Premier League. Tottenham pewnie wygrywa i wraca na czwarte miejsce

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
25

Koguty rozpoczęły od mocnego uderzenia i tak pozostało już do ostatniego gwizdka arbitra. Gracze Harry'ego Redknappa raz za razem atakowali bramkę Paula Robinsona, brakowało im jednak skuteczności, a po strzałach Sandro i Williama Gallasa piłka zatrzymywała się na poprzeczce.

W 22. minucie wreszcie piłka trafiła do siatki - Lennon wpadł z prawej strony w pole karne, wrzucił na dalszy słupek, tam głową uderzył Bale. Piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy, ale przy dobitce van der Vaarta zrobili to już zdecydowanie zza linii bramkowej.

Wynik w 75. minucie ustalił Kyle Walker, który popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z ponad trzydziestu metrów. Piłka była mocna, dobrze podkręcona i wylądowała w samym okienku.

Tottenham dzięki tym trzem punktom powrócił na czwarte miejsce w tabeli. Do trzeciego Arsenalu Spurs tracą cztery punkty, ale mają do rozegrania jeden mecz więcej.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. +1 Defoe uderza z dystansu, ale piłka po tym strzale wylądowała na drugim piętrze trybun.

83. min. Piękna dwójkowa akcja Walkera z Modriciem, ten pierwszy dobiegł w polu karnym do linii końcowej i wycofał na piąty metr, ale tam Adebayora uprzedził Givet.

75. min. GOL!!! Kapitalny strzał z rzutu wolnego z ponad trzydziestu metrów Walkera. Piłka była mocna, podkręcona, a do tego wylądowała w samym okienku!

70. min. Mamy przerwę w grze. Na murawie usiadł Lennon, który doznał chyba jakiegoś urazu stawu skokowego w starciu z Olssonem.

61. min. Teraz Bale zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale także zawiodła go nieco celność.

59. min. Modrić uderza z prawie trzydziestu metrów, ale piłka była słaba i do tego o dobry metr minęła słupek bramki gości.

48. min. Piłka przypadkowo trafia do Lennona, ten wpada z prawej strony w pole karne, ale uderza tylko w boczną siatkę.

48. min. Kaboul uderza z dystansu - bardzo mocno, ale jeszcze bardziej niecelnie.

46. min. Gramy dalej.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Gospodarze zasłużyli na zdecydowanie wyższe prowadzenie, ale piłka dwukrotnie po ich strzałach trafiała w poprzeczkę, w kilku innych sytuacjach również brakowało skuteczności lub świetnie bronił Paul Robinson. Goście nie oddali jeszcze ani jednego strzału, nawet niecelnego!

42. min. Gallas kapitalnie uderza głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego van der Vaarta, alem piłka trafia tylko w poprzeczkę.

41. min. Orr ręką zatrzymuje piłkę przy kontrataku Kogutów i to zdecydowanie powinna być żółta kartka.

38. min. I znów piękna akcja Kogutów. Kilkanaście podań na jeden-dwa kontakty, wreszcie Modrić prostopadle zagrywa w pole karne, ale tam Rose'a w sytuacji sam na sam zatrzymuje Robinson.

35. min. Oburzenie na trybunach. Mike Jones co prawda odgwizduje faul na Bale'u, ale zdecydowanie powinien w tej sytuacji zastosować przywilej korzyści, ponieważ Walijczyk dalej pomknął lewą stroną.

24. min. Lennon przejmuje piłkę na własnej połowie, rozpędza się, dobiega do pola karnego i potężnie uderza, pół metra od bramki Robinsona.

22. min. GOL!!! Lennon wpada z prawej strony w pole karne, wrzuca na dalszy słupek, tam głową uderza Bale. Piłkę z linii bramkowej wybijają obrońcy, ale przy dobitce van der Vaarta robią to już zdecydowanie zza linii bramkowej.

18. min. Kolejne ofensywne wejście prawą stroną Walkera, który minął Olssona i wpadł w pole karne, ale jego dogranie nie dotarło do żadnego z partnerów.

14. min. Szybka kontra gospodarzy, Adebayor prostopadłym podaniem wypuszcza Lennona, ale ten źle zagrywa w polu karnym do van der Vaarta, wyrzucając Holendra poza szesnastkę.

8. min. Potężna bomba Sandro z ponad dwudziestu metrów, ale piłka tylko z hukiem odbija się od poprzeczki i wychodzi w pole.

1. min. Doskonała okazja dla Kogutów. Modrić wpada z lewej strony w pole karne, zagrywa wzdłuż bramki, ale Lennon trafia tylko w boczną siatkę.

1. min. Goście rozpoczynają mecz.