Premier League. Szczęsny pomógł Arsenalowi wygrać z Fulham, Boruc bezrobotny

Terminarz

• sobota, 20 kwietnia 2013
  • 90. min. + 4

Koniec meczu.

Jeszcze jedna okazja pod bramką Szczęsnego i Arsenal rusza z kontrą. Sam na sam z bramkarzem... i fatalne uderzenie gracza "Kanonierów".

• 90. min. + 3

Swansea - Southampton 0:0 Koniec meczu.

Zmiana w Arsenalu. Vermaelen za Cazorlę.

Giroud naprawdę brzydko wyciął Manoleva i dostał czerwoną kartkę!

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 88. min.

Swansea - Southampton 0:0 Ostatnia zmiana w zespole Boruca. Mayuka za Rodrigueza.

• 88. min.

Zmiana w Fulham. Frei za Emanuelsona.

• 85. min.

Zmiana w Fulham. Petrić za Kacaniklicia.

• 83. min.

Swansea - Southampton 0:0 Gdyby goście wygrali, zrównaliby się punktami ze swoimi dzisiejszymi rywalami. Na razie się jednak jakoś na to nie zanosi.

• 77. min.

Żółta kartka dla Ramseya.

• 77. min.

Swansea - Southampton 0:0 Druga zmiana w zespole gości. Puncheon za Lallanę.

• 77. min.

Uderzenie z rzutu wolnego, Szczęsny wybija przed siebie, na piłkę nabiega Manolev i trafia do bramki!

I wtedy sędzia boczna podnosi chorągiewkę. Faktycznie, w chwili oddawania pierwszego strzału Manolev był już na spalonym.

• 73. min.

Z kolei Wilshere za Walcotta.

• 72. min.

Zmiana w Arsenalu. Schodzi Rosicky, wchodzi Podolski.

• 69. min.

Bardzo groźnie pod bramką Arsenalu! Wrzutka, główka z niewielkiej odległości i świetna interwencja Szczęsnego, który cudownie przenosi piłkę nad bramką. Polski golkiper aż wpadł do siatki.

• 63. min.

Swansea - Southampton 0:0 Pierwsza zmiana w zespole gości - słabującego Lamberta zastąpił Ramirez.

• 61. min.

Swansea - Southampton 0:0 Druga zmiana w zespole gospodarzy - Ki za Hernandeza. Boruc w pierwszym kwadransie musiał interweniować właściwie tylko raz i do tego była to bardzo prosta interwencja.

• 57. min.

Ależ rajd w polu karnym gości! Obrońcy rozpaczliwie rzucają się, żeby wybić i dopiero ostatni, szczęśliwie, tuż przed bramką Szczęsnego, wytrąca piłkę rywalowi.

• 52. min.

Żółta kartka dla Artety, który ściął rywala przed własnym polem karnym. Nie było jednak zagrożenia dla Szczęsnego.

• 49. min.

Tymczasem "Kanonierzy" cisną od pierwszej minuty drugiej połowy.

Swansea - Southampton 0:0 W przerwie Routledge zastąpił w zespole gospodarzy Moore'a.

Gramy.

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min. + 1

Swansea - Southampton 0:0 Koniec pierwszej połowy. Niewiele się wydarzyło.

• 45. min.

Sędzia dolicza dwie minuty.

• 43. min.

Dośrodkowanie w pole karne Fulham. Koscielny bardzo dobrze zgrywa głową przed bramkę, gdzie świetnie dynamicznie wbiega Mertesacker, który tylko dostawia swoją głowę.

• GOOOOOOL

43. min.

0:1! Mertesacker!

• 41. min.

Kolejna zaskakująca kontra Fulham, kolejne uderzenie z ostrego kąta i kolejny raz Szczęsny bardzo dobrze rzuca się do lewego słupka i wybija na róg.

• 38. min.

Swansea - Southampton 0:0 Grający w ataku gości Lambert wygląda, jakby miał spore pretensje do Boruca o daleki wykop, który właściwie nie dał mu szans wywalczenia piłki w starciu z obrońcami gospodarzy.

• 36. min.

Swansea - Southampton 0:0 Gospodarze niby mają przewagę, ale jakoś nie potrafią przełożyć jej na zagrożenie dla bramki Boruca. Polak nie ma wiele do roboty.

• 32. min.

Giroud właśnie obił słupek bramki Schwarzera.

• 27. min.

"Kanonierzy" chyba przypomnieli sobie, że ich rywale grają w dziesiątkę. Role się odwróciły, znowu ataki nadciągają nad bramkę gospodarzy.

• 23. min.

Fulham wreszcie bierze się do roboty. Teraz przycisnęli i zamknęli Arsenal we własnym polu karnym. Szczęsny jednak nadal nie ma zbyt wiele pracy.

• 20. min.

I mamy kontrę Fulham. Berbatow uciekł, dostał piłkę i uderzył z lekko ostrego kąta. Szczęsny dobrze zbił piłkę na rzut rożny.

• 17. min.

Szczęsny też bezrobotny. Gospodarze, którzy w środę (zbyt) boleśnie oberwali od Chelsea, nie potrafią nawet podejść pod pole karne gości.

• 16. min.

Swansea - Southampton 0:0 Boruc na razie prawie bezrobotny, choć przed chwilą musiał trochę wytężyć wzrok i siły przy rzucie rożnym.

• 15. min.

Dwa rzuty wolne dla Arsenalu z podobnej pozycji. Schwarzer za pierwszym razem musiał interweniować i szczęśliwie wybił piłkę przed siebie.

• 12. min.

Potworny wejście Sidwella w nogę Artety! Gospodarze będą grać w dziesiątkę, ale po takim wślizgu, po którym noga "Kanoniera" mogła zostać złamana - na szczęście nic mu się nie stało - czerwona kartka należała się Sidwellowi ewidentnie.

• 6. min.

"Kanonierzy" cały czas przebywają na połowie rywali, ale nie potrafią podejść pod bramkę gospodarzy na tyle blisko, żeby im bezpośrednio zagrozić.

• 1. min.

Gramy.

• Arsenal zajmuje w tabeli Premier League wysoką 4. pozycję. Fulham zamyka pierwszą dziesiątkę. W bramce Kanonierów zagra Wojciech Szczęsny.

Southampton Artura Boruca gra z kolei ze Swansea i na tamto boisko też będziemy zaglądać (wpisy z tego meczu z dopiskiem "Swansea - Southampton"