Ostatnia kolejka Premier League. Arsenal o Ligę Mistrzów, ostatni mecz Fergusona [ZAPIS MULTIRELACJi]

0 : 1
Terminarz

• niedziela, 19 maja 2013
  • 90. min. + 5

I to by było na tyle w naszej multirelacji. Sytuacji w tabeli nie uległa już więc zmianie. Za chwilę w Sport.pl osobne teksty po ostatnim meczu Fergusona oraz po spotkaniu Arsenalu, czyli finałowych rozstrzygnięciach w kwestii pucharów.

West Bromwich - Manchester United 5:5 Ostatni kończy się mecz Manchesteru, ostatni mecz Fergusona. Tylko remis po niesamowitych wydarzeniach!

• 90. min. + 3

Swansea - Fulham 0:3 Ostatniego gola sezonu strzela Emanuelson.

Koniec meczu.

• 90. min. + 4

Giroud ciekawie uderza, Harper przenosi piłkę nad poprzeczką.

• 90. min. + 1

Jak Walcott tego nie strzelił! Niesamowite! Znakomita kontra, Walcott wyszedł sam na sam z bramkarzem, miał już nawet właściwie pustą bramkę... i trafił w słupek! Arsenal mógł czuć się pewny, a teraz będzie się jeszcze denerwował. Wenger jest wściekły.

Sędzia dolicza cztery minuty.

• 89. min.

Tottenham - Sunderland 1:0 Oczywiście, Gareth Bale! I Arsenal może czuć się zagrożony...

• 89. min.

West Bromwich - Manchester United 5:5 Lukaku strzela hat-tricka! To nie będzie piękne pożegnanie Fergusona.

• 89. min.

West Ham - Reading 4:2 Hat-trick Kevina Nolana!

• 89. min.

Ostatnia zmiana w Arsenalu. Wilshere za Cazorlę.

• 87. min.

Debuchy domaga się rzutu karnego, ale sędzia Webb go nie dyktuje. Nie ma powtórki, więc trudno zdecydować czy słusznie.

• 81. min.

West Bromwich - Manchester United 4:5 Niesamowite! Romelo Lukaku strzela w 81 min., a Youssuf Mulumbu... też w 81. min! Dwa szybkie gole WBA!

• 83. min.

Cazorla w dobrej akcji, ładnie podkręcił piłkę, ale jego uderzenie minęło słupek.

• 82. min.

Kontrowersyjna sytuacja, mógł być karny dla Newcastle, ale sędzia Webb nie zdecydował się na jego podyktowanie.

• 79. min.

West Ham - Reading 3:2 Drugi gol Nolana, gospodarze prowadzą.

• 81. min.

Gibbs kłócił się, że nie faulował Debuchy'ego i właśnie za to dostał kartkę.

• 81. min.

Ostatnia zmiana w Newcastle. Campbell za Yangę-Mbiwę.

• 81. min.

Swansea - Fulham 0:2 W mało ważnym meczu podwyższa Berbatov.

• 77. min.

Chelsea - Everton 2:1 Fernando Torres sprawia, że Arsenal już raczej nie zakończy sezonu na trzecim miejscu.

• 78. min.

Druga zmiana w Arsenalu. Giroud zastępuje Podolskiego.

• 75. min.

Fatalne podanie Ramseya za plecy Walcotta. I po kontrze.

• 73. min.

Dużo gry w środku boiska.

• 70. min.

"Sroki" przerzucają się na strzały z dystansu, ale na razie nie wydają się one dobrym pomysłem.

• 63. min.

West Bromwich - Manchester United 2:5 Tym razem Hernandez. Piąty gol podopiecznych (jeszcze) Fergusona.

• 65. min.

Manchester City - Norwich 2:3 Niesamowity gol Howsona, Norwich po raz trzeci wychodzi na prowadzenie!

• 65. min.

W wirtualnej tabeli identyczna różnica bramek między Chelsea a Arsenalem, więc "Kanonierzy" są o gola od trzeciego miejsca.

65:46

• 65. min.

Zmiana w Newcastle. Marveaux za Gouffrana.

• 62. min.

A w Newcastle jedni i drudzy atakują, ale są to znacznie mniej groźne akcje, niż jeszcze jakiś czas temu. Tempo nieco opada.

• 61. min.

Wigan - Aston Villa 2:2 Vlaar wyrównuje dla gości.

• 59. min.

Manchester City - Norwich 2:2 Jeszcze raz Rodwell! Wicemistrz znowu wyrównuje.

• 53. min.

Southampton - Stoke 1:1 "Święci" wyrównują, Lambert z bliska po rzucie wolnym.

