Lechia w finale Pucharu Polski! Niezwykłe emocje w rzutach karnych! [ZAPIS RELACJI]

• środa, 08 lipca 2020
  • 120. min. + 1
    Koszmar Lecha w serii rzutów karnych! Kontuzja bramkarza. Pięć pudeł. Lechia w finale PP

Półfinał Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Lechią Gdańsk dostarczył ogromnych emocji. Po 120 minutach utrzymał się wynik 1:1 (0:0), a rozstrzygnięcie przyniosły dopiero rzuty karne. W nich lepiej spisali się zawodnicy Piotra Stokowca i to oni zagrają w finale rozgrywek.

• KONIEC MECZU

120. min. + 1

Lechia nie trafiła dwóch, Lech trzech karnych i to gdańszczanie zagrają z Cracovią w finale Pucharu Polski!

• PILNE

Jóźwiak nie trafia! Piłka ponad poprzeczką! LECHIA W FINALE!

Jóźwiak musi trafić, żeby Lech jeszcze miał szansę na awans

Gajos przy lewym słupku i go! 4:3 dla gości!

NIE TRAFIA! CO TU SIĘ DZIEJE?! Wszystko zaczyna się od nowa, 3:3!

Decydujący karny dla Ramireza.

Paixao trafia! Silny strzał w lewy, górny róg bramki i 3:3!

Marchwiński też pudłuje! Lech nie wykorzystał szansy!

Kryeziu nie strzela, broni van der Hart! Wciąż 3:2 dla Lecha! Gospodarze o karnego od finału!

Lubomir Satka strzela w prawy róg i trafia! 3:2 dla Lecha!

Zwoliński z pewnym strzałem w lewy górny róg bramki! 2:2!

2:1 dla Lecha! Moder w lewy róg!

Van der Hart już się pozbierał. Następny strzela Moder!

Rafał Pietrzak nie trafia! Wciąż 1:1! Padł na murawę van der Hart, coś mu się stało!

Gytkjaer pewnie wyrównuje! Strzał w lewy róg i 1:1!

Kubicki po dłoniach van der Harta na 1:0!

Serię jedenastek rozpocznie Lechia i Kubicki.

• PILNE

Koniec 120 minut gry! Rzuty karne w Poznaniu!

Strzał Jóźwiaka, ale lekki i wprost w bramkarza. Wygląda na to, że czekają nas rzuty karne.

Jedna minuta doliczona przez sędziego.

• 120. min.

Złe dośrodkowanie Ramireza i od bramki rozpocznie Alomerović.

• 120. min.

Kostevych dośrodkowuje na głowę Gytkjaera, ale piłkę wybili obrońcy Lechii.

• 119. min.

Moder strzela obok bramki. Niewiele zabrakło, źle ustawiony był Alomerović.

• 117. min.

Faulowany Moder blisko pola karnego Lechii. Szansa z rzutu wolnego dla Lecha.

• 116. min.

Rzut wolny dla Lechii, piłka strącona przez Nalepę, odbita od Paixao i wyłapana przez van der Harta.

• 115. min.

Moder dośrodkował na Gytkjaera, ale ten nie trafił w piłkę. Tę zebrał Kostevych, który zgrał Letniowskiemu, ale młodzieżowiec nie zdołał oddać strzału.

• 114. min.

Egzon Kryeziu z żółtą kartką. Faul na Marchwińskim przy szybkim ataku Lecha.

• 113. min.

Kiepskie dośrodkowanie Gajosa, ale Lechia utrzymała się przy piłce. Nie była jednak w stanie wykorzystać kolejnych okazji.

• 113. min.

Lechia wywalczyła rzut rożny. Zmiana w Lechii: Kobryń za Filę.

• 112. min.

Zwoliński cofnął piłkę przed pole karne i uderzenie Kryeziu obok prawego słupka bramki.

• 111. min.

Blisko przechwytu piłki w polu karnym Gytkjaer, ale swoim wejściem faulował Alomerovicia.

• 110. min.

Ramirez uderza z rzutu wolnego i niepewnie, ale mocno odbija piłkę Alomerović.

• 109. min.

Zmiana w Lechu: Marchwiński za Tibę.

• 109. min.

Rzut wolny dla Lecha blisko pola karnego rywali. Faulowany Pedro Tiba.

• 107. min.

Kostevych uderza w Paixao z lewej strony pola karnego. Strzał zablokowany, akcja Lecha wstrzymana.

• 106. min.

Zaczynamy drugą połowę dogrywki!

• PILNE

105. min. + 1

Koniec pierwszej połowy dogrywki. Wciąż 1:1!

