Puchar Anglii. Arsenal - Aston Villa 3:2. Wielki powrót "Kanonierów"

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
46
Tym razem Wojciech Szczęsny mógł odpocząć na ławce. W podstawowym składzie zastąpił go Fabiański. Pierwsza połowa była dość nudna. Tradycyjnie zaskoczyć dała się obrona Arsenalu i w 33. min. goście objęli prowadzenie po główce Dunne'a.

Drugą bramkę Fabiański wpuścił tuż przed końcem pierwszej połowy. Bent dostał świetne prostopadłe podanie, obrona zaspała, Bent uderzył w Fabiańskiego. który wybił piłkę do boku, a stamtąd - z bardzo ostrego kąta - Bent zdołał ją jeszcze zmieścić w siatce.

Kilka minut po przerwie ewidentnie faulowany w polu karnym został Ramsey, który wyszedłby sam na sam z Givenem. Van Persie pewnie pokonał dobrze spisującego się Givena.

Walcott wyrównał już dwie minuty później, choć tak naprawdę to Ireland nabił gracza Arsenalu, próbując w panice wybijać piłkę. Był to naprawdę prześmieszny gol.

Kolejny rzut karny należał się Arsenalowi kolejne trzy minuty później. Cuellar sfaulował Koscielnego, a van Persie znowu pewnie pokonał Givena.

90. min. +5 Koniec meczu.

90. min. +3 Swoją okazję miał Henry. Ale nie zachował się najlepiej w polu karnym.

90. min. Sędzia dolicza cztery minuty.

89. min. Dwie zmiany w Arsenalu. Sagna za Walcotta i Henry za Oxlade'a-Chamberlaina

86. min. Jakieś zrywy jeszcze widzimy, ale chyba czekamy już na koniec meczu.

83. min. I od razu ładna akcja Bannana. Podanie do Irelanda, który wdał się w niepotrzebny drybling.

82. min. Zmiana w Aston Villi. Na boisku pojawi się Bannan.

79. min. Koscielny ratuje się ostrym faulem i dostaje żółtą kartkę.

76. min. Mieliśmy imponującą drugą połowę, ale teraz tempo opada do monotonnego poziomu z pierwszej. Powoli inicjatywę przejmuje chyba Aston Villa.

73. min. Van Persie przejmuje podanie nie do niego i uderza. Ładnie, tuż nad poprzeczką.

72. min. Zmiana w Arsenalu. Rosicky schodzi, zastąpi go Arteta.

70. min. Świetna okazja Aston Villi! Tylko dlaczego Petrov próbował jeszcze podawać do Benta, zamiast uderzać?

67. min. Gospodarze nadal w ataku, ale już chyba są spokojniejsi i nie zależy im specjalnie na pośpiechu.

64. min. I Wenger odzyskał grunt pod nogami, nim zdążył przeprowadzić zmiany. M.in. Henry rozgrzewał się już od dawna.

61. min. Znowu van Persie! Znowu gol! 3:2! Tym razem w okienko, Given znowu rzucił się w drugą stronę.

60. min. Kolejny rzut karny! I słusznie, wejście Cuellara w nogi Koscielnego tuż po wbiegnięciu w pole karne. Ależ pech Aston Villi.

58. min. Asto Villa rzuca się, żeby szybko wyjść znowu na prowadzenie. Obrońcy Arsenalu dają sobie teraz radę.

57. min. GOL! 2:2! Walcott! Ale to był niesamowicie zabawny gol! Walcott biegł prawym skrzydłem, zbiegł do środka i zamiast podawać chyba próbował strzelać z zerowego kąta. Piłka odbiła się od obrońcy, Given wyszedł z bramki, a wybijać chciał Ireland. Czasu miał - powiedzmy - sporo. A on nabił przebiegającego obok Walcotta. Piłka odbiła się od gracza "Kanonierów" i wpadła do bramki.

54. min. GOL! 1:2! Van Persie! Pewnie przy słupku. Given rzucił się w drugi róg.

53. min. Rzut karny! Kapitalne prostopadłe podanie do Ramseya, który wyszedłby sam na sam z Givenem tuż przed bramką. Ale wtedy prosto w jego nogi wjechał Dunne.

49. min. Gospodarze cały czas w natarciu. Walcott do Ramseya, który kapitalnie odgrywa mu piętką. Walcott nie trafia.

48. min. Jeden z graczy gości wybija teraz piłkę z linii bramkowej!

47. min. Arsenal od początku ostro wziął się do roboty.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 GOL! 0:2! Bent! Zaspała obrona, Bent dostał bardzo dobre, prostopadłe podanie i uderzył w Fabiańskiego. Polak wybił piłkę do lewego boku, czyli pod nogi Benta, który zmieścił ją do bramki z bardzo ostrego kąta.

45. min. Sędzia dolicza minutę.

43. min. Kapitalna akcja i zwód Ramseya, ale z zerowego kąta strzelić już nie mógł.

40. min. Arsenal atakuje. Nie są to jednak szczególnie dobrze zorganizowane ataki. Do przerwy nie zmieni więc już pewnie wyniku.

36. min. Rosicky mocno i płasko sprzed pola karnego, piłka odbiła się chyba po drodze, więc Given miał problemy z jej złapaniem. Nadbiegał w jego stronę inny z piłkarzy gospodarzy, ale Irlandczyk zdążył zebrać piłkę.

33. min. GOL! 0:1! Dunne! Obrońcy Arsenalu kompletnie niezainteresowani tym, jak goście rozegrają rzut wolny. Wrzutka wzdłuż bramki, na dalszym słupku do piłki wyskakuje pięciu zawodników, a najlepszy okazuje się Dunne. Może i Fabiański lekko się zawahał, co robić, ale i tak nie miał nic do powiedzenia.

32. min. Momentami obserwując piłkarzy można orzec, że nie mieliby nic przeciwko rozegraniu powtórkowego spotkania.

28. min. Bardzo ładna akcja Ramseya z Walcottem, ale przerzuty piłkę z lewej na prawą stronę nie mogły przynieść wiele dobrego. W końcu dośrodkował Walcott, ale prosto do obrońcy.

25. min. Arsenal znowu zaczyna grać trochę dziurawo z tyłu. Mamy więc moment bardziej niepokojących ataków gości.

22. min. Oxlade-Chamberlain holuje piłkę po lewej stronie, zbiega do środka i uderza. Strzał był fatalny.

20. min. Ramsey sprytnie faulowany tuż przed polem karnym po dobrej akcji Arsenalu z prawego skrzydła. Sędzia stał jednak tuż obok. Van Persie uderza z rzutu wolnego w mur.

17. min. Trochę zbyt często gospodarze cofają piłkę. Aż do Fabiańskiego. No cóż, nikomu się nazbyt nie spieszy.

14. min. Za to Given po drugiej stronie prezentuje się bardzo dobrze. No ale po Givenie też ciężko spodziewać się czegoś innego.

12. min. Walcott dostaje piłkę na prawej stronie i przeprowadza błyskawiczny rajd w pole karne. Strzela jednak w boczną siatkę.

10. min. Fabiański nie wygląda może najpewniej na świecie, ale póki co musi tylko spokojnie wybijać piłki.

8. min. W końcu za grę wzięli się również goście. Jak na razie jednak bez groźnej akcji.

6. min. Fantastyczny rzut wolny w wykonaniu Vermaelena! A Given kapitalnie broni! Będzie rzut rożny.

4. min. Arsenal przycisnął gości. Dużo gry pod polem karnym Aston Villi.