Premier League. Arsenal z Fabiańskim wygrywa z Reading, Southampton pokonuje Chelsea [ZAPIS RELACJI]

2 : 1
Terminarz

• sobota, 30 marca 2013
  • KONIEC MECZU

90. min. + 4

Soton - Chelsea. Jeszcze rzut wolny dla gospodarzy w samej końcówce meczu. Ledwo jednak piłka znalazła się w powietrzu sędzia gwiżdże na koniec meczu.

Southampton zasłużenie wygrywa z Chelsea 2:1. Niestety, kontuzji w tym meczu doznał Artur Boruc.

90. min.

Arsenal - Reading. Koniec meczu. Arsenal wygrywa z Readin 4:1 po golach Gervinho, Cazorli, Girouda i Artety (karny) dla Arsenalu i Robsona-Kanu dla Reading.

Soton - Chelsea. Rodriguez miał szansę na wyjście sam na sam z Cechem, ale obrońcy Chelsea sprytnie złapali go w pułapkę ofsajdową.

Arsenal - Reading. Genialna interwencja Taylora nogami przy próbie strzału Podolskiego, który był przed samą bramką.

• 85. min.

Soton - Chelsea. Rzut wolny dla Chelsea po faulu Schneiderlina na Hazardzie. Do piłki podchodzi Frank Lampard, ale strzela odrobinę nad poprzeczką.

• 85. min.

Soton - Chelsea. Eden Hazard dwoi się i troi pod polem karnym gospodarzy, które przeżywa teraz prawdziwe oblężenie. Czy Southampton dowiezie korzystny wynik do końca?

• 80. min.

Arsenal - Reading. Podolski strzela mocno, ale świetnie interweniuje Taylor.

• 80. min.

Soton - Chelsea. Lampard decyduje się na strzał z dystansu - bardzo niecelny.

• 79. min.

Soton - Chelsea. Szybka akcja Hazarda, ale nie zamyka jej Moses. A Lampard ma pretensje do Belga, że nie zauważył go na dogodnej pozycji.

• GOOOOOOL

77. min.

Arsenal - Reading 4:1! Błąd 6, który podał wręcz do Oxlade-Chamberlaina, ten zaś był faulowany w drodze na bramkę. Sędzia dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia Arteta.

• 74. min.

Soton - Chelsea. Rodriguez do Clyne, ten w pole karne, ale tam nie ma nikogo z zespołu Southampton.

• 72. min.

Soton - Chelsea. Ładna kontra Southampton, ale Ward-Prowse zamiast strzelać - a miał świetną pozycję, wolał podawać do Davisa, tez zaś nie przyjął dobrze piłki i spudłował.

• 71. min.

Soton - Chelsea. Torres przedziera się przez obrońców Soton, podaje do Mosesa, ten jednak jest zablokowany.

• GOOOOOOL

67. min.

Arsenal - Reading 3:1! Bardzo ładne podanie ze szkrzydła na dalszy słupek gdzie Robson-Kanu pięknym szczupakiem pokonuje Fabiańskiego.

• GOOOOOOL

67. min.

Arsenal - Reading 3:0! Giroud! Kontra Arsenalu, Gervinho przebiegł z piłką przez całe boisko, idealnie wyłożyl do nadbiegającego Girouda, ten zaś skorzystał z prezentu i strzelił na 3:0.

• 64. min.

Arsenal - Reading. Po rzucie rożnym Arsenal przed szansą na podwyższenie wyniku, ale piłkę pewnie wyłapuje Taylor.

• 57. min.

Arsenal - Reading. Pewna interwencja Fabiańskiego po strzale głową Pearce'a z bliskiej odległości.

• 53. min.

Tak z bramki na 1:0 cieszył się Gervinho.

• 53. min.

Przecież Arsenal prowadzi 2:0, dlaczego więc Wojciech Szczęsny taki frasobliwy?

• 53. min.

Soton - Chelsea. W drugiej połowie Chelsea wzięła się do pracy i atakuje zdecydowanie żywiej, śmielej i częściej.

• 51. min.

Soton - Chelsea. Rzut rożny dla Chelsea, dośrodkowuje Marko Marin, ale nie ma powtórki z gola Johna Terry'ego.

• 47. min.

Tak padła pierwsza bramka dla Southampton:

Soton - Chelsea. W przerwie meczu boisko opuścił kontuzjowany Artur Boruc. Zmienił go Kelvin Davis.

• 47. min.

Arsenal - Reading 2:0! Cazorla! Kolejna ładna akcja Arsenalu, który zamknął Reading pod ich polem karnym wykończoone przez Cazorlę, który dostał piłkę od Gervinho i zmieścił piłkę tuż przy słupku.

• 45. min.

Rozpoczęła się druga połowa w obu spotkaniach.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy w obu meczach. Southampton prowadzi po pasjonującej pierwszej połowie z Chelsea 2:1, Reading przegrywa na Emirates z Arsenalem 0:1 po bramce Gervinho.

• 37. min.

Arsenal - Reading. Ładna, oskrzydlająca akcja Arsenalu z wrzutką w pole karne, ale znów bez wykończenia - tym razem Gervinho nie mógł oddać czystego strzału otoczony przez obrońców Reading.

