Puchar Polski. Górnik Zabrze zremisował z Legią Warszawa [ZAPIS RELACJI]

1 : 1

• wtorek, 03 kwietnia 2018
  • KONIEC MECZU

90. min.

KONIEC. Górnik Zabrze remisuje z Legią Warszawa. Mistrzowie Polski mieli przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać. Rewanżowe spotkanie za dwa tygodnie, 18 kwietnia, w Warszawie. Dziękujemy za udział w relacji.

Arbiter dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

Dobre dośrodkowanie Kurzawy z rzutu rożnego. Głową strzelił Angulo, a piłka zatrzepotała w siatce... niestety dla gości, jedynie po zewnętrznej stronie.

• 89. min.

Świetna kontra Górnika! Szymon Żurkowski popędził lewym skrzydłem, minął dwóch zawodników Legii i zagrał na prawą stronę do Kądziora. Ten, w asyście dwóch obrońców, zdołał wbiec w pole karne i oddać strzał, ale Cierzniak wybił piłkę na rzut rożny.

• 88. min.

Przewinienie zawodnika Legii. Żółtą kartką ukarany Sebastian Szymański.

• 86. min.

Igor Angulo zmarnował świetną okazję na kontrę. Rafał Kurzawa przejął piłkę w środku pola i zagrał prostopadle w kierunku Hiszpana, ale ten przyjął niedokładnie, i dał sobie odebrać futbolówkę.

• 84. min.

Mocne uderzenie Szymańskiego, który zszedł do środka z lewej strony boiska. Skrzydłowy Legii strzelił jednak prosto w Loskę.

• 83. min.

Duże zamieszanie pod bramką Górnika. Szymański dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę nieudanie wypiąstkował Loska, ale obrońcy gospodarzy przyszli mu z pomocą.

• 82. min.

Kolejny rzut wolny dla Legii. Hajda faulował Krzysztofa Mączyńskiego.

• 80. min.

Doskonała okazja dla Górnika! Piłka odbiła się od jednego z obrońców Legii i spadła pod nogi Wojciecha Hajdy, młodziutki zawodnik gospodarzy znalazł się w sytuacji sam na sam z Cierzniakiem, ale strzelił prosto w bramkarza gości.

• 79. min.

Szansa dla Legii! Antolić dośrodkował z rzutu rożnego, podanie głową przedłużył Jędrzejczyk, a piłka spadła pod nogi Niezgody. Napastnik Legii zdołał oddać strzał, ale uderzenie okazało się niecelne.

• 77. min.

Górnik bliski podwyższenia prowadzenia! Kądzior zabawił się z Pazdanem, przerzucając nad nim piłkę, a następnie zmieniając kierunek biegu. Młody pomocnik gospodarzy strzelił technicznie w kierunku dalszego słupka, ale piłka minimalnie minęła bramkę Cierzniaka.

• 75. min.

Kurzawa znakomicie wykonał rzut wolny podyktowany za faul na Hajdzie. Reprezentant Polski uderzył lewą nogą nad murem, nie dając szans Radosławowi Cierzniakowi.

• GOOOOOOL

75. min.

GOOOOOOOOL! Górnik doprowadza do wyrównania, piękna bramka Rafała Kurzawy!

• 74. min.

Zmiana w drużynie gości. Jarosław Niezgoda wchodzi w miejsce Eduardo.

• 73. min.

Bardzo odważna akcja 18-letniego Hajdy. Młody piłkarz Górnika minął dwóch zawodników Legii, a trzeci z nich zatrzymał go faulem.

• 72. min.

Marcin Brosz dokonuje kolejnej zmiany. Wojciech Hajda zmienia Marcina Urynowicza.

• 71. min.

Dobra okazja dla Legii. Cristian Pasquato dośrodkował piłkę w pole karne, jeden z zawodników Legii zdołał oddać strzał głową, ale dobrze ustawiony Loska nie dał się zaskoczyć.

• 69. min.

Duże zamieszanie na boisku. Olszewski faulował Jędrzejczyka, a ten zareagował na to bardzo ostro. Popchnął rywala, a za chwilę do dwójki zawodników doskoczyli inni piłkarze. W konsekwencji całego zdarzenia Jędrzejczyk i Szymon Matuszek zostali ukarani żółtymi kartkami.

• 67. min.

Górnikowi zaczyna brakować pomysłu na grę. Gospodarze ograniczają się niemal jedynie do długich piłek w kierunku napastników, których skutecznie kryją obrońcy Legii.

• 66. min.

Zmiana w zespole Legii. Boisko opuszcza Kasper Hamalainen, a w jego miejsce wchodzi Cristian Pasquato.

• 62. min.

Kurzawa stracił piłkę w środku pola, ta trafiła do Hamalainena, który zagrał do Vesovicia. Zawodnik Legii wbiegł w pole karne i technicznym strzałem lewą nogą pokonał Tomasza Loskę.

• GOOOOOOL

62. min.

GOOOOOOOL! Legia obejmuje prowadzenie!

