Terminarz
Od?wie?
47
Zobacz jak grał Szczęsny na Zczuba.tv

Arsenal znów zawiódł swych fanów. Tym razem "Kanonierzy" ulegli drużynie, która po czterech kolejkach zamykała tabelę Premier League. Blackburn zdobyło aż cztery gole, mimo że w całym meczu oddało tylko pięć celnych strzałów na bramkę Szczęsnego. Golkiper reprezentacji Polski nie ponosi winy za utratę żadnego gola, ale zadowolony na pewno być nie może, bo w pięciu meczach puścił najwięcej bramek w całej lidze - aż 14.

90. min. +4 Na koniec statystyka strzałów: 10:24, celne - 5:16

90. min. +4 Koniec meczu.

90. min. +4 Robinson bohaterem. W ostatniej akcji bramkarz gospodarzy wyjściem pod linię pola karnego zatrzymał Walcotta.

90. min. +4 Chamakh główkował, a Robinson tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Na szczęście dla niego, Marokańczyk pomylił się o pół metra.

90. min. +3 Robinson świetnie broni strzał Van Persiego z ostrego kąta.

90. min. +2 Znakomitą okazję zmarnował Per Mertesacker. Niemiec przestrzelił głową z czterech metrów.

90. min. +2 Blackburn utrzymuje się przy piłce na połowie Arsenalu. Kibice gospodarzy rozpoczęli świętowanie pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

90. min. Blackburn dobrze się broni. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

87. min. Walcott zagrał wzdłuż bramki, ale jego kolegów uprzedzili obrońcy Blackburn.

85. min. Już tylko 4:3. Z lewego skrzydła dośrodkował Van Persie, a głową Robinsona pokonał Chamakh.

84. min. Djourou dośrodkowuje... w trybuny.

82. min. Kolejna "główka" Van Persiego i znów górą Robinson.

76. min. Ostatnia zmiana w zespole gości - Marouane Chamakh zastąpił Alexa Songa.

75. min. Po strzale Van Persiego głową piłkę nad poprzeczką swej bramki przenosi Robinson.

69. min. 4:2! Coś niesamowitego - kolejna samobójcza bramka Arsenalu. Prawym skrzydłem obronie gości uciekł Olsson, a kiedy zagrał wzdłuż linii bramkowej, piłkę do własnej siatki skierował Koscielny.

67. min. Żółta kartka dla Danna, wolny dla Arsenalu. Dośrodkowanie Van Persiego wybili obrońcy gospodarzy.

65. min. Zmiana w Blackburn. Schodzi Formica, wchodzi Simon Vukcevic.

65. min. Zmiana w Arsenalu. The Walcott wchodzi za Arszawina.

63. min. Świetnym rajdem popisał się Gervinho, który podał do Van Persiego. Holender za długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany.

59. min. 3:2 dla gospodarzy! Po rzucie rożnym na bramkę Szczęsnego uderzył Steven N'Zonzi, a do piłki lecącej wzdłuż bramki dopadł Yakubu i dopełnił formalności.

57. min. Żółta kartka dla Djourou za faul na Hoiletcie.

56. min. Zmiana w zespole gospodarzy. Martin Olsson za wszedł za Rubena Rochinę.

54. min. Znakomita interwencja Szczęsnego. Sam na sam z naszym bramkarzem znalazł się Mauro Formica, Argentyńczyk uderzyl mocno, ale Polak stanął na wysokości zadania.

53. min. Zmiana w Arsenalu - Johan Djouruu wchodzi za Bacary'ego Sagnę.

50. min. 2:2! Po miękkim dośrodkowaniu z wolnego piłkę do własnej bramki kolanem skierował Alex Song.

49. min. Arszawin sfaulował Scotta Danna przy bocznej linii pola karnego - rzut wolny dla Blackburn.

46. min. Drugą połowę rozpoczął Arsenal.

45. min. Statystyki: strzały: 5:9, celne: 1:6, posiadanie piłki: 40-60 proc.

45. min. Koniec pierwszej połowy.

44. min. Arszawin świetnie popędził lewym skrzydłem, zagrał do Gervinho, a ten zamiast podać do niepilnowanego Van Persiego, strzelił i został zablokowany.

42. min. Kontra Arsenalu mogła dać gościom kolejnego gola, ale Gervinho za mocno podał do Arszawina i piłka opuściła boisko.

38. min. Posiadanie piłki: 40-60 proc.

34. min. 1:2! Aaron Ramsey uciekł obrońcom Blackburn prawym skrzydłem i kapitalnie wyłożył piłkę Mikelowi Artecie, który z 10 metrów pewnie uderzył pod poprzeczkę bramki Robinsona.

32. min. Po kolejnym dośrodkowaniu gospodarzy Szczęsny interweniuje już tak, jak nas do tego przyzwyczaił, czyli pewnie.

29. min. Błąd Szczęsnego, który wyszedł z bramki do dośrodkowania aż na 15. metr. Na szczęście Polaka uratowali jego koledzy z obrony, a całe zamieszanie niecelnym strzałem z przewrotki zakończył Christopher Samba.

25. min. 1:1! Hoillet pięknie podaje do Aiyegbeniego Yakubu, a ten w sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym nie daje szans polskiemu bramkarzowi.

22. min. Gervinho po raz kolejny rozpędził się na prawej flance, wpadł w pole karne i mocno strzelił. Na szczęście dla Blackburn Robinson był na swoim miejscu.

20. min. Po strzale Andrieja Arszawina rzut rożny dla Arsenalu, po chwili Arszawin strzela jeszcze raz, ale dobrze broni Paul Robinson.

19. min. Zmiana w Blackburn. Za Michela Salgado wszedł Radosav Petrovic.

13. min. Arsenal nadal w natarciu. Goście szukają drugiego gola.

10. min. Gol dla Arsenalu. Alex Song popisał się świetnym, prostopadłym podaniem do Gervinho, a ten ładnym strzałem w długi róg zdobył swą pierwszą bramkę w Premier League.

8. min. Znów prawą stroną przedarł się Gervinho, znów dośrodkował do Van Persiego, a Holender znów uderzył niecelnie, choć tym razem był znacznie bliżej celu.

7. min. Mauro Formica zatrzymany przez Laurenta Koscielnego.

5. min. W pole karne Blackburn dośrodkował Gervinho, Van Persie uderzył z powietrza, ale bardzo niecelnie.

2. min. Pierwsza groźna akcja gospodarzy. Lewym skrzydłem przedarł się David Hoillet i dośrodkował w pole karne gości, gdzie jednak piłkę pewnie chwycił Szczęsny.

1. min. Początek meczu.