Puchar Polski. Lech rozbity przez Pogoń Szczecin [ZAPIS RELACJI]

3 : 0

• środa, 09 sierpnia 2017
  • 90. min. + 4

I koniec też meczu w Szczecinie! Pogoń rozbiła Lecha 3:0 i w kolejnej rundzie zagra z Drutexem Bytovią Bytów!

• 90. min. + 2

Sytuacji sam na sam z Buriciem nie wykorzystał Nunes!

• 90. min. + 1

W Szczecinie cztery minuty doliczone.

• 87. min.

Fatalny kiks i pudło Drygasa po strzale z 16 metrów.

• 85. min.

Frączczak wyrzucony z boiska za kopnięcie Lasse Nielsena!

• 83. min.

Druga zmiana w Pogoni. Schodzi bohater - Dawid Kort. W jego miejsce Marcin Listkowski.

• 82. min.

Kartka dla Niepsuja.

• 81. min.

Pierwsza zmiana w Pogoni. Rafał Murawski w miejsce Piotrowskiego.

• 79. min.

Radut w miejsce Vujadinovicia.

• 78. min.

Źle piłkę wybił Makuszewski, Pogoń przeprowadziła szybką akcję prawą stroną, którą z bliska wykończył Kort! Pogrom!

• 77. min.

Dawid Kort, 3:0!

• 76. min.

Na trybuny odesłany też członek sztabu szkoleniowego Lecha Poznań.

• 75. min.

Coraz ostrzej na murawie, coraz więcej spięć. Po żółtej kartce otrzymali Vujadinović i Frączczak.

• 70. min.

Podwójna zmiana w Lechu. Na boisku Nicki Bille Nielsen i Nicklas Barkroth. Zeszli Maciej Gajos i Radosław Majewski.

• 64. min.

Kartki dla Gajosa i Korta. Dla pierwszego za faul, za drugiego za pyskówkę.

• 55. min.

Wyniki zakończonych już spotkań:

Drutex Bytovia Bytów 1:0 Lechia Gdańsk

GKS Bełchatów 0:3 Chojniczanka

Miedź Legnica 1:2 Sandecja Nowy Sącz

Sokół Ostróda 1:3 Górnik Zabrze

• 50. min.

Lech na razie bez pomysłu atakuje Górnika i nieudolnie próbuje odrabiać straty z pierwszej połowy.

Początek drugiej połowy w Szczecinie.

• 45. min. + 1

Przerwa.

2:0 dla Pogoni! Adam Frączczak pewnie wykorzystał jedenastkę!

• 45. min.

Rzut karny dla Pogoni! Burić faulował w polu karnym Formellę!

• 43. min.

Niecelne uderzenie Jóźwiaka z pola karnego.

• 39. min.

Z lewej strony w pole karne dośrodkował Gyurcso, błąd popełnił Burić, który nie tylko źle odbił piłkę, ale też niepotrzebnie, daleko wyszedł z bramki. Kort przejął piłkę, minął Bośniaka i strzelił do pustej bramki!

• 38. min.

1:0 dla Pogoni! Dawid Kort!

• 30. min.

Gorąca atmosfera na boisku. Sporo twardej, ale najczęściej jednak czystej gry. Teraz po kościach oberwał Gytkjaer, ale sędzia gwizdka nie użył.

• 28. min.

Kartka dla Nunesa, który przegrał pojedynek biegowy z Makuszewskim i zmuszony był do faulu.

• 24. min.

Złe dośrodkowanie Majewskiego z rzutu wolnego. Bez zagrożenia pod bramką Załuski.

• 21. min.

I znów w dobrej sytuacji przestrzelił Formella!

• 17. min.

I znowu Pogoń! Sporo miejsca miał Formella, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem, w końcu zrobił to bardzo niedokładnie.

• 15. min.

Kolejna dobra szansa dla Pogoni, która jak na razie w niczym nie przypomina słabej drużyny z ekstraklasy. Lecha uratowała doskonała interwencja Dilavera.

• 13. min.

Dośrodkowanie z prawej strony boiska, a głową groźnie uderzał Jóźwiak. Załuska wybił piłkę na rzut rożny, z którego nic jednak nie wyszło.

• 6. min.

Pogoń przycisnęła i Lech był w opałach. Gospodarze zaprezentowali ciekawą taktykę przy rzucie rożnym, niemal wszyscy zawodnicy ustawili się na linii bramkowej gości. Ostatecznie Dwali niecelnie uderzył głową.

• 3. min.

Niedokładne dośrodkowanie Nunesa.

• 1. min.

Gramy!

• Obie drużyny już na murawie, za kilka chwil początek spotkania.

• Jeszcze mały update wyników:

Miedź Legnica 1:0 Sandecja Nowy Sącz

Gola z karnego strzelił Łukasz Garguła.

• Dla Pogoni Szczecin to mecz na przełamanie. Drużyna Macieja Skorży fatalnie rozpoczęła ligę. Szczecinianie uzbierali raptem 3 punkty w 4 meczach i zajmują przedostatnią pozycję w tabeli. Lech na swoim koncie ma 7 punktów i jest na 4. miejscu.

• O godz. 20 rozpocznie się też spotkanie Zagłębia Lubin z Jagiellonią Białystok.

• Równocześnie rozgrywają się też inne mecze tej fazy. Na razie:

Drutex Bytovia Bytów 0:0 Lechia Gdańsk

GKS Bełchatów 0:0 Chojniczanka

Miedź Legnica 0:0 Sandecja Nowy Sącz

Sokół Ostróda 1:0 Górnik Zabrze

GKS Tychy 0:0 Cracovia

• Skład Lecha: Burić - Dilaver, Nielsen, Vujadinović, Kostewycz - Tetteh, Gajos - Makuszewski, Majewski, Jóźwiak - Gytkjaer.

• Skład Pogoni: Załuska - Niepsuj, Rapa, Dvali, Nunes - Piotrowski, Drygas - Formella, Kort, Gyurcso - Frączczak.

• Dobry wieczór państwu! Zapraszamy na relację na żywo z najciekawszego spotkania 1/16 finału Pucharu Polski, w którym Pogoń Szczecin podejmie u siebie Lecha Poznań.

0
Bramki: Kort (38., 77.), Frączczak (45., karny) Kartki: Nunes, Kort, Frączczak, Niepsuj - żółta. Frączczak - czerwona. Skład: Załuska - Niepsuj, Rapa, Dvali, Nunes - Piotrowski (81. Murawski), Drygas - Formella, Kort (83. Listkowski), Gyurcso (89. Kowalczyk) - Frączczak.
Lech Poznań
Kartki: Gajos, Tetteh, Vujadinović - żółta. Skład: Burić - Dilaver, Nielsen, Vujadinović (78. Radut), Kostewycz - Tetteh, Gajos (69. Barkroth) - Makuszewski, Majewski (69. Bille Nielsen), Jóźwiak - Gytkjaer.