Cracovia zdobyła Puchar Polski po kapitalnym meczu! [ZAPIS RELACJI]

120. min. + 4

KONIEC MECZU! Cracovia po raz pierwszy w historii wygrywa Puchar Polski!

Faulowany Van Amersfoort na środku boiska.

• 120. min. + 3

Wdowiak nie spieszył się z rozgrywaniem piłki, wywalczył aut na połowie Lechii, zyskując cenne sekundy.

• 120. min. + 1

Hrosso pewnie wyłapuje piłkę. Alomerović był w polu karnym Cracovii, jednak bramkarz krakowskiego zespołu nie zdecydował się na szybkie wznowienie gry.

Lechia wywalczyła jeszcze rzut rożny.

• 120. min.

Aż cztery minuty doliczone do dogrywki.

• 117. min.

Dwie zmiany w Cracovii. Siplak wszedł w miejsce Hanki, a Dytyatev zmienił Fiolicia.

• 117. min.

Kapitalna akcja piłkarzy Cracovii, Pestka płasko zagrał w pole karne, piłka spadła na nogę Wdowiaka, który strzałem pod poprzeczką pokonał Alomerovicia.

• PILNE

117. min.

WDOWIAK I 3:2 DLA CRACOVII! Czy losy meczu są już przesądzone?

• 116. min.

Dobre dośrodkowanie w pole karne Lechii, ale obrońcy nie pozwolili na oddanie strzału.

• 115. min.

Próba prostopadłego zagrania w kierunku Conrado, ale obrońcy Cracovii wybijają piłkę.

• 114. min.

Pestka po raz kolejny znalazł się w świetnej okazji do oddania strzału. Tym razem bardzo nieczysto trafił w piłkę, która poszybowała wysoko ponad bramką Alomerovicia.

• 112. min.

Zmiana w Cracovii. Dimun zmienia Loshaja.

• 112. min.

Dobra akcja Cracovii, zagranie w pole karne, ale Makowski wybija piłkę na rzut rożny.

• 111. min.

Groźna akcja Lechii. Lipski oddał strzał, ale był wcześniej na spalonym.

• 110. min.

Dośrodkowanie w pole karne Lechii, idealnie na głowę Wdowiaka, ale piłkarz Cracovii uderzył wprost w Alomerovicia.

• 109. min.

Cracovia zamknęła Lechię na połowie gdańszczan.

• 108. min.

Dobre dośrodkowanie w pole karne Lechii, ale Vestenicky nie zdołał strącić odpowiednio piłki.

• 107. min.

Paixao zostaje zmieniony przez Egzona Kryeziu.

• 106. min.

Przerwa w grze. Na murawie usiadł Flavio Paixao. Wygląda na to, że może potrzebować zmiany.

• PILNE

106. min.

Zaczynamy ostatnie 15 minut gry!

• PILNE

105. min. + 1

Koniec pierwszej części dogrywki. Nadal remis 2:2.

• 105. min. + 1

Potężne uderzenie Loshaja z dystansu, ale Alomerović zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

• 105. min.

Minuta doliczona do pierwszej części dogrywki.

• 105. min.

Strzał Wdowiaka sprzed pola karnego, ale bardzo niecelny.

• 103. min.

Faulowany na własnej połowie Van Amersfoort.

• 101. min.

Świetne uderzenie Vestenickiego. Alomerović musnął piłkę, przenosząc ją nad poprzeczkę. Zdaniem sędziego piłki nie dotknął, więc bramkarz Lechii zaczął grę wznowieniem od bramki.

• 99. min.

Przerwa w grze. Zwoliński zderzył się z Lipskim i bardzo groźnie upadł na murawę. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• 98. min.

Ostre wejście Fili, ale zdaniem sędziego - bez faulu.

• 96. min.

Pestka ukarany żółtą kartką.

• 95. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Van Amersfoorta, który uderzył głową, ale niecelnie.

• 93. min.

Początek dogrywki sugeruje, że tempo meczu znacznie spadnie. Cracovia spokojnie rozgrywa piłkę w środku boiska.

• PILNE

91. min.

Zaczynamy dogrywkę!

• PILNE

90. min. + 8

Sędzia kończy regulaminową część meczu. Remis 2:2, a więc czekamy na dogrywkę w Lublinie!

• 90. min. + 7

Kolejne spięcie na murawie. Conrado ukarany żółtą kartką.

• 90. min. + 6

Zwoliński oddał strzał, ale został zablokowany.

• 90. min. + 5

Conrado upada w polu karnym Lechii, ale zdaniem sędziego nie ma mowy o rzucie karnym.

