Premier League. Arsenal pokonał Norwich, remis Southampton

• sobota, 13 kwietnia 2013
  • PILNE

90. min. + 6

Kończy się także mecz Arsenalu. Kanonierzy do 85. minuty przegrywali z Norwich 0:1. Do końca meczu zdążyli strzelić trzy bramki. Londyńczycy wskakują tym samym na trzecie miejsce w tabeli (mecz Chelsea - Tottenham odbędzie się w poniedziałek).

• 90. min. + 3

Koniec meczu w Southampton. Drużyna Artura Boruca zremisowała z West Hamem 1:1.

• 90. min. + 1

Reprezentant Niemiec oddał ładny strzał z okolicy linii pola karnego - piłka wpadła do bramki przy lewym słupku, Bunn bezradny.

• GOOOOOOL

90. min. + 1

Arsenal prowadzi już 3:1! Podolski!

• 88. min.

Piękna akcja Arsenalu - Chambarlain wpadł w pole karne, wymienił piłkę z jednym z partnerów i oddał ją do Girouda. Ten z bliska trafił do pustej bramki.

• GOOOOOOL

88. min.

Arsenal prowadzi 2:1!

• GOOOOOOL

85. min.

Arteta wykorzystuje jedenastkę! Bunn wyczuł jego intencję, ale strzał był zbyt dokładny.

• 83. min.

Karny dla Arsenalu! Bardzo kontrowersyjna sytuacja - Giroud upadł w polu karnym, sędzia nie zareagował, ale sędzia liniowy, który nie miał prawa dokładnie widzieć tej sytuacji uznał, że to był faul.

• 78. min.

Jeśli Podolski nie trafia w takiej sytuacji... Koronkowa akcja Arsenalu - dośrodkowanie w pole karne, Giroud zgrał piłkę klatką piersiową do Podolskiego, a ten z sześciu metrów z całej siły kopnął piłkę w... poprzeczkę.

• 77. min.

Arsenal wciąż bije głową w mur. Obrona Norwich nie popełnia błędów.

• 72. min.

Pewna interwencja Fabiańskiego po ładnej kontrze gości. Ale strzał był w środek bramki.

• 70. min.

Wracamy do Londynu - świetną szansę miał Podolski, który znalazł się siedem metrów od bramki Norwich, ale źle przyjął piłkę i nie zdołał oddać strzału.

• GOOOOOOL

67. min.

Gol dla West Hamu!

• 65. min.

Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Norwich - obrońca gości lekko popchnął Wilshera, który przewrócił się i zaczął protestować. Sędzia jest jednak nieugięty - nie ma rzutu karnego.

• GOOOOOOL

56. min.

Bramka dla Southampton! Ramirez!

• 56. min.

Rzut wolny z prawej strony boiska, niepilnowany Turner z łatwością oddaje strzał głową, który ląduje tuż przy prawym słupku bramki Fabiańskiego. Polak nie miał żadnych szans, fatalna postawa obrony Arsenalu.

• GOOOOOOL

56. min.

Norwich prowadzi z Arsenalem!

• 55. min.

Soton - West Ham. Artur Boruc miał sporo szczęścia - po wielkim zamieszaniu w polu karnym Southampton Caroll zdołał oddać strzał, piłką przeleciała między nogami obrońców i kilka centymetrów obok lewego słupka bramki. Polak nie miałby szans.

Senny początek w wykonaniu Arsenalu i Norwich.

Na obu boiskach rozpoczęły się już drugie połowy.

• 45. min. + 3

Koniec pierwszych połów na boiskach w Londynie i Southampton. W obu meczach nie widzieliśmy goli, ani parad polskich bramkarzy. Wracamy po przerwie.

• 41. min.

Kolejna ładna akcja Arsenalu, której zabrakło wykończenia. Gervinho oddał piłkę na prawą stronę do Girouda, który dośrodkował w pole karne. Tylko rzut rożny.

• 36. min.

Soton - West Ham. Najlepsza szansa gospodarzy - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła do Lamberta, który oddał dobry strzał przy słupku, Jaaskelainen cudem wybił jednak piłkę z linii bramkowej. Powtórki nie wyjaśniają czy futbolówka przekroczyła linię.

• 31. min.

Żółta kartka dla Sagny.

• 27. min.

Soton - West Ham. A Artur Boruc nadal nie ma zbyt wiele pracy, choć w ostatnich minutach West Ham zaczął atakować. Polski bramkarz na razie wyłapał kilka prostych piłek.

• 27. min.

Najlepsza szansa Arsenalu - Gervinho dostał świetne prostopadłe podanie ze środka pola, ograł bramkarza, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i z ostrego kąta nie trafił do pustej bramki.

• 27. min.

Gervinho znowu miał dużo miejsca w polu karnym, ale wepchał się między obrońców i stracił piłkę.

• 23. min.

Giroud trafia w poprzeczkę po dośrodkowaniu Sagny z prawej strony.

• 18. min.

Koronkowa akcja Arsenalu - Ramsey zgrywał piłkę do Cazorli, ale ten został uprzedzony przez bramkarza.

• 7. min.

15 minut za nami. Oba mecze na razie nie porywają. Przewagę mają drużyny Polaków - Arsenal i Southampton. Ani Fabiański, ani Boruc nie musieli na razie interweniować.

• 7. min.

Tym razem Gibbs próbował przedrzeć się przez gąszcz obrońców w polu karnym. Znowu piłka nie trafiła do napastników.

• 7. min.

Soton - West Ham. A tymczasem w Southampton West Ham miał świetną szansę na objęcie prowadzenia - rzut wolny bity z 20 metrów trafił jednak w mur. Boruc nie ma na razie zbyt wiele pracy.

• 5. min.

Ładna akcja Gervinho, który na pełnej prędkości wpadł w pole karne. Nie umiał jednak jej wykończyć.

• 3. min.

Arsenal od początku meczu w natarciu. Obrońcy Norwich są jednak bardzo uważni przy stałych fragmentach gry.

• Początek obu spotkań.

• Skład Arsenalu: Fabiański - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Wilshere - Gervinho, Ramsey, Cazorla - Giroud

Skład Norwich: Bunn - Martin, Bassong, Turner, Whittaker - Howson, Johnson, Tettey, Snodgrass - Kamara, Holt

• O 16 rozpocznie się także mecz Southampton, którego bramki będzie strzegł Artur Boruc. 'Święci' zagrają dziś z West Hamem.

Skład Southampton: Boruc - Clyne, Yoshida, Hooiveld, Fox - Ramirez, Cork, Schneiderlin, Davis, Lallana - Lambert

Skład West Hamu: Jaaskelainen - Demel, Tomkins, Collins, O'Brien - Diame, O'Neil, Vaz Te, Nolan - Jarvis, Carroll

• Piąty w tabeli Arsenal (56 punktów) podejmuje czternaste Norwich. Kanonierzy wciąż walczą o miejsce gwarantujące im udział w Lidze Mistrzów. Do czwartego Tottenhamu tracą w tym momencie dwa punkty, mają jednak jedno spotkanie rozegrane mniej. W bramce drużyny z Londynu stanie dziś Łukasz Fabiański.