Komentarze
Od?wie?
65
Koniec meczu

120. min. +2 Ruch rozgrywa piłkę na połowie Legii. Nic z tego! Koniec meczu! "Niebiescy" w półfinale Pucharu Polski!

120. min. Goool dla Legii! Astiz! Ale Legia potrzebuje jeszcze jednego trafienia! Czy będzie cud?

118. min. Perdijić ratuje teraz Ruch przed utratą bramki! Strzelał głową Grzelak, a bramkarz gości wyciągnął się jak struna i sparował piłkę na rzut rożny.

114. min. - Jeżeli strzelimy gola przy Łazienkowskiej, to myślę, że zapewnimy sobie awans - mówił przed meczem Łukasz Janoszka. Napastnik Ruchu sam dokonał tej sztuki i to dzięki jego trafieniu "Niebiescy" najprawdopodobniej zagrają w półfinale Pucharu Polski.

111. min. Dwie dobre okazje w ciągu minuty miał Radović, ale żeby strzelić gola, najpierw trzeba w to uwierzyć... Gospodarze wyraźnie zrezygnowani.

110. min. Jesienią Jan Mucha zachował czyste konto w dwunastu ligowych spotkaniach. Na wiosnę nie udało mu się to w czterech kolejnych meczach. Teraz kapituluje też w dogrywce pucharowej batalii.

109. min. To już chyba koniec marzeń Legii o Pucharze Francji... wróć! Pucharze Polski. Mina Stefana Białasa mówi wszystko.

108. min. Gooool dla Ruchu! Janoszka! Piękna akcja napastnika chorzowian. Napastnik gości mija obronę i strzela obok bezradnego Muchy.

107. min. Radović zastępuje na boisku Szałachowskiego.

107. min. Rzut rożny dla Ruchu. Janoszka dośrodkowuje jednak w stylu Iwańskiego, czyli na wysokości kolana pierwszego obrońcy...

106. min. Legię i Ruch dzieli piętnaście minut od serii rzutów karnych. Czy któryś z zespołów zdąży w tym czasie zadać decydujący cios?

105. min. Koniec pierwszej części dogrywki

104. min. Janoszka mocno centruje piłkę w pole karne, ale czubkiem buta na rzut rożny piłkę wybija Astiz. Ruch nie wykorzystał okazji. Od bramki Mucha.

101. min. Piech uderza po ziemi celnie i mocno. Mucha nie bez problemów łapie piłkę.

99. min. W dogryce mecz się wyrównał. Ruch częściej atakuje, a Legia chyba złapała zadyszkę.

95. min. Jarzębowski dośrodkowuje w pole karne, ale Grzelak nie dochodzi do mocnego podania kolegi. Piłkę łapie Perdijić.

92. min. Piech próbował zaskoczyć Muchę z 40 metrów! Mało brakowało, bo bramkarz Legii był wysunięty daleko przed linię bramkową. Piłka minęła jednak bramkę gospodarzy.

91. min. Sędzia rozpoczął dogrywkę

Legia niemiłosiernie męczyła się przez całe spotkanie z defensywnie zorientowanym Ruchem. Gdyby Marcin Zając zachował więcej zimnej krwi choćby w jednej z dwóch znakomitych okazji, goście byliby już w półfinale. Skoro okazji nie wykorzystał zespół Waldemara Fornalika, do siatki w końcu trafili zdesperowani legioniści. Czy piłkarzom Stefana Białasa wystarczy sił na dogrywkę?

90. min. +3 Stały fragment gry nie przynosi korzyści Ruchowi, a sędzia kończy drugą połowę. Będzie dogrywka.

90. min. +3 Ostatnia szansa Ruchu. Strzał Goncerza zablokowany przez obrońców i jest rzut rożny dla gości.

90. min. +2 Rozpędzony Rybus uderza bardzo mocno, ale wysoko nad bramką.

89. min. Legia już chyba nie wierzy, że można strzelić bramkę przed dogrywką... Minuta do końca.

86. min. Ruch oddalił grę od własnego pola karnego i przynajmniej przez chwilę gra toczy się na połowie Legii.

82. min. Jeszcze osiem minut bez gola i sędzia zarządzi dogrywkę. Tymczasem zmiana w Ruchu. Piech za Pulkowskiego. Goście wzmacniają siłę ognia.

81. min. Naciskani piłkarze Waldemara Fornalika próbują się odgryzać. Rzut wolny z około 30 metrów od bramki Muchy źle jednak rozegrał Pulkowski, który uderzył lekko i prosto w Muchę.

80. min. Jan Mucha w roli ostatniego obrońcy. Bramkarz Legii interweniuje 10 metrów przed polem karnym.

78. min. Gra toczy się na połowie Ruchu. Legia chce zdobyć decydującą bramkę, a "Niebiescy" marzą o jednej choćby kontrze.

75. min. Szałachowski zagrywa dobrze za plecy obrońców, tam z defensorami przepycha się Jarzębowski, a gdy już miał przed sobą tylko bramkę, fatalnie spudłował!

73. min. Goncerz za Zająca. Ruch wciąż walczy, ale stroną dominującą jest Legia. Czy "Niebiescy" wytrzymają napór?

71. min. Na uwagę załuguje zachowanie Bartłomieja Grzelaka, który po zdobyciu bramki pobiegł w kierunku pustej, budowanej jeszcze trybuny i zaczął ostentacyjnie sie cieszyć... Kibice skwitowali zachowanie napastnika buczeniem i gwizdami.

