Premier League. Chelsea - Swansea 2:0 [ZAPIS RELACJI LIVE]

2 : 0
Terminarz

• niedziela, 28 kwietnia 2013
  • KONIEC MECZU

Chelsea wygrywa ze Swansea 2:0 po golach Oscara i Lamparda z karnego. Dla tego drugiego, było to 201. trafienie w barwach "The Blues". Do rekordzisty Bobby'ego Tamblinga brakuje mu już tylko jednego trafienia. Chelsea chwilowo przesuwa się na trzecią pozycję w tabeli, gwarantującą udział w Champions League.

• 90. min. + 1

Koniec meczu!

Mata blisko trzeciego gola dla Chelsea. Wpadł w pole karne i uderzył technicznie celując w okienko. Nie trafił.

• 87. min.

Niewiele się dzieje w końcówce spotkania. Chelsea zadowolona z wyniku, Swansea nie ma pomysłu, jak zagrozić gospodarzom.

• 81. min.

Ależ szansę zmarnował Lampard! Mata doskonale wrzucił piłkę w pole karne, Lampard przyjął ją na klatkę piersiową, ale zbyt niedokładnie. Bramkarz zdążył mu sprzątnąć szansę na wyrównanie klubowego strzeleckiego rekordu.

• 75. min.

Posiadanie piłki w ostatnich 5 minutach - 75:25 dla Chelsea.

• 73. min.

Co za szansa Maty. Kapitalnie przyjął piłkę w polu karnym i uderzył w długi róg. Piłka o centymetry minęła słupek bramki. A po drodze o milimetry minęła korki, których właścicielem jest Demba Ba.

• 67. min.

Demba Ba faulowany przez Williamsa. Sędzia daje ostatnie ostrzeżenie piłkarzowi Swansea, który ma już na koncie żółtą kartkę.

• 67. min.

Tak w obrazowym skrócie wyglądała pierwsza połowa:

• 60. min.

Terry próbował strzelić gola w pozycji lezącej. Po wrzutce w pole karne, Demba Ba zagrał w pole karne, gdzie leżał Terry i jedyne co mógł zrobić to spróbować uderzyć na bramkę. W takiej pozycji udało mu się jednak tylko musnąć piłkę, która wturlała się wprost w ręce bramkarza.

• 56. min.

Demba Ba nie może się wstrzelić. Uderzył kapitalnie, między nogami obrońcy w długi róg, ale Vorm wyciągnął się jak długi i odbił futbolówkę.

• 53. min.

Ależ okazja Swansea! Rangel uderzył mocno i celnie, ale Cech zbił piłkę na rzut rożny.

• 51. min.

Demba Ba przedryblował Williamsa i uderzył w krótki róg. Tam jednak stał bramkarz.

• 51. min.

Lampard szuka swojego gola nr 202. Jego mocne uderzenie zablokował jednak ofiarnie Williams.

• 48. min.

Chelsea rozpoczyna od mocnych ataków, ale na razie nie oddała strzału na bramkę.

Zaczynamy drugą połowę.

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy. A oto jej główny bohater:

OPIS BRAMKI: Lampard pewnie strzela do siatki z karnego. To jego 201. gol dla Chelsea w karierze. Do rekordzisty pod tym względem Bobby'ego Tamblinga brakuje mu już tylko jednego trafienia!

• GOOOOOOL

45. min.

Gol dla Chelsea! 2:0!

• 45. min.

Karny dla Chelsea! Britton fauluje Matę!

• 43. min.

OPIS BRAMKI: Oscar otrzymał dobre podanie od Terry'ego i uderzył z całej siły w długi róg.

• GOOOOOOL

43. min.

Gol dla Chelsea! 1:0!

• 39. min.

A teraz Cahill!Kapitalne uderzenie głową. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

• 35. min.

Świetny strzał Lamparda - uderzył zza pola karnego po koźle, ale bramkarz broni z najwyższym trudem.

• 35. min.

I znów Chelsea - David Luiz szczupakiem uderza 10 metrów od bramki.

• 32. min.

Odpowiedź Swansea - Michu uderza obok bramki.

• 32. min.

I właśnie Lampard autorem kolejnego strzału Chelsea. Uderzył jednak za wysoko.

• 27. min.

Dla Lamparda jest to też występ numer 400 w Premier League.

• 27. min.

Zakotłowało się pod bramką Swansea, ale uderzenia gospodarzy zablokowane przez obrońców.

• 23. min.

Ramires ucierpiał przy jednym ze starć i zmienia go Frank Lampard. Dla niego to 800 spotkanie klubowe w karierze. Publiczność wiwatuje.

• 21. min.

Jednym okiem zerkamy na mecz Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław - cóż tam dzieje się znacznie więcej. Zagłębie prowadzi już 4:0! Relacja tutaj.

• 17. min.

Chelsea atakuje coraz groźniej. Demba Ba przejął piłkę przed polem karnym i kropnął na bramkę. Golkiper gości odbił piłkę i na jego szczęście żaden z rywali nie zdążył dobić futbolówki do bramki.

• 13. min.

Rzut wolny dla Chelsea, ale David Luiz uderza prosto w mur.

• 10. min.

A teraz to samo robią zawodnicy Swansea. Bardzo spokojny początek spotkania.

• 8. min.

Piłkarze Chelsea wymieniają między sobą tysiące podań.

• 5. min.

Gospodarze rozpoczęli od ostrego pressingu. Opłaciło się to o tyle, że Hazard miał sytuację strzelecką. Uderzył z 20 metrów prosto w bramkarza. Belg walczy o zdobycie swojego dziesiątego gola w sezonie.

• 1. min.

Zaczęli!

• W spotkaniu 35. kolejki Chelsea Londyn podejmuje Swansea. Dla gospodarzy to ważny mecz w kontekście awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Na razie "The Blues" zajmują czwarte miejsce, do trzeciego Arsenalu (który ma rozegrany mecz więcej) tracą jeden punkt.