Zawisza zdobywcą Pucharu Polski! Zagłębie przegrało finał po karnych [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 02 maja 2014
  • Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz z Pucharem Polski!

• Słyszymy "We Are the Champions" i wchodzą na trybunę piłkarze Zawiszy!

• "Przykro mi chłopaki. taka jest piłka" - powiedział Boniek i wręczył Zagłębiu medale.

• Orest Lenczyk z kwaśną miną pogratulował zwycięstwa Ryszardowi Tarasiewiczowi. A Sebastian Bonecki, którego przestrzelony karny zadecydował o zwycięstwie Zawiszy, popłakał się.

• Zbigniew Boniek zaraz nagrodzi zawodników medalami.

• PILNE

5:6 Igor Lewczuk trafia !!!!!!!!! ZAWISZA BYDGOSZCZ ZDOBYWA PUCHAR POLSKI!

• 5:5 Kaczmarek broni strzał Boneckiego!!!!!!

• 5:5 Luis Carlos trafia pod poprzeczkę

• 5:4 Guldan i Zagłębie znów na prowadzeniu!

• 4:4 Geworgian pewnie! Będzie dodatkowa seria.

• 4:3 Widanow nie myli się!

• 3:3 Alvarinho strzela w okienko!

• 3:2 Kaczmarek stanął w miejscu, a Cotra uderzył wprost w niego! Zawisza wciąż w grze!

• 3:2 Kadu bardzo pewnie. Rodić bezradny.

• 3:1 Kapitalne uderzenie Błąda! Z całej siły uderzył pod poprzeczkę, w okolice "okienka".

• 2:1 Bardzo dobre uderzenie Drygasa. Po ziemi, tuż przy słupku.

• 2:0 Piech uderza mocno pod poprzeczkę. Kaczmarek bez szans.

• 1:0 Dudek nie trafia w bramkę!

• 1:0 Bilek pewnie strzela w lewy róg bramki, a Kaczmarek rzucił się w prawy.

• 120. min.

Koniec! Zagłębie remisuje bezbramkowo z Zawiszą i w czasie regulaminowym i w dogrywce. A to oznacza, że za chwilę puchar wzniesie ta drużyna, która lepiej będzie strzelać "jedenastki"!

• 120. min.

Gorąco pod bramką Zagłębia! Strzał Kadu zablokowany!

• 117. min.

Trzy minuty do końca dogrywki. Zawisza w natarciu.

• 111. min.

Mocne wejście Przybeckiego! Uderzył z woleja, a piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką i spadła na siatkę.

• 110. min.

Zmiany w Zagłębiu: Błąd wchodzi za Abwo, a Przybecki za Kwieka.

• 107. min.

Cotra wrzuca piłkę w pole karne, a sędzia gwiżdże spalonego... Karne będą, jak nic!

• 107. min.

Rzut wolny dla Zagłębia tuż przed polem karnym. Będzie dobra okazja.

• 105. min.

Fantastyczna solowa akcja Piecha. Przedryblował Andre Micaela i kropnął z narożnika pola karnego. Ale Kaczmarek był górą.

• 105. min.

A tak bawią się dziś kibice na Stadionie Narodowym:

• 100. min.

Bonecki zmienia Curto

• 100. min.

Piech, Micael i Kaczmarek padają, jak rażeni piorunem. Zamiast gola zderzenie trzech piłkarzy.

• 95. min.

Rodić!!!! Chorwat niewątpiwie jest jedną z najważniejszych postaci tego meczu. Przed chwilą wybił piłkę zmierzającą tuż pod poprzeczkę. A strzelał głową Kadu.

• 93. min.

Przy piłce prawie cały czas Zawisza. Wrzutki w pole karne nie przynoszą jednak nic dobrego.

• 90. min. + 1

Zaczynamy dogrywkę!

• 90. min. + 2

Koniec drugiej połowy. Przed nami dogrywka!

Jeszcze jeden zryw Zawiszy. Wójcicki przebiegł z piłką dobre 40 metrów, by na koniec podać do rywala.

• 87. min.

Pierwsza zmiana w meczu. Kadu wchodzi za Petasza.

• 85. min.