• 90. min. + 4

Świetne uderzenie Pestki z dystansu, ale piłka minęła bramkę Alomerovicia.

• 90. min. + 2

Loshaj uderzył na bramkę Alomerovicia z pierwszej piłki, ale wysoko ponad bramką.

Nie ma rzutu karnego! Sędziowie uznali najprawdopodobniej, że Kubicki został trafiony w rękę ze zbyt bliskiej odległości, bez możliwości reakcji.

• 90. min. + 1

Piłkarze Cracovii domagają się rzutu karnego po zagraniu piłki ręką. Trwa analiza VAR!

Aż siedem minut doliczonych do drugiej połowy!

• 88. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka spada na głowę Jablonsky'ego, który idealnie przymierzył głową, nie dając żadnych szans Alomeroviciowi.

• PILNE

88. min.

CO DZIEJE SIĘ W LUBLINIE?! JABLONSKY I JEST 2:2!

• 87. min.

Kolejny rzut rożny po tym, gdy obrońcy Lechii zablokowali uderzenie Hanki.

• 87. min.

Pestka chciał natychmiast doprowadzić do remisu, ale jego kapitalny strzał w świetnym stylu broni Alomerović.

• 85. min.

Dośrodkowanie w pole karne z lewego skrzydła, piłka spadła na głowę Lipskiego, który strzałem po długim słupku pokonuje Hrosso.

• PILNE

85. min.

CO ZA WEJŚCIE LIPSKIEGO! 2:1 dla Lechii Gdańsk!

• 84. min.

Pestka oddał strzał z dystansu, ale został zablokowany.

• 83. min.

Jeszcze jedno ostre starcie na połowie Lechii. Nalepa fauluje rywala, dając dobrą okazję z rzutu wolnego piłkarzom Cracovii.

• 81. min.

Zmiana także w Lechii. W miejsce Haydary'ego wchodzi Lipski.

• 81. min.

Zmiana w Cracovii. W miejsce Lopesa wchodzi na boisko Vestenicky.

• 79. min.

Na boisku natychmiast wybuchła awantura, jednak bardzo szybko udało się załagodzić konflikt, który powstał po zachowaniu Malocy.

• PILNE

79. min.

CZERWONA KARTKA! Maloca przegrał pojedynek o piłkę, po czym kopnął van Amersfoorta w okolice klatki piersiowej. Sędzia nie czekał na analizę VARu i wyrzucił obrońcę Lechii z boiska.

• PILNE

75. min.

NIE MA GOLA! Piłka trafiła Rapę, ale w rękę. Po analizie VAR, gol został anulowany!

• 74. min.

Kapitalne dośrodkowanie z lewej strony boiska Wdowiaka, Rapa wbiegł na piłkę, która spadła za plecy obrońców, Alomerović zdołał odbić piłkę, ale trafił wprost w piłkarza Cracovii.

• PILNE

74. min.

CORNEL RAPA I 2:1 DLA CRACOVII!

• 71. min.

Zmiana w Lechii. Zwoliński wszedł w miejsce Gajosa.

• 70. min.

Kontra została zatrzymana. Lechia ruszała z atakiem, ale Haydary faulowany na własnej połowie.

• 69. min.

Akcja Lechii, w polu karnym upada jeden z piłkarzy gdańszczan, sędzia nie reaguje, a Cracovia rusza z kontrą. Rozkręca się to spotkanie!

• 67. min.

Cracovia nie przestaje atakować. Rapa złapany jednak na spalonym.

• PILNE

65. min.

GOL DLA CRACOVII! Van Amersfoort dopadł do piłki w polu karnym, przyjął ją i z kilku metrów z łatwością pokonał Alomerovicia!

• 64. min.

Groźny strzał Pestki, ale Alomerović zdołał odbić piłkę, choć nie bez problemów.

• 64. min.

Cracovią wychodziła z akcją, ale Kubicki wślizgiem skutecznie zatrzymał rywala.

• 62. min.

Z kontrą wychodziła Lechia, ale akcję przerwał Wdowiak, który został ukarany żółtą kartką.

• 61. min.

Słupek ratuje Lechię! Świetne dośrodkowanie w pole karne Lechii, głową uderzał Loshaj, ale trafił jedynie w słupek, obok bezradnego Alomerovicia.

• 60. min.

Jedna z nielicznych akcji Lechii. Conrado znalazł się w sytuacji sam na sam z Hrosso, ale znakomicie zachował się bramkarz Cracovii, który obronił strzał rywala.

• 59. min.

Cracovia wyszła z kolejnym atakiem, ale Wdowiak zagrał niedokładnie na lewym skrzydle.

• 57. min.

Hrosso wyszedł z bramki i wybił piłkę głową na aut.

