwsza część gry była bardzo wyrównana.

• 45. min.

Dwie minuty doliczone w obu meczach

• 43. min.

Dobra akcja 3 na 3 Evertonu, ale Lukaku nie zdecydował się na dogranie do któregoś ze swoich kolegów, przez co zagubił się w dryblingu i stracił piłkę.

• 41. min.

Bardzo głębokie dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Cazorli, ale nie przyniosło ono spodziewanego efektu. Vermaelen nie mógł się dobrze złożyć do strzału.

• 39. min.

Na Emirates z kolei wynik bez zmian, ale strzelona bramka wyraźnie ośmieliła gości, którzy próbują teraz na różne sposoby oszukać defensywę Arsenalu.

• GOOOOOOL

34. min.

Phil Jones! Manchester United prowadzi z WBA!

• 34. min.

Dośrodkowanie z prawej strony nieco zbyt głębokie, Mirallas jednak odgrywa piłkę do środka, gdzie czeka już Lukaku, który pewnie wpakował piłkę do prawie pustej bramki.

• GOOOOOOL

33. min.

Gol! Wyrównanie na Emirates!

• 32. min.

Cazorla na prawą stronę do Chamberlaina, ale jego dośrodkowanie przelatuje przez całe pole karne, przez nikogo nie przecięte

• 30. min.

Tymczasem kapitalna próba MU, Januzaj zakręcił rywalami na lewej stronie, wywalczył sobie miejsce do spokojnego dośrodkowania i dograł piłkę wprost na głowę Rafaela, którego strzał zdołał obronić jednak Foster.

• 26. min.

Arsenal wciąż próbuje forsować lewą stronę defensywy Evertonu nie zważając na to, że czeka tam świetnie dysponowany Baines.

• 23. min.

Sagna bardzo aktywny w ofensywie, ale jego zapędy szybko hamuje Baines, który blokuje kolejne jego dośrodkowania.

• 21. min.

Chamberlain postanowił spróbować swoich sił uderzając z dystansu, ale futbolówka odbiła się od jednego z obrońców.

• 19. min.

Tymczasem Manchester United ma już 83% posiadania piłki, ale wciąż nie przekłada się to choćby na sytuacje.

• 19. min.

Arsenal próbuje pójść za ciosem i w dalszym ciągu naciska gości, ale ci kontynuują bronienie się twardo już 30-40 metrów od własnej bramki.

• 17. min.

Na Emirates gra mocno się uspokoiła i wyrównała, na The Hawthorns seria rzutów rożnych dla Manchesteru United, który wydaje się przejmować inicjatywę.

• 11. min.

Pienaar dostaje dobrą piłkę na jedenasty metr, uderza z pierwszej piłki jednak Sagna i tak zdążył zablokować ten strzał.

• 8. min.

Cazorla w swoim stylu pociągnął akcje środkiem, mógł wybrać między podaniem do Sanogo a Ozila, ostatecznie wybrał tego drugiego, a ten odwdzięczył się precyzyjnym strzałem po ziemi, który ostatecznie wylądował w bramce.

• GOOOOOOL

7. min.

Gold dla Arsenalu!

• 6. min.

Pierwsza akcja Evertonu, Baines próbuje z lewej strony poszukać luki w defensywie gospodarzy, ale dobrze blokuje jego dośrodkowanie Chamberlain

• 3. min.

Arsenal od początku próbuje jak najszybciej dostarczyć piłkę do Sanogo, który zastępuje dziś Giroud w podstawowym składzie. Póki co Everton wysoko ustawiony w obornie odpiera jednak te ataki.

• 2. min.

Już na początku poturbowany Barry przez Artete.

• 1. min.

Rozpoczynamy starcie na Emirates Stadium!

• Zapraszamy na relacje na żywo ze starcia Arsenalu z Evertonem w ćwierćfinale Pucharu Anglii. W bramce "Kanonierów" zobaczymy dziś Łukasza Fabiańskiego.

Na bieżąco będziemy też informować o tym, co dzieje się w meczu WBA - Manchester United.