• 53. min.

West Bromwich - Manchester United 2:4 Lukaku strzelił gola kontaktowego, ale trzy minuty później van Persie znowu sprawił, że MU odskakuje.

• 57. min.

West Ham - Reading 2:2 W trzy minuty dwa gole dla gości, McCleary i Le Fondre wyrównują!

• 57. min.

Zmiana w Newcastle. Utykającego Cabaye'a zastępuje Anita.

• 56. min.

Tym razem Harper znakomicie wychodzi do prostopadłego podania i uprzedza rywala o ułamek sekundy.

• 54. min.

Manchester City - Norwich 1:2 Świetna akcja Snodgrassa, który doskonale też dograł Holtowi.

• 52. min.

Walcott nieźle wrzuca z rzutu wolnego, Podolski trochę obrywa w głowę a trochę próbuje uderzać, ale na drodze piłki - na szczęście dla Arsenalu - stoi jeszcze Koscielny, który ekwilibrystycznym uderzeniem z pięciu metrów pokonuje bezradnego Harpera.

• GOOOOOOL

52. min.

Newcastle - Arsenal 0:1! Koscielny!

• 50. min.

Tottenham - Sunderland 0:0 Tu tymczasem nadal wynik bezbramkowy. I właśnie ten, oraz mecz Arsenalu, to jedyne spotkania, w których bramki dziś nie padały.

• 50. min.

Szczęsny świetnie wychodzi z bramki do znakomitego, prostopadłego podania i minimalnie uprzedza rywala.

• 47. min.

Southampton - Stoke 0:1 Ale Boruc nie wpuścił, bo on dzisiaj odpoczywa. Uderzenie Croucha pokonało Kelvina Davisa.

Zaczęli. I na początek Harper popełnia błąd, ale potem świetnie broni strzał Walcotta!

• 45. min. + 2

Wszędzie trwa już przerwa, a więc na 45 min. przed zakończeniem sezonu sytuacja w najważniejszej części tabeli wygląda następująco:

65:46

Wigan - Aston Villa 2:1 Spadkowicz jeszcze przed przerwą obejmuje prowadzenie po samobójczym trafieniu Bakera i katastrofalnej akcji całej obrony.

Koniec pierwszej połowy.

• 40. min.

West Bromwich - Manchester United 1:3 Ładna akcja WBA, a Lindegaarda pokonuje James Morrison.

• 45. min.

Sędzia dolicza dwie minuty, Arsenal łapie rytm. Trochę późno.

• 43. min.

Tiote niechcący wpadł niebezpiecznie w Walcotta, na szczęście nie zrobił mu nic złego.

• 36. min.

West Ham - Reading 2:0 Carroll świetnie dostarcza, Vaz Te podwyższa.

• 40. min.

Znakomita akcja Ben Arfy, skręcił na prawym skrzydle kilku rywali, ale po zagraniu w pole karne nic dobrego dla Newcastle się nie wydarzyło.

• 39. min.

Rosicky od jakiegoś czasu pracował i się doczekał - żółta kartka.

• 38. min.

Piękna sprawa, 38. minuta i owacja na stojąco dla wieloletniego (drugiego) bramkarza Newcastle, Steve'a Harpera (nr 37), który kończy karierę tym meczem. Chyba uronił łzę.

• 37. min.

A teraz Cabaye huknął z dystansu. Niecelnie.

• 33. min.

Cabaye bardzo brzydko fauluje Cazorlę.

• 28. min.

Zmiana w Arsenalu. Kontuzjowanego Artetę zastąpił Oxlade-Chamberlain.

• 30. min.

West Bromwich - Manchester United 0:3 A strzela... Alexander Buttner!

• 29. min.

Manchester City - Norwich 1:1 Zaledwie trzy minuty wcześniej fatalny błąd popełnił Yaya Toure, i lepsze w tym meczu Norwich strzeliło gola - zrobił to Pilkington - a już chwilę później Rodwell wyrównał po kapitalnej akcji gospodarzy.

• 30. min.

Gibbs przeprowadził ładną akcje, wystawił Cazorli przed pole karne, a ten fatalnie przestrzelił.

• 28. min.

"Sroki" wracają do atakowania. Ich rzuty rożne są jednak mniej groźnie, niż kornery Arsenalu sprzed chwili.

• 23. min.

West Ham - Reading 1:0 Bramkarz Alex McCarthy, który właśnie dostał powołanie do reprezentacji Anglii, popełnił fatalny błąd, wybijając piłkę w Andy'ego Carrolla. Piłka odbiła się od Nolana i to on trafił dla - znacznie lepszego jak na razie - West Hamu.

