Premier League. Wygrana Arsenalu w Cardiff [Zapis relacji]

• 90. min. + 5

Koniec meczu!

• GOOOOOOL

90. min. + 3

I Ramsey dobija Cardiff! I znowu bez radości! Walcott ładnie wyłożył piłkę Walijczykowi, a ten mając dużo miejsca, uderzył w samo okienko.

Sędzia dolicza cztery minuty. Cardiff już bez wiary.

• GOOOOOOL

86. min.

2:0! Oezil w pole karne do Flaminiego, ten uderzył z pierwszej piłki i nie dał szans Marshallowi!

• 82. min.

Whittingham z dystansu z powietrze w środek bramki. Szczęsny pewnie broni.

• 79. min.

Długie podanie, Szczęsny świetnie wyczuł moment i zapobiegł nieszczęściu.

• 76. min.

Schodzi Cazorla, za niego Flamini.

• 73. min.

Arsenal niezwykle skutecznie gra na wyjeździe w niedziele. Jeśli pokona Cardiff, będzie to 11. z rzędu wygrana wyjazdowa w ostatnim dniu tygodnia.

• 69. min.

Wilshere ładnie zgrał w pole karne do Cazorli, ten jednak miał mało miejsca i oddał zbyt lekki strzał, aby zaskoczyć bramkarza.

• 66. min.

Dobrze grający Campbell został zmieniony przez Odemwingie.

• 63. min.

Giroud z narożnika pola karnego uderzył bardzo mocno, strzał jednak zablokowany. Bloku nie zobaczył sędzia i nie wskazał na rzut rożny.

• 58. min.

Giroud mocno uderza prawą nogą z linii pola karnego, Marshall pewnie broni.

• 55. min.

Uderzenie z 20 metrów Catherine'a, Szczęsny jednak pewnie chwyta piłkę.

• 52. min.

Brawa dla Szczęsnego! Campbell wygrał pojedynek główkowy, oddał celny strzał, a polski bramkarz popisał się świetnym refleksem!

• 50. min.

Świetny drybling Ramseya. Minął w polu karnym trzech rywali, ale ostatecznie piłka wyszła za linię końcową.

• 48. min.

Ramsey wyłożył piłkę do Giroud, ten z 5 metrów uderzył bez zastanowienia, ale trafił w stojącego na linii bramkowej Turnera!

Druga połowa rozpoczęta

• 45. min. + 4

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min. + 3

Piękna kontra Arsenalu, najpierw Arteta założył "siatkę" rywalowi, wypuścił Oezila, ten zagrał do boku do Wilshere'a, ale dośrodkowanie młodego Anglika trafiło prosto w rękawice bramkarza.

• 45. min. + 2

Szczęsny na razie bezrobotny, Cardiff nie oddało żadnego celnego strzału.

• 45. min. + 1

Słabe przyjęcie piłki przez Ramseya w polu karnym, Walijczyk musiał dryblować i z trudnej pozycji uderzył wysoko ponad bramką.

• 45. min.

Sędzia dolicza aż cztery minuty.

• 40. min.

Dośrodkowanie Gibbsa do Giroud, ten przyjął piłkę w polu karnym, natychmiast doskoczyło do niego dwóch zawodników i jedyne co wywalczył to rzut rożny.

• 36. min.

Szybki mecz, akcja przenosi się z jednej strony na drugą.

• 33. min.

Groźnie pod bramką Szczęsnego, dośrodkowanie z rzutu wolnego, Kim jednak nie trafił w piłkę i zagrożenie minęło.

• GOOOOOOL

29. min.

Gol dla Arsenalu! Dośrodkowanie Oezila do Ramseya, a ten głową pokonuje klub w którym się wychował. Z szacunku nie ucieszył się w ogóle!

• 26. min.

Błąd Mertesackera, ratować musiał Koscielny. Francuz wybił piłkę na aut.

• 22. min.

Cazorla zdecydował się na niespodziewane uderzenie, zablokowany przez jednego z rywali.

• 18. min.

Dośrodkowanie w pole karne Szczęsnego, Polak mija się z piłką, odbija się ona od jednego z zawodników Cardiff i na szczęście dla Polaka spada na górną siatkę bramki.

• 14. min.

Indywidualna akcja Giroud, zagapili się obrońcy gospodarzy, ale Francuz zmarnował doskonałą okazję!

• 10. min.

Piękny rajd Catherine'a, dośrodkowanie do Campbella, ale ten uderza niecelnie. Ładna akcja gospodarzy. Pierwsza taka dzisiaj.

Superb surging run by Kevin Theopile Catherine. Brilliant run and cross, but Campbell rises to nod a few yards wide of goal. First time Cardiff have shown their class today.

• 6. min.

Mertesacker zderzył się z Sagną i mam krótką przerwę w meczu. Niemiec jest opatrywany.