Puchar Ligi Angielskiej. Sunderland - Manchester United 2:1w pierwszym meczu 1/2 finału [ZAPIS RELACJI]

• wtorek, 07 stycznia 2014
  • 90. min. + 6

KONIEC MECZU! Sunderland pokonał w pierwszym spotkaniu 1/2 finału Pucharu Anglii Manchester United 2:1. To już trzecia porażka "Czerwonych Diabłów" w tym roku, a grali trzy spotkania. Gola dla Manchesteru zdobył strzałem głową Vidić, a dla Sunderlandu strzelił Giggs oraz Borini z kontrowersyjnego rzutu karnego. Rewanż 22 stycznia.

Kibice gwiżdżą, domagają się końcowego gwizdka.

• 90. min. + 5

Mannone otrzymał żółtą kartkę za grę na czas.

• 90. min. + 3

Manchester przegrywa, ale atakuje Sunderland. Johnson strzelił dwa metry obok słupka.

Sędzia doliczył aż pięć minut.

• 84. min.

Moyes piekielnie zły. Mówi coś do siebie. stres musi być ogromny po tak słabych występach jego zespołu.

• 84. min.

Przypominamy jednak, że półfinał składa się z dwóch meczów. Dlatego Manchester dziś nie odpadnie, ale może zaliczyć trzecią porażkę w tym roku. Na trzy rozegrane spotkania.

• 84. min.

Hernandez zmienia Valencię. To będzie rotacja, która przyniesie wyrównanie?

• 84. min.

Manchester atakuje, ale robi to chaotycznie. Próby wrzutek "na aferę" niczego dobrego nie przynoszą. Giggs przed chwilą próbował skakać do główki. Nie wyglądało to dobrze.

• 79. min.

Jedyne zagrożenie bramki Sunderlandu jest ze strony Januzaja, który przed chwilą znów próbował pokonać Mannone. Jego próba technicznego uderzenia po długim rogu zakończyła się jednak wylądowaniem piłki na górnej siatce.

• 70. min.

Coraz bardziej nerwowo na boisku. Altidore rzuca piłkarzem Manchesteru jak w wrestlingu i dostaje za to żółtą kartkę. Moyes podenerwowany.

• 70. min.

Moment faulu (?) Cleverleya:

• 70. min.

Niezła próba Januzaja, który strzelał w długi róg. Niewiele się pomylił.

• 68. min.

Rafael fauluje Boriniego i sędzia go ostrzega - jeśli zrobi to jeszcze raz wyleci z boiska.

• 65. min.

A Rafael za kłótnie otrzymał jeszcze żółtą kartkę.

• 65. min.

OPIS BRAMKI: Johnson przewrócił się w polu karnym po starciu z Cleverleyem, ale czy był faul? W hokejowym żargonie Cleverley zrobił mu bodiczka (i to dość lekkiego), uderzył przeciwnika biodrem. Wszystko jednak zaczęło się przed polem karnym. W każdym razie arbiter wskazał na jedenasty metr i Borini pewnie trafił do bramki.

• GOOOOOOL

65. min.

Gol dla Sunderlandu!! 2:1!

• 63. min.

Karny dla Sunderlandu!

• 63. min.

Kapitalną obroną popisuje się De Gea. Napastnik rywali miał tylko jego przed sobą.

• 61. min.

Zmiana w Manchesterze. Chris Smalling wchodzi za Jonny'ego Evansa.

• 60. min.

Bardsley otrzymał żółta kartkę za faul na Januzaju.

• 60. min.

Po faulu Larsson ustawił piłkę 30 metrów od bramki, ale uderzył też ze 30 metrów nad nią.

• 56. min.

Zmiana w Sunderlandzie. Giaccheriniego zmienia Johnson.

• 56. min.

W ten sposób Vidić strzelił wyrównującą bramkę:

• 52. min.

OPIS BRAMKI: Po rzucie rożnym Vidić wyskakuje nad obrońców i zdobywa bramkę strzałem głową.

• GOOOOOOL

52. min.

Gol dla Manchesteru! 1:1!

• 48. min.

Manchester rzucił się do ataku, ale wciąż nie może przebić się przez mur obrony. Welbeck próbował strzału z woleja, ale trafił w plecy rywala.

Właśnie wystartowała druga połowa.

