Puchar Anglii. Chelsea ograła Manchester United [ZAPIS RELACJI]

Terminarz

• poniedziałek, 01 kwietnia 2013
  • KONIEC MECZU

90. min. + 3

Koniec meczu. Chelsea wygrała 1:0 i awansowała do półfinału Pucharu Anglii gdzie zmierzy się z Manchesterem City.

• 90. min. + 3

Demba Ba zmieniony przez Torresa.

Jeszcze jedno pudło van Persiego.

Moses groźnie wpada w pole karne United, ale interweniują tam obrońcy United.

Victor Moses zmienia Oscara.

Jeszcze szansa dla United - Giggs podaje głęboko w pole karne, tam jest głowa Chicharito, ale wyrównującej bramki nie ma.

• 89. min.

Ashely Youn faulowany przez Oscara.

• 89. min.

Ładna akcja Chelsea - Oscara z Hazardem, piłka trafia do Maty, ten strzela, wszyscy wyrzucają już ręce w geście triumfu, ale broni De Gea.

• 89. min.

Ashley Young w pole karne, tam Evra podaje do van Persiego, a ten pudłuje okrutnie.

• 86. min.

Demba Ba sam na sam z obrońcami United - udaje mu się przedrzeć i oddać strzał obroniony przez De Geę, ale wcześniej gwizdek sędziego - Ba faulował w tym starciu jednego z graczy United.

• 84. min.

Odważna próba Oscara strzału z dystansu lewą nogą - odrobinę niecelna.

• 80. min.

Juan Mata mija się z bramką, De Gea odprowadza spokojnie piłkę wzrokiem.

• 80. min.

Chicharito do Valencii, ten do van Persiego, ale Holender mija się z piłką.

• 75. min.

Ostatnia nadzieja Fergusona: Ashley Young wchodzi w miejsce Danny'ego Welbecka.

• 75. min.

United próbuje ataków oskrzydlających, ale ataki odbijają się od defensywy Chelsea jak od ściany.

• 72. min.

Żółta kartka dla Azpilicuety za faul na Welbecku.

• 72. min.

Kontra Chelsea zakończona wywalczeniem przez Bę rzutu rożnego. Zagrożenie oddala jednak Phil Jones.

• 68. min.

Nieeeee ma gola! A mogło być już po sprawie. dobre podanie do Hazarda, który wypuszcza się na fenomenalny rajd i chybia o centymetry.

• 65. min.

Ryan Giggs zmienia Naniego.

• 61. min.

Van Persie wchodzi za Cleverleya.

• 64. min.

De Gea wybronił koniuszkami palców strzał Maty.

• 60. min.

Fenomenalna obrona Petra Cecha! To mógł być remis! To powinien być remis! Chicharito przepięknie złożył się do główki z bliskiej odległości a Petr Cech jakimś cudem to wyciągnął.

• 60. min.

Żółta kartka dla Bertranda za faul na Chicharito,

• 57. min.

Strzał Ramiresa, dobitka Hazarda, zamieszanie pod polem karnym United obleganym przez Chelsea, faul Smallinga i rzut wolny dla gospodarzy, z którym poradził sobie... Welbeck.

• 57. min.

Sir Alex Ferguson wysłał chyba wszystkich swoich rezerwowych na rozgrzewkę...

• 53. min.

Biegnie skrzydłem Valencia, podaje na pole karne do Welbecka, ten zaś nie opanowuje piłki - reklamuje, że był faulowany przez Azpilicuetę.

• 53. min.

Żółty kartonik dla Cleverleya za faul na Ramiresie.

• 48. min.

Mata fantastycznie dogrywał, Smalling odpuścił krycie, nie zdążył Rio Ferdinand, a Ba wspaniałym, mocnym strzałem pokonał Davida De Geę.

• GOOOOOOL

48. min.

Demba Ba!

Rzut wolny dla United. Nani przy piłce, chciał wrzucać w pole karne, ale uderzył prosto w mur.

Rozpoczyna się druga połowa spotkania.

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy. W meczu jest dużo walki i emocji, ale nie tak wiele okazji bramkowych. Jest to mecz raczej zacięty niż piękny, ale zapowiada się ciekawa druga połowa.

• 45. min. + 1

Oscar do Mikela, ten zaś decyduje się na strzał, ale piłka odbija się od jednego z graczy United i do siatki nie trafia.

• 45. min.

Nani wrzuca na głowę Welbecka, ale głowa ta nie kieruje piłki do siatki. Od razu kontra Chelsea ale szybko zgaszona. Znów United w natarciu i za chwilę błyskawiczna kontra Chelsea zakończona interwencją Ferdinanda.

• 44. min.

Nani wrzuca w wolnego, zamieszanie pod polem karnym, piłkę wybija Cech - na rzut rożny.

• 44. min.

Chelsea w opałach pod koniec pierwszej połowy - United chyba bardzo chce wbić bramkę do szatni.

• 43. min.

