Premier League. Tottenham wygrał z Southampton [ZAPIS Z RELACJI]

• sobota, 04 maja 2013
  • 95. min.

Koniec spotkania! Tottenham po słabym meczu wygrywa dzięki bramce Garetha Bale'a, wciąż utrzymując przy życiu marzenia o grze w Lidze Mistrzów.

• 86. min.

Gol dla Tottenhamu! Bale! Walijczyk przeprowadził indywidualną akcję, ścinając z prawego skrzydła do środka i uderzył z ponad 20 metrów w prawy dolny róg bramki Boruca. Polak bez szans na skuteczną interwencję.

• 81. min.

Piłkarze i kibice Tottenhamu domagają się rzutu karnego po rzekomym faulu na Bale'u, lecz sędzia Mark Clattenburg podjął słuszną decyzję nie dyktując jedenastki.

• 79. min.

Boruc wypuszcza piłkę z rąk po dośrodkowaniu Tottenhamu z rzutu rożnego, lecz gospodarze nie wykorzystali nadarzającej się okazji.

• 72. min.

Gylfi Sigurdsson zastępuje Clinta Dempseya, który podobnie jak i jego koledzy nie rozegrał dzisiaj najlepszego meczu w karierze.

• 66. min.

Boruc wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu Assou-Ekotto. To jego pierwsza interwencja w drugiej połowie. Tottenham powinien zacząć stwarzać większe zagrożenie, jeśli marzy o grze w Lidze Mistrzów.

• 60. min.

Emmanuel Adebayor zastępuje niewidocznego Aarona Lennona.

• 58. min.

Huddlestone blokuje uderzenie aktywnego w ostatnich minutach Lallany, Southampton wykonuje kolejny rzut rożny. Tottenham ma problemy z wydostaniem się z własnego pola karnego.

• 52. min.

Niegroźny strzał Lallany pewnie wyłapany przez Llorisa.

Rozpoczęła się druga połowa. Bez zmian w przerwie.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy, w której lepsze wrażenie sprawiali goście z Southampton. Tottenham nie oddał nawet jednego celnego strzału. Niewidoczny jest uznany niedawno za najlepszego piłkarza Premier League Gareth Bale.

• 36. min.

Potężny strzał Ricky'ego Lamberta z ponad 25 metrów wylądował na słupku bramki Tottenhamu po interwencji Hugo Llorisa, który obronił również dobitkę.

• 35. min.

Moussa Dembele schodzi z boiska z kontuzją, zastępuje go Lewis Holtby.

• 31. min.

Na chwilę obecną lepiej prezentuje się Southampton. Tottenham bez pomysłu na sforsowanie defensywy "Świętych", jak do tej pory nie zagroził poważnie Borucowi.

• 19. min.

Tottenham nie najlepiej wszedł w ten mecz - w otwierających 15 minutach celność podań ukształtowała się na poziomie 69%. Dla porównania, piłkarze Southampton podają z celnością 80%.

• 16. min.

Hugo Lloris i Artur Boruc są jak do tej pory bezrobotni - ich drużyny oddały po jednym niecelnym strzale.

• 11. min.

Świetnej okazji nie wykorzystał Nathaniel Clyne, który był niezwykle bliski otworzenia wyniku spotkania na White Hart Lane.

• 6. min.

Pierwsza groźna akcja tego meczu stała się udziałem Jermaine'a Defoe, lecz napastnik Tottenhamu z bliskiej odległości strzelił minimalnie obok prawego słupka bramki Artura Boruca.

• 1. min.

Spotkanie właśnie się rozpoczęło.

• Piłkarze już szykują się do wyjścia na murawę, za chwilę rozpocznie się spotkanie w którym Tottenham będzie walczyć o wywalczenie punktów niezbędnych do zajęcia miejsca w pierwszej czwórce Premier League.

• Mecz rozpocznie się z 30-minutowym opóźnieniem w związku z wypadkiem jaki miał miejsce w pobliżu stadionu.