• 45. min. + 2

Wynik zaskakujący po pierwszej połowie, choć Manchester sam jest sobie winny. Przeważał przez 30 minut, ale nie umiał stworzyć akcji bramkowej. Raz trafił w poprzeczkę Giggs, ale był to strzał z dystansu, a futbolówka uderzyła w poprzeczkę po rykoszecie.

Tak, bramka została zapisana, jako trafienie samobójcze. Nie mam lepszego screena, ale tak to mniej więcej wyglądało:

Sędzia kończy pierwszą połowę.

OPIS BRAMKI: Po rzucie wolnym wykonywanym przez Larssona, piłka trafiła pod nogi Alonso, który natychmiast zagrał ją wzdłuż bramki. Tam o futbolówkę walczyli Giggs i Bardsley i... wygląda na to, że Walijczyk wbił piłkę do własnej bramki!

• GOOOOOOL

45. min. + 2

Gol dla Sunderlandu! 1:0!

• 43. min.

Giggs wrzucił piłkę lekko w pole karne, ale Mannone wybiegł z bramki i ubiegł Welbecka.

• 40. min.

Kolejne zamieszanie pod bramką Sunderlandu. Vidić uderzył jednak głową mocno niecelnie.

• 38. min.

Piłka wpadła pod nogi Januzaja, ktory bez zastanowienia kropnął na bramkę. Futbolówka uderzyła w nogi stojącego pod bramką Giggsa. Wróciła jednak jeszcze do Januzaja, który w drugiej próbie trafił już do siatki, ale sędzia słusznie podniósł chorągiewkę. Giggs był na spalonym.

• 38. min.

Piłka w siatce Sunderlandu. Ale ... spalony!

• 34. min.

Goście kontrolują już sytuację. Prawie cały czas mają piłkę. Gospodarze są nastawieni tylko na kontry.

• 34. min.

Manchester wyraźnie się rozkręca. Przed chwilą Januzaj ładnie zatańczył z piłką w polu karnym, ale jego techniczne uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę.

• 27. min.

Strzał Giggsa wyglądał tak:

• 27. min.

Ale było groźnie! Giggs popędził lewą stroną i uderzył na bramkę z dystansu. Piłka po rykoszecie odbiła się od poprzeczki bramki Sunderlandu!

• 21. min.

Januzaj strzelił prosto w mur. Po chwili po wrzutce w pole karne Evra zagrał... w siatkówkę. Po uderzeniu ręką sędzia pokazał mu żółtą kartkę.

• 21. min.

Januzaj faulowany tuż przed polem karnym. Będzie groźnie.

• 21. min.

Rzut wolny w okolicach narożnika pola karnego dla Sunderlandu. Larsson uderzył piłkę jednak z byt mocno i wyleciała poza boisko.

• 17. min.

Posiadanie piłki 57:43 dla Sunderlandu.

• 13. min.

Niepokojąca dla fanów Manchesteru wiadomość - Sunderland jest na razie drużyną dużo lepszą. Groźnie atakuje lewą stroną, "Czerwone Diabły" na razie bez błysku.

• 9. min.

"Czerwone Diabły" miały pierwszy rzut rożny, ale kompletnie go nie wykorzystały. Welbeck składał się do przewrotki, ale nie doszła do niego piłka.

• 9. min.

Sunderland chwilowo gra w dziesiątkę, bo mocno piłką w twarz dostał Bardsley.

• 8. min.

Bardzo dobre podanie Alonso wzdłuż bramki Manchesteru, ale nikt nie zamknął jego akcji.

• 6. min.

Szybkie tempo, kibice raz po raz wiwatują po ostrych starciach, ale... czekamy na jakieś strzały.

• 2. min.

Manchester zaczął od wysokiego pressingu i gospodarze trochę się gubią. Ale "Czerwonym Diabłom" i tak nie udało się oddać na razie strzału.

• Zaczęli!

• Zapraszamy na relację z pierwszego meczu 1/2 finału Pucharu Ligi Angielskiej, w którym zmierzą się Sunderland z Manchesterem United. "Czerwone Diabły" dopiero co odpadły z Pucharu Anglii po porażce ze Swansea. Czy zaliczą kolejną wpadkę? Mecz rozpocznie się o godzinie 20.45.