Premier League. Manchester City mistrzem Anglii po horrorze z QPR

Terminarz
Od?wie?
47
Zobacz bramki z meczu City na Z czuba.tv

Historia korespondencyjnej walki o mistrzostwo Anglii w ostatnim meczu sezonu ułożyła się w sposób niewiarygodny. Pierwszy prowadzenie objął Manchester United i przez niemal 20 minut cieszył się z tytułu mistrza Anglii, do momentu gdy City nie wyszło na prowadzenie w 39. minucie po golu Zabalety. Potem jednak walczącemu o utrzymanie QPR udało się doprowadzić do remisu po bramce Cisse co zostało przywitane eksplozją radości wśród fanów United. Oliwy do ognia dolała czerwona kartka dla Joeya Bartona za chamski faul na Tevezie - QPR broniło się w dziesiątkę przed huraganowymi atakami Citizens. A jednak, udało im się wyjść na prowadzenie - gola na 2:1 strzelił Jamie Mackie.

United wygrało swój mecz 1:0 i kończyło go w przekonaniu, że na Etihad Stadium jest remis - na 2:2 strzelił Edin Dżeko - czyli rezultat, który daje podopiecznym Fergusona mistrzostwo Anglii. Radość fanów United nie zdążyła jednak na dobre wybuchnąć, gdy została zgaszona wiadomością o golu Sergio Aguero na 3:2, golu, który dał drużynie The Citizens pierwsze mistrzostwo Anglii od 1968 roku.

92. min. Gooooooooooooooooool! Niewiarygodne! Gol dla City w doliczonym czasie gry! Sergio Aguero dostał podanie od Balotellego i strzelił gola na miarę mistrzostwa Anglii. Szaleńcza radość na Etihad Stadium.

91. min. Mecz na Satdium of Light się zakończył United wygrał 1:0.

91. min. Trzy minuty doliczone do meczu United.

91. min. Goooooooooooool! W końcu udało się City wcisnąć piłkę do bramki - Edin Dżeko uderzył głową precyzyjnie obok Kenny'ego. Teraz City rzuciło się do szaleńczych ataków.

90. min. Znów niewiarygodna interwencja Kenny'ego, który mocny strzał z najbliższej odległości Balotellego przyjął prosto na siebie. A sędzia dolicza aż 4 minuty.

87. min. Tymczasem z atakiem urwało się QPR. Sytuację jednak udało się w ostatniej chwili opanować obrońcom City.

87. min. Korner dla City - dośrodkowanie Silvy bardzo niedokładne.

85. min. A United utrzymuje się w posiadaniu piłki i powoli konstruuje ostrożny atak pozycyjny.

81. min. Rzut wolny dla City - prosto w mur.

78. min. Silva strzela w bramkarza.

76. min. A United próbuje podwyższyć rezultat na Stadium of Light, ale Mignolet też rozgrywa dzisiaj świetne zawody, a Sunderland broni się zawzięcie.

71. min. Tevez strzela zza linii pola karnego - niecelnie. Może, gdyby lepiej podkręcił...

70. min. Carlos Tevez wrzuca w pole karne z zrzutu rożnego, wybija Kenny, z zamieszania w polu karnym wynika kolejny korner dla Citizens.

67. min. Goooooool! Niewiarygodne! City oblegało bramkę QPR z takim uporem, ale Rangersi urwali się z kontrą i Jamie Mackie bezlitośnie i precyzyjnie skierował głową bramkę do siatki.

61. min. Nie ustaje oblężenie bramki QPR, które całe broni się na własnej połowie.

60. min. Tevez prosto w Kenny'ego, który wyrasta na bohatera meczu, poprawia Aguero i kolejna świetna interwencja Irlandczyka. Jakimś cudem nie ma gola.

58. min. Tymczasem na Stadium of Light United zmarnował kolejną okazję na podwyższenie prowadzenia.

57. min. Rzut wolny dla Citizens. Tevez uderza proso w mur, ale to nie koniec akcji, w zamieszaniu piłka trafia pod nogi Kenny'ego, gęsto w polu karnym, QPR nie potrafi dosunąć akcji od swojej bramki, będzie rzut rożny.

55. min. Przepychanki w meczu City z QPR. Tevez był faulowany, Joey Barton wyrzucony z boiska, który schodząc kopie jeszcze Sergio Aguero. W awanturę wdaje się jeszcze rezerwowy Mario Balotelli.

51. min. Ależ szansa dla Sunderlandu! Piłka minęła jednak o włos bramkę De Gei. A mogło się zrobić jeszcze goręcej.

49. min. A United miało w tym czasie kilka niezłych sytuacji m.in po koronkowej wymianie podań zakończonej strzałem Rooneya i świetną interwencją Mignoleta.

48. min. Goooool! Dla QPR! Djibrlill Cisse pokonuje Joe Harta i przywraca nadzieję na tytuł dla Mancjesteru United!

