Carling Cup. Manchester City - Liverpool 0:1

Komentarze
Od?wie?
43
Pierwszy kwadrans zapowiadał naprawdę emocjonujące spotkanie. Zaskakującą (i sporą) przewagę miał Liverpool. Hart bronił jednak fenomenalnie.

Gdy w 13. min. Gerrard wykonywał jednak rzut karny po przewinieniu Savicia na Aguerze, angielski bramkarz nie miał już nic do powiedzenia.

Kilka minut później tempo meczu gwałtownie opadło. I to nie zmieniło się już do końca pierwszej połowy.

Początek drugiej połowy stanowił małą obietnicę odrodzenia. Gospodarze zamknęli rywali na ich połowie i kilka okazji do zaprezentowania swoich umiejętności miał Reina. Druga połowa również jednak nie porwała.

Liverpool wygrał tylko 1:0 i jest to przewaga, której będzie musiał bardzo pilnie pilnować w rewanżu. Będzie to mecz o finał Pucharu Ligi Angielskiej (rywalem zwycięskiego zespołu będzie ktoś z pary Crystal Palaca - Cardiff).

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. +1 Wrzutka w pole karne, Nasri uderza głową i wcale wiele się nie myli!

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

86. min. Wywiązała się mała kłótnia, a sędzia ukarał żółtą kartką tych, od których się zaczęło, czyli Nasriego i Carraghera.

83. min. Sytuacja nie wygląda dobrze dla City. Oba zespoły jakby czekały na koniec meczu.

80. min. Ostatnia zmiana meczu. Carragher za Bellamy'ego.

79. min. Barry próbował wygrać pojedynek w powietrzu z Reiną, ale mocno pomagał sobie rękami.

76. min. Richards zaczął akcję od brzydkiego i niewychwyconego faulu na Carrollu. Na szczęście tak rozpoczęta kontra gospodarzy nie przyniosła im bramki.

72. min. Ostatnia zmiana w City. Kolarov za de Jonga.

70. min. Dobra piłka do Nasriego przed pole karne, ładny zwód połączony z przyjęciem, ale uderzenie zdecydowanie nad poprzeczką.

66. min. Druga zmiana również w City. Dżeko za Johnsona.

65. min. Tym razem rajd Aguera. Niezakończony powodzeniem.

64. min. Świetna akcja City! Gospodarze coraz bliżej wyrównania. Liverpool cały czas jednak na prowadzeniu.

60. min. Zmiana w Liverpoolu. Jose Enrique za Downinga.

59. min. Wrzutka w pole karne wprost na głowę Richardsa, który świetnie uderza głową, ale Reina kapitalnie broni!

55. min. Fatalny błąd Kelly'ego, który podał prosto pod nogi Aguera. Chciał zagrać do bramkarza, ale nie zauważył rywala. Świetny zwód Argentyńczyka, ale nie udało mu się trafić z ostrego kąta.

52. min. "The Reds" całkowicie zamknięci na swojej połowie. Ale wcale nie zanosi się na bramkę dla gospodarzy.

49. min. Dość spokojny początek drugiej połowy, ale City wyraźnie zmierza do zamknięcia rywali w ich własnym polu karnym.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Sędzia dolicza trzy minuty.

45. min. Richards bardzo dobrze przepchnął się na prawej stronie i zbiegł w kierunku bramki, ale po jego wycofaniu w środek pola karnego Milner po prostu potwornie przestrzelił.

43. min. Tym razem Reina broni świetne, mocne uderzenie z dystansu.

39. min. I mamy kolejną zmianę, tym razem w City. Nasri za Balotellego.

37. min. City atakuje, ale nadal nie potrafi się przebić tak blisko pola karnego gości, jak "The Reds" przedostaje się pod ich. Mecz nie porywa. Szkoda, bo dobrze się zapowiadał.

34. min. Bellamy ładnie ograł dwóch rywali na prawym skrzydle. Zagrał mocno w pole karne, ale piłka odbiła się od obrońców.

30. min. Balotelli faulowany ok. 25 m przed bramką. Sam decyduje się na uderzenie. Mocno, ale w mur.

28. min. Richards próbuje uderzenia z dystansu. Byłoby dość mocne, gdyby nie blokująca je noga obrońcy.

26. min. No i mecz trochę stracił na atrakcyjności. Dużo dalekich, niecelnych zagrań, mało składnych akcji.

23. min. Mamy już pierwszą zmianę. Jakiś uraz Spearinga, zastąpił go Adam.

19. min. Nadal lepsze wrażenie sprawiają goście, ale City otrząsnęło się już chyba z pierwszego szoku i też zaczyna konstruować akcje.

16. min. Tym razem atakuje City. Kończący strzał Aguero był jednak bardzo kiepski.

14. min. Kolejna okazja gości. Tym razem piłka po strzale Gerrarda odbita, przez co z dużo mniejszą siłą wpadła w ręce spokojnie oczekującego na nią Harta.

13. min. GOL! 0:1! Gerrard! Idealnie przy słupku, Hart tym razem nie dał już rady.

11. min. Rzut karny dla Liverpoolu! Savić podniósł nogę niemal do głowy Aggera, prawdopodobnie go zahaczył w okolicach kolana, dobra decyzja arbitra.

10. min. Jeżeli to była niesamowita interwencja, to co dopiero teraz! Zasłonięty Hart zareagował w ułamku sekundy, po raz kolejny na rzut rożny, niesamowita parada!

9. min. Kapitalne uderzenie Gerrarda i niesamowita interwencja Harta! Wyciągnął się jak długi, obronił przy słupku i wybił na rzut rożny!

7. min. Pierwszy rajd Richardsa prawą stroną. Piłka zagrana do środka zostaje jednak zatrzymana przez rywali.

5. min. To już nie był nieśmiały atak! Znakomita prostopadła piłka do Carrolla, który w pojedynku sam na sam z Hartem całkowicie musi jednak uznać wyższość rodaka.

3. min. Pierwsze - choć bardzo jeszcze nieśmiałe - ataki należą do zespołu gości.

1. min. Początek meczu.

20:45 We wtorek Crystal Palace mierzyło się z Cardiff. Gospodarze wygrali 1:0 i czeka ich trudny rewanż. Tymczasem w znacznie lepiej zapowiadającym się półfinale lider Premier League podejmuje szóstą drużynę ekstraklasy. Za chwilę początek meczu.