• 60. min.

Pierwsza zmiana w zespole Górnika Zabrze. Bartłomiej Olszewski wchodzi za Adriana Gryszkiewicza.

• 60. min.

Legia w drugiej połowie prezentuje się zdecydowanie lepiej. Przejęła kontrolę w środku pola, gdzie dobrze prezentuje się Antolić. Na skrzydłach również jest coraz groźniejsza.

• 54. min.

Dobry przechwyt Antolicia w środku pola. Pomocnik Legii popędził w kierunku bramki Górnika i został nieprzepisowo powstrzymany przez Mateusza Wieteskę, którego sędzia ukarał żółtą kartką.

• 51. min.

Znów groźnie pod bramką gospodarzy! Dobra wymiana podań Mączyńskiego i Szymańskiego, dzięki której ten drugi znalazł się w dobrej pozycji do oddania strzału. Młody skrzydłowy próbował przelobować Loskę, ale zrobił to nieco za mocno, i piłka przeleciała nad poprzeczką.

• 48. min.

Bardzo dobra akcja Legii. Środkiem pola przedarł się William Remy, który zagrał na prawą stronę do Marko Vesovicia, ten dośrodkował w pole karne, gdzie strzału "nożycami" spróbował Eduardo. Napastnik Legii nie trafił jednak w piłkę.

Gramy!

• 45. min.

Piłkarze są z powrotem na boisku. Za chwilę początek drugiej połowy.

• 45. min.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Na boisku działo się całkiem sporo. Obydwa zespoły miały swoje okazje do zdobycia bramek. W drugiej części spotkania możemy liczyć na więcej.

• 44. min.

Znakomita okazja dla Górnika! Angulo kolejny raz znalazł się w sytuacji sam na sam z Cierzniakiem, ale sędzia ponownie przerwał akcję i odgwizdał pozycję spaloną.

• 43. min.

Bardzo nieprzyjemna sytuacja. Pazdan kopnął Urynowicza w klatkę piersiową. Napastnik Górnika upadł na murawę i miał problemy z oddychaniem, ale po chwili na szczęście wrócił do gry.

• 41. min.

Kuriozalna sytuacja pod bramką Górnika! Vesović strzelił w słupek, piłka spadła pod nogi Szymańskiego, który miał przed sobą pustą bramkę, strzelił jednak bardzo niecelnie, a piłka powędrowała w trybuny.

• 40. min.

Zagotowało się w polu karnym Górnika. Eduardo płasko dogrywał w kierunku Szymańskiego, ale Loska zdążył z interwencją.

• 39. min.

Kądzior minął dwóch obrońców Legii i próbował zagrać w kierunku Angulo, ale Hiszpan nie wyczuł intencji kolegi z zespołu i za szybko wbiegł w pole karne.

• 37. min.

Świetnie zagrywał teraz Kurzawa, który dostrzegł wychodzącego na pozycję Angulo. Hiszpan przejął piłkę i znalazł się w sytuacji sam na sam z Cierzniakiem, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• 36. min.

Groźne uderzenie Szymańskiego! Młody skrzydłowy zauważył, że Loska wysunął się z bramki, i posłał wysoką piłkę w kierunku bramki Górnika. Bramkarz gospodarzy zdążył jednak z interwencją i wybił piłkę.

• 35. min.

Kolejny rzut wolny dla Legii. Gryszkiewicz faulował Artura Jędrzejczyka.

• 33. min.

Goście cały czas prawym skrzydłem. Tym razem jeden z zawodników Legii był faulowany, a sędzia podyktował rzut wolny. Ze stojącej piłki dośrodkowywał Szymański, ale jego podanie nie dotarło do żadnego piłkarza mistrzów Polski.

• 30. min.

Ależ blisko był Hamalainen! Fin urwał się Wietesce, następnie świetnie przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył z woleja na bramkę Górnika. Loska zachował jednak czujność i zdołał obronić strzał.

• 29. min.

Fatalny błąd w przyjęciu Antolicia. Damian Kądzior przejął piłkę i błyskawicznie dośrodkował do Angulo. Hiszpański napastnik nie zdołał jednak opanować piłki w asyście obrońców Legii.

• 27. min.

I znowu groźna akcja Szymańskiego. Gryszkiewicz nie trafił w piłkę, dopadł do niej skrzydłowy gości i popędził w kierunku bramki. Obrońca Górnika zdołał jednak naprawić swój błąd i wybić piłkę.

• 26. min.

Legia znów atakuje prawą stroną. Vesović zagrał prostopadle do Szymańskiego, a ten wbiegł w pole karne i próbował dośrodkować. Obrońcy Górnika zażegnali jednak niebezpieczeństwo.

• 25. min.

Nieprzepisowe zagranie Eduardo. Napastnik Legii ostro zaatakował Urynowicza przy linii końcowej boiska. Sędzia bez wahania podyktował rzut wolny dla gospodarzy.

• 24. min.

