Premier League. Manchester City wygrał w Newcastle i jest bliżej tytułu

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
41
Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek, mimo że obie drużyny miały okazje do zmiany wyniku. Swoich sytuacji nie wykorzystali jednak Samir Nasri, Yaya Toure, Demba Ba, czy Hatem Ben Arfa.

Wynik zmienił się dopiero na 20 minut przed końcem, gdy goście bardzo ładnie wymienili piłkę przed polem karnym, a po podaniu Sergio Aguero na techniczny strzał tuż przy słupku zdecydował się Toure. Piłki nie sięgnął Tim Krul i z gola cieszyli się goście.

Newcastle rzuciło się do ataków, jednak rozbijały się one o znakomicie dysponowanego Joe Harta lub obronę gości. City kontratakowało, a jedna z takich akcji pozwoliła im podwyższyć wynik. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry drugiego gola zaliczył Toure, który w polu karnym otrzymał piłkę od De Jonga.

Zwycięstwo to pozwoliło podopiecznym Roberto Manciniego odskoczyć "Czerwonym Diabłom" na trzy punkty w tabeli, ci jednak kilka godzin później pokonali Swansea 2:0. Na kolejkę przed końcem o kolejności w tabeli decyduje więc bilans bramkowy, który daje prowadzenie drużynie City. Z kolei Newcastle znacznie skomplikowało swoją sytuację w walce o Ligę Mistrzów.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

93. min. Koniecz meczu, Manchester City o krok bliżej mistrzostwa Anglii!! Teraz podopiecznym Roberto Manciniego pozostaje czekać na wynik Manchesteru United, który o 17 gra u siebie ze Swansea. Zapraszamy na relację na żywo na Sport.pl

91. min. Okazja dla NUFC, ale strzał Demby By z najbliższej odległości zablokowany przez Harta! Po chwili ten sam piłkarz znów strzela tym razem pod poprzeczkę, ale bramkarz City pewnie chwyta piłkę

89. min. Kontra City i już jest po meczu!!! Zdobywcą gola znów Yaya Toure, który dostał piłkę w polu karnym od De Jonga. Piłkarz z WKS pewnym strzałem w środek bramki pokonuje Krula i wprawia w ekstazę licznych fanów z Manchesteru

88. min. Ameobi dostaje górną piłkę po zgraniu głową, ale jego strzał zablokowany przez obrońcę i jest rzut rożny

85. min. Po rzucie rożnym ekwilibrystycznym strzałem popisuje się Dzeko, ale futbolówka przechodzi nad bramką!

84. min. O włos od podwyższenia wyniku!!! Yaya Toure po zagraniu z głębi pola znajduje się sam na sam z Krulem, ale tuż przed oddaniem strzału poślizgnął się i wyłożył jak długi!! Nadbiegający Aguero próbuje skierować piłkę do bramki, ale strzał zablokowany i piłka przelatuje nad poprzeczką!

82. min. Znów groźnie pod bramką Krula!!! Rzut wolny z prawego skrzydła bity idealnie w pole karne, gdzie głową uderza Yaya Toure. Zdobywca gola nr 1 myli się jednak i minimalnie chybił

80. min. Kolejna kartka tym razem dla Fergusona za faul na Silvie

79. min. Okazja dla Srok!!! Krótka wrzutka z prawej strony w wykonaniu Ameobiego, a Cisse strzela głową. Piłka przelatuje jednak obok bramki gości. Po chwili żółta kartka dla Zabalety za faul niedaleko narożnika pola karnego

77. min. Shane Ferguson drybluje na lewym skrzydle, jednak próba dośrodkowania zablokowana przez obrońcę i mamy róg. Ten bez zagrożenia bramkowego

75. min. Okazja dla City na podwyższenie wyniku!! Piłka z głębi pola zagrywana przed pole karne, Aguero strzela z pierwszej piłki, która przelatuje obok bramkarza, ale też obok... słupka

74. min. Podanie z głębi pola do Dzeko w pole karne, ten mimo asysty rywala przyjmuje piłkę w polu karnym, ale strzał z ostego kąta bardzo niecelny. Chwilę później w drużynie gospodarzy dwie zmiany - Ferguson za Percha, a Ameobi zmienia Ben Arfę

70. min. Wejście Bośniaka na tyle zmobilizowało jego kolegów, że City wychodzi na prowadzenie! Ładne rozegranie piłki przed polem karnym - De Jong podaje do Aguero, ten oddaje do nadbiegającego Yaya Toure, a reprezentant WKS ładnym płaskim strzałem przy słupku pokonuje Krula

69. min. Zmiana City - w miejsce Teveza wchodzi Edin Dzeko

65. min. Ben Arfa zakręcił obrońcą Manchesteru City i oddał strzał na bramkę Harta. Niestety niecelny, a pozycję sobie wypracował wzorowo.

