Premier League. Chelsea wygrywa z West Hamem [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 17 marca 2013
  • KONIEC MECZU

90. min.

Koniec meczu. Chelsea wygrywa z West Hamem 2:0, po golach Franka Lamparda (200. trafienie dla The Blues) i Edena Hazarda, który rozegrał świetne spotkanie. Chelsea awansowała na trzecią pozycję w tabeli Premier League.

I znów Hazard daje popis swoich umiejętności holując piłkę przez kilkadziesiąt metrów - obrońcy West Hamu muszą się uciec do faulu, którego nie odgwizduje sędzia.

• 89. min.

Jarvis dośrodkowuje z rzutu rożnego, Carroll wyskakuje do piłki ale przenosi ją ponad bramką.

• 89. min.

Ależ obrona Jääskeläinena! Czubkami palców! A wydawało się, że strzał Hazarda musi wpaść do siatki.

• 87. min.

Dobre podanie do Azpilicuety, który wyprzedza Jarvisa, genialnie podaje do Lamparda, ale Anglik jest zablokowany.

• 87. min.

Collison dopadł do jakiejś bezpańskiej piłki, chciał uderzyć ją z dystansu strzałem rozpaczy, ale został zablokowany.

• 85. min.

Oscar świetnie wypatrzył Lamparda, podał mu w pole karne, ale Anglik przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• 85. min.

John Obi Mikel pojawia się na boisku zmieniając Juana Matę.

• 81. min.

Oscar świetnie podaje do Maty, ale ten strzela nieczysto.

• 78. min.

Ashley Cole na rzut rożny. Dośrodkoawanie Maty, strzela Cahill, jest groźnie, ale interweniuje Jääskeläinen.

• 78. min.

Crlton Cole, wychowanek Chelsea, pojawia się na boisku w miejscu Vaz Te.

• 78. min.

Demba Ba rozpędza się prawą stroną, ale dobiega do niego obrońća West Hamu i uniemożliwia oddanie strzału. To nie jest dobry mecz Senegalczyka.

• 75. min.

Utykający David Luiz schodzi z boiska z grymasem bólu na twarzy. Zmienia go John Terry.

• 75. min.

Mata do Oscara, ten z powrotem do Maty, który znajduje Hazarda ten zaś uderza na bramkę, ale Jääskeläinen broni.

• 71. min.

Żółta kartka dla Reida za faul na Macie. Lampard podchodzi do stojącej piłki i uderza ślicznie na bramkę, ale Jääskeläinen jest dzisiaj bez wątpienia najsilniejszym ogniwem drużyny gości.

• 67. min.

Lampard próbował "wyłudzić" karnego, ręką zagrał Reid, potem trafiła ona w rękę Demela, ale były to sytuacje przypadkowe, sędzia nie używa gwizdka.

• 67. min.

Lekki strzał O'Neila wyłapany przez Cecha.

• 67. min.

Kontratak Chelsea, Hazard szaleje na lewym skrzydle, ale zapędza się pod linie końcową, skąd nie jest już w stanie dokładnie podać do Maty.

• 65. min.

Dwa rzuty rożne gości pod rząd nie stwarzają zagrożenia pod bramką Cecha.

• 65. min.

Akcja West Hamu, ale Hazard wraca pod własne pole karne i wybija na rzut rożny.

• 62. min.

Collins, z powodu kontuzji, przedwcześnie opuszcza boisko - zmienia go Tomkins.

• 60. min.

Demba Ba z poświęceniem walczył o rzut z autu dla gości, z wysokości ich pola karnego.

• 56. min.

Kontratak West Hamu, Vaz Te do Carrolla, który uderza w sam środek bramki.

• 53. min.

A teraz bardzo groźnie Mata, ale broni Jääskeläinen.

• 53. min.

Ładny strzał Collisona, ale broni Petr Cech.

• GOOOOOOL

50. min.

Eden Hazard! Wspaniała akcja z Matą - Hiszpan podał nad obrońcą do Belga, ten świetnie przyjął na klatkę, przebiegł jeszcze kawałeczek i wpakował piłkę do siatki.

• 47. min.

Hazard zbliża się z piłką pod pole karne West Hamu, walczy z dwoma rywalami, ale ostatnie podanie mu nie wyszło.

• 45. min.

Rozpoczyna się druga połowa spotkania.

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min. + 1

Vaz Te z dystansu - broni Cech.

• 45. min.

Pierwsza połowa przedłużona o dwie minuty.

• 43. min.

Hazard do Ashelya Cole'a, ten wywalcza zaś rzut rożny. Hazard dośrodkowuje na dalszy słupek, piłkę wybija Collison.

• 43. min.

Trzecia okazja Demby By, trzeci raz niewykorzystana. A była to dobra, szybka kontra Chelsea, Demba Ba spudłował w świetnej sytuacji.

