Terminarz
Od?wie?
34
Zobacz jak Arsenal pokonał Aston Villę - na Z Czuba.tv »

Gospodarze od początku przejęli inicjatywę i co chwilę stwarzali zagrożenie pod bramką gości. Wynik otworzył już w 15. minucie Kieran Gibbs, który wykorzystał podanie od Gervinho. Niespecjalnie popisali się w tej sytuacji obrońcy Aston Villi, którzy zostawili Gibbsa niekrytego w polu karnym.

Na 2:0 podwyższył dziesięć minut później Theo Walcott. Pięknym podaniem z głębi pola obsłużył go Alex Song, a pomocnik "Kanonierów" nie miał problemów z pokonaniem, mającego w tym meczu pełne ręce roboty, Shay'a Givena.

Po drugiej stronie boiska Szczęsny nie miał zbyt wielu sytuacji do wykazania się. Polak dobrze prezentował się przy wrzutkach zza pola karnego, gdy pewnie interweniował na przedpolu.

Wynik spotkania ustalił już w doliczonym czasie gry Mikel Arteta, który fantastycznym strzałem z rzutu wolnego przeniósł piłkę nad murem. Shay Given nie zdołał sięgnąć piłki i mecz zakończył się wynikiem 3:0

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +4 Koniec spotkania. Dla "Kanonierów" było to siódme zwycięstwo z rzędu, dzięki czemu umocnią się na trzecim miejscu w tabeli

90. min. +3 Arteta stawia kropke nad i!!!! Zrobił to w pięknym stylu strzelając bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka po jego atomowym uderzeniu przechodzi nad murem, a Given nie miał szans sięgnąć piłki!!

90. min. +1 Głęboka wrzutka w pole karne z rzutu wolnego, ale pewne wyjście Szczęsnego wyjaśnia sytuację. Piłka w rękach Polaka.

89. min. James Collins fauluje przed polem karnym Szczęsnego Artertę, za co ogląda żółtą kartkę

82. min. Oxlade-Chamberlain mija Irelanda na pełnej szybkości i pędzi na bramkę Givena. Pomocnik drużyny gości zatrzymuje rywala tuż przed polem karnym i mimo protestów piłkarza Arsenalu nie dyktuje faulu.

77. min. Boisko opuszcza zdobywca gola, czyli Walcott. W jego miejsce wchodzi Oxlade-Chamberlain

75. min. Ramsey dostaje piłkę przed polem karnym, jednym zwodem połączonym z przyjęciem piłki mija obrońcę i strzela mocno na bramkę Givena. Piłka mija słupek bramki o włos

68. min. Podwójna zmiana w ekipie Arsenalu - za Gervinho wchodzi Aaron Ramsey, a Kierana Gibbsa zmienia Andre Santos

65. min. Rosicky decyduje się mocne uderzenie z dystansu, ale Given był na posterunku i pewnie odbija piłkę. Chwilę później Heskey'a zmienia Andreas Weimann

63. min. Stephen Warnock leży na murawie po starciu z rywalem w polu karnym. Lekarze po chwili są przy nim, wyglądał na nieco oszołomionego, ale na szczęście wrócił już do gry

59. min. Aston Villa atakuje coraz śmielej - Albrighton wrzuca w pole karne, ale Djourou rzuca się szczupakiem i wybija piłkę na rzut rożny

56. min. Dośrodkowanie z prawego skrzydła w wykonaniu gości, ale Szczęsny wychodzi z bramki i pewnie łapie piłkę. Polski bramkarz nie ma dziś zbyt dużo do roboty

53. min. Zmiana w drużynie gości - Gary Gardner wchodzi na boisko za Christophera Herda

50. min. Rosicky szarżuje prawym skrzydłem, próbował wrzucać do środka, jednak towarzyszący mu obrońca zdołał go powstrzymać i grę wznowi Given od bramki

46. min. Rozpoczęła się druga część spotkania

I połowa:

45. min. +2 Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania

44. min. Gervinho sfaulowany i musiał opuścić boisko. Po udzieleniu mu pomocy medycznej wrócił jednak do gry

40. min. Fantastycznym zagraniem popisuje się Van Persie w polu karnym - przekłada sobie piłkę z jednej nogi na drugą, ale strzał zablokowany przez obrońcę

37. min. Po wrzutce w pole karne technicznym strzałem głową szczęścia próbował Van Persie, ale Given nie dał się zaskoczyć i pewnie chwyta piłkę

34. min. Arsenal zdominował grę na tyle, że praktycznie nie schodzi z połowy rywali

28. min. Trwa oblężenie bramki gości - Arsenal dzięki pressingowi odbiera piłkę przed polem karnym, a Arteta decyduje się na strzał z dystansu. Piłkę zmierzającą tuż pod poprzeczkę z największym trudem wybija Given. Rzut rożny jednak już bez zagrożenia bramkowego

25. min. Walcott na 2:0!!!!!! Koncertowa gra Kanonierów - piękna wrzutka z głębi pola w wykonaniu Songa wprost na nogę pomocnika, który bez większych problemów pokonuje Givena!!

23. min. Hutton o mały włos nie strzelił samobója, gdy wybijał na rzut rożny piłkę zagrywaną z prawego skrzydła przez Rosicky'ego

20. min. Obrońca Aston Villi wślizgiem ratuje sytuacje w polu karnym. W ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg rywala

15. min. Arsenal na prowadzeniu!!!! Gervinho drybluje na lewym skrzydle i podaje do będącego w polu karnym Kierana Gibbsa!!! Obrońcy niespecjalnie się nim interesowali, więc nie pozostało mu nic innego jak z ostrego kąta uderzyć na bramkę. Piłka odbiła się jeszcze od bramkarza rywali i wpadła do siatki!!

9. min. Świetna dwójkowa akcja Sagny i Walcotta, ale świetnie w bramce spisał się Given.

7. min. Groźna kontra Aston Villi, Albrighton mógł wyjść sam na sam, ale zabrakło mu szybkości i musiał wcześnie strzelać - tuż nad poprzeczką.

5. min. Po kilku minutach Djourou w końcu wstał z murawy, musi jeszcze zmienić zakrwawioną koszulkę.

2. min. Djourou jest opatrywany, Heskey trafił go łokciem w twarz.

1. min. Zaczynamy grę.

Arsenal
Bramki: Gibbs 16., Walcott 25., Arteta 90. Kartki: Skład: Szczesny, Sagna, Djourou, Vermaelen, Gibbs (Santos 68), Arteta, Song, Walcott (Oxlade-Chamberlain 77), Rosicky, Gervinho (Ramsey 68), Van Persie.
Aston Villa
Kartki: Petrov, Warnock, Ireland, Collins Skład: Given, Hutton (Lichaj 78), Collins, Cuellar, Warnock, Petrov, Herd (Gardner 52), Albrighton, Ireland, Heskey (Weimann 65), Agbonlahor.