Komentarze
Terminarz
Od?wie?
30
Spotkanie Wolverhampton z Manchesterem miało jednostronny przebieg. Do 39. minuty wydawało się jednak, że gospodarze będą w stanie powalczyć z wyżej notowanymi rywalami. Co prawda przegrywali 0:1 po golu Jonny'ego Evansa, ale mieli swoje sytuacje i mogli mieć nadzieję na wyrównującego gola. Wszystko jednak zmieniła druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Ronalda Zubara. Osłabieni gospodarze stracili w końcówce pierwszej odsłony dwa gole - ich autorami byli Antonio Valencia i Danny Welbeck - i losy spotkania właściwie się rozstrzygnęły.

W drugiej połowie 'Wilki' już tylko się broniły, a goście raz po raz atakowali bramkę strzeżoną przez dobrze dysponowanego Wayne'a Hennesseya. Walijski bramkarz kilka razy popisał się świetnymi interwencjami - obronił m. in. starcia sam na sam z Javierem Hernandezem i Dannym Welbeckiem. Przy dwóch innych uderzeniach wspomnianego Hernandeza był już jednak bez szans. Ze znakomitej strony pokazał się przede wszystkim Valencia, który strzelił w tym meczu nie tylko bramkę, ale i zaliczył dwie asysty.

Po tym spotkaniu piłkarze United są na pierwszym miejscu w tabeli Premier League i mają cztery punkty przewagi nad City. Lokalni rywale grali jednak mecz mniej, dopiero w środę zagrają swoje 29. ligowe spotkanie - z Chelsea Londyn.

Tymczasem 'Wilki' spadły na ostatnią pozycję w tabeli i są o krok od gry w lidze Championship.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

II połowa:

90. min. +3 Koniec meczu!

90. min. +2 Rzut rożny dla Wolverhampton.

88. min. Dwie minuty do końca spotkania. Piłkarze sir Aleksa Fergusona jeszcze starają się strzelić szóstą bramkę, ale ich ataki są zbyt chaotyczne.

82. min. Trwają huraganowe ataki Manchesteru, ale obrońcy gospodarzy chwilowo się nie mylą.

79. min. Tym razem Welbeck nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Henneseyem. O dziwo, mimo pięciu puszczonych goli, jest to całkiem dobry mecz bramkarza 'Wilków'.

77. min. Fabio da Silva strzela z dystansu, ale piłka o centymetry mija słupek bramki Wolverhampton.

75. min. Chris Smalling zmienia Jonny'ego Evansa.

72. min. Hernandez bliski ustrzelenia hat-tricka. Wyszedł sam na sam z Hennesseyem, ale golkiper gospodarzy wyciągnął się jak długi i 'ukradł' snajperowi Manchesteru piłkę spod nóg.

66. min. Groźna akcja gospodarzy. Świetnym strzałem głową popisał się Steven Fletcher, ale uderzenie, choć nie bez trudu, obronił De Gea.

61. min. GOL dla Manchesteru! 0:5. Kapitalna akcja 'Czerwonych Diabłów'. Valencia zagrywa na środek do Welbecka, ten odgrywa mu futbolówkę bez przyjęcia 'krzyżakiem', Valencia również z pierwszej piłki dośrodkowuje na długi słupek, a tam stoi Hernandez, który bez namysłu uderza pod poprzeczkę.

56. min. GOL dla Manchesteru! 0:4. Po rzucie rożnym niepilnowany Hernandez zdobywa bramkę uderzeniem głową.

55. min. Kapitalny strzał Rooneya. Hennessey odbija piłkę końcami palców.

50. min. Piłkarze Wolverhampton są bezradni. Wygląda na to, że na trzech bramkach 'Czerwone Diabły' nie poprzestaną.

48. min. Hernandez groźnie wrzucił w pole karne, ale składającego się do strzału Welbecka ubiegł Hennessey.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

Piłkarze Wolverhampton schodzą do szatni ze spuszczonymi głowami. Do 39. minuty wydawało się, że będą w stanie powalczyć z wyżej notowanymi rywalami. Co prawda przegrywali 0:1 po golu Evansa, ale mieli swoje sytuacje i mogli mieć nadzieję na wyrównującego gola. Wszystko jednak zmieniła druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Ronalda Zubara. Osłabieni gospodarze stracili w końcówce dwa gole - ich autorami byli Antonio Valencia i Danny Welbeck - i losy spotkania właściwie się rozstrzygnęły.

I połowa:

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 GOL dla Manchesteru! 0:3. Valencia do Welbecka, a ten niepilnowany uderza z pierwszej piłki obok bramkarza gospodarzy.

43. min. GOL dla Manchesteru! 0:2. Antonio Valencia pokusił się o rajd na prawym skrzydle, obrońcy gospodarzy myśleli, że będzie dośrodkowywał, a on kropnął w długi róg od słupka. Piękna bramka.

42. min. Groźna akcja Welbecka. Już miał wpadać z piłką w pole karne, kiedy futbolówka zaplątała mu się między nogami.

39. min. Czerwona kartka dla Ronalda Zubara! Obrońca 'Wilków' dostał drugie 'żółtko' i musi opuścić plac gry.

38. min/ Piłkarze Wolverhampton rzucili się do ataków. Czy uda im się wyrównać jeszcze przed przerwą?

21. min. "MU na prowadzeniu!!! Rzut rożny, po którym obrona gospodarzy została totalnie rozmontowana - piłkę bitą z rogu zgrywa jeszcze Carrick, a z najbliższej odległości do brami pakuje ją Jonny Evans!

18. min. Wymarzona okazja dla Wolverhampton! Dośrodkowanie z lewego skrzydła, po którym głową strzela Fletcher. Piłka przechodzi minimalnie obok słupka, ale piłkarz gospodarzy chyba i tak był na spalonym

9. min. Okazja dla United, ale Rafael wbiegający w pole karne z prawego skrzydła, zamiast strzelać próbował podawać do Hernandeza. Niestety nie trafił ani w bramkę, ani do swojego kolegi z zespołu

8. min. Manchester wciąż utrzymuje się przy piłce, jednak niewiele z tego wynika. Piłka rozgrywana jest w środku boiska, ale "Wilki" umiejętnie się bronią nie dopuszczając rywali pod swoją bramkę

2. min. Pierwszy gwizdek już za nami. Przy piłce podopieczni Alexa Fergusona, którzy od początku zdominowali gości