• 37. min.

Arsenal - Reading. Cazorla uderza niecelnie z bliskiej odległośći po kolejnej niezłej akcji Arsenalu w polu karnym Reading.

• 37. min.

Arsenal - Reading. To powinien być gol! za daleko w pole karne, piłka trafiła do Artety, a potem, po zamieszaniu do Ramseya, który jednak uderzył nieczysto i Taylor sparował jego strzał.

• 37. min.

Soton - Chelsea. Ivanović w ostatniej chwili interweniował przy akcji Rodrigueza.

• GOOOOOOL

35. min.

Soton - Chelsea 2:1! Rzut wolny dla Soton - do piłki podchodzi Lambert, długo przymierza się do strzału, ale gdy strzela.... trafia do siatki! Cóż za perfekcyjnie wykonany rzut wolny!

• GOOOOOOL

32. min.

Soton - Chelsea 1:1! Marko Marin zacentrował z rzut u rożnego, a w polu karny zupełnie niekryty John Terry doskoczył do piłki i głową wepchnął ją do siatki.

• 31. min.

Soton - Chelsea. Indywidualny i dość ryzykowny pojedynek Boruca z Mosesem przy linii końcowej, ale wygrany przez Polaka - nie będzie rzutu rożnego dla Chelsea.

• 31. min.

Soton - Chelsea. Artur Boruc wybija daleko, aż pod bramkę Cecha, gracze Cheslea wybijają na aut, ale po wznowieniu gry udaje im się przejąć piłkę. Jednak - tylko na chwilę. Gra się trochę uspokoiła i przeniosła na środek pola.

• 29. min.

Arsenal - Reading. Cazorla przed szansą, ale w oddaniu strzału przeszkodził mu obrońca Reading.

• 29. min.

Soton - Chelsea. Rzut rożny dla Chelsea - Oscar centruje, piłkę odbijają głowy obrońców Southampton.

• 27. min.

Soton - Chelsea. Torres dostaje piłkę, przedziera się przez obrońców i próbuje strzelić w swoim stylu, trafia do siatki, ale wcześniej podnosi się chorągiewka sędziego - Hiszpan był na spalonym.

• 25. min.

Arsenal - Reading. Próba szarży Gervinho, któremu udało się nawet uciec obrońcom i oddać strzał, minął on jednak bramkę Reading o centymetry.

• GOOOOOOL

24. min.

Southampton - Chelsea 1:0! Soton - Chelsea. Kapitalne zagranie Lamberta do Rodrigueza, który obiegając obrońców umieszcza piłkę w siatce. Ten gol zdecydowanie się drużynie Artura Boruca należał.

• 21. min.

Arsenal - Reading. Rzut rożny dla Arsenalu ale piłkę po dosrodkowaniu Cazorli wybika Pogrebniak - na jeszcze jeden rzut rożny. Jeszcze jedno dośrodkowanie, ale nie ma zagrożenia pod bramką Reading.

• 21. min.

Soton - Chelsea. Southampton buduje przewagę w posiadaniu piłki i kontroluje przebieg gry.

• 18. min.

Arsenal - Reading. Długa piłka do Girouda, który po przyjęciu przewraca się i leży na murawie zwijając się z bólu. Francuz ucierpiał w starciu z bramkarzem Reading, jednak jego koledzy nie przerywają gry. Piłka poza boiskiem dopiero po dłuższej chwili.

• 12. min.

Soton - Chelsea. Kolejna kontra gospodarzy i zamieszanie pod bramkę Cecha. Rafa Benitez musi naprawdę pomyśleć nad defensywą Chelsea.

• GOOOOOOL

12. min.

Arsenal - Reading 1:0! Gervinho!

• 12. min.

Soton - Chelsea. Strzał Lamberta zablokowany przez Ivanovicia. Gol dla Soton wydaje się kwestią minut.

• 12. min.

Soton - Chelsea. I kolejny atak gospodarzy, tym razem Chelsea przez bramką Puncheona uratował Frank Lampard. W tym pierwszym kwadransie gospodarze są zdecydowanie aktywniejsi.

• 10. min.

Soton - Chelsea. Jeszcze jeden stały fragment dla Chelsea, Boruc nie jest jednak niepokojony i rusza kontra Southampton, Rodriguez holuje piłkę przez całe boisko, podaje do Puncheona, który oszukuje samego Johyna Terry'ego, ale strzela za lekko.

• 7. min.

Soton - Chelsea. Groźny atak gospodarzy, ale Davies nie doszedł do piłki po zagraniu Puncheona.

• 5. min.

Soton - Chelsea. Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu wywalcziny przez Oscara. Udana interwencja Rodrigueza, a potem Boruc wyłapuje dobitkę Oscara.

• 1. min.

Oba mecze właśnie się rozpoczęły.

• O 16. rozpoczną się m.in. mecze Reading - Arsenal (Fabiański w bramce), Southampton (Boruc w pierwszym składzie) - Chelsea i City - Newcastle. Zapraszamy do śledzenia multirelacji.