48. min. United już rzucili się do ataku, ale Rooney przewrócił się o Mignoleta, który odważnie ruszył do piłki.

48. min. Rozpoczynają się drugie połowy zarówno na Stadium of Light, jak i na Etihad Stadium.

47. min. Koniec pierwszej połowy także w meczu City z QPR. Do przerwy oba Manchestery wygrywają 1:0, co daje podopiecznym Roberto Manciniego mistrzostwo Anglii.

45. min. Evra urywa się skrzydłem, na pełnym biegu podaje w pole karne do nadbiegającego Valencii, ale ten, pod presją obrońcy, strzela prosto w bramkarza. Koniec pierwszej połowy w meczu Sunderland - United.

43. min. Yaya Toure schodzi z boiska z kontuzją. Zastępuje go Nigel de Jong.

40. min. Goooool City prowadzi z QPR! Teraz to oni są mistrzami Anglii! Zabaleta strzela arcyważnego gola: po krótkiej klepce w polu karnym Zabaleta strzelił z ostrego kąta w bramkarza, ten niefortunnie odbił piłkę, która odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

39. min. City prowadzi oblężenie pola karnego QPR, ale nie może sobie stworzyć klarownych sytuacji.

37. min. Aguero urwał się obronie QPR, ale był osamotniony w ataku - oddał ni to strzał ni dośrodkowanie i od autu zaczynają gracze QPR.

35. min. Szansa dla Sunderlundu - groźna kontra, ale strzał Campbella obok bramki De Gei.

34. min. Nasri do Silvy, ale zabrakło wykończenia w akcji Citizens.

32. min. QPR całą jedenastką na swojej połowie - City prowadzi powolne oblężenie, ale gościom udaje się urwać z kontrą, zgaszoną w środku boiska. Piłka wraca do City.

29. min. Carrick do Rooneya, ten za daleko wypuścił piłkę Giggsowi, ale będzie rzut rożny dla United. Wayne Rooney długo przygotowuje się do strzału i... uderza bardzo ładnie, ale w poprzeczkę. Zabraklo milimetrów.

28. min. Szansa na drugą bramkę dla Manchesteru - dośrodkowanie Jonesa, mocny strzał Giggsa, ale piłka ląduje w rękach bramkarza Sunderlandu.

25. min. Dobre dośrodkowanie Nasriego, a Wright-Philipps faulował Tourego - rzut wolny dla Citizens. David Silva trafia w mur.

23. min. City ostrzeliwało bramkę QPR, ale teraz to goście mają rzut wolny. To pierwszy celny strzał Rangersów w tym meczu, ale piłka uderzona przez Cise ląduje w rękach Harta.

20. min. Goooool! Manchester United obejmuje prowadzenie po golu Wayne'a Rooneya! Rooney dostał długie podanie od Phila Jonesa, urwał się obrońcom i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. To daje Czerwonym Diabłom chwilowe mistrzostwo Anglii, bowiem City dalej bezbramkowo remisuje z QPR.

15. min. Rzut rożny dla Manchesteru United - zacentrowana przez Giggsa piłka sięgnęła głowy Phila Jonesa ale przetoczyła się tylko po dachu bramki.

7. min. Na razie bez bramek w obu meczach Manchesterów.

4. min. Yaya Toure próbował mocno strzelać zza pola karnego. Piłka po rykoszecie opuściła boisko.

2. min. Tevez próbował uruchomić Zabaletę, ale podanie nie doszło do jego kolegi. Z autu goście.

1. min. Początek spotkań.

Przed meczem:

Przy równej ilości punktów w lepszej sytuacji jest City, ponieważ ma lepszy bilans bramkowy aż o osiem goli (o końcowej kolejności decyduje stosunek bramek). Jednak w przypadku zwycięstwa QPR lub remisu, po tytuł 20 raz mogą sięgnąć "Czerwone Diabły", które grają na wyjeździe z Sunderlandem.

Według angielskiej prasy obrońca United Rio Ferdinand w rozmowie telefonicznej ze swoim bratem Antonem z QPR poprosił go o zwycięstwo nad City. Queens Park Rangers ma jednak swoje problemy, ponieważ porażka z liderem może oznaczać spadek zespołu do drugiej ligi. Na razie podopieczni Marka Hughesa mają dwa punkty przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Boltonem, który z kolei zagra na wyjeździe ze Stoke City.

Rywalizacja z Manchesterem City jest szczególna dla Hughesa, który w 2009 roku został zwolniony z tego klubu, a zastąpił go Roberto Mancini. "Mecz z QPR będzie bardzo trudny, bo ten zespół walczy o uniknięcie degradacji. Teraz już wszystko zależy od nas" - powiedział włoski szkoleniowiec "The Citizens".

"Przyszłość naszego klubu zależy od tego meczu. To byłaby fantastyczna historia jeśli bylibyśmy w stanie zdobyć punkty z zespołem walczącym o tytuł i przy okazji utrzymali się w ekstraklasie" - powiedział Hughes.