Puchar Polski. Pewna wygrana Legii z Ruchem Zdzieszowice [ZAPIS RELACJI]

0 : 4

• czwartek, 21 września 2017
  • W ćwierćfinale rozgrywek warszawiacy zmierzą się z pierwszoligowym Dutexem Bytovią Bytów.

• 90. min. + 3

Koniec meczu. Pewna wygrana Legii w Opolu, gdzie mistrzowie Polski pokonali 4:0 trzecioligowy Ruch Zdzieszowice.

• 90. min. + 1

Trzy minuty doliczone.

• 88. min.

Obie drużyny już wyraźnie czekają na koniec spotkania...

• 85. min.

Czapliński truchcikiem wrócił na boisko.

• 84. min.

Problemy mięśniowe ma Czapliński, to problem dla Ruchu, który wykorzystał wszystkie zmiany.

• 82. min.

I jest 4:0 dla Legii! Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, a piłkę do bramki głową skierował Dąbrowski.

• 81. min.

Szymański bliski był strzelenia gola bezpośrednio z rzutu rożnego! Do jego zagrania wyszedł Sochacki, który minął się z piłką, a ta zatrzymała się na słupku bramki Ruchu!

• 79. min.

Ładny strzał z dystansu w wykonaniu Pasquato, ale z dobrej strony pokazał się bramkarz Ruchu.

• 75. min.

3:0 dla Legii! Piłkę wycofał Kucharczyk, a precyzyjnym strzałem przy słupku bramkę zdobył Szymański.

• 73. min.

Miłosz Szczepański w miejsce Michała Kopczyńskiego.

• 69. min.

Dobra akcja Legii, podanie Szymańskiego do Sadiku jednak wybite przez obrońców Ruchu.

• 67. min.

Legia nie odpuszcza, przycisnęła rywali pressingiem, spod którego Ruchowi udało się wyjść.

• 64. min.

2:0 dla Legii! Szymański do Sadiku, a Albańczyk spokojnym strzałem pokonał bramkarza.

• 62. min.

Bardzo dobra akcja Ruchu! Z prawej strony podawał Pałach, a nad bramką uderzył Czapliński.

• 61. min.

Centrostrzał Szymańskiego Sochacki odbił ponad poprzeczkę.

• 60. min.

Sadiku w miejsce Niezgody.

• 58. min.

Niezgrabnie atakuje Ruch, ale udało mu się dostać w pole karne Legii. Akcja zakończona jednak spalonym.

• 56. min.

Pałach w miejsce Zapotocznego, czyli pierwsza zmiana w Ruchu.

• 55. min.

Potężne, za wysokie uderzenie Mączyńskiego z dystansu.

• 53. min.

Osiem minut drugiej połowy za nami i trudno powiedzieć, by Legia grała lepiej.

• 49. min.

Niezła akcja Legii, ale przy podaniu Pasquato na spalonym był Kopczyński.

• 47. min.

Słabiutkie uderzenie Zapotocznego.

Początek drugiej połowy. Jedna zmiana w Legii, zszedł Chukwu, wszedł Kucharczyk.

• 45. min.

Pierwsza połowa była tak doskonała, że sędzia nie doliczył do niej ani jednej minuty. Przerwa.

• 42. min.

Kolejne niedokładnie podanie Chukwu.

• 39. min.

Jeszcze lepszą szansę miał teraz Szymański! Po dośrodkowaniu z lewej strony legionista z siedmiu metrów uderzył wysoko nad bramką!

• 38. min.

Blisko drugiego gola dla Legii! Na bezpośredni strzał zdecydował się Szymański, a piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką!

• 37. min.

Faul Kilińskiego, rzut wolny dla Legii i szansa na uderzenie.

• 34. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego zakończone niecelnym strzałem Chukwu.

• 32. min.

Bezradny jest Ruch, niemrawa jest Legia. Nie jest to wielkie widowisko.

• 30. min.

Zagranie Niezgody do Pasquato, Włoch zdecydował się na strzał przewrotką, ale wyszło mu to dość niezdarnie.

• 28. min.

Wreszcie odważniej wyszli gospodarze. Dośrodkowanie w pole karne z lewej strony, ale tam spokojnie piłkę poza pole karne wybił Żyro.

• 25. min.

Uderzenie Pasquato zablokowane. Ruch ma problemy z utrzymaniem się przy piłce, coraz większa przewaga Legii.

• 22. min.

Ładna akcja Legii zakończona jednak niedokładnym, zdecydowanie za mocnym dośrodkowaniem Brozia.

• 20. min.

Powtórki telewizyjne pokazały, że faul na Niezgodzie był, ale przed polem karnym. Błąd sędziego.

• 18. min.

Bardzo spokojne uderzenie Łukasza Brozia i mistrz Polski prowadzi w Opolu.

• 17. min.

Rzut karny dla Legii po faulu na Niezgodzie.

• 16. min.

Na strzał z dystansu zdecydował się Moneta, jednak uderzył zdecydowanie za wysoko.

• 13. min.

Legia ma optyczną przewagę, ale na razie gra za wolno, by zaskoczyć rywala.

• 10. min.

Szansa dla Ruchu! W pole karne dośrodkował Sotor, a piłki nie sięgnął Bachor! Pierwsze ostrzeżenie dla mistrzów Polski.

• 7. min.

Kontratak Legii zakończony niedokładnym podaniem Szymańskiego do Niezgody. Coraz odważniej zaczyna grać Ruch, który w pierwszych minutach skoncentrował się tylko na obronie.

• 5. min.

Długie podanie do Czaplińskiego, ale napastnika gospodarzy spokojnie uprzedził Cierzniak.

• 3. min.

Pierwsza akcja Legii po długim rozgrywaniu piłki, strzał Niezgody odbił Sochacki.

• 1. min.

Gramy!

• Obie drużyny już na murawie, za chwilkę zaczynamy.

• Ostatnie dwa mecze ligowe Ruch Zdzieszowice zremisował po 1:1 z Zagłębiem II Lubin oraz KS Polkowice. Co ciekawe, trzecioligowcy w tym sezonie grali też w wojewódzkim Pucharze Polski, gdzie w 1/16 finału przegrali 1:3 z Agroplonem Głuszyna. Porażka ta oznacza, że Ruch nie wystąpi w przyszłorocznej edycji centralnego Pucharu Polski.

• Skład Ruchu: Sochacki - Weremko, Kiliński, Czajkowski, Polak, Wanat, Sotor, Czapliński, Bachor, Wieczorek, Zapotoczny.

• Skład Legii: Cierzniak - Broź, Dąbrowski, Żyro, Moneta - Kopczyński, Mączyński - Szymański, Pasquato, Chukwu - Niezgoda.

• Dzień dobry, zapraszamy na relację na żywo z meczu 1/8 finału Pucharu Polski, w którym trzecioligowy Ruch Zdzieszowice zmierzy się z Legią Warszawa. Mecz odbędzie się na stadionie w Opolu.

4
Skład: Sochacki - Weremko, Kiliński, Czajkowski, Polak, Wanat (76. Rudnik), Sotor, Czapliński, Bachor, Wieczorek (66. Zychowicz), Zapotoczny (56. Pałach).
Bramki: Broź (18., karny), Sadiku (64.), Szymański (75.), Dąbrowski (82.) Skład: Cierzniak - Broź, Dąbrowski, Żyro, Moneta - Kopczyński (73. Szczepański), Mączyński - Szymański, Pasquato, Chukwu (46. Kucharczyk) - Niezgoda (60. Sadiku).