61. min. Z boiska schodzi Samir Nasri, a zmienia go Nigel De Jong.

59. min. Strzał Davida Silvy zza pola karnego. Zablokowany jednak przez zklinczowanych w polu karnym piłkarzy City i Necastle.

53. min. W ogromnym zamieszaniu na bramkę Krula nad poprzeczką strzelał Carlos Tevez.

48. min. Faul Gutierreza na Clichym. Barry tak protestował, że Webb nie pokazał rywalowi żółtej kartki, że sam o mały włos jej nie zarobił.

II połowa

45. min. Koniec pierwsze połowy. Bez bramek na St James' Park.

42. min. Silva zgrał od końcowej linii na środek pola karnego, gdzie wbiegał Gareth Barry. Strzał Anglika najpierw zablokował Coloccini, a chwilę potem na linii bramkowej Williamson.

38. min. Mnożą się faule przerywające obiecujące akcje w obu ekipach. Kartkami ukarani Yaya Toure i James Perch.

35. min. Najlepsza okazja Newcastle. Najpierw przy strzale z 10 metrów zablokowany był Demba Ba, a chwilę później z dobitki strzelał potężnie Ben Afra. Joe Hart - bezbłędnie na bramce.

29. min. Faul Tiotego na Silvie i żółty kartonik reprezentanta WKS. Hiszpan sam też zdecydował się na wykonanie wolnego, ale źle lobował do partnerów z ataku.

31. min. Demba Ba ładnie uwolnił się z piłką od obrońców i oddał strzał, który, gdyby nie został zablokowany sprawiłby sporo kłopotów Hartowi.

29. min. Demba Ba pokusił się o strzał z ponad 20 metrów w kontrataku. Piłka przeszła pół metra nad poprzeczką bramki Harta, który nie był dziś jeszcze zmuszony do interwencji.

27. min. Rzut wolny dla City dwa metry przed polem karnym. Ben Afra ukazany za faul na Clichym żółtym kartonikiem. Strzelał Tevez, ale Holender zdążył złapać piłkę lecącą w róg kryty przez mur.

20. min. Tim Krul wyszedł z pola karnego, by przerwać akcję gości. Piłka trafiła jednak w pole karne szybciej niż wrócił tam bramkarz Newcastle. Na szczęście dla gospodarzy obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo.

17. min. Płaski strzał z obrębów pola karnego oddał Aguerro. Broni bez problemów Krul.

14 min. City atakuje pozycyjnie, a piłka najczęściej trafia do cofniętego Teveza, który rozgrywa akcje... jego świetne podanie zepsuł teraz Barry.

11. min. Tim Krul popisał się świetną interwencją. Na jego bramkę strzelał z kilku metrów David Silva.

9. min. Samir Nasri, a po chwili Yaya Toure strzelali sprzed pola karnego na bramkę Newcastle. Obaj zablokowani.

8. min. Cabaye wysoko uniesioną nogą trafił w twarz Baryy'ego, natychmiast pośpieszył z przeprosinami i tylko dlatego nie dostał za faul żółtej kartki.

4. min. Na razie sporo fauli i nieporozumień po obu stronach. Piłkarze tracą piłkę w prostych sytuacjach, a niekiedy po prostu podają w aut lub nie mogą jej opanować.

1. min. Zaczęli. Sędzią spotkania znany skądinąd polskim kibicom Howard Webb.

Przed meczem:

O mistrzostwie Anglii zadecyduje dopiero ostatnia kolejka, w której Manchester City zagra z Queens Park Rangers, a Manchester United z Sunderlandem. Po raz ostatni 38. kolejka decydowała o mistrzostwie dwa lata temu. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, by mistrza wyłonił lepszy stosunek bramkowy.

W barwach Newcastle zagra Cheick Tiote, który w ubiegłym tygodniu nabawił się urazu głowy. Reprezentantowi Wybrzeża Kości Słoniowej założono siedem szwów po kolizji z Johnem Obi Mikelem z Chelsea.

Newcastle United ma z kolei szansę na miejsce premiowane awansem do Ligi Mistrzów, które aktualnie okupuje Arsenal Londyn Wojciecha Szczęsnego, który w sobotę stracił punkty z Norwitch. Newcastle nie może być jednak pewne piątego miejsca w lidze. Szóstą Chelsea wyprzedza o 4 punkty.