Puchar Anglii. United wygrywają w kontrowersyjnych derbach Manchesteru

Terminarz
Od?wie?
30
Zobacz bramki z derbów na zCzuba.tv »

Podopieczni Alexa Fergusona po raz pierwszy pojawili się w rejonie pola karnego gospodarzy dopiero w dziesiątej minucie i od razu zdobyli gola. Piłka trafiła na prawą stronę do Antonio Valencii, ten dośrodkowuje w pole karne, w którym najwyżej wyskakoczył Wayne Rooney i strzałem głową nie dał szans Costelowi Pantilimonowi.

Dwie minuty później na środku boiska wślizgiem wyprostowanymi nogami zaatakował Naniego Vincent Kompany. Ciężko powiedzieć, czy Belg w ogóle trafił rywala, sędzia postanowił go jednak usunąć z boiska za niebezpieczną grę.

Na 2:0 podwyższył w 30. minucie Danny Welbeck, który wykorzystał złe wybicie piłki przez Nigela De Jonga i kapitalnie uderzył z woleja.

Osiem minut później Aleksandar Kolarov niepotrzebnie faulował w polu karnym młodego Anglika, którego zatrzymywał już Micah Richards. Do "jedenastki" podszedł Rooney i, na raty, podwyższył prowadzenie 'Czerwonych Diabłów".

Tuż po przerwie odpowiedzieli gospodarze. Przepięknym, technicznym strzałem z rzutu wolnego z 25. metra popisał się Kolarov i nadzieje kibiców The Citizens odżyły.

Podsycił je jeszcze w 64. minucie Sergio Aguero, który po głupiej stracie powracającego na piłkarskie boiska Paula Scholesa i dośrodkowaniu Jamesa Milnera zdobył kontaktową bramkę.

Nadzieje zespołu z Etihad Stadium po raz kolejny ostudził jednak sędzia Foy, który w 83. minucie nie podyktował ewidentnego rzutu karnego dla gospodarzy. Po centrze Milnera rozpaczliwie interweniujący Phil Jones dwa razy w jednej sytuacji dotknął piłki ręką w obrębie :szesnastki", co widzieli wszyscy oprócz arbitra.

Ostatnią okazję na wyrównanie zespół Roberto Manciniego miał w doliczonym czasie gry. Po kolejnym strzale z wolnego Kolarova Anders Lindegaard "wypluł" piłkę przed siebię, czyhających na dobitkę rywali w ostatniej chwili uprzedził jednak Chris Smalling.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +4 Koniec meczu.

90. min. +3 Kolarov potężnie uderza z wolnego, Lindegaard wypluwa piłkę przed siebie, ale ratuje go Smalling, który uprzedził jednego z rywali przed dobitką.

90. min. Trzy minuty dolicza sędzia Foy. Tylko trzy, bo wydawało się, że było więcej przerw w grze.

87. min. Sędzia przerywa grę, boisko musi opuścić na chwilę musi Savić, który ma dosłownie pół twarzy we krwi.

83. min. Milner wpada z lewej strony w pole karne, dośrodkowuje po ziemi, piłka dwa razy trafia w rękę Jonesa, mimo to sędzia nie widzi przewinienia!

82. min. Ostatnia zmiana manciniego - Hargraeves zmienia Nasriego.

75. min. Kolejna zmiana w United - Anderson wchodzi za Welbecka.

71. min. Znów mamy mały przestój w grze. Goście czują oddech The Citizens i zdecydowanie zagęścili własne przedpole.

64. min. GOL!!! Głupia strata Scholesa, Milner przejmuje piłkę, dobiega z prawej strony do linii końcowej i dośrodkowuje w pole karne. Aguero uderza z pierwszej piłki, Lindegaard odbija przed siebie i dobitka Argentyńczyka ląduje w siatce.

60. min. Paul Scholes powraca na piłkarskie boiska, zmieniając Naniego.

52. min. Rooney strzela po ziemi zza pola karnego, tuż obok lewego słupka bramki Pantilimona.

48. min. GOL!!! Kapitalny strzał z wolnego z około 25 metrów Kolarova, Lindegaard kompletnie bez szans!

46. min. The Citizens zaczynają drugą połowę. Silvę zmienił Zabaleta, za Johnsona wszedł Savić.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Ostre dośrodkowanie z prawej strony Valencii, Welbeck atakuje piłkę wślizgiem, ale nie zdołał jej dobrze trafić i ta poleciała daleko obok bramki.

42. min. Rooney uderza technicznie z dystansu, ale piłka poleciała w sam środek bramki i Pantilimon bez problemu ją złapał.

39. min. GOL!!! Rooney uderza w lewy róg bramkarza, Pantilimon jednak kapitalnie go wyczuwa i odbija piłkę. Ta spada jednak prosto na głowę napastnika reprezentacji Anglii i jest już 3:0.

38. min. Kolarov fauluje w polu karnym Welbecka i mamy jedenastkę!

34. min. Pierwsza żółta kartka w tym meczu - ukarany Welbeck za taktyczny faul na Kolarovie.

30. min. GOL!!! Wydawało się, że nic już nie będzie z tej akcji United, ale De Jong źle wybił piłkę i tę bez zastanowienia potężnym strzałem z woleja umieścił w siatce Welbeck.

27. min. Aguero dostaje piłkę przed polem karnym, wpada w "szesnastkę", kładzie na ziemię Smallinga, ale uderza tylko w boczną siatkę.

22. min. Zdecydowanie spadło tempo tego spotkania po czerwonej kartce Kompany'ego. Gra toczy się głównie w środku pola, brakuje dobrych podań i składnych akcji.

14. min. Piękny strzał z dystansu Aguero i jeszcze ładniejsza interwencja Lindegaarda, który paruje piłkę na rzut rożny.

12. min. Czerwona kartka dla Kompany'ego!!! Stoper gospodarzy atakuje wyprostowanymi nogami Naniego i wylatuje z boiska. Kompletnie bezmyślne zachowanie, bo wszystko działo się na środku boiska.

10. min. GOL!!! Kapitalna akcja gości! Zagranie na prawą stronę do Valencii, ten dośrodkowuje w pole karne, w którym najwyżej wyskakuje Rooney i strzałą głową nie daje szans Pantilimonowi.

7. min. Pierwsza groźna akcja w tym meczu. Lindegaard niepewnie wybijał piłkę, ta trafiła w Aguero, ale nie poleciała po odbiciu w światło bramki.

1. min. Goście rozpoczynają mecz.

Niewątpliwie największym wydarzeniem tego meczu jest powrót na piłkarskie boiska Paula Scholesa, jednego z najbardziej utytułowanych zawodników w historii Manchesteru United i w ogóle angielskiej piłki. Zawodnik ostatni raz w koszulce Czerwonych Diabłów wystąpił ponad pół roku temu, po czym zakończył karierę. Długo na emeryturze wytrzymać jednak nie mógł i dziś znalazł się w kadrze meczowej zespołu mistrza Anglii.