Premier League. United o krok bliżej mistrzostwa. Kontrowersyjny Young

Terminarz
Od?wie?
Wychodzisz z domu? Śledź relację przez komórkę w m.sport.pl
59
W poprzedniej kolejce Young zanurkował w polu karnym i wywalczył jedenastkę oraz czerwoną kartkę dla obrońcy Queens Park Rangers, Shauna Derry'ego. Teraz znów wywołał wielkie kontrowersje: w szóstej minucie spotkania z Aston Villą padł po starciu z Ciaranem Clarkiem. Arbiter przyznał rzut karny dla United, który na bramkę zamienił Wayne Rooney.

Powtórki pokazały, że Young zahaczył o nogi Clarka, ale widać też było, że pomocnik gospodarzy szukał kontaktu. "Ashley Young chce chyba wywalczyć hat-tricka wymuszonych karnych. Miał dużo szczęścia" - komentował "na gorąco" na Twitterze Mark Ogden z The Telegraph.

Dzięki kontrowersynej jedenastce United bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Gospodarze mieli inicjatywę i nie oddali jej do samego końca. Tuż przed końcem pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Danny Welbeck, który skorzystał z fatalnej postawy obrońców Villi, w 73. minucie swojego drugiego gola strzelił Rooney, a w doliczonym czasie wynik ustalił wprowadzony z ławki rezerwowych Nani.

Zespół Sir Aleksa Fergusona ma już pięć punktów przewagi nad Manchesterem City. Aston Villa zajmuje piętnaste miejsce i nadal nie może być pewna utrzymania. Do końca sezonu pozostają cztery kolejki.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

II połowa:

90. min. +4 Koniec meczu!

90. min. +3 Obrońcy Villi nie upilnowali Naniego, który znalazł się sam na sam z Givenem i spokojnie trafił do siatki.

90. min. +3 GOL! 4:0!

90. min. +2 Żółta kartka dla Naniego.

90. min. +2 Paul Scholes otrzymuje oficjalną ligową nagrodę zawodnika meczu.

90. min. +1 Bannan ukarany żółtą kartką za faul na Carricku.

90. min. +1 Cztery minuty doliczonego czasu gry.

83. min. Zmiana w drużynie gości, Charles N'Zogbia zastępuje Weimanna.

81. min. Kolejna doskonała interwencja Givena, udało mu się wybić piłkę po strzale Valencii, mimo że zmieniła kierunek po odbiciu od obrońcy.

78. min. Zmiana w United - Tom Cleverley za Scholesa.

77. min. Given powinien zobaczyć kartkę, a nie było nawet rzutu wolnego! Bramkarz Villi wyraźnie dotknął piłki ręką poza polem karnym.

74. min. Rooney nie zdobędzie już hat-tricka - Sir Alex Ferguson zarządził zmianę, Anglika zastępuje Dimityr Berbatow. Zmiana również w Aston Villi - za Irelanda wszedł 19-letni pomocnik, Samir Carruthers.

73. min. Świetne rozegranie Rooney'a z Valencią w polu karnym zakończone strzałem Anglika w róg bramki, Given nie miał żadnych szans. To 24. bramka Rooney'a w tym sezonie Premier League.

73. min. GOL! Rooney na 3:0!

71. min. Niebezpieczna główka Bakera po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka przeleciała tuż obok słupka bramki United.

68. min. Świetna wrzutka Valencii, ale Rooney źle trafił w piłkę i uderzył minimalnie niecelnie.

66. min. Druga interwencja De Gei w tym meczu, tym razem zmusił go do niej Heskey, który strzelał głową po dośrodkowaniu Agbonlahora.

65. min. Piłkarze i kibice United domagają się rzutu karnego, a powtórki pokazują, że Baker faktycznie dotknął piłki ręką.

64. min. Clark wrócił na boisko w bandażu, ale po kilku chwilach poprosił o zmianę. Zastępuje go Emile Heskey.

61. min. Pierwsza zmiana w Manchesterze, Nani za Younga.

58. min. Kilka minut przerwy w grze, Clark rozciął sobie skórę w okolicach łuku brwiowego podczas zderzenia z Evrą, lekarze próbują zatrzymać krwawienie. Villa tymczasowo w dziesiątkę.

54. min. Senny początek drugiej połowy w wykonaniu gospodarzy, Villa ma duże posiadanie piłki, ale na razie nie potrafi przedostać się pod bramkę De Gei.

51. min. Teraz żółtą kartką ukarany Hutton, który brutalnie wjechał wślizgiem w Younga.

