Komentarze
Terminarz
Od?wie?
47
Manchester United częściowo zrehabilitował się za niedzielną kleskę z Manchesterem City (1:6). W wyjazdowym meczu z Evertonem gola na wagę zwycięstwa zdobył Javier Hernandez. Wayne Rooney na stadionie swego byłego klubu nie zachwycił, zresztą cały zespół sir Aleksa Fergusona nie rozegrał najlepszego spotkania. Na potwierdzenie wystarczy powiedzieć, że gospodarze oddali aż 18, a goście - tylko siedem strzałów. Everton może także mieć pretensje do sędziego, bo w doliczonym czasie gry powinien on podyktować rzut karny dla gospodarzy za faul Jonesa na Gueye'u. Wygrana United oznacza, że przynajmniej na kilka godzin strata "Czerwonych Diabłów" do liderującego Manchesteru City (w tej kolejce podejmuje Wolverhampton) zmniejszy się do dwóch punktów.

90. min. +7 Koniec meczu.

90. min. +7 Na bramkę gości mocno strzela Vellios, ale De Gea broni.

90. min. +6 Nani gra na czas. Zamiast wznawiać grę rzutem z autu, kuca, trzyma się za brzuch.

90. min. +5 Fellaini brzydko fauluje Jonesa, za co dostaje żółtą kartkę.

90. min. +3 Rooney leży na boisku - złapał go skurcz.

90. min. +2 Po wrzutce w pole karne Manchesteru Evra wszedł brakiem w Gueye'a. Wydawało się, że będzie rzut karny dla gospodarzy, ale sędzia nakazał grać dalej.

90. min. Mecz zostanie przedłużony o sześć minut.

90. min. Jest nowy liniowy - gra wznowiona.

88. min. Możliwe, że konieczna będzie zmiana sędziego asystenta.

87. min. Gra przerwana, bo kontuzji pleców doznał jeden z sędziów bocznych.

84. min. Ostatnia zmiana w Evertonie. Schodzi Saha, wchodzi Gueye.

83. min. Coleman strzela, ale lekko i w środek bramki, dlatego De Gea pewnie interweniuje.

81. min. Ogromne zamieszanie pod bramką United. Jones faulował Sahę, ale ten nie padł na murawę, w końcu piłka trafiła do Rodwella, który uderzył nad poprzeczką.

80. min. Nerwy w szeregach gości. Po kolejnej akcji Evertonu piłkę głową na rzut rożny wybija Vidic i po chwili kłóci się ze swym kolegą z drużyny, Jonesem.

78. min. Dobra akcja Evertonu zakończona złym, niecelnym strzałem Sahy.

76. min. Zmiana w zespole gospodarzy - za Osmana wchodzi Vellios.

75. min. Na strzał z 30 metrów zdecydował się Jagielka. Piłka poszybowała gdzieś pod dach stadionu.

73. min. Za Welbecka wchodzi Valencia.

69. min. Coleman uderzył mocno, ale tak niecelnie, że Manchester zacznie od... rzutu z autu.

67. min. Berbatow wchodzi za Hernandeza.

67. min. Okazuje się, że sędzia widział to wejście - już po akcji Coleman dostaje żółtą kartkę.

66. min. Coleman fauluje wślizgiem Evrę, ale sędzia nie widzi tego przewinienia.

64. min. Do wejścia na boisko szykuje się Berbatow.

62. min. Kontrę Manchesteru mocnym strzałem z ostrego kąta kończy Welbeck. Howard staje na wysokości zadania - przenosi piłkę nad poprzeczką swej bramki.

55. min. Cleverley (doznał kontuzji przy mocnym kopnięciu piłki) schodzi z boiska. Jego miejsce zajmuje Nani.

53. min. Świetny strzał Rodwella z linii pola karnego, ale jeszcze lepsza interwencja De Gei.

49. min. W polu karnym Evertonu Welbeck próbował rozegrać koronkową akcję z Hernandezem, ale Meksykanin za mocno odegrał mu piłkę.

46. min. W Evertonie nastąpiła jedna zmiana - za Bilaletdinowa wszedł Barkley. W Manchesterze bez zmian.

46. min. Drugą połowę rozpoczęli gospodarze.

Do 30. minuty przewagę mieli goście. Ale ostatni kwadrans pierwszej połowy zdecydowanie należał do Evertonu. Jeśli gospodarze nadal będę atakować z taką pasją, na pewno będą w stanie sprawić niespodziankę. Garść statystyk: strzały: 9:6, strzały celne: 6:5, posiadanie piłki 48-52 proc.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Znów gorąco w polu karnym De Gei. W zamieszaniu na bramkę gości strzela Saha, ale golkiper United pewnie chwyta piłkę.

44. min. Wreszcie akcja gości. Zaczął ją Rooney, później piłka trafiła do Welbecka, Parka i Hernandeza, który uderzył z 20 metrów, ale lekko i w środek bramki Howarda.

40. min. Poprzeczka! Z rzutu wolnego z 18 metrów świetnie strzelił Baines. De Gea tylko patrzył, jak mocno uderzona piłka trafia w poprzeczkę jego bramki.

39. min. Dobra akcja Fellainiego, który tuż przed polem karnym De Gei kończy się faulem na nim Fletchera - rzut wolny.

37. min. Groźne uderzenie Rodwella. Po jego płaskim strzale z 18 metrów piłka o centymetry minęła dalszy słupek bramki Manchesteru.

35. min. Uderzenie Sahy zablokował wybiegający z muru Hernandez, po chwili piłka wróciła w pole karne gości, ale wybił ją Jones. Wreszcie strzał Osmana obronił De Gea.

34. min. Na 20. metrze od bramki United Osman zderzył się z Vidiciem, piłka trafiła jeszcze w rękę Serba i jest rzut wolny dla Evertonu.

30. min. W ostatniej chwili szarżę Welbecka odważnym wejściem we własnym polu karnym zatrzymuje Jagielka.

25. min. Żółta kartka dla Rodwella, który taktycznie sfaulował Jonesa.

19. min. 0:1 - Z lewego skrzydła w pole karne Evertonu dośrodkował Evra, piłka minęła Heitingę i z trzech metrów do bramki wpakował ją Hernandez.

16. min. Rooney składał się do strzału z 20 metrów, ale na drodze stanął mu sędzia. Anglik musiał chwilę zaczekać, zrobił zwód, nie trafił w światło bramki i zacząć krzyczeć na arbitra. Na szczęście nie dostał za to kartki.

10. min. Akcję Parka i Hernandeza dobrą interwencją przerywa Jagielka.

7. min. Niezłe tempo gry, ale na razie bez dobrych okazji strzeleckich.

2. min. W pole karne gospodarzy wpadł Welbeck, podał do Parka, ten strzelił z siedmiu metrów, ale za lekko i Howard pewnie złapał piłkę.

1. min. Początek pierwszej połowy.