• 105. min.

Minuta doliczonego czasu gry w pierwszej połowy dogrywki.

• 105. min.

Zmiana w Lechii: Kryeziu za Makowskiego.

• 105. min.

Pedro Tiba dośrodkowuje po rykoszecie i półprzewrotką po próbie przyjęcia piłki uderza Gytkjaer. Niecelnie.

• 103. min.

Faul Lecha na własnej połowie, rzut wolny dla gospodarzy.

• 102. min.

Strzał Gajosa i broni van der Hart!

• 101. min.

Letniowski uderza blisko skraju pola karnego, ale zrobił to za lekko. Bez większych problemów broni Alomerović.

• 101. min.

Wrzutka w pole karne do Gytkjaera, ale Duńczyk nie mógł dotrzeć do piłki. Pusty przelot zaliczył Alomerović.

• 100. min.

Zmiana w Lechu: Kostevych za Puchacza.

• 99. min.

Jóźwiak niecelnie strzela po zamieszaniu w polu karnym Lechii.

• 97. min.

Dośrodkowanie z głębi pola i lekko dotknął piłki Gytkjaer, ale zbyt delikatnie, żeby to dało prowadzenie Lechowi. Piłka leci obok prawego słupka.

• 96. min.

Makowski z kilkunastu metrów uderza w stronę prawego słupka bramki, ale van der Hart pewnie wyłapuje piłkę.

• 95. min.

Ramirez uderza zza pola karnego w swojego kolegę z drużyny. Miał Lech kilka lepszych opcji skończenia tej sytuacji.

• 94. min.

Ależ okazja dla Lecha! Piłka na milimetry do Gytkjaera w pole karne od Modera, ale Duńczyk uderza w Alomerovicia! Kapitalna interwencja bramkarza Lechii.

• 93. min.

Zwoliński wybija piłkę z pola karnego za linię boczną boiska.

• 93. min.

Lechia wybija piłkę we własnym polu karnym za linię końcową. Krótkie rozegranie, ale kolejne dośrodkowanie Ramireza jest blokowane. Jeszcze jeden rzut rożny.

• 92. min.

Dośrodkowanie Conrado z lewego skrzydła i Paixao nie trafia dobrze w piłkę, a ta leci obok bramki.

• 91. min.

Zaczynamy dogrywkę!

• PILNE

90. min. + 4

Koniec drugiej połowy! W drugim półfinale Pucharu Polski czeka nas dogrywka.

• 90. min. + 4

Jeszcze jedna akcja Lecha i uderzenie obok bramki.

• 90. min. + 3

Rzut rożny dla Lechii i strzał głową Zwolińskiego obok bramki!

• PILNE

90. min. + 2

VAR wskazuje, że Conrado nie dotknął piłki ręką w sposób, który dawałby Lechowi karnego. Sędzia wskazuje, że "jedenastki" jednak nie będzie. Gwizdy na stadionie!

• PILNE

90. min. + 1

Ręka Conrado w polu karnym, sędzia wskazuje na rzut karny dla gospodarzy!

• PILNE

RZUT KARNY DLA LECHA!

Trzy minuty doliczone do regulaminowych 90.

• 89. min.

Moder próbował wejść w pole karne Lechii z prawego skrzydła, ale został wypchnięty za linię końcową przez obrońcę Lechii.

• 88. min.

Puchacz z kolejnym zgraniem w polu karnym, piłka wybita na rzut rożny. Moder przeciągnął kolejne dośrodkowanie.

• 87. min.

Rzut rożny dla Lecha niewykorzystany. Piłkę poza boisko wybił Maloca i nieco zatoczył się w polu karnym. Z obrońcą już wszystko w porządku.

• 86. min.

Zwoliński dostał piłkę na wysokości pola karnego i jego strzał został zablokowany, chwilę później Lechia straciła piłkę po złym zagraniu Conrado.

• 85. min.

Moder podał Tibie, a Portugalczyk uderza po ziemi obok bramki.

• 84. min.

Dośrodkowanie Butki w kierunku Gytkjaera wybite poza pole karne Lechii.

• 82. min.

Puchacz dośrodkowuje w pole karne, na wślizgu trącił piłkę Jóźwiak, ale ta leci nad poprzeczką!

• 82. min.

Dośrodkowanie w pole karne Lechii wypiąstkowane przez Alomerovicia. Znów było niebezpiecznie.

• 81. min.

Zmiana w Lechii: Zwoliński za Mihalika.

• 81. min.

Gytkjaer blisko piłki w polu karnym, ale zdezorientowany pozwolił wybić ją na aut obrońcy.

