Premier League. Liga Mistrzów coraz dalej od Chelsea

Od?wie?
Wychodzisz z domu? Śledź relację na żywo w m.sport.pl!
44
Zobacz skrót z Chelsea - Tottenham na Z czuba.tv

Przed meczem Chelsea traciła do Tottenhamu pięć punktów i potrzebowała zwycięstwa, by myśleć o zdobyciu czwartego miejsca w tabeli. Remis oznacza, że podopieczni Roberto Di Matteo nie zmniejszyli różnicy nawet o punkt, a do końca sezonu pozostaje zaledwie osiem kolejek.

Remis odzwierciedla przebieg meczu, ale to Tottenham miał więcej okazji do zdobycia bramki. W doliczonym czasie pierwszej połowy Petr Cech obronił strzał Rafaela van der Vaarta z pięciu metrów i poradził sobie z dobitką Kyle'a Walkera - uznanego najlepszym zawodnikiem meczu - a Emmanuel Adebayor uderzył tuż nad poprzeczką. Wcześniej spotkanie zawodziło - oba zespoły grały leniwie i niedokładnie, a na boisku nie działo się nic ciekawego.

Bardziej interesująco zrobiło się w drugiej połowie, choć mimo to hit nie zachwycił. W 73. minucie Juan Mata trafił w słupek z rzutu wolnego i to była najlepsza okazja gospodarzy w całym meczu. Pod tym względem Chelsea zawiodła - brakowało jej kreatywności i pomysłu na rozbicie dobrze ustawionej obrony Spurs.

W końcówce do głosu doszli goście. Na dziesięć minut przed końcem Adebayor wyszedł sam na sam, minął Cecha i uderzył do pustej bramki, ale w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybił wracający sprintem Gary Cahill. Po dośrodkowaniu z rożnego piłka trafiła na głowę Garetha Bale'a, który trafił w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry Walijczyk posłał piękny strzał z rzutu wolnego, ale świetnie poradził sobie z nim dobrze dysponowany tego dnia Cech.

Tottenham nadal zajmuje czwarte miejsce i ma pięć punktów przewagi nad The Blues. W następnej kolejce Spurs zagrają na White Hart Lane z Boltonem, a Chelsea spotka się na wyjeździe z Aston Villą (w międzyczasie graczy Di Matteo czeka jeszcze mecz z Benfiką w Lidze Mistrzów).

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

II połowa:

90. min. +6 Koniec meczu.

90. min. +5 Fenomenalny strzał Bale'a z rzutu wolnego, piłka nabrała dziwnej rotacji i skozłowała przed Cechem, ale bramkarz Chelsea zdołał w jakiś sposób wybić ją na róg!

90. min. +3 Kyle Walker otrzymuje oficjalną nagrodę zawodnika meczu.

90. min. +1 4 minuty doliczonego czasu.

89. min. Sturridge schodzi z boiska, pojawia się Kalou.

88. min. Teraz próba Modricia z dystansu, obok bramki.

86. min. Lampard posyła bombę z 30. metra, ale Friedel był dobrze ustawiony i nie miał problemów z obroną.

84. min. Bale uderza na bramkę, ale tym razem prosto w Cecha.

81. min. Bale w poprzeczkę! Walijczyk strzelał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale minimalnie chybił!

80. min. Druga w tym meczu stuprocentowa sytuacja Spurs! Adebayor wyszedł sam na sam, minął Cecha i kopnął piłkę w stronę bramki, ale w ostatniej chwili wybił ją wślizgiem wracający Cahill!

76. min. W Tottenhamie Saha zastępuje Van der Vaarta, a Livermore wchodzi za Sandro.

75. min. Torres zmienia Essiena, odważna decyzja Di Matteo.

73. min. Mata z rzutu wolnego w słupek!

72. min. Kaboul potrzebuje pomocy lekarza, doznał urazu upadając na ziemię.

71. min. Do końca coraz mniej czasu, a wciąż nic nie wskazuje na to, byśmy mieli zobaczyć jakieś gole. Dla Tottenhamu to dobra wiadomość - ich remis bardzo zadowoli. Dla Chelsea to wiadomość bardzo zła, oni muszą wygrać.

66. min. Teraz żółtko dla Sandro za spóźniony wślizg na Essienie.

65. min. Żółta kartka dla Assou-Ekotto, który za późno próbował odebrać piłkę i kopnął rywala w kostkę.

