Premier League. Arsenal - Everton 0:0 [ZAPIS RELACJI LIVE]

• wtorek, 16 kwietnia 2013
  • 90. min. + 2

Koniec meczu! Wojciech Szczęsny zachowuje czyste konto, a Arsenal remisuje z Evertonem 0:0. Polak grał dobrze, kilka razy bronił strzały rywali, choć nie były one zbyt groźne. Najlepszą interwencją popisał się w pierwszej połowie, kiedy w sytuacji sam na sam wybiegł z bramki i zmusił Pienaara do niecelnego strzału. Arsenal zachowuje trzecią pozycję w tabeli, a Everton wciąż jest szósty.

Monreal otrzymuje żółtą kartkę za taktyczny faul.

• 89. min.

Anichebe strzela z 35 metrów. Obok bramki.

• 89. min.

Sędzia dolicza cztery minuty.

• 85. min.

Akcja przenosi się raz na jedną, raz na drugą stronę. Czy padnie jeszcze gol?

• 74. min.

Doskonała akcja Arsenalu. Oxlade-Chamberlain pomknął prawym skrzydłem podał do Giroud, a ten składał się do strzału na pustą bramkę, ale ubiegli go obrońcy.

• 74. min.

Koscielny strzela głową, ale bardzo lekko i Howard nie ma problemów ze złapaniem piłki.

• 72. min.

Ekwilibrystyczny strzał Ramseya z powietrza piętą broni Howard.

• 68. min.

Dwie zmiany w składzie Arsenalu. Podolski za Walcotta i Oxlade-Chamberlain za Wilshere'a.

• 65. min.

Świetny strzał Barkleya z narożnika pola karnego. Piłka o centymetry minęła okienko bramki strzeżonej przez Szczęsnego.

• 59. min.

Nieudane zagranie Szczęsnego. Wybił piłkę w aut.

• 56. min.

Nic z rzutu wolnego nie wyszło i poszła szybka kontra. Ale z niej też nic nie wynikło.

• 56. min.

Rzut wolny dla Evertonu na 17 metrze. Będzie groźnie.

• 54. min.

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Anichebe wyskoczył najwyżej, ale strzelił niecelnie.

• 51. min.

Giroud strzela z półobrotu wysoko ponad bramką.

• 49. min.

Cazorla uderza z powietrza, ale Howard broni. Rzut rożny dla Arsenalu.

• 47. min.

Miralas strzela w środek bramki. Szczęsny chwyta piłkę.

Rozpoczęła się druga połowa.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Arsenal remisuje 0:0 z Evertonem. Piłkarze świadomi wagi tego spotkania sporo walczą i przede wszystkim nie chcą stracić bramki. Częściej uderzał na bramkę Everton, ale dobrze spisywał się Szczęsny.

• 41. min.

Odpowiedź Arsenalu. Ramsey świetnie dośrodkował, a Giroud uderzał w pełnym biegu na pustą bramkę. Nie trafił.

• 39. min.

Ależ groźna sytuacja pod bramką Arsenalu. Anichebe wpadł w pole karne i strzelił, ale Szczęsny obronił, na raty, ale obronił. Na razie Polak jest wyróżniającą się postacią na boisku.

• 38. min.

No wreszcie jakiś strzał. Barkley uderza z 20 metrów. Szczęsny dobrze ustawiony, rzuca się i łapie futbolówkę.

• 36. min.

Najlepsze podsumowanie ostatnich wydarzeń na boisku. Dużo walki ze Szczęsnym w tle.

• 36. min.

Kolejny raz faulowany Walcott. Tym razem przez Pienaara, który dostaje "żółtko".

• 36. min.

Gibson znów fauluje Walcotta. Dostaje ostrzeżenie. Jeszcze raz zrobi coś takiego, a wyleci z boiska.

• 30. min.

Walcott faulowany przez Gibsona, który otrzymuje żółtą kartkę.

• 24. min.

Jest pierwszy strzał Arsenalu. Gibbs uderzył z dystansu mocno, ale z metr nad poprzeczką.

• 21. min.

Ramsey za mocno zagrał do Wilshere'a. Arsenal wciąż bez strzału na bramkę.

• 18. min.

Szczęsny wykopuje daleko piłkę i... trafia ona pod nogi Howarda.

• 15. min.

Teraz leży Wilshere. Kolejny piłkarz Arsenalu ucierpiał po starciu z Barkleyem, ale faulu nie było.

• 14. min.

Cazorla starł się z Barkleyem i przez chwilę zwijał się z bólu na boisku. Wenger wścieka się w rozmowie z arbitrem technicznym, że sędziowie pozwalają na zbyt ostrą grę.

• 13. min.

Everton wygląda na razie zdecydowanie lepiej niż Arsenal. Gospodarze na razie nie mają pomysłu na akcje ofensywne.

• 9. min.

Polak znów dobrze interweniuje. Rzuca się do płaskiego dośrodkowania i uprzedza napastników rywali.

• 7. min.

Kolejna groźna akcja Evertonu. Pienaar dostał znakomite podanie, ale chyba wystraszył się wybiegającego z bramki Szczęsnego i strzelił nad nim za wysoko.

• 3. min.

Naszą relację można śledzić również na androidzie oraz iPhonie dzięki aplikacji Sport.pl Live.

• 3. min.

Barkley wyszedł sam na sam ze Szczęsnym, ale odskoczyła mu piłka. Polak pewnie łapie piłkę.

• 1. min.

Pierwsza akcja Arsenalu. Ramsey jednak fatalnie dośrodkował.

• 1. min.

Zaczynamy!

• Piłkarze na boisku. Trwa minuta ciszy na cześć ofiar tragedii na Hillsborough, która wydarzyła się 15 kwietnia 1989 roku.

• Ciekawostka: Arsenal nie przegrał 11 ostatnich ligowych spotkań z Evertonem (8 zwycięstw, 3 remisy). Ostatnio Everton pokonał "Kanonierów" w marcu 2007 roku.

• Spotkanie rozpocznie się o 20.45.

• W bramce Evertonu zagra za to Tim Howard. Były gracz Legii Warszawa - Jan Mucha - rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

• W bramce gospodarzy zobaczymy dziś Wojciecha Szczęsnego. Łukasz Fabiański doznał bowiem urazu żeber w wygranym przez Arsenal 3:1 sobotnim starciu z Norwich. Wenger nie obawia się jednak o powrót Szczęsnego do bramki. - Niezależnie od tego, kto zaczyna mecz od pierwszych minut, jestem spokojny o umiejętności wszystkich moich bramkarzy. W przeszłości niejednokrotnie okazywałem im wsparcie i nadal jestem pewien, że ci zawodnicy są w stanie grać na wysokim poziomie. Mamy trzech dobrych golkiperów, którzy pokazali swoją wartość w różnych fazach trwającego sezonu - wyjaśnił Wenger.

• W zaległym spotkaniu 29. kolejki Premier League Arsenal podejmuje Everton. To bardzo ważny mecz w kontekście gry w europejskich pucharach tych dwóch drużyn. Everton cały czas marzy o występie w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Ma jasny cel na to spotkanie - zwycięstwo i zbliżenie się do Arsenalu w ligowej tabeli. Arsenal obecnie zajmuje 3. miejsce z 59 punktami na koncie. Everton natomiast ma tylko cztery oczka mniej i zajmuje 6. miejsce w tabeli Premier League.