Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Manchester United wygrał z Aston Villą. Jest po raz 20. mistrzem Anglii. MINUTA PO MINUCIE

• poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Koniec meczu! Manchester United mistrzem Anglii!

• 87. min.

Strzał El Ahmadiego z rzutu wolnego wpadł wprost w ręce bramkarza Manchesteru United.

• 82. min.

Valencia wdarł się w pole karne Aston Villi, ale minimalnie szybciej przy piłce był Guzan.

• 77. min.

Kagawa, który w tym meczu gra wyjątkowo nieporadnie, miał piłkę na nodze 10 metrów przed bramką. Fatalnie przestrzelił.

• 73. min.

Indywidualny rajd Agbonlahora kończy dośrodkowanie, które ląduje w rękach De Gei.

• 71. min.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rooneya Evans strzelił przedziwnie, chyba nie do końca dobrze trafił w piłkę, ale i tak obrońca musiał ją wybijać z linii.

• 70. min.

Giggs próbował dryblingu na lewym skrzydle. Wywalczył tylko rzut rożny.

• 67. min.

Bardzo aktywny w Aston Villi jest Weimann, ale niewiele z tego wynika. Albo strzela niecelnie, albo nie pomagają mu koledzy.

• 62. min.

Dwa razy strzałów z kilkunastu metrów strzelał Wayne Rooney. Najpierw trafił w nogi obrońcy, po chwili huknął nad poprzeczką.

• 57. min.

Aston Villa przy piłce, goście próbują dośrodkowań, ale żadnego z nich nie potrafią zamienić na strzał. Ostatecznie za każdym razem piłkę ze środka pola karnego wybijają obrońcy.

• 53. min.

Strzał Benteke z linii pola karnego świetnie obronił De Gea. Aston Villa zaczęła stwarzać sobie okazje na gola.

• 49. min.

Groźnie pod bramką De Gei po rzucie rożnym dla Aston Villi. Baker główkował, ale piłkę z linii bramkowej wybili na spółkę bramkarz Manchesteru i asekurujący go Robin Van Persie.

Gramy po przerwie.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy.

• 40. min.

Kolejna kontra Aston Villi skończyła się 40 metrów przed bramką De Gei.

• 37. min.

Duże ryzyko obrońców i bramkarza United, którzy tak wybijali piłkę, że dwa razy kopali w rywali. Ci nie potrafili tego wykorzystać.

• GOOOOOOL

33. min.

Gol dla Manchesteru! Znów Van Persie! Hat trick w nieco ponad pół godziny. Kontrę Manchesteru przeprowadził Ryan Giggs, podał do Holendra, który zanim strzelił, minął bramkarza.

• 32. min.

Po rzucie rożnym piłkarze Aston Villi dość długo podawali sobie piłkę dookoła pola karnego Manchesteru, szukając okazji do strzało. Skończyło się, gdy Weimann zamachnął się, ale nie trafił w piłkę.

• 30. min.

Groźna kontra Villi. N'Zogbia strzelał z ostrego kąta, ale po rykoszecie piłka wyszła za linię.

• 27. min.

Żółta kartka dla Evry za taktyczny faul na N'Zogbii.

• 25. min.

Manchester jest nieskuteczny w rozegraniu piłki. Przed momentem dwa niecelne podania przydarzyły się Kagawie. Rywale nie potrafią tego wykorzystać.

• 20. min.

Przez ostatnie kilka minut Aston Villa jest przy piłce, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Goście albo tracą piłkę, albo, nie mogąc jej rozegrać, próbują bezsensownych kopnięć do przodu.

• 18. min.

Piłkarze Aston Villi mają problem z utrzymaniem się z piłką na połowie rywali.

• 14. min.

A chwilę przed golem Van Persiego mógł być remis, bo Benteke strzelił minimalnie nad poprzeczką po kontrze. Tymczasem po kwadransie Manchester właściwie może ze spokojem czekać do końca meczu.

• GOOOOOOL

13. min.

Gol dla Manchesteru! Robin Van Persie bajecznie, z pierwszej piłki, strzałem przy słupku pokonał Guzana! Rooney podawał z linii środkowej boiska, Holender strzelał sprzed pola karnego. Wszystko w powietrzu. Gol wyjątkowej urody!

• 10. min.

Ależ napór MU. Kagawa do Rooneya. ten dośrodkowuje i obrońcy wybili piłkę wprost pod nogi Rafaela. Młody Brazylijczyk huknął z 25 metrów w słupek

• 8. min.

Weimann dośrodkowywał do Agbonlahora, ale gdyby piłka przeleciała nieco bliżej bramki, można by to było uznać za strzał. I to groźny.

• 6. min.

Manchester wciąż atakuje, tym razem prawym skrzydłem. Po chwili strzał z rzutu wolnego Giggsa łapie Guzan.

• 3. min.

Mogło być 2:0 ale strzał Van Persiego głową był minimalnie niecelny. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

• GOOOOOOL

2. min.

Gol dla Manchesteru! Rafael dośrodkował do stojącego w polu karnym Giggsa, a ten zagrał wzdłuż linii bramkowej. Van Persie wbił piłkę do bramki z bliska. Mistrzostwo blisko.

• 1. min.

Już gramy.

• Mecz rozpocznie się o 21. Po niedzielnej porażce Manchesteru City z Tottenhamem (1:3) spotkanie z Aston Villą ma dla piłkarzy Alexa Fergusona szczególne znaczenie. Wygrywając zapewnią sobie mistrzostwo cztery kolejki przed końcem.