Premier League. Manchester City - Liverpool 2:2 [Relacja LIVE]

• niedziela, 03 lutego 2013

Koniec meczu! Po fantastycznym widowisku Manchester City zremisował z Liverpoolem 2:2. To oznacza, że przewaga w tabeli Manchesteru United nad lokalnym rywalem wzrosła do dziewięciu punktów.

Sturridge uśmiechnięty schodzi z boiska. Zmienia go Joe Allen.

Sturridge mógł zostać bohaterem spotkania. Dostał fantastyczne podanie przed pole karne i uderzył celnie i bardzo mocno na bramkę. Hart jednak ten strzał z najwyższym trudem obronił.

• 86. min.

Nasri wchodzi za Barry'ego. Czy on zdobędzie zwycięskiego gola?

• 83. min.

Liverpool groźniejszy, strzał Gerrarda z 16 metrów jednak zablokowany.

• 80. min.

Szykuje nam się dziesięć minut ogromnych emocji, bo remis nikogo nie zadowala. Kto będzie górą?

• 78. min.

Gol dla City! 2:2! Zrobił nam się festiwal pięknych bramek. Sergio Aguero dopadł do piłki w narożniku pola karnego, minął Reinę, który wyszedł z bramki, i Argentyńczyk nie zastanawiając się strzelił technicznie z ostrego kąta, a piłka zatrzepotała w siatce.

• 73. min.

Kilka obrazków z meczu...

• GOOOOOOL

73. min.

Gol dla Liverpoolu! Ależ strzał Gerrarda! Kapitan "The Reds" przejął wybijaną przez rywali piłkę i kropnął z 25 metrów, a piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Hart był bezradny. Szalona radość gości.

• 65. min.

A teraz akcja z drugiej strony i Aguero! Argentyńczyk przedryblował kilku piłkarzy, ale w ostatnim momencie stracił równowagę i szansa na gola przepadła.

• 64. min.

Doskonałą okazję na gola zmarnował Suarez. Reprezentant Urugwaju nie ma dziś najlepszego dnia jeśli chodzi o skuteczność pod bramką. Tym razem w nią nie trafił.

• 50. min.

Tym razem Sturridge się nie popisał. Chciał wymusić rzut karny. Teatralnie padł, gdy przebiegał w polu karnym obok Lescotta. Sędzia nie dał się nabrać i bardzo dobrze.

• 47. min.

Bardzo dobra akcja Liverpoolu, którą zapoczątkował Gerrard. Suarez wrzucał z powietrza w pole karne, a Lescott w ostatniej chwili ubiegł Carraghera, który już składał się do strzału a stał dwa metry od bramki.

• 47. min.

City od razu zabrało się do ataków. Garcia strzela jednak głową niecelnie. Źle trafił w piłkę.

Zaczynamy drugą połowę!

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy. Po pierwszej odsłonie jest 1:1. Bramkę dla City strzelił Dżeko, a wyrównał Sturridge. City straciło w ten sposób swojego pierwszego gola w tym roku.

• 44. min.

Ależ błąd Zabalety! Obrońca City chciał w polu karnym podać piłkę do Harta stojąc metr od niego i... zrobił to niecelnie. Piłka na jego szczęście o centymetry minęła słupek bramki. Samobój byłby spektakularny.

• 42. min.

Po zdobyciu gola Liverpool cofnął się pod swoją bramkę. Oglądamy sporo niedokładnych podań, przechwytów, wybić. Cisza przed burzą?

• 37. min.

Nudniejszy fragment meczu. Piłkarze City starają się uspokoić grę, wybijają rożne, ale robią to bardzo źle.

• 33. min.

Suarez próbował dryblować w polu karnym City, ale nieudanie.

• GOOOOOOL

29. min.

Gol dla Liverpoolu! 1:1! Fantastyczne uderzenie z 17 metrów Sturridge'a. Po podaniu od Gerrarda, kropnął po prostej, a piłka wpadła do siatki tuż przy słupku obok rozpaczliwie interweniującego Harta.

• GOOOOOOL

23. min.

Gol!1:0 dla City! świetne płaskie dośrodkowanie Milnera do Dzeko, który wyprzedził Aggera i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

• 20. min.

Trener City Roberto Mancini mocno zdenerwowany chodzi przy linii bocznej. Jego piłkarze mają wyraźnie słabszy moment.

• 20. min.

Kolejny strzał Suareza, tym razem dużo lepszy. Reprezentant Urugwaju celował w długi róg. Niewiele się pomylił.

• 16. min.

Sturridge świetnie zagrał z lewej strony do Suareza, ale ten w dobrej sytuacji skiksował.

• 16. min.

Kolejna groźna sytuacja Liverpoolu. Agger nagle znalazł się metr przed bramką City po główce jednego z kolegów. Próbował strzału z przerzutki, ale piłka przeleciała nad bramką.

• 13. min.

No no! Liverpool się rozkręca. Po długim dośrodkowaniu w pole karne z piłką minął się Hart. Sturridge nagle znalazł się przed pustą bramką, ale z dość ostrego kąta strzelił tylko w boczną siatkę.

• 11. min.

Ciekawostka: Manchester City nie stracił w tym roku jeszcze bramki. Oglądając początkowe minuty meczu wcale się temu nie dziwimy. Liverpool nie ma pomysłu, jak przedostać się pod bramkę Harta.

• 7. min.

Dobra wrzutka Milnera, ale strzał Garcii głową mocno niecelny.

• 6. min.

City na razie sprawia dużo lepsze wrażenie. Liverpool ma problemy z przedostaniem się na drugą stronę boiska, tą której bronią rywale.

• 2. min.

Kapitalny początek City. Z dystansu strzelał mocno Silva, piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale w ostatniej chwili wyciągnął rękę Reina i odbił futbolówkę nad bramkę.

• Zaczęli!

• Mecz rozpocznie się o godzinie 17.

• W spotkaniu 25. kolejki Premier League Manchester City podejmuje Liverpool. Jeśli gospodarze wciąż marzą o dogonieniu lokalnego rywala - United - nie mogą tego meczu przegrać. City zajmuje obecnie drugie miejsce ze stratą 10 punktów do "Czerwonych Diabłów", które mają jeden mecz rozegrany więcej. Liverpool natomiast jest siódmy i goni szósty Arsenal, do którego traci sześć "oczek".