Rio Ferdinand na spokoju blokuje Azpilicuetę, który zapędził się w pole karne United.

• 42. min.

Oscar wymusił na arbitrze odgwizdanie faulu Evry, którego nie było, po rzucie wolnym Maty piłka wpada w ręce De Gei, który natychmiast rozpoczyna kontrę United - podaje daleko do Chicharito, który ma kapitalną pozycję do strzału, strzela więc - i jakimś cudem broni Petr Cech.

• 38. min.

Ładna próba strzału Edena Hazarda z trudnej pozycji i pod presją - ponad bramką.

• 38. min.

Kontra United, zakończona, zdawałoby się przedwczesnym, piekielnie mocnym strzałem Naniego, który mija bramkę Cecha o centymetry. Gdyby to wpadłoby byłaby piękna bramka.

• 35. min.

Obi Mikel trafił łokciem w twarz Naniego, który leży na murawie trzymając się za usta i słuchając buczenia trybun.

• 34. min.

Rzut wolny dla Chelsea - David Luiz przy piłce, ale strzela baaaardzo niecelnie.

• 32. min.

Świetna okazja dla Chelsea! Podanie Hazarda do By, który nadbiega na krótszy słupek i w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybija mu Smalling.

• 31. min.

Strzał Demby By i fantastyczna obrona De Gei nogami.

• 30. min.

Dobra interwencja Davida Luiza ratuje Chelsea.

• 28. min.

Phil Jones wykonuje rzut wolny dla United - i jest to okazja dla rękawic Petra Cecha do pierwszego kontaktu z piłką w tym meczu.

• 27. min.

Chcicharito ładnie przedryblował Davida Luiza i znalazł sobie dobrą pozycję do strzału, ale w tym samym momencie się poślizgnął.

• 21. min.

Ładne zagranie do Cleverleya, który jest przed szansą na strzelenie bramki, ale nieco panicznie, choć skutecznie interweniuje Ivanović.

• 21. min.

Wymuszona zmiana w Chelsea: schodzi Ashley Cole, który naciągnął sobie mięsień, zmienia go Ryan Bertrand.

• 21. min.

Dobre podanie do Obi Mikela, ale już jest przy nim chmara graczy United. Udaje mu się podać do Oscara, ale ten traci i już idzie kontra United. Nani w dogodnej sytuacji podaje do Chicharito zamiast strzelać i marnuje świetną okazję.

• 17. min.

Kolejny atak pozycyjny Chelsea udaremniony przez dobrą postawę United w defensywie.

• 15. min.

Teraz do sytuacji próbuje dojść United, Welbeck podaje w pole karne, ale niedokładnie - pod presją Ramiresa - akcja kończy się faulem Chicharito.

• 13. min.

Znów atak pozycyjny Chelsea, który nie może jednak zakończyć się klarowną sytuacją bramkową.

• 11. min.

Indywidualna akcja Welbecka, który jest zatrzymany przez Ivanovicia.

• 9. min.

Chelsea w ataku pozycyjnym. Kończy się on podaniem Ramiresa do Hazarda przeciętym przez Phila Jonesa.

• 9. min.

Azpilicueta do Oscara, ten w kierunku bramki ni to strzela, ni to dośrodkowuje - piłka wpada w ręce De Gei.

• 9. min.

Podanie do Valencii, ale ten dośrodkowuje dość niedokładnie - Evra dopada jeszcze do tej piłki, podaje do Naniego, ale akcja kończy się autem dla Chelsea.

• 7. min.

Chelsea przeważa w pierwszych minutach meczu: częściej posiada piłkę i zapuszcza się z nią pod pole karne United.

• 3. min.

Pierwsza groźna akcja Chelsea zatrzymana dopiero wślizgiem Evry w polu karnym.

• 1. min.

Gramy!

• W półfinale czeka już Manchester City. Manchester United wciąż liczy na dublet, Chelsea liczy... na jakiekolwiek trofeum żeby uratować sezon. Mecz rozpocznie się za chwilę.

• Jeśli dzisiejszy mecz również zakończy się remisem - będzie dogrywka, a potem rzuty karne.

• Pierwszy mecz 1/4 Pucharu Anglii zakończył się wynikiem 2:2, choć Manchester prowadził już 2:0. Zgodnie z regulaminem trzeba więc mecz powtórzyć, tym razem na stadionie Chelsea, na który w nocy spadło bardzo dużo śniegu.

Chelsea
Bramki: Demba Ba (49.) Kartki: Bertrand, Azpilicueta, Mata, Oscar - żółte Skład: Cech - Cole (22. Bertrand), Ivanović, Luiz, Azpilicueta, Obi Mikel, Ramires, Hazard, Oscar (91. Moses), Demba Ba (93. Torres), Mata
Kartki: Cleverley - żółta Skład: De Gea - Ferdinand, Evra, Smalling, Jones, Carrick, Valencia, Nani (65. Giggs), Cleverley (61. van Persie), Welbeck (80. Young), Hernandez