60. min. Zmiana w Chelsea - David Luiz za Bosingwę.

57. min. Groźna akcja Bale'a, który wyłożył piłkę Walkerowi, a ten uderzył potężnie w boczną siatkę. Wydawało się, że będzie gol!

51. min. Drogba stworzył świetną szansę Sturridge'owi, ale Anglik uderzył obok słupka.

50. min. Chelsea przycisnęła zgodnie z przewidywaniami, ale na razie akcje gospodarze kończą się niedokładnymi dośrodkowaniami.

46. min. Zaczynamy drugą połowę! Oby była lepsza niż pierwsza. Chyba nie ma innego wyjścia, bo Chelsea musi zaatakować, remis to dla nich zły wynik.

I połowa:

45. min. +2 Powinno być 1:0 dla Spurs! Van der Vaart stał pięć metrów przed bramką i trafił prosto w Cecha, dobitka też była nieskuteczna, a potem Adebayor uderzył tuż nad poprzeczką! Fatalna pierwsza połowa kończy się mocnym akcentem, miejmy nadzieję, że w drugiej części zobaczymy więcej takich akcji. Ale Spurs mają czego żałować, to była stuprocentowa sytuacja.

45. min. +1 Minuta doliczonego czasu.

42. min. Kolejna próba Bale'a, znów parę metrów nad poprzeczką. Festiwal niedokładności trwa - przede wszystkim jeśli chodzi o podania.

38. min. Oba zespoły coraz częściej dochodzą do dobrych pozycji w polu karnym, ale zawsze zawodzi ostatnie podanie.

35. min. Drogba potrzebował pomocy lekarza, przez co sędzia na chwilę przerwał grę. Wszyscy piłkarze od razu ruszyli do swoich ławek po picie - to chyba najlepsze podsumowanie dotychczasowych wydarzeń.

33. min. Fantastyczna akcja Adebayora na lewym skrzydle. Napastnik Spurs okiwał dwóch rywali i wbiegł w pole karne, ale nie zdołał celnie dośrodkować na głowę niekrytego Walkera.

32. min. Strzał Bale'a kilka metrów nad bramką.

28. min. Nareszcie zrobiło się ciekawiej. Lampard pada w polu karnym po starciu z Gallasem, sytuacja jest trudna do oceny. Obrońca Spurs nie trafił w piłkę, ale też nie podciął rywala - to Lampard przewrócił się o jego nogę próbując uderzyć na bramkę... Sędzia każe grać dalej.

25. min. Mamy za sobą jedne z 25 najgorszych minut bieżącego sezonu Premier League. Brak strzałów (Chelsea - 0, Tottenham - 0), brak walki, brak dokładności, brak chęci do gry.

20. min. Na Stamford Bridge nie dzieje się absolutnie nic. Wygląda na to, że obaj menedżerowie ustawili swoich zawodników bardzo ostrożnie.

11. min. Piłkarzom chyba udziela się wiosenny nastrój, bo nie wykazują szczególnej chęci do walki. Oba zespoły spokojnie rozgrywają i nie śpieszą się z atakowaniem.

7. min. Groźna akcja Chelsea zakończona nieporozumieniem w polu karnym, Spurs starają się uspokoić grę. Póki co na boisku dzieje się bardzo niewiele.

4. min. Tottenham zaczął agresywnie, gospodarze na razie w odwrocie.

1. min. Zaczęli!

13:45 Piłkarze są już na boisku. Za chwilę początek meczu, który będzie miał ogromny wpływ na walkę o czwarte miejsce w tabeli Premier League!

Chelsea
Gole: Kartki: Essien - żółta Skład: Cech - Bosingwa (Luiz 60.), Cahill, Terry, Cole - Lampard, Ramires, Essien (Torres 76.) - Sturridge (Kalou 88.), Drogba, Mata Rezerwowi: Turnbull, Luiz, Mikel, Malouda, Meireles, Torres, Kalou
Tottenham
Gole: Kartki: Assou-Ekotto, Sandro - żółta Skład: Friedel - Walker, Kaboul, Gallas, Assou-Ekotto - Sandro (Saha 76.), Parker - Van der Vaart (Livermore 76.), Modrić, Bale - Adebayor Rezerwowi: Cudicini, Nelsen, Livermore, Kranjcar, Rose, Saha, Defeo