Premier League. Liverpool wygrywa z Cardiff i wskakuje na fotel lidera!

Liverpool po kolejnym kapitalnym występie Suareza pokonuje Cardiff i awansuje na fotel lidera Premier League.

Bez większego zagrożenia. Koniec spotkania!

• 89. min.

Rzut rożny dla Liverpoolu...

• 89. min.

Kolejna szansa Suareza, Urugwajczyk dostaje piłkę w polu karnym, ale dobra interwencja bramkarza powoduje, że nie zobaczymy dziś hat tricka w wykonaniu najskuteczniejszego piłkarza w tym sezonie.

• 83. min.

Zmiana u gospodarzy. Agger wchodzi za Coutinho.

• 82. min.

Suarez strzela z dystansu, ale tym razem niecelnie

• 81. min.

Spokojniejszy okres gry na Anfield Road. Liverpool wyraźnie chce już dowieźć do końca korzystny rezultat, a Cardiff nie ma pomysłu na strzelenie kontaktowej bramki.

• 75. min.

Sterling sam na sam z bramkarzem, za mocno wypuszcza sobie piłkę, ta odbija się do Suareza, ale Urugwajczyk uderza w słupek.

• 72. min.

Żółta kartka dla Sterlinga za niepotrzebny wślizg koło linii bocznej.

• 70. min.

Cardiff przejmuje inicjatywę. Dośrodkowanie, Kelly blokuje, mamy rzut rożny.

• 68. min.

Cardiff stara się grać pressingiem i już w okolicach linii środkowej przejmować piłkę. Nie zdaje to jednak egzaminu, Piłkarze Liverpoolu z łatwością przebijają się przez ten mur i wyprowadzają kolejne akcje.

• 64. min.

Niepotrzebny faul z lewej strony boiska. Szansa na dośrodkowanie dla gości, ale wykorzystana w fatalny sposób.

• 59. min.

Mocne dośrodkowanie, w polu karnym najlepiej znalazł się Mutch, który niepilnowany głową skierował piłkę do siatki obok bezradnego Mignoleta

• 59. min.

Jest gol dla Cardiff!

• 56. min.

Zmiany, zmiany. Jedna w ekipie Liverpoolu: Kelly za Flangana. Dwie u gości: Kim za Medela i Campbell za Odemwingie

• 53. min.

Rzut wolny z okolic środka boiska dla Cardiff, dośrodkowanie, ale pewna interwencja Skrtela, który wykopuje piłkę z pola karnego.

• Drybling Coutinho przed polem karnym, w końcu pomocnik uderza z dystansu, ale piłka mija bramkę o kilkadziesiąt centymetrów.

• Pierwsza akcja drugiej części gry kończy się wywalczeniem rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu piłka trafia do Sterlinga, ale ten uderza obok bramki.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• PRZERWA

Koniec pierwszej połowy. Suarez znów zdominował wydarzenia na boisku. Urugwajczyk strzelił dwie bramki, mógł trzecią, ale oddał piłkę Sterlingowi. Nic nie wskazuje na to, by Cardiff miało jakiekolwiek szanse na wywiezienie z Anfield Road choćby punktu.

• 45. min.

Tym razem Suarez zachował się bardziej egoistycznie i po tym jak dostał piłkę przed polem karnym bez namysłu uderzył w prawy dolny róg bramki Cardiff. Oczywiście celnie. 3:0 do przerwy.

• 44. min.

SUAREZ! Co za bramka!

• 43. min.

Długie prostopadłe podanie do Suareza, ten popędził na bramkę i znalazł się w sytuacji dwóch na jednego. Obok niego oko w oko z bramkarzem Cardiff stanął jeszcze Sterling i on właśnie dostał podanie, co zmyliło bramkarza, który ostatecznie skapitulował.

• GOOOOOOL

42. min.

2-0 dla Liverpoolu! Kapitalna kontra!

• 40. min.

Mutch brzydko faulowany przez Skrtela w środku boiska. Żółta kartka dla defensora Liverpoolu.

• 35. min.

Świetne dośrodkowanie, Skrtel potwornie wysoko wyskakuje w polu karnym, ale ostatecznie uderza głową nad bramką.

• 33. min.

Słupek! Świetne rozegranie rzutu rożnego przez Liverpool, piłkę dostaje Coutinho, ale zamiast dograć ją głębiej mija jednego z obrońców i uderza technicznie. Ostatecznie trafia jednak w słupek.

• 29. min.

Dośrodkowanie dociera do jednego z piłkarzy Cardiff, ale ten źle złożył się do strzału i piłka wylądowała w rękach Mignoleta.

• 28. min.

Brzydki faul Hendersona blisko pola karnego Liverpoolu. Będzie szansa na groźne dośrodkowanie.

• 25. min.

Kombinacyjna akcja gospodarzy na lewej stronie, dośrodkowanie na okolice szesnastego metra do Luisa Suareza, ten uderza z woleja, piłka zdążyła jeszcze skozłować i wpadła do siatki.

• GOOOOOOL

24. min.

Gol dla Liverpoolu!

• 18. min.

Tym razem korner dla The Reds, sporo chaosu w szesnastce Cardiff, piłkarze Liverpoolu zdołali oddać kilka strzałów, ale wszystkie zostały zablokowane, a piłka koniec końców wybita.

• 16. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, głową uderza Mutch, ale nie oddaje choćby celnego strzału.

• 15. min.

Mignolet ratuje Liverpool! Błyskawiczna kontra Cardiff, Noone ograł Sakho i uderzył technicznie, ale bramkarz gospodarzy popisał się kapitalną interwencją.

• 13. min.

Fatalny błąd Sakho który podaje wprost pod nogi jednego z piłkarzy Cardiff, ten dośrodkowuje jednak w ten sposób, że piłka wychodzi poza boisko w okolicach chorągiewki w rogu boiska.

• 11. min.

Suarez próbuje przedrzeć się prawą stroną, ale wpada na trójkę obrońców. Ci pakują piłkę pod nogi Sterlinga, ale młody napastnik trafia w obrońcę.

• 8. min.

Rzut rożny dla Cardiff, dośrodkowanie bardzo głęboko w pole karne, ale ostatecznie kończy się faulem jednego z gospodarzy.

• 7. min.

Kolejna niezła akcja gospodarzy, Sterling z piłką w polu karnym, po chwili wystawia ją idealnie Suarezowi, który jednak uderza wprost w obrońcę.

• 5. min.

Cardiff próbuje przejąć inicjatywę. Kilka akcji prawą stroną, ale pomocnicy dobrze wspierają kolegów z obrony dzięki czemu ataki gości nie tworzą większego zagrożenia.

• 3. min.

Pierwsza szansa Liverpoolu, Glen Johnson wpada w pole karne, szuka podaniem Hendersona, ale obrońca zatrzymując piłkę wybija ją pod nogi Suareza. Ten uderza, ale trafia w boczną siatkę.

• Rozpoczynamy!

• Premier League. Suarez podpisał kontrakt z Liverpoolem

Luis Suarez przedłużył kontrakt z Liverpoolem. Napastnik z Urugwaju podpisał umowę, która zwiąże go z klubem na kolejne pięć lat. Nieoficjalnie wiadomo, że ma zarabiać 180 tysięcy funtów tygodniowo.

Kapitanem Liverpoolu będzie Luis Suarez, który wczoraj podpisał nową umowę z obecnym wiceliderem Premier League.

• Zapraszamy na relacje na żywo z meczu 17. kolejki Premier League. Na Anfield Road Liverpool podejmie Cardiff City.