Premier League. Newcastle ograło 2:0 Chelsea [ZAPIS RELACJI]

Terminarz

• sobota, 02 listopada 2013
  • KONIEC MECZU

90. min. + 5

Stadion eksplodował. Koniec spotkania. Newcastle ograło 2:0 Chelsea. Gracze Mourinho nie potrafili sforsować obrony "Srok". Gospodarze rozegrali lepsza druga połowę i to oni zdobywają dzisiaj 3. punkty.

• GOOOOOOL

89. min.

GOOOOLL! 2:0 prowadzi Newcastle! Z lewej strony boiska przedarł się Anita i dośrodkował po ziemi w pole karne. Do piłki dopadł Remy i skierował futbolówkę do bramki Cecha. Piłka jeszcze po drodze odbiła się od słupka.

• 86. min.

Gracze Chelsea są coraz bliżej wyrównania. Tym razem bliski zdobycia bramki był Eden Hazard, jednak piłka po jego strzale minęła bramkę.

• 85. min.

Z boiska schodzi strzelec bramki Gouffran, a w jego miejsce na murawę wbiega Obertan.

• 79. min.

Chelsea w ofensywie! Najpierw bliski zdobycia bramki był Willian, a później dobijał Eto'o, ale oba strzały skutecznie odbił bramkarz Newcastle.

• 75. min.

Żółty kartonik obejrzał obrońca Chelsea Londyn David Luiz.

• 70. min.

Ostatnia zmiana w składzie Chelsea. Lampard schodzi z murawy, a na niej melduje się Schurrle.

• GOOOOOOL

68. min.

GOOOOOOLLL! Fenomenalnie z rzutu wolnego dośrodkował Cabaye, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Gouffran i głową skierował piłke do bramki Cecha. Gracze Newcastle zasłużyli na tą bramkę, ponieważ w drugiej połowie to oni grają zdecydowanie lepiej.

• 63. min.

Zmiana także w ekipie Newcastle. Na murawie zameldował się Cisse, a na ławkę powędrował Ameobi.

• 62. min.

Mourinho reaguje na sytuację na boisku. W miejsce Torresa no boisku pojawił się Eto'o, a Matę zastąpił Willian.

• 60. min.

Shola Ameobi przedarł się przez pół boiska, ale gdy znalazł się w polu karnym Chelsea zabrakło mu już sił na strzał, a podanie okazało się niecelne i zmarnował dobrą sytuację dla swojego zespołu.

• 50. min.

Spotkanie nabiera tempa jednak akcje obu drużyn kończą się zazwyczaj przed polem karnym swoich rywali.

• 47. min.

Torres wyszedł sam na sam z bramkarzem Newcastle, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną snajpera Chelsea.

• PILNE

46. min.

Początek drugiej połowy spotkania. Bez zmian w obu drużynach.

• PRZERWA

Zawodnicy schodzą do szatni. Gracze obu drużyn nie stworzyli sobie wielu okazji do zdobycia bramki. Najbliżej umieszczenia piłki w siatkę był John Terry, który po rzucie rożnym trafił w poprzeczkę. Niestety nie jest to porywające widowisko. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie lepsza.

• 41. min.

Moussa Sissoko obejrzał żółta kartkę.

• 36. min.

Znów blisko zdobycia bramki był John Terry po rzucie rożnym dla swojego zespołu. Piłke z linii bramkowej wybił jednak obrońca Newcastle Santon. "Sroki" wyprowadziły szybko kontratak, strzelał Sissoko, ale futbolówka kolejny raz wylądowała w rękach Cecha.

• 33. min.

Teraz Oscar ucierpiał w starciu z Tiote. Gracz Newcastle szybko pozbierał się z murawy, a zawodnik Chelsea musiał skorzystać z pomocy medycznej. Po chwili obaj wrócili do gry.

• 30. min.

Wreszcie akcja Newcastle! Cabaye spróbował strzału lewą nogą zza pola karnego. Piłkę jednak pewnie chwycił Cech.

• 27. min.

Piłkarze gospodarzy nie potrafią jak na razie zagrozić bramce Petra Cecha. Za to zawodnicy Chelsea co prawda przedzierają się co jakiś czas pod bramkę Newcastle, ale w ostatnim podaniu brakuje jeszcze precyzji.

• 20. min.

Kolejny rzut wolny dla Chelsea. Tym razem do piłki podszedł Lampard. Jednak kapitan gości na pewno chce jak najszybciej zapomnieć o tym dośrodkowaniu. Piłka wylądowała w trybunach.

• 16. min.

Kolejna dobra akcja w wykonaniu gości. W pole karne Newcastle wpadł Torres, atakowany przez obrońców nie przewrócił się i odegrał do kolegi z zespołu. Piłka po strzale wylądowała na rzucie rożnym, ale goście nie potrafili stworzyć zagrożenia po stałym fragmencie gry w polu karnym "Srok".

• 12. min.

Wyśmienita okazja dla Chelsea! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego John Terry trafił niestety tylko w poprzeczkę bramki pilnowanej przez Tima Krula.

• 11. min.

Zawodnicy obu ekip dotychczas nie forsują tempa. Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

• INFO

Alan Pardew ostrzegł żartobliwie przed meczem Jose Mourinho, że podobna celebracja zdobycia gola jak w meczu z Manchesterem City zakończy się dla niego... klapsem.

• 4. min.

Pierwsza okazja dla Chelsea. Przed polem karnym David Luiz wykonywał rzut wolny, ale posłał piłkę wysoko nad bramką. Sędzia spotkania dopatrzył się jednak faulu w ofensywie w wykonaniu jednego z graczy "The Blues".

• SKLADY

W szeregach Srok dzisiaj na pewno zabraknie Fabricio Colocciniego i Ryana Taylora.

Wyjściowa jedenastka Newcastle: Tim Krul; Mathieu Debuchy, Mike Williamson, Mapou Yanga-Mbiwa, Davide Santon; Moussa Sissoko, Cheick Tiote (c), Yohan Cabaye, Yoan Gouffran; Shola Ameobi, Loic Remy.

• SKLADY

Chelsea do sobotniego meczu przystępuje w niemal najsilniejszym składzie. W wyjściowej 11 jest kilka zmian w stosunku do pucharowego spotkania przeciwko Arsenalowi.

Pierwsza jedenastka Chelsea: Petr Cech, Branislav Ivanovic, David Luiz, John Terry (C), Ashley Cole, Ramires, Lampard, Oscar, Juan Mata, Eden Hazard, Fernando Torres.

• PILNE

1. min.

Pierwszy gwizdek sędziego i piłka już w grze. Mecz będzie toczył się w strugach deszczu.

• PILNE

Jeśli nie jesteście w stanie oglądać meczu w telewizji to możecie go śledzić w swoim telefonie, w którym znajdziecie naszą relację. Jak to możliwe? Pomoże wam bowiem aplikacja Sport.pl Live na smartfony z Androidem, iPhone'y i Windows Phone'y. Aplikacja jest darmowa a znajdziecie ją w Google Play, App Store lub Windows Marketplace.

Aplikacja Sport.pl Live na Androida - ściągnij stąd.

Aplikacja Sport.pl Live na iPhone'a - ściągnij stąd.