• 25. min.

Seria rzutów rożnych Arsenalu. Nie jest lekko Harperowi, ale "Sroki" w końcu pozbywają się piłki z własnej połowy.

• 23. min.

Liverpool - Queens Park Rangers 1:0 Coutinho przepięknie trafia z ok. 30 metrów. Kapitalne uderzenie!

• 21. min.

Wigan - Aston Villa 1:1 Gospodarze chcą jeszcze coś strzelić, zanim pożegnają się z Premier League. Udaje się to Boyce'owi.

• 22. min.

Swansea - Fulham 0:1 Dobra akcja gości i wykończenie Kacaniklicia.

• 22. min.

Wrzutka w pole karne Arsenalu zostaje wybita i goście ruszają z kontrą. Jonas Gutierrez za wszelką cenę chce zatrzymać Walcotta i sędzia Howard Webb daje mu kartkę.

• 21. min.

Gouffran i Ben Arfa męczą od kilku minut "Kanonierów" na prawym skrzydle. Szczęsny ma trochę roboty.

• 18. min.

65:46

• 15. min.

Chelsea - Everton 1:1 Niespodziewanie odgryzają się goście! A konkretnie Steven Naismith! Zawodnik przejął piłkę po błędzie Luiza, świetnie rozegrał z Anichebem i ładnie zakończył akcję.

• 15. min.

Gospodarze są bardzo groźni! I zdecydowanie lepsi w pierwszym kwadransie. Kolejną szansę miał Cisse, ale wcięli mu się Szczęsny i jeden z obrońców, i jakoś udało im się wybić na róg.

• 12. min.

Ale wracamy na stadion Newcastle. Pierwsza, no, może druga groźna akcja "Kanonierów", choć nic z niej nie wyszło.

• 9. min.

West Bromwich - Manchester United 0:2 Jonas Olsson wpycha piłkę do własnej siatki!

• 8. min.

Chelsea - Everton 1:0 Bę trochę poniosło z jego uderzeniem, ale bramkarz gości zachował się bardzo kiepsko, odbił w kierunku Maty, a Hiszpan pewnie dobił.

• 6. min.

West Bromwich - Manchester United 0:1 Mistrzowie Anglii atakowali od pierwszej sekundy i szybko ustrzelili rywali. Hernandez wykonał całą robotę, wystawił Kagawie i ten spokojnie dokończył dzieła.

• 5. min.

Wigan - Aston Villa 0:1 Minutę wcześniej Ali Al Habsi zdołał jeszcze obronić strzał Bennetta, ale już chwilę później Darren Bent spokojnym uderzeniem dobija spadkowicza.

• 9. min.

Obrona "Kanonierów" jak zwykle nawala. Yanga-Mbiwa łatwo ogrywa ich po lewej stronie, świetnie zagrywa w pole karne, a tam Cisse nabiega na piłkę dziesięć metrów przed bramką. I uderza nad poprzeczką!

• 7. min.

Cały czas kontuzjowany Krul, więc Harper może ponownie postać sobie w bramce klubu, w którym gra od tylu lat. Po drugiej stronie, naturalnie, Szczęsny.

• 4. min.

Aktywny od początku meczu Tiote właśnie sfaulował boleśnie Artetę.

• 1. min.

Rusza ostatnie 90 minut w tym sezonie!

• Teraz możecie mieć sport przez duże "S" zawsze przy sobie w telefonie. Posiadasz smartfona z Androidem? Ściągnij aplikację Sport.pl Live z Google Play. Ta sama darmowa aplikacja na iPhone'y już dostępna w App Store!

Sport.pl LIVE w Google Play - ściągnij

Sport.pl LIVE w AppStore - ściągnij

• Ostatnia kolejka ligi angielskiej to w tym roku przede wszystkim ostatni mecz w karierze Aleksa Fergusona. Szkot z ławką trenerską pożegna się na wyjeździe, spotkaniem z West Bromwich. Dla "Kanonierów" ważniejsza jednak jest kwestia gry w el. Ligi Mistrzów - są na czwartym miejscu, dwa punkty za Chelsea, jeden punkt przed Tottenhamem. Arsenal gra na wyjeździe z Newcastle, Chelsea u siebie z Evertonem, a Tottenham z u siebie z Sunderlandem. Przeciwnikom bijącym się o puchary zespołów jest już wszystko jedno, nie grają o nic. Zapraszamy na multirelację z przewagą spotkania "Srok" z Arsenalem. Wszystkie wpisy o innych meczach poprzedzać będzie informacja, jakiego meczu dotyczą.