Legia próbowała dynamicznej akcji prawym skrzydłem. Vesovic zagrał do Szymańskiego, ale bez kłopotu powstrzymał go Kurzawa.

• 23. min.

Bardzo nieporadnie zagrała teraz Legia w obronie. Jędrzejczyk wycofał piłkę do Cierzniaka, a ten pod naciskiem rywali spanikował, i w ostatnim momencie zdołał wybić piłkę na aut.

• 21. min.

Kolejna świetna okazja Legii! Fantastycznym podaniem popisał się Eduardo, który dograł do Artura Jędrzejczyka. Obrońca zbyt długo czekał jednak ze strzałem, który ostatecznie został zablokowany przez jednego z obrońców Górnika.

• 20. min.

Bardzo dokładne dośrodkowanie Rafała Kurzawy. Po jego podaniu jeden z zawodników gospodarzy oddał groźny strzał, z którym jednak poradził sobie Radosław Cierzniak. Dodatkowo sędzia odgwizdał spalonego.

• 19. min.

Kolejna żółta kartka dla zawodnika Legii. Tym razem ukarany Adam Hlousek, który nieczysto powstrzymywał Szymona Matuszka.

• 17. min.

Świetna okazja dla Legii! Hamalainen wyprowadził kontratak lewą stroną boiska, następnie zagrał płaskie podanie w pole karne do Eduardo, a ten oddał strzał lewą nogą. Świetną interwencją wykazał się jednak bramkarz gospodarzy, Tomasz Loska. Dobijać próbował jeszcze Marko Vesović, ale nie zdążył dobiec do piłki przed Loską, którego ostatecznie faulował.

• 13. min.

Żółta kartka dla Michała Pazdana. Środkowy obrońca Legii ostro zaatakował Damiana Kądziora, którego uderzył łokciem.

• 12. min.

Pierwsza składna akcja Legii. Eduardo wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego Górnika, piłka trafiła do Hamalainena, a ten dośrodkował ją w pole karne. Tam jednak żaden z piłkarzy gości nie zdołał do niej dojść.

• 11. min.

Kolejny rzut wolny dla Górnika. Rafał Kurzawa posłał dośrodkowanie w pole karne Legii, ale żaden z piłkarzy zespołu Marcina Brosza nie zdołał przejąć piłki.

• 9. min.

Legia ma ogromne problemy z rozegraniem akcji ofensywnej. Gospodarze szybko podwajają krycie i doskakują do rywali, nie dając im miejsca i czasu na spokojnie skonstruowanie ataku.

• 7. min.

Kolejne ostre wejście Urynowicza. Zawodnik Górnika nieprzepisowo zaatakował bramkarza gości, Radosława Cierzniaka.

• 6. min.

Pierwszy stały fragment gry dla Górnika. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Rafał Kurzawa, ale jego podanie zablokowali obrońcy Legii.

• 4. min.

Na razie na boisku sporo chaosu. Legia próbuje przedrzeć się środkiem pola, ale pomocnicy Górnika skutecznie przerywają akcje gości.

• 2. min.

Przewinienie piłkarza Górnika. Urynowicz zbyt wysoko podniósł nogę i sfaulował Williama Remy`ego.

• 2. min.

Piłkarze Górnika od początku bardzo aktywnie. Agresywnie doskakują do rywali i szybko odbierają im piłkę.

• 1. min.

Zaczynamy!

• Piłkarze już na boisku. A na trybunach komplet kibiców. Ponad 22 000 biletów sprzedał Górnik przed dzisiejszym meczem.

• Piłkarze szykują się już do wyjścia na murawę. Za chwilę początek spotkania.

• Skład gości:

• Dzisiejszy mecz z Górnikiem może być kluczowy dla trenera Legii, Romeo Jozaka, który walczy o zachowanie swojej posady. Porażka w Zabrzu może sprawić, że Chorwat zostanie zwolniony.

Ekstraklasa. Posada Romeo Jozaka zagrożona?

Po serii nieudanych meczów posada trenera Legii Warszawa jest zagrożona. "Kolejna porażka i słaby występ może wywołać rewolucję" - czytamy we wtorkowym "Przeglądzie Sportowym".

• Dobry wieczór! Witamy w relacji pierwszego półfinałowego spotkania Pucharu Polski, w którym Górnik Zabrze na własnym boisku zmierzy się z Legią Warszawa.

1
Skład: Loska - Wieteska, Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz (60. Olszewski) - Kądzior, Żurkowski, Matuszek, Kurzawa - Angulo, Urynowicz (72. Hajda) Żółte kartki: 54. Wieteska, 69. Matuszek Bramki: 75. Kurzawa
Skład: Cierzniak - Jędrzejczyk, Remy, Pazdan, Hlousek, Mączyński, Antolić, Hamalainen (66. Pasquato), Vesović, Szymański, Eduardo (74. Niezgoda) Żółte kartki: 13. Pazdan, 19. Hlousek, 69. Jędrzejczyk, 88. Szymański Bramki: 61. Vesović