• 56. min.

Kolejna akcja Cracovii, ale obrońcy Lechii ofiarnie wybijają piłkę.

• 54. min.

W międzyczasie Alomerović ukarany żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

• 53. min.

Dośrodkowanie w pole karne Lechii, Alomerović przejmuje piłkę, ale chwytając ją, nie utrzymał jej w boisku. Będzie rzut rożny.

• 53. min.

Obrońcy Lechii wybili piłkę z pola karnego.

• 53. min.

Rzut rożny dla Cracovii.

• 53. min.

W miejsce Pietrzaka wszedł Conrado.

• 51. min.

Tymczasem przerwa w grze. Na murawie znajduje się Pietrzak, który potrzebuje pomocy medycznej. Gesty piłkarzy Lechii mówią jednak jasno, że potrzebna będzie zmiana.

• 50. min.

Jak tego nie wykorzystał Jablonsky?! Piłka spadła pod jego nogi, gdy znajdował się na 2. metrze przed bramką Alomerovicia, ale nie zdołał w nią czysto trafić.

• 49. min.

Jablonsky znalazł się z piłką przed polem karnym Lechii, oddał strzał, ale został zablokowany.

• 47. min.

Dobre dośrodkowanie, ale Paixao wybijając piłkę nabił piłkarza Cracovii. Od bramki zacznie Alomerović.

• 47. min.

Groźna okazja dla Cracovii. Dobra okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• PILNE

46. min.

Wracamy do gry!

• 45. min. + 1

Zespoły wracają już na murawę po przerwie.

• PILNE

45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy! Lechia Gdańsk prowadzi 1:0 do przerwy po bramce Haydary'ego w 21. minucie.

Fila dośrodkował w pole karne, Paixao oddał strzał głową, ale zbyt słaby, żeby pokonać Hrosso.

• 45. min.

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• 45. min.

Paixao faulowany w środku boiska.

• 42. min.

To mogło być już 2:0! Ogromne zamieszanie w polu karnym Cracovii po rzucie rożnym, piłka znalazła się tuż przed bramką Hrosso, ale Pietrzak nie zdołał jej sięgnąć i umieścić w siatce.

• 41. min.

Po chwili Fila takżę znalazł miejsce przed polem karnym, oddał strzał, ale został zablokowany przez Jablonsky'ego. Będzie rzut rożny.

• 41. min.

Lechia wyszła z kontrą, Paixao zagrał do Udovicicia, który minął rywala, oddał strzał, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońców.

• 39. min.

Lechia próbowała kolejnego dośrodkowania. Haydary zagrał jednak za mocno i nic z akcji gdańszczan nie wyszło.

• 37. min.

Mocne dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego, ale zbyt mocne. Piłkę przejął Alomerović.

• 36. min.

Druga żółta kartka dla piłkarzy Lechii. Nalepa bardzo ostro zaatakował Loshaja, który potrzebuje pomocy medycznej.

• 36. min.

Groźna akcja Lechii, ale obrońcy Cracovii zdołali wybić piłkę, zanim trafiła ona do Flavio Paixao.

• 34. min.

Płasko rozegrany rzut rożny, ale strzał Rupy zdecydowanie minął bramkę Alomerovicia.

• 33. min.

Kubicki ostrym wejściem przerywa akcję Cracovii. Sędzia nie ma wątpliwości i pokazuje piłkarzowi Lechii żółtą kartkę.

• 31. min.

Piłka po rzucie rożnym trafiła ostatecznie do Alomerovicia, który rozpoczął kolejną akcję. Nic z niej jednak nie wyszło, od bramki zaczął Hrosso.

• 30. min.

Pietrzak spróbował strzału na bramkę z ostrego kąta, ale Hrosso zdołał zbić piłkę na rzut rożny.

• 30. min.

Gajos faulowany w narożniku boiska. Dobra okazja na dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego.

• 29. min.

Ostry atak Jablonsky'ego, ale tym razem bez faulu. Przerwał kolejną akcję Lechii, która musi zacząć od rzutu z autu.

• 27. min.

Obrońcy Lechii ponownie wybili piłkę z własnego pola karnego.

• 27. min.

Cracovia przechwyciła piłkę na połowie Lechii, błyskawiczne podanie do Wdowiaka, który oddał strzał, ale Alomerović odbił piłkę na rzut rożny.

• 25. min.

Dużo ostrej gry z jednej i drugiej strony. Sędzia jest zmuszony do używania gwizdka po kolejnych faulach.

• 23. min.

Nalepa bez trudu jednak wybija piłkę z pola karnego.

• 22. min.

