Puchar Polski. Zagłębie dalej od półfinału [ZAPIS RELACJI]

0 : 1

• czwartek, 26 października 2017
  • Korona Kielce sprawiła niespodziankę i wygrała na wyjeździe w pierwszym meczu ćwierćfinałowym z Zagłębiem Lubin 1:0. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. Zwycięskie trafienie zaliczył Górski. Rewanż 29 listopada.

• Koniec meczu. Zagłębie przegrywa 0:1 z Koroną.

Sędzia doliczył cztery minuty.

• 85. min.

Kopacz zobaczył drugą żółtą kartkę za bezsensowne przerwanie kontry. Faul taktyczny, ale poważne osłabienie dla Zagłębia.

• 82. min.

Mniej niż 10 minut do końca meczu, a Zagłębie wciąż bez pomysłu na wyrównującego gola.

• 75. min.

Piłka w bramce, ale gola nie ma, bo Janoszka w momencie podania był na spalonym.

• 67. min.

Idealna szansa na wyrównanie, ale Świerczok nie sięgnął głową piłki zagranej przez Kubickiego. Zabrakło centymetrów.

• 63. min.

Zagłębie zaczyna podkręcać tempo. Podopieczni trenera Piotra Stokowca coraz częściej pod bramką Korony.

• 57. min.

Kubicki uderzał z dystansu. Niecelnie, ale i tak zebrał brawa od nielicznej publiczności. To jedna z niewielu ofensywnych akcji Zagłębia zakończonych strzałem.

• 54. min.

Próba prostopadłego zagrania do Świerczoka znów zbyt mocna. Alomerović szybciej dopadł do piłki.

• 52. min.

Pawłowski w polu karnym, ale nie miał miejsca na oddanie strzału. Skończyło się na rzucie rożnym.

• 49. min.

Górski spóźnił się z interwencją. Żółta kartka za atak na nogi rywala.

Gramy! Czas na drugą połowę!

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Korona prowadzi 1:0 w Lubinie, co gwarantuje nam emocje po przerwie.

• GOOOOOOL

45. min.

Goooool! Świetna akcja Korony zakończona golem Górskiego. Sędzia początkowo bramki nie uznał, ale po analizie VAR zmienił swoją decyzję.

• 41. min.

Kolejni piłkarze na murawie. Soriano zderzył się z Todorovskim, znów lekarze na murawie.

• 38. min.

Strzał Rymaniaka z dystansu zatrzymuje się na szczęce Tosika. Zawodnik Zagłębia potrzebował chwili, by dojść do siebie.

• 35. min.

Kolejny ostry faul gracza Zagłębia. Tym razem Kopacz zatrzymywał Górskiego.

• 31. min.

Spóźniony Jagiełlo zaatakował Cebulę od tyłu w nogi. Sędzia bez wahania ukarał go żółtą kartką.

• 27. min.

Cvijanović odbiera piłkę przed "16" Zagłębia, strzela jednak obok bramki Polacka.

• 23. min.

bardzo ładna akcja Korony. Dośrodkowanie, piłka zgrana przez Górskiego do Soriano, który huknął wprost w Polacka.

• 18. min.

Diaw zmienia kontuzjowanego Kovacevicia.

• 15. min.

Problemy Korony. Uraz Kovacevicia. Nie będzie w stanie kontynuować gry. Schodzi z murawy utykając.

• 12. min.

Zagranie Czerwińskiego w pole karne, ale zbyt mocne, by któryś z napastników dobiegł do piłki.

• 9. min.

Rzut wolny dla Korony. Mocne dośrodkowanie w pole karne, ale piłkę wybijają obrońcy.

• 6. min.

Atak Korony, ale Polacek nie musiał się zbytnio wysilać, by zatrzymać strzał zza pola karnego.

• 3. min.

Pierwsza groźna akcja Zagłębia. Pawłowski przed szansą na bramkę. Skończyło się na rzucie rożnym.

• 1. min.

Gramy!

• W takim zestawieniu zacznie Korona: Alomerović, Rymaniak, Dejmek, Barry, Cvijanović, Kovacević, Kosakiewicz, Cebula, Miś, Górski, Soriano

• Oto wyjściowa jedenastka Zagłębia: Polacek, Todorovski, Kopacz, Jach, Czerwiński, Tosik, Kubicki, Janoszka, Jagiełło, Pawłowski, Świerczok

• Zagłębie jest trzecią drużyną Ekstraklasy, Korna jest na ósmej lokacie.

• To bez wątpienia największy hit ćwierćfinałów, bo rywalizują dwie drużyny z Ekstraklasy. W sezonie Zagłębie już raz Koronę ograło, 1:0, w pierwszej kolejce.

• W ostatniej parze ćwierćfinałowej zmierzą się dwie drużyny z Ekstraklasy. Zagłębie podejmuje Koronę.

1
Kartki: Jagiełło, Kopacz, Matuszczyk - żółta, Kopacz - czerwona Skład: Polacek, Todorovski, Kopacz, Jach, Czerwiński (Woźniak, 46.), Tosik (Matuszczyk, 46.), Kubicki, Janoszka, Jagiełło, Pawłowski (Tuszyński, 79.), Świerczok
Bramki: Górski (45.) kartki: Górski, Diaw - żółta Skład: Alomerović, Rymaniak, Dejmek, Barry, Cvijanović, Kovacević (Diaw, 18.), Kosakiewicz, Cebula, Miś (Jukić, 66.), Górski, Soriano