Premier League. Newcastle United na trzecim miejscu w Premier League

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
53
Hat-tricka w tym meczu zaliczył Demba Ba. Dwa ostatnie gole padły z rzutów karnych - sędzia sprawiedliwie obdarował oba zespoły po jednej "jedenastce".

Na boisku Stoke wszystkim gra się ciężko. Nie inaczej było w poniedziałek ze "Srokami", które zagrały jednak bardzo mądrze i poradził sobie z rywalami.

Dzięki zwycięstwu w tym spotkaniu Newcastle awansowało w tabeli przed Chelsea. Jest po dziesiątej kolejce na trzecim miejscu, wyprzedzane tylko przez Manchester City i Manchester United.

90. min. +6 Koniec meczu.

90. min. +3 Świetny wolej na bramkę Newcastle. Zablokowany jednak przez kogoś w zamieszaniu.

90. min. +1 Ostatnia zmiana. Gosling za Guthriego.

90. min. Sędzia dolicza pięć minut.

88. min. Potworne wejście Hutha kolanem w bok Krula! Wywiązuje się spora kłótnia między zawodnikami.

87. min. Druga zmiana w Newcastle. Ameobi za Besta.

84. min. Fantastyczna akcja i okazja Newcastle. Strzał po kontrataku na dalszy słupek, minimalnie obok bramki.

81. min. GOL! 1:3! Ba! Podbiegał niepewnie, ale uderzył tuż przy słupku. Hat-trick!

80. min. RZUT KARNY DLA NEWCASTLE! Tym razem odepchnięty w podobnej sytuacji zostaje Ba!

79. min. I od razu żółta kartka dla Percha za faul.

78. min. Pierwsza zmiana w Newcastle. Perch za Cabaye'a.

77. min. Wrzutka w pole karne, a Krul wychodzi tak daleko przed linię bramkową, że nieźle musi wyciągnąć ręce do tyłu, żeby złapać mijającą go piłkę. Kolejny błąd Holendra.

75. min. GOL! 1:2! Walters potężnym uderzeniem nie daje szans Krulowi!

74. min. RZUT KARNY DLA STOKE! Coloccini głową wybija piłkę z bramki. Zamieszanie w pole karne. Do wyskoku szykuje się Crouch, ale łokciem popycha go Ba!

73. min. Crouch dobrze do Whelana, który nieźle znalazł Waltersa, ale świetnie przeciął podanie Coloccini.

71. min. Teraz dwie groźne akcje gości, jednak prostopadłe podania znowu okazywały się za silne, a Bregović dobrze wychodził do piłki.

68. min. Ostatnia zmiana w Stoke. Jones za Etheringtona.

66. min. Etherington świetnie zagrał w pole karne, a tam obok sunącej po ziemi piłki po prostu przebiegło kilku piłkarzy gospodarzy i gości!

63. min. Kolejny niesamowity wyrzut z autu i po raz kolejny poturbowany został Ryan Taylor.

60. min. Kolejny aut, teraz trochę inaczej wykonany przez Delapa, co wywołuje popłoch wśród obrońców, ale znowu wybijają piłkę.

58. min. Delap po raz kolejny potwornie daleko wrzuca piłkę z autu, wyskakuje do niej Krul i piłka znowu wyślizguje mu się z rąk. Zostaje jednak uratowany przez obrońców.

55. min. Krul ma teraz trochę roboty. Tym razem musiał wyskoczyć wyżej od Croucha i wybić na rzut rożny.

53. min. Wrzutka w pole karne i uderzenie nad poprzeczką bramki Krula. Okazje Stoke nie są bardzo dobre, ale goście są jednak w opałach.

52. min. W ataku cały czas Stoke. Cabaye raz wychodził z kontratakiem, ale zagrał taką prostopadłą piłkę, że żaden sprinter świata by do niej nie zdążył.

49. min. Od samego początku gra skupia się pod bramką Newcastle. "Sroki" jednak wybijają przed siebie i jakoś sobie radzą.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +5 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +4 Nikt nie czeka na przerwę. Oba zespoły zaczęły jednak po prostu dalej podawać. W końcu gospodarze popełnili błąd i Best ruszył z kontrą. Bał się podawać, bo koledzy mogli być na spalonym, więc biegł dalej sam i w końcu uderzył potężnie z kilkudziesięciu metrów. Obok bramki.

45. min. +1 Sędzia trochę tę liczbę szacuje, bo od trzech minut leży i nie podnosi się z murawy Ryan Taylor, który tuż pod swoją bramką naprawdę mocno oberwał od jednego z graczy Stoke. W pewnym momencie dres zdjął Santon, ale Taylor w końcu się podniósł i chyba nawet będzie kontynuował grę.

45. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

42. min. Teraz dobrą szansę mieli gospodarze, ale tym razem nieco skiksował zawodnik atakujący z ich strony.

41. min. Druga zmiana w Stoke. I znowu wymuszona urazem. Od kilku minut kolejny obrońca narzekał na nogę. Wilsona zastąpił więc Huth.

40. min. GOL! 0:2! Ba! A jednak. Bardzo odważna akcja, goście ruszyli dużą liczbą na bramkę rywali, Best przyjął piłkę z prawej strony, ale miał z tym trochę kłopotów. Próbował uderzać, ale nie trafił dobrze w piłkę i wyszło z tego podanie do wbiegającego napastnika, który już tylko musiał dostawić nogę. To dziś jego druga bramka.

38. min. Oba zespoły grają naprawdę uważnie w obronie. Nie będzie łatwo dostać się w pole karne któregokolwiek z nich.

35. min. Crouch cofa sprzed pole karne, Etherington ładnie składa się do strzału i uderza. Krul łapie piłkę przy słupku.

33. min. Znowu przeważają gospodarze. "Sroki" bardzo mądrze się bronią i od czasu do czasu ruszają z niezłymi kontratakami.

30. min. Po rzucie rożnym goście ruszają z kontratakiem. Obertan wyprzedza dwóch obrońców i wypuszcza sobie piłkę tak daleko, że kolejnemu rywalowi może tylko być wdzięczny, że ten i tak wybija na wszelki wypadek na aut.

29. min. Kontry Stoke są bardzo szybkie, ale gracze Newcastle wracają do obrony naprawdę błyskawicznie. Teraz jednak głęboka wrzutka w pole karne, Krul wyskakuje, żeby złapać piłkę i... popełnia potworny błąd! Nie dość, że wypuszcza piłkę, to jeszcze prawie wrzuca ją sobie do siatki! Ratują go centymetry.

26. min. Dla Newcastle bardzo groźne są za to bardzo głębokie wrzuty Delapa w pole karne z autu. Póki co obrońcy radzą sobie jednak z wybijaniem piłki.

25. min. I po raz kolejny fantastyczna, długa piłka do strzelca gola. Ba wyprzedza obrońców i już miał sięgać po piłkę, ale znowu wykazał się Begovic, który wybiegł przed pole karne i w ostatniej chwili wślizgiem trącił piłkę przed rywalem.

22. min. I znowu do roboty wzięli się gospodarze. Popisują się nawet nietypowymi sztuczkami technicznymi, ale powinni bardziej skupić się na poważnym budowaniu ataku. Bo tak tracą piłkę i atak się kończy.

19. min. Zmiana w Stoke. Shawcross doznał przy okazji kontuzji. Wchodzi Upson.

18. min. Fatalny błąd Shawcrossa! Ostatni obrońca przyjmuje piłkę, potyka się i przewraca! Przejmuje ją Ba, ale wypuszcza sobie za daleko i bramkarz jest o milimetry szybszy, łapie piłkę będącą tuż przy nodze napastnika.

16. min. Zupełne nieporozumienie w obronie "Srok", Crouch był bliski dostania piłki, ale lekko nieobecny Krul jakoś w końcu go dostrzegł i szybko wybił na aut.

15. min. Ataki przeniosły się na chwilę pod bramkę Newcastle. Crouch próbował teraz uderzenia głową, ale nie trafił.

12. min. GOL! 0:1! Ba! Ładna piłka na prawą stronę do Obertana, który technicznie, podcięciem zagrał na dalszy słupek do napastnika, a Demba Ba świetnym uderzeniem głową trafił w przeciwległy róg bramki.

11. min. Pennant popędził tak, że nie powstydziłby się Manu. Ale każde kolejne podanie w tym kontrataku gospodarzy było coraz bardziej niedokładne.

10. min. Goście cały czas posyłają dalekie piłki, ale nie potrafią przeskoczyć rywali. Za to chyba udaje im się co innego - Shawcross pokazuje, że dostał łokciem.

7. min. Długa piłka do Obertana, który rusza sprintem, ale bramkarz gospodarzy miał zdecydowanie mniejszy dystans do pokonania.

4. min. Oba zespoły rzuciły się od początku do ataku. Goście już w pierwszej minucie mieli okazję, a po niej rzut rożny.

1. min. Początek meczu.

20:55 Przed meczem 10. kolejki Stoke jest 11., a Newcastle czwarte w tabeli angielskiej ekstraklasy. Za pięć minut początek meczu.