• 80. min.

Zbyt głębokie dośrodkowanie i od bramki rozpocznie van der Hart.

• 79. min.

Faul Letniowskiego na własnej połowie. Rzut wolny dla Lechii.

• 78. min.

Ramirez szukał Jóźwiaka w polu karnym, ale pewnie wyłapał tę piłkę Alomerović.

• 76. min.

Co za szansa Lecha! Słupek po uderzeniu Modera i niecelna dobitka Gytkjaera, który był na spalonym! Gospodarze mogli prowadzić!

• 75. min.

Paixao przerzuca piłkę nad Satką, ten odbija piłkę, którą później wyłapuje van der Hart.

• 74. min.

Dośrodkowanie Conrado z lewego skrzydła zbyt lekkie i wyłapane przez van der Harta.

• 74. min.

Zmiany: w Lechii za Ze Gomesa wchodzi Conrado, a w Lechu Kamińskiego zmienia Letniowski.

• 73. min.

Strzał z daleka Modera, który zaskoczył Alomerovicia, ale udało mu się odbić piłkę! Jóżwiak nie zdążył jej dobić, został obity i od bramki wznowi Lechia.

• 71. min.

Crnomarković popełnia błąd, ale Lechia nie potrafi wykorzystać go wejściem w pole karne.

• 70. min.

Puchacz zagrywa w pole karne z lewego skrzydła, ale podania po ziemi nie wykorzystał żaden z jego partnerów. Kolejny strzał zza pola karnego był już zablokowany.

• 67. min.

Piłka wybita po dośrodkowaniu, Moder uderza z lewego skrzydła, ale piłkę wyłapuje Alomerović.

• 67. min.

Lech z kolejną okazją. Rzut rożny dla gospodarzy.

• PILNE

64. min.

Strzał Ramireza z dwudziestu metrów, piłka odbijała się po murawie i pomimo, że Alomerović miał ją na rękawicach to nie zdołał jej odbić

• PILNE

64. min.

GOOOOOOOL! Szybka odpowiedź Lecha! Dani Ramirez i 1:1!

• PILNE

62. min.

Dośrodkowanie z lewego skrzydła Pietrzaka i uderzenie głową Paixao, które daje prowadzenie gościom!

• PILNE

62. min.

GOOOOOOOL! 1:0 dla Lechii!

• 61. min.

Krótko rozegrany rzut rożny dla Lecha i szybki strzał Modera z prawego skrzydła, ale piłka leci znów obok bramki.

• 59. min.

Kolejny strzał zawodnika Lecha. Tym razem Ramirez obok prawego słupka.

• 58. min.

Silne uderzenie Modera z kilkunastu metrów tuż nad poprzeczką!

• 57. min.

Piłka zagrana za plecy Jóźwiaka przy szybkiej kontrze prawym skrzydłem Lecha. Gdańszczanie wybijają na aut

• 53. min.

Puchacz zgrał piłkę do Tiby, ale on został zablokowany przez Filę w polu karnym.

• 50. min.

Ze Gomes dostał piłkę na prawym skrzydle i dośrodkował niecelnie.

• 49. min.

Puchacz dostał piłkę na lewym skrzydle, wszedł w pole karne i upadł, ale według sędziego nie było faulu. Odzyskuje Lechia.

• 48. min.

Dośrodkowanie Butki za wysokie dla Jóźwiaka. Lech po przerwie wciąż zdecydowanie przeważa.

• 47. min.

Faul Jóźwiaka na Fili przy ataku Lecha. Rzut wolny dla Lechii z własnej połowy.

Wracamy na boisko! Bez zmian w obu drużynach.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowy remis do przerwy!

• 45. min.

Długie zagranie pod pole karne Lechii, ale żaden z zawodników drużyny z Poznania nie był w stanie opanować piłki.

• 43. min.

Za krótka wrzutka, piłkę przejmuje Lech i tworzy kontrę na połowie Lechii, ale po kilku podaniach gospodarze tracą piłkę.

• 42. min.

Crnomarković wybija dośrodkowanie z prawego narożnika boiska. Jeszcze jeden rzut rożny.

• 42. min.

W końcu odpowiada Lechia, ale akcja Fili na prawym skrzydle zatrzymana. Rzut rożny dla gości.

• 41. min.

Butko zagrał na wolne miejsce w polu karnym, a tam głową ponad poprzeczką uderzył Jóźwiak.

• 39. min.

Ramirez przerzucił piłkę na lewe skrzydło, ale tam nie opanował jej Puchacz. Aut dla Lechii.

• 37. min.