49. min. Żółta kartka dla Scholesa, który trafił Agbonlahora w kolano.

46. min. United zaczynają drugą połowę.

I połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy, zasłużone prowadzenie gospodarzy.

43. min. Tragiczna postawa obrońców gości. Zbiegający z lewego skrzydła Evra posłał podanie po ziemi wzdłuż bramki Givena, dwaj czy trzej obrońcy pozwolili przelecieć piłce tuż przed ich nogami, a przy długim słupku pojawił się Welbeck, który strzelił gola wślizgiem i podwyższył prowadzenie United.

43. min. GOL! 2:0 dla United!

42. min. To 47. domowy mecz Man United z rzędu, w którym strzelili przynajmniej jednego gola.

38. min. Żółta kartka dla Gardnera, który spóźnił się ze wślizgiem i sfaulował Scholesa.

33. min. Niesamowity refleks Givena! Valencia nie tyle dośrodkował, co wstrzelił piłkę w pole karne - teoretycznie Welbeck musiał tylko dostawić nogę, by strzelić gola, ale bramkarz Villi w jakiś sposób zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką!

32. min. Scholesowi chyba nic nie jest, bo właśnie zagrał piękną piłkę "na nos" do Rooney'a, w ostatniej chwili zainterweniował jednak obrońca.

31. min. Scholes wraca na boisko, wielka ulga na Old Trafford.

30. min. Scholes leży na murawie po zderzeniu kolanami z Clarkiem, potrzebuje pomocy lekarza.

29. min. Scholes znów wolejem z powietrza, potężnie, ale niecelnie! Piłka zaczęła skręcać w ostatniej fazie lotu i przeleciała obok słupka.

27. min. Rafael nie wykonał zbyt dobrze swoich obowiązków obronnych przez co piłka trafiła do stojącego przed polem karnym Irelanda, który świetnie podkręcił piłkę, ale uderzył minimalnie niecelnie.

25. min. Scholes uderza wolejem z powietrza, jednak wprost w Givena.

25. min. Całkowita dominacja United. Kolejna akcja, tym razem prawym skrzydłem, kończy się idealnym dośrodkowaniem Valencii do Welbecka, który przyjmuje piłkę, ale trafia w Collinsa, a nie w bramkę Givena.

23. min. Welbeck uciekł obrońcy na lewym skrzydle i próbował zawinąć piłkę w prawy róg bramki Givena, ale bramkarz Villi był na posterunku.

22. min. Rooney prawie wypuścił Welbecka sam na sam dzięki fantastycznemu zgraniu piętą, w ostatniej chwili piłkę wybił jeden z obrońców.

21. min. Villa postraszyła gospodarzy! Clark wyskoczył najwyżej po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i uderzył głową tuż obok słupka De Gei!

18. min. Świetne rozegranie Valencii z Rafaelem na prawym skrzydle, piłka trafiła do Rooney'a, który minął obrońcę i strzelił w okolice słupka bramki Givena, ale bramkarz Aston Villi zdołał wybić na rzut rożny.

17. min. Po strzale Welbecka wydawało się, że piłka zmierza do siatki, ale po drodze trafiła w nogi Bakera.

16. min. Na boisku dzieje się bardzo niewiele, gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę i nie mają problemów z utrzymaniem prowadzenia. Rio Ferdinand nie przegrał żadnego z ostatnich siedemnastu meczów przeciwko Aston Villi, na razie nie zanosi się na przerwanie tej passy.

9. min. Żółta kartka dla Carricka za brutalny wślizg w nogi Gardnera.

7. min. GOL! Rooney pewnie wykorzystuje jedenastkę, Given rzucił się w złą stronę. Man United prowadzi 1:0 i ma teraz pięć punktów przewagi nad City!

6. min. Rzut karny dla United! Clark podstawił nogę Youngowi, sędzia nie miał wątpliwości.

4. min. Rooney oddał mocny strzał, który mógłby sprawić wiele problemów Givenowi, ale na drodze piłki znalazł się Young.

1. min. Od razu groźnie pod bramką gospodarzy! Weimann urwał się Ferdinandowi i stanął oko w oko z De Geą, ale znajdował się pod trudnym kątem i oddał przeciętny strzał, a bramkarz United nie miał problemów z interwencją.

1. min. Aston Villa zaczyna spotkanie.

17:00 Piłkarze obu zespołów wyszli już na murawę Old Trafford, trwa minuta ciszy dla tragicznie zmarłego piłkarza Livorno, Piermario Morosiniego.