Paweł Raczkowski musiał uspokoić piłkarzy Lechii, którzy zbyt mocno dyskutowali po faulu na ich połowie. Dobra okazja dla Cracovii na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• 21. min.

Fatalny błąd Helika, który stracił piłkę przed własnym polem karnym, Udovicić dośrodkował idealnie na nogę Haydary'ego, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza Cracovii.

• PILNE

21. min.

GOL DLA LECHII! HAYDARY! 1:0 dla obrońców tytułu!

• 20. min.

Wcześniej kibice Lechii, teraz kibice Cracovii odpalili race na trybunach.

• 19. min.

Cracovia nie przestaje atakować. Tym razem Loshaj nie zdołał utrzymać piłki w boisku i od bramki zaczął Alomerović.

• 18. min.

Kolejny atak Cracovii, jednak piłka po dośrodkowaniu ponownie trafiła w ręce Alomerovicia.

• 16. min.

Gdańszczanie próbowali wyjść z atakiem, jednak stracili piłkę przed linią końcową.

• 14. min.

Dobra akcja Cracovii. Fiolić zagrał ponownie piłkę wzdłuż bramki, ale zbyt mocno, by mógł dopaść do niej Wdowiak.

• 14. min.

Spokojne tempo gry. Cracovia rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• 12. min.

Dośrodkowanie w pole karne Lechii, ale piłka trafia prosto w ręce Alomerovicia.

• 10. min.

Tymczasem na trybunach odpalono po raz pierwszy race.

• 9. min.

Cracovia ruszyla z kontrą, dobre zagranie wzdłuż bramki, ale zabrakło zawodnika, który byłby w stanie zakończyć akcję strzałem na bramkę.

• 8. min.

Prosty błąd obrońców Cracovii, Fila próbował dośrodkowania w pole karne, ale zrobił to zbyt lekko. Będzie rzut rożny dla Lechii.

• 6. min.

Jablonsky wybija piłkę po dośrodkowaniu na aut.

• 6. min.

Flavio Paixao wywalczył rzut rożny dla Lechii.

• 5. min.

Rzut wolny dla Lechii, próba dośrodkowania w pole karne, ale zbyt mocna i piłkę przejmuje Hrosso.

• 3. min.

Wdowiak złapany na pozycji spalonej.

• 1. min.

Pierwsza dobra akcja Cracovii, ale Alomerović wychodzi z bramki i odbiera piłkę rywalom.

• PILNE

1. min.

Gramy!

• Wszyscy gotowi do gry, a więc za chwilę zaczynamy wielki finał Pucharu Polski!

• Czas na "Mazurek Dąbrowskiego"!

• Cracovia jeszcze nigdy nie grała w finale, Lechia broni zaś tytułu zdobytego rok temu

• Więcej tutaj:

Zamieszanie przed finałem PP! Lechia wydała oświadczenie

Lechia Gdańsk była zmuszona do zawrócenia autokaru wiozącego żony i partnerki piłkarzy oraz pracowników klubu na mecz finału Pucharu Polski do Lublina. Klub wydał w tej sprawie oświadczenie.

• Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania doszło jednak do sporego zamieszania. Autokar wiozący żony i partnerki piłkarzy oraz pracowników klubu, został zawrócony do Gdańska. Jak się okazało, powodem takiej sytuacji był telefon do jednej z osób, jadących na mecz finałowy, że 9 dni temu miała kontakt z osobą, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. Klub wydał w tej sprawie oświadczenie.

- W związku z pojawiającymi się informacjami o przerwaniu podróży autokaru, którym podróżowały rodziny zawodników oraz pracownicy i współpracownicy naszego klubu, Lechia Gdańsk potwierdza, że ze względów bezpieczeństwa zdecydowała się na zawrócenie autokaru do Gdańska - napisano w oświadczeniu.

• Przed meczem doszło do dużego zamieszania.

• Składy na mecz finałowych Pucharu Polski:

Lechia Gdańsk: Alomerović - Fila, Nalepa, Maloca, Pietrzak - Haydary, Makowski, Gajos, Kubicki, Udovicić - Paixao.

Cracovia: Hrosso - Rapa, Helik, Jablonsky, Pestka - Wdowiak, van Amersfoort, Loshaj, Fiolić, Hanca - Lopes

• W piątek o 20:00 odbędzie się finałowy mecz Pucharu Polski, w którym zmierzą się ze sobą Lechia Gdańsk i Cracovia. Gdański klub będzie bronił tytułu wywalczonego przed rokiem, z kolei krakowski zespół po raz pierwszy stanie przed szansą wywalczenia tego trofeum - nigdy w historii dotąd nie znalazł się w finale Pucharu Polski.