70. min. Żółta kartka dla Grzegorza Barana, który za ostro potraktował Rzeźniczaka.

66. min. Goooool dla Legii! Iwański dośrokowuje z rzutu rożnego, Kumbev zgrywa piłkę głową na długi róg, a tam do bramki pakuje ją Grzelak!

64. min. Zmiana w Ruchu. Świerblewskiego zastępuje Lisowski.

63. min. Legia wciąż naciera. Rybus szaleje na skrzydle. Powstrzymujący go Świerblewski fauluje i dostaje żółtą kartkę.

59. min. Coś niesamowitego! Legia powinna prowadzić, ale po strzale Grzelaka, z linii bramkowej piłkę wybija obrońca Ruchu. Szałachowski mógł wpakować futbolówkę do siatki, ale... nie zdążył skoordynować swoich ruchów.

58. min. Dośrokowanie z rzutu wolnego Kiełbowicza o mały włos nie zaskoczyło Perdjicia! Bramkarz Ruchu w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny. A rożny w wykonaniu Legii... jak zwykle fatalny.

56. min. Kolejne niedobre dośrodkowanie legionistów. Rybus w aut. Ruch zaczyna od bramki.

53. min. W rewanżu doskonałą sytuację zmarnował Marcin Zając. Co prawda doskonale ograł Muchę jednak strzelił słabo i piłke z linii bramkowej wybili obrońcy

52. min. Czego brakuje Legii? - Skuteczności - odpowiadał przed meczem trener Białas. Słowa te potwierdził Bartłomiej Grzelak, który stojąc kilka metrów przed bramką Ruchu posłał piłkę w trybuny

49. min. Groźna akcja Legii. Dośrodkowanie jednak przecina bramkarz gości

46. min. Trwa druga połowa spotkania.

45. min. Koniec pierwszej połowy. Wiele w niej walki i zmarnowanych sytuacji. Mimo, że to Legia jest częściej przy piłce prowadzić powinien Ruch.

44. min. W rewanżu goście również pudłują

43. min. Legia znów konstruuje atak pozycyjny. Grzelak jednak marnuje doskonałą sytuację

40. min. Błąd Astiza i kontra Ruchu. Na szczęście dla gospodarzy Sobiech się pomylił i trafił wpros w nogi Jarzębowskiego

36. min. Kontra Legii. Jednak Iwański musiał zwolnić, bo na spalonym był Grzelak. Piłkę przejmują goście.

34. min. I znów Legia. Rzeźniczak dośrodkowuje w pole karne, jednak Grzelak nie doszedł do piłki

32. min. Ależ szczęście mieli teraz piłkarze Ruchu. Ariel Borysiuk strzelił z ostrego kąta i tylko słupek uratował gości od straty gola.

29. min. Kontra Ruchu przerwana przez obrońców Legii. I znów walka w środku pola.

25. min. Gra toczy się teraz głównie w środku pola.

22. min. Kontra Legii przerwana faulem. Rzut wolny z ok. 40 m. Iwański strzelił jednak bardzo wysoko nad poprzeczką bramki Ruchu

21. min. Co zrobił Marcin Zając? Przegrał pojedynek sam na sam z Janem Muchą. Ciągle więc 0:0

18. min. Rzut rożny dla Legii. Zamieszanie w polu karnym Ruchu i potężny strzał...cudem obroniony przez bramkarza gości

17. min. Grzelak w polu karnym Ruchu. Krótki taniec i... złe odegranie do Rzeźniczaka

16. min. Fatalny błąd obrońców Legii. Jednak Zająć będąc sam na sam z bramkarzem Legii strzelił niecelnie

12. min. Pierwsze minuty dla gospodarzy. Legia przeważa, póki co jednak zawodnicy z Chorzowa skutecznie przerywają akcje rywali

9. min. I znów Legia... Kiełbowicz wrzuca w pole karne. Piłkę wybita na rzut rożny

8. min. Kolejna akcja Legii. Tyma razem zakończona rzutem rożnym. Jego wykonanie pozostawia wiele do życzenia

5. min. I Legia. Chorzowianie przerywają akcję gospodarzy... Sędzia dopatrzył się przewinienia pilkarza Ruchu i podyktował rzut wolny dla Legii. Strzał Kiełbowicza obroniony przez bramkarza gości

3. min. Rzut wolny dla Ruchu... Grodzicki strzelił mocno i niecelnie

1. min. Początek spotkania.

Piłkarze są już na murawie stadionu Legii. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego

- Wiem, co jest problemem Legii - twierdzi trener, a pytany o to, czego by sobie życzył, odpowiada: - Skuteczności. Ale nie tylko mała liczba bramek jest problemem warszawiaków. Brak stylu, pomysłu na rozgrywanie piłki zarzucają legionistom komentatorzy, trenerzy i przeciwnicy. W sobotnim meczu ze Śląskiem strzelali celnie tylko dwa razy. - Legioniści grali naprawdę słabo. Kilkakrotnie mierzyłem się z "wojskowymi", ale nigdy nie widziałem tak słabej Legii - powiedział po meczu napastnik Śląska Vuk Sotirović, który wcześniej grał z Legią trzy razy. Tymczasem Ruch jest przeciwieństwem drużyny ze stolicy. W ostatnim spotkaniu ligowym pokonał GKS Bełchatów i zrównał się punktami właśnie z Legią. Czy będzie lepszy w Pucharze Polski? Na razie jest o jedną bramkę bliżej.