Premier League. Arsenal przegrał z Queens Park Rangers

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
26

Mecz rozpoczął się od nacisków gospodarzy, którzy raz za razem atakowali bramkę Wojciecha Szczęsnego. Szczególnie aktywny był Bobby Zamora, ale brakowało mu skuteczności.

Prowadzenie Rangersom dał w 22. minucie Adel Taarabt, który kapitalnie minął Thomasa Vermaelena i uderzył tuż przy słupku. Polski bramkarz Kanonierów nawet nie drgnął.

Piętnaście minut później wyrównał Theo Walcott, który otrzymał sprytne podanie od Robina van Persiego i strzelił z linii pola karnego, Piłka uderzyła w słupek, ale na tyle szczęśliwie dla skrzydłowego Arsenalu, że trafiła znów pod jego nogi i wtedy Paddy Kenny musiał już ją wyjąć z siatki.

Decydujące trafienie było dziełem Samby Diakite. Rozgrywający fatalny mecz Vermaelen przewrócił się z lewej strony pola karnego, Jamie Mackie przejął piłkę, zagrał na środek do niepilnowanego Malijczyka, a ten mierzonym strzałem pod poprzeczkę nie daje szans Szczęsnemu.

90. min. +6 Koniec meczu.

90. min. +4 Spóźniony wślizg Bartona w nogi Chamberlaina i pomocnik Rangersów ogląda żółtą kartkę.

90. min. Cztery minuty doliczone przez Mike'a Deane'a.

85. min. Kapitalne krosowe podanie w pole karne do Mackiego, ten wycofuje na piętnasty metr do Bartona, który uderza z pierwszej, ale Szczęsny kapitalnie przenosi piłkę nad poprzeczką.

84. min. Diakite przejmuje piłkę na środku boiska i od razu próbuje lobować Szczęsnego z ponad czterdziestu metrów, obok bramki.

80. min. Arsenal ma dużą przewagę posiadania, ale kompletnie nic z niej nie wynika.

72. min. Vermaelen został na stałe w ofensywie i gra jako drugi napastnik.

66. min. GOL!!! Vermaelen przewraca się z lewej strony pola karnego, Mackie przejmuje piłkę, zagrywa na środek do niepilnowanego Diakite, a ten mierzonym strzałem pod poprzeczkę nie daje szans Szczęsnemu.

65. min. Song fauluje taktycznie Bartona i mamy pierwszą w tym meczu żółtą kartkę.

59. min. Doskonałe prostopadłe podanie Songa, van Persie wychodzi sam na sam z Kennym, ale Irlandczyk kapitalnie broni, wybijając piłkę na rzut rożny.

48. min. Dobre dośrodkowanie z prawej strony Walcotta, ale Gibbs uderza głową tuż obok słupka.

46. min. Gramy dalej.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

42. min. Piękna kombinacyjna akcja w trójkącie Ramsey - Song - Rosicky, ale sktrzał Czecha był zbyt lekki by zagrozić Kenny'emu.

40. min. Ramsey potężnie zza pola karnego, ale piłka o kilkanaście centymetrów mija słupek bramki Rangersów.

37. min. GOL!!! Sprytne podanie van Persiego do Walcotta, ten uderza z linii pola karnego, ale piłka trafia w słupek. Na tyle szczęśliwie dla skrzydłowego Arsenalu, że trafia znów pod jego nogi i teraz już Kenny musiał ją wyjąć z siatki.

31. min. Mackie wychodzi sam na sam ze Szczęsnym, ale sędzia odgwizduje spalonego. Chyba słusznie.

22. min. GOL!!! Prostopadła piłka przed pole karne do Taarabta, ten genialnie ogrywa Vermaelena i z linii szesnastki uderza obok Szczęsnego, Polski bramkarz nawet nie drgnął.

21. min. I znów Zamora. Napastnik reprezentacji Anglii tym razem uderzył po ziemi zza pola karnego, ale w sam środek bramki.

13. min. Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale piłka po strzale głową Zamory przelatuje metr nad poprzeczką bramki gości.

10. min. Zamora pada w polu karnym Arsenalu, ale o jedenastce nie ma mowy.

8. min. Sprytny strzał po ziemi z rzutu wolnego van Persiego, ale Kenny dobrze broni.

1. min. Początek meczu.

15:55 Przed meczem: w grudniu na Emirates Stadium 1:0 wygrał Arsenal. Po ostatnich sześciu zwycięstwach z rzędu "Kanonierzy" nie powinni mieć problemów z odniesieniem kolejnej wygranej, choć QPR bardzo potrzebuje punktów, bo po 30 kolejkach ma ich tylko 25 i znajduje się w strefie spadkowej (jest 18. w stawce 20 drużyn).