Komentarze
Terminarz
Od?wie?
31
Przed meczem z Czarnymi Kotami wielu kibiców dopisywało City pewne trzy punkty. O tym, że o wygraną nie będzie łatwo piłkarze Manicniego przekonali się już w pierwszych minutach spotkania. W ósmej minucie sytuacji sam na sam z Hartem nie wykorzystał Bendtner. Gospodarze mieli świetny początek, ale wszystko co najlepsze zostawili na ostatnią minutę. Wtedy po szybkiej kontrze Harta pokonał wprowadzony kilkanaście minut wcześniej na boisko Ji. Bramka wywołała sporo kontrowersji, bo zawodnik Sunderlandu w momencie podania był na minimalnym spalonym. Bogacze z City myśleli o trzech punktach, ale pozostali z niczym.

Pierwsze dwa kwadranse nie zachwyciły kibiców. Oprócz sytuacji Bendtnera na boisku niewiele się działo. Mecz rozkręcił się dopiero pod koniec pierwszej połowy, głównie za sprawą lepszej postawy gości. Najaktywniejszy pod bramką Mignoleta był Dzeko. Bośniak mógł dać swojej drużynie prowadzenie, ale w najlepszej sytuacji dla City trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron nadal drużyną przeważającą był Manchester. Sunderland momentami bronił się rozpaczliwie, ale dzięki ambicji, ofiarności, ale także szczęściu, nie dał sobie wbić gola. Raz gospodarzy uratował Mignolet świetnie broniąc uderzenie z bliska Aguero, za drugim razem bramkarzowi pomogła ponownie poprzeczka. Pechowym strzelcem okazał się Richards.

Kilkadziesiąt sekund później Sunderland przeprowadził jedną z nielicznych akcji w drugiej części. Po szybkiej kontrze Sessegnon podał do Ji, a ten, po tym jak położył zwodem na ziemię Harta, trafił z bliska do pustej bramki. Na Stadium of Light wybuchła euforia, która zagłuszyła ostatni gwizdek arbitra.

Gdy Ji trafiał do siatki, podobne nastroje musiały panować w domach kibiców United. Po sobotniej wpadce ich pupili (przegrali z Blackburn), ich największy rywal w walce o mistrzostwo również się potknął.

90. min. +3 Gol dla Sunderlandu!!! Niesamowite! Szybka kontra gospodarzy. Sessegnon czubkiem buta podaje do Ji, a ten po minięciu bramkarza pakuje futbolówkę do pustej bramki. Po chwili arbiter kończy spotkanie!

90. min. +2 Aguero długo prowadzi piłkę, w końcu uderza, ale trafia prosto w obrońcę!

90. min. Arbiter dolicza trzy minuty

89. min. Niesamowite szczęście Kotów! Po strzale Silvy ogromne problemy przy interwencji miał Mignolet. Bramkarz wypuścił piłkę wprost na głowę Richardsa, który z kilku metrów trafił w poprzeczkę! Zaraz potem na bramkę z 16 metrów strzelał Silva, ale Mignolet tym razem pewnie chwycił piłkę.

86. min. Zablokowany strzał Barrego. Gracze City znów sugerują, że była ręka w polu karnym, ale sędzia i tym razem nie dopatrzył się złamania przepisów

83. min. Ostatnie minuty to dwie próby Dzeko. Bośniak najpierw uderzył niecelnie z dystansu

81. min. Zawodnicy gospodarzy mają coraz mnie sił. Czy uda im się utrzymać korzystny rezultat do końca spotkania?

76. min. Dzeko wypuszczony na wolne pole musiał po chwili walczyć w polu karnym z kilkoma zawodnikami Sunderlandu. Najpierw zwolnił akcję, a potem ją zepsuł źle odgrywając piłę do kolegi

70. min. Doskonała okazja Zabalety. Jego uderzenie z trzech metrów w ostatnim momencie skutecznie zablokował Gardner

68. min. Kolejna próba Aguero. Tym razem snajper City nie trafił nawet w bramkę, ale głównie przez to, ze trafił w obrońcę. Po strzale piłkarz szybko sygnalizował, że rywal odbił piłkę ręką, ale arbiter całe zdarzenia widział zupełnie inaczej

66. min. Sessegnon po ograniu obrońcy znalazł się sam przed Hartem. Uderzył zewnętrzną częścią nogi, ale stopy nie ułożył na tyle dobrze, aby trafić w światło bramki. Chwilę później groźnie było pod drugą bramką - Dzeko oddał niesygnalizowany strzał zza pola karnego i Sunderland uratowała dobra interwencja Mignoleta.