Ramirez zagrywa w pole karne do Jóźwiaka, a ten przewrócony po dobrej interwencji Malocy. Od bramki gra Lechia.

• 36. min.

Strzał Modera z kilkunastu metrów, ale nie dokręcił odpowiednio piłki i ta poleciała zbyt wysoko.

• 32. min.

Dwa rzuty rożne wykonane przez Modera, dwa razy piłka wybijana przez graczy Lechii.

• 30. min.

Świetne zwody Puchacza przy zejściu z lewej strony boiska w pole karne, ale zyskał tylko rzut rożny.

• 29. min.

Makowski podaje do Ze Gomesa, a ten silnie uderza na bramkę Lecha, ale piłka leci obok słupka!

• 27. min.

Jóźwiak schodzi z lewego skrzydła i uderza na bramkę, ale piłka przeszła obok prawego słupka bramki. Potężna przewaga Lecha!

• 25. min.

Ależ zmarnowana szansa Lecha! Kamiński czekał na piłkę od prowadzącego piłkę przez kilkanaście metrów Gytkjaera, ale ten nie podał. Piłkę odzyskał obrońca Lechii i obił o napastnika gospodarzy, dzięki czemu grę wznawiał Alomerović.

• 22. min.

Kamiński w polu karnym po świetnym podaniu Gytkjaera, ale próbował odegrać zamiast strzelić. Przejmują goście.

• 21. min.

Strzał zza pola karnego Lecha po nieudanej szybkiej akcji z lewego skrzydła. Piłka leci ponad poprzeczką.

• 20. min.

Rzut wolny dla Lechii na połowie gospodarzy. Długie dośrodkowanie wybite przez zawodników Lecha na rzut rożny.

• 18. min.

Butko znów wrzuca w pole karne, ale piłkę wyłapuje Alomerović.

• 16. min.

Dani Ramirez wpada w pole karne, ten uderza, ale jest blokowany przez obrońców Lechii. Kontra rywali Lecha przerwana wyjściem poza boisko Ze Gomesa.

• 14. min.

Pietrzak dogrywa do Paixao w pole karne Lecha i ten minimalnie nie trafia! Najlepsza szansa gości w tym spotkaniu.

• 13. min.

Kolejny zablokowany strzał Tiby, Lech zebrał jeszcze piłkę i do dośrodkowania z prawego skrzydła w polu karnym nie doszedł Gytkjaer. Cofnięta Lechia, duże problemy drużyny Piotra Stokowca.

• 12. min.

Dośrodkowanie Modera wybite przez gości.

• 11. min.

Podanie do Tiby na prawą stronę i płaskie dośrodkowanie zablokowane. Kolejny rzut rożny dla poznaniaków.

• 9. min.

Butko rozkręcił akcję Lecha na prawym skrzydle, ale po dograniu w pole karne do piłki nie doszedł Gytkjaer. Później Ramirez odbija piłkę od jednego z zawodników Lechii na rzut rożny. Hiszpan źle go wykonał i gospodarze tracą piłkę.

• 6. min.

Dośrodkowanie Tiby blisko linii końcowej boiska, obrońcy Lechii wybijają, a z odległości niecelnie strzela Ramirez.

• 5. min.

Ramirez w polu karnym gdańszczan, ale stracił piłkę. Nie miał komu odegrać.

• 4. min.

Fatalna interwencja Modera po dośrodkowaniu Lechii, ale piłka szczęśliwie doleciała do van der Harta.

• 3. min.

Pierwsze minuty spokojnej gry obu drużyn.

• 1. min.

Zaczynamy spotkanie na stadionie w Poznaniu!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Za chwilę zaczynamy to spotkanie!

• Skład Lecha Poznań:

• Skład Lechii Gdańsk:

• We wczorajszym półfinale Cracovia pokonała Legię Warszawa 3:0 i jako pierwsza awansowała do finału Pucharu Polski.

Kompromitujący błąd pokazał największy problem Legii Warszawa. Musi zmienić priorytety

Dwie porażki i dwa remisy, to bilans ostatnich czterech spotkań Legii Warszawa. Wicemistrzowie Polski wypadli z rytmu i zmagają się z coraz większą liczbą problemów. Wtorkowa przegrana z Cracovią (0:3) w półfinale Pucharu Polski uwydatniła największy brak drużyny Aleksandara Vukovicia. Brak, przez który władze klubu być może będą musiały zmienić swoje priorytety.

• Witamy w relacji z drugiego półfinału Pucharu Polski - grają Lech Poznań i Lechia Gdańsk. Początek spotkania o 20:00.