• 43. min.

Znowu Moses do Demby By, ten holuje piłkę przez polem karnym, po czym zabiera mu ją Collins.

• 41. min.

Jaaskelainen po raz kolejny ratuje swoją drużynę. Moses świetnie podał do Demby By, który sam na sam z fińskim bramkarzem musi uznać jego wyższość.

• 40. min.

Kontra West Hamu, nie trafił Carroll, nie trafił Diame, ale i tak wyglądało to bardzo groźnie.

• 38. min.

David Luiz! Piękny strzał Brazylijczyka zza linii pola karnego, ale piłka trafia tylko w boczną siatkę

• 36. min.

Świetne podanie Luiza w pole karne, Hazard podaje do Maty, ten zaś strzela tuż zza pola karnego, piłka mija bramkę o centymetry.

• 36. min.

Chelsea w natarciu - Mata gra z Mosesem, ale obrona West Hamu tym razem szczelna - ofensywa Chelsea nie może się przedrzeć, więc Moses próbuje z dystansu - minimalnie niecelnie.

• 34. min.

Lampard dp Hazarda, ten sprytnie w pole karne, gdzie odgrywa mu Demba Ba, ale strzał Belga broni Jaaskelainen.

• 32. min.

Jarvis naciera skrzydłem na bramkę Chelsea, wbiega w pole karne, ale interweniuje Azpilicueta.

• 29. min.

Ramires zabiera piłkę Carrollowi, podaje do Mosesa, ten do Maty, ten zaś do Hazarda, który zagrywa między nogami O'Neila, ale Mata chyba nie wierzył, że to się uda i nie wykończył akcji.

• 29. min.

Ramires dość ostro faulowany przez Diamé, ale sędzia nie sięga po kartonik.

• 25. min.

Rzut wolny dla Chelsea - przy piłce David Luiz, który chytrze uderza po ziemi, piłka przemyka się między murem, ale broni Jaaskelainen.

• 25. min.

Dośrodkowanie Jarvisa, Andy Carroll muska piłkę, a ta o włos mija bramkę Cecha.

• 20. min.

Kontra West Hamu, Andy Carroll trafia do siatki, ale wcześniej usłyszeliśmy gwizdek sędziego - faulowany był David Luiz.

• GOOOOOOL

19. min.

Frank Lampard! Wcześniej Hazard sprawdzał z dystansu umiejętności Jaaskelainena, ten wybił piłkę w bok, wróciła ona do Belga, który świteie podał do nadbiegającego Lamparda. To 200. bramka Lamparda w Chelsea.

• 16. min.

Kontuzjowany (bez kontaktu z rywalem) Gary Cahill długo siedzi na murawie, a John Terry się rozgrzewa.

• 14. min.

Rzut wolny dla Chelsea - Juan Mata dośrodkowuje w pole karne, ale Collins wybija.

• 14. min.

Juan Mata wrzuca z rogu, ale piłka mija pole karne West Hamu, a potem Jaaskelainen musi bronić strzał własnego obrońcy.

• 12. min.

Na razie mecz jest dość szybki, West Ham często atakuje, ale kontry Chelsea też stwarzają pewne zagrożenie pod bramką Jaaskelainena.

• 10. min.

Rzut rożny dla West Hamu - O'Neil dośrodkowuje, ale Demel nieczysto trafia w piłkę i Chelsea rusza z kontrą - Hazard dośrodkowuje w pole karne, ale zbyt czytelnie dla obrońców West Hamu.

• 6. min.

Kolejny faul na Andym Carrollu, Collins strzelał z wolnego z dość sporej odległości, nieznacznie powyżej bramki Cecha.

• 6. min.

Demba Ba dostał świetne podanie od Lamparda, był sam na sam z Jaaskelainenem i przestrzelił! To powinno być 1:0 dla Chelsea.

• 4. min.

Mata biegnie skrzydłem, odgrywa do Azpilicuety, ten oddaje mu piłkę a Hiszpan strzela na bramkę - broni Jaaskelainen.

• 2. min.

Okazja dla gości z rzutu wolnego po faulu Davida Luiza, ale Vaz Te strzelił bardzo niedokładnie i wysoko ponad bramką.

• 1. min.

Gramy!

• Piłkarze są już w tunelu, mecz rozpocznie się za chwilę.

• Jeśli Chelsea wygra z West Hamem, a Tottenham przegra lub zremisuje z Fulham, podopieczni trenera Beniteza wskoczą na trzecie miejsce w tabeli premiowane awansem do Ligi Mistrzów. West Ham zajmuje 12. miejsce, ale tabela w środku jest bardzo spłaszczona - aż cztery zespoły mają po 33 punkty. Od strefy spadkowej dzieli je 9 punktów przewagi nad 18. Wigan Athletic.