59. min. Nieprawdopodobne szczęście Sunderlandu. Sessegnon traci piłkę i akcja błyskawicznie przenosi się pod pole karne Kotów. Po chwili dość przypadkowo trafia na ósmy metr pod nogi Aguero. Argentyńczyk strzela, ale trafia prosto w Mignoleta

55. min. Kompletnie nieudane uderzenie Zabalety. Obrońca City, zamiast podawać w pole karne do kolegów, fatalnie spudłował i ogromne pretensje ma teraz oto do niego Mancini. Kolejna zmiana w ekipie gości. Silva zajął miejsce Nasriego

54. min. Ospały początek drugiej połowy. City zgubiło rytm z końcówki pierwszej części. Sunderland znów bez problemów rozbija ataki gości

48. min. Płaskie, pozornie niegroźne, dośrodkowanie w pole karne Sunderlandu, ale Mignolet i tak wybija piłkę z dużymi problemami. Komiczna interwencja golkipera gospodarzy

47. min. Pierwsza akcja gospodarzy. Sessegnon długo prowadził piłkę, ale będąc już przed polem karnym zamiast strzelać, rozrzucił akcję do boku. Atak zakończył się fatalnym dośrodkowaniem z lewej strony boiska

46. min. Zaczynamy drugą połowę. Jedna zmiana w ekipie gości. Na boisku od pierwszych minut drugiej części widzimy Aguero, który zmienił de Jonga

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy. Manchester był w pierwszej części drużyną zdecydowanie lepszą. Piłkarze Manciniego dłużej utrzymywali się przy piłce i stworzyli sobie więcej sytuacji od Sunderlandu. W ekipie gości na wyróżnienie zasługuje Adam Johnson, z którym rywale mają na skrzydle ogromne problemy. Najbliżej gola był jednak Dzeko, którego strzał wylądował na poprzeczce.

45. min. +1 Długo konstruowany atak gospodarzy zakończony bombą z dwudziestu metrów Gardnera. Piłka przeleciała nad poprzeczką

43. min. Lekki strzał Dzeko tuż zza pola karnego. Mignolet nie miał żadnych problemów ze skuteczną interwencją

42. min. City ma przewagę, momentami wręcz przygniatającą, ale nadal jest bezradne. Sunderland niezwykle rzadko gości nawet na połowie rywala

35. min. Znów groźnie pod bramką Mignoleta. Golkiper Sunderlandu wypiąstkował dośrodkowanie Nasriego prosto pod nogi Dzeko, który z okolic jedenastego metra huknął tak, że piłka otarła się o poprzeczkę i wszyła za linię końcową. Pachnie golem dla City

33. min. Doskonałe okazje dla gości. Najpierw na bramkę strzelił Johnson, ale piłka po odbiciu się od obrońcy trafiła pod nogi Dzeko i ten z kilku metrów trafił w bramkarza. Kilkanaście sekund później Nasri posłał płaski strzał, który minął wprawdzie Mignoleta, ale zmierzając już do bramki został wybity przez obrońcę. Mecz się ożywił

29. min. W końcu doczekaliśmy się strzałów w kierunku bramki. Najpierw Sessegnon uderzył jednak tak, że futbolówka wyszła za linię boczną boiska, a po chwili piłkę nad poprzeczką przeniósł Johnson. Strzał gracza City mógł zakończyć się golem

26. min. Pierwsza zmiana: za kontuzjowanego Wesa Browna na boisku melduje się Kilgallon

25. min. Ostatnie kilka minut to fragment nieznacznej przewagi Sunderlandu. Gospodarze gubią się jednak od razu, gdy pojawią się w okolicach pola karnego Harta

21. min. Ewidentnie noworoczna forma obu zespołów. Obie drużyny rażą niedokładnością, gra się nie klei. Oglądamy mnóstwo niedokładnych podań

17. min. Sunderland całkowicie oddał inicjatywę w środku boiska, ale City po szybkich przechwytach nie potrafi na razie stworzyć zagrożenia w pod bramką gospodarzy

15. min. Dwukrotnie było gorąco w polu karnym Sunderlandu, ale za każdym razem obrońcy Czarnych Kotów wychodzili z opresji obronną ręką i wybijali piłkę daleko poza szesnastkę

10. min. W pierwszych minutach meczu Manchester częściej jest przy piłce, próbuje atakować, ale nie oddał jeszcze groźnego strzału.