Premier League. Aston Villa - Manchester City 0:1. Wymęczony lider

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
46
To nie był najlepszy mecz kandydatów do tytułu. Byli drużyną lepszą, ale ten mecz mógł skończyć się dla nich różnie. Zwłaszcza w doliczonym czasie gry, gdy zamieszanie w polu karnym gości było przez kilka minut naprawdę spore, a Joe Hart popisał się zapewne interwencją kolejki po strzale z kilku metrów.

Zwycięskiego gola strzelił w 63. min. Lescott po rzucie rożnym. Wrzutkę lekko zbił w jego kierunku Barry, a Lescott dostawił nogę.

Po 25 kolejkach Manchester City nadal jest więc liderem. W sobotę stracił na chwilę prowadzenie po zwycięstwie United z Liverpoolem 2:1. Różnica między drużynami wynosi dwa punkty.

90. min. +8 Koniec meczu.

90. min. +7 Coraz goręcej robi się pod bramką City! Hart w ostatniej chwili ze sporymi kłopotami łapie piłkę przed Keane'em.

90. min. +5 Chyba uraz barku. A więc ostatnia zmiana w Aston Villi.

90. min. +3 Dunne nieprzyjemnie upadł w polu karnym City i udzielana jest mu pomoc.

90. min. +2 Coraz większe zamieszanie w polu karnym City! Bent dostaje świetną piłkę i wyszedłby sam na sam, ale został lekko wyrzucony do lewego boku. Jego podanie w środek pola karnego otarło nogę obrońcy i straciło na sile.

90. min. +1 NIESAMOWITE! Bent uderza z kilku metrów, piłka chyba odbija się jeszcze od Kolarova, a Hart naprawdę, naprawdę nieprawdopodobnie broni!

90. min. Dżeko wszedł za Aguera.

89. min. Brzydki faul N'Zogbii, żółta kartka.

88. min. Niepilnowany Cuellar błyskawicznie wbiegł w pole karne, nabiegł na piłkę wrzuconą z rzutu rożnego i bardzo mocno uderzył głową. Tuż nad poprzeczką!

85. min. Zmiana również w City. Nasri za Johnsona.

81. min. Wrzutka N'Zogbii z rzutu rożnego, Hutton wyskakuje najwyżej, ale trafia wprost w ręce Harta.

77. min. Będzie kolejna zmiana w Aston Villi. Ireland za Albrightona.

73. min. N'Zogbia przeprowadza rajd prawym skrzydłem. Za wysoko ocenił jednak swoje umiejętności. Przeszedł tylko Kolarova.

69. min. N'Zogbia wchodzi za Heskey'a

68. min. Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, było blisko gola, było też blisko rzutu karnego, bo jeden z zawodników mógł dotknąć piłki ręką. Sędzia nie reaguje.

67. min. Dunne zarobił żółtą kartkę.

65. min. Johnson zapędził się prawą stroną, zagrał wzdłuż bramki, a Silva zdążył jeszcze lekko trącić piłkę, ale Given zdołał zapobiec bramce.

63. min. GOL! 0:1! Lescott! A więc nie wytrzymają. Wrzutka z rzutu rożnego, Barry zgrywa lekko do środka, licząc, że ktoś dobije, a nogą dobija z najmniejszej odległości Lescott.

62. min. Żółta kartka dla Petrova za faul na Silvie tuż przed polem karnym.

61. min. Pole karne Aston Villi znów staje się oblężoną twierdzą. Wystarczy jednak wytrzymać tylko pół godziny.

59. min. Kolarov z całej siły wzdłuż bramki. Liczy, że ktoś dostawi nogę i trafi. Nikt nie zdążył.

57. min. Zabaleta dostaje piłkę na skraju pola karnego i uderza z całej siły. W bramkę. Given odbija przed siebie i zbiera.

54. min. Niezła wrzutka w pole karne, ale Lescott źle trafia w piłkę głową i ta mija bramkę.

51. min. Momentami ten mecz wygląda, jak gdyby oczywiste było, że City musi strzelić gola, ale... czy na pewno? Bo dłuższymi momentami wygląda jednak, jak gdyby kandydat do tytułu mógł zgubić tu punkty.

47. min. Milner wrzuca z rzutu rożnego, główka... ale nic z tego. Po chwili Milner ma okazję powtórzyć, ale tym razem łapie Given.

46. min. I znowu ruszyli.

45. min. Koniec pierwszej połowy.

42. min. Pod koniec jeszcze mały zryw gospodarzy, ale cały czas to City jest bliżej strzelenia gola.

38. min. Manchester nie spuszcza z tonu. Teraz obrońcy popełnili jednak błąd i gospodarze mogli dostać swoją szansę. Ostatni defensor załatwił jednak sprawę.

34. min. Aguero jest tradycyjnie bardzo aktywny. Kolejna szansa, tym razem Given nie zdążył i piłkę gospodarze wybijali z linii bramkowej.

31. min. Johnson dostał niezłą piłkę na woleja, ale wolał wycofać. Dobrze, że nie przewrócił się na futbolówce.

30. min. Rozkręcało się bardzo wolno, ale teraz w polu karnym Aston Villa gości od dłuższego czasu prawdziwą nawałnicę. Nawałnica, jak to nawałnica, ma jednak problemy z celnością.

28. min. Johnson ładnie znalazł miejsce i uderzył z daleka. Trafił w słupek.

27. min. City w końcu wzięło się ostro do roboty. Goście przeprowadzają coraz dynamiczniejsze ataki, coraz głębiej zapędzają się w pole karne rywali.

25. min. Aguero świetnie wpadł w pole karne i ograł trzech rywali, ale zapędził się tak, że mógł tylko z ostrego kąta podciąć piłkę i przerzucić ją na drugą stronę pola karnego. Nie było tam jego kolegów.

21. min. Dwie kolejne interwencje Givena. Obie nie były jednak szczególnie wymagające. Na pewno nie dla takiego bramkarza, jak Given.

19. min. Angielskie śniadanie nie daje chyba wiele energii. Teraz David Silva - choć rzeczywiście z trudnej pozycji - uderza zdecydowanie zbyt lekko.

18. min. Wrzutka w pole karne z rzutu rożnego, Dunne wyskakuje najwyżej, ale jego główka nie była najmocniejsza, a piłka trafiła niemal prosto w ręce Harta.

15. min. Aston Villa próbuje się odgryzać, ale jej akcje już kompletnie nie stanowią zagrożenia.

11. min. City próbuje zaskakiwać szybkimi kontratakami, ale piłka zawsze odbija się jakoś od nóg obrońców i szczęśliwie nie wpada w pole karne.

7. min. Założenie jest dość wyraźne. Aston Villa ma się bronić. A City na razie nie potrafi zbyt ostro zaatakować. Trochę gry w środku pola.

3. min. Błąd obrońców gospodarzy i szansę dostał Sergio Aguero. Ładnie przyjął piłkę na klatką, strzelił mocno, ale prosto w Givena.