Trener Lenczyk łapie się za głowę, bo co zrobił Abwo! Nie trafił w bramkę z siedmiu metrów. Powinno być 1:0!

• 77. min.

Coraz lepiej poczyna sobie Arkadiusz Piech. Dwa razy niepokoił Wojciecha Kaczmarka.

• 75. min.

Kotłuje się pod bramką Zagłębia. Piłka po akcji Drygasa odbijała się od zawodników Zagłębia jak w pinballu. Na ich szczęście, nie wpadła do bramki.

• 72. min.

Przenosimy się na drugą stronę boiska, gdzie kolejny strzał oddal Petasz. Rodić z wielkim trudem odbił futbolówkę. Ich starcia są ozdobą dzisiejszego widowiska.

• 70. min.

Ale było groźnie! Piech wyszedł sam na sam z Kaczmarkiem, ale sędzia odgwizdał minimalnego spalonego. Gola jednak i tak by nie było, bo napastnik Zagłębia uderzył nad poprzeczką.

• 65. min.

W końcu jakiś strzał Zawiszy. Dudek uderzył lewą nogą mocno, ale częściowo kopnął w murawę. W efekcie na twarzy piłkarza pojawił się grymas bólu, a piłka poturlała się w okolice bandy reklamowej.

• 62. min.

Zagłębie wygląda dużo lepiej w tym fragmencie gry. Przed chwilą Cotra wstrzeliwał piłkę w pole karne, ale czujny był jeden z obrońców Zawiszy. Po chwili uderzał na bramkę Kwiek. Futbolówka leci nad ulicami stolicy.

• 60. min.

Na boisku otwarta gra, ale bez stuprocentowych okazji bramkowych. A z innej beczki - wiemy już dokładnie, ilu kibiców przyszło na Stadion Narodowy.

• 55. min.

Do głosu zaczynają dochodził piłkarze Zagłębia. Przed chwilą dobrą akcję zrobił Cotra, ale uderzył wzdłuż bramki zamiast do niej. "Będą karne" - mruczy pod nosem jeden z naszych redaktorów podczas zmieniania tytułu na stronie głównej.

• 52. min.

Kilka obrazków z meczu:

• 48. min.

I znów groźnie pod bramką Zagłębia! Petasz na pełnej prędkości wpadł w pole karne, ale zamiast do siatki trafił w Rodicia. Bramkarz Zagłębia zwijał się z bólu, a rezerwowy golkiper już się rozgrzewał, ale Chorwat jest w stanie kontynuować grę.

Co za okazja dla Zawiszy! Rodić zaginął w akcji i Geworgian miał ogromną szansę na umieszczenie piłki w siatce. Jego uderzenie zablokował jednak jeden z obrońców.

Obie drużyny zaczynają drugą połowę bez zmian.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Zagłębie Lubin remisuje w finale Pucharu Polski z Zawiszą 0:0. Jeśli ten mecz ma być reklamą polskiej piłki to jest ona całkiem udana. Blisko 40 tys. kibiców na Stadionie Narodowym ogląda dobre, żywe widowisko, z dużą liczbą akcji z obu stron. Początkowo nie poznawaliśmy piłkarzy, bo grali w tempie, jaki w ekstraklasie zdarza się niezwykle rzadko. Dopiero pod koniec wszystko wróciło do normy, ale i tak jesteśmy zadowoleni, z tego co widzimy.

• 41. min.

Chyba za wcześniej pochwaliliśmy piłkarzy, bo ostatnie minuty są już festiwalem niedokładności. Czyżby narzucone tempo było zbyt wysokie?

• 41. min.

Dlaczego finału nie ogląda Jakub Rzeźniczak?

• 37. min.

Świetnie zabrał się z piłką Wójcicki, przebiegł z nią 20 metrów i podał do Geworgiana. Ten jednak przewrócił się tuż przed polem karnym. A wydawało się, że to będzie akcja bramkowa.

• 34. min.

Cieszy to, że na stadionie jest prawie 40 tys. kibiców, ale z drugiej strony jest dość... cicho. Przed chwila spiker zarządził meksykańską falę, ale nie do końca się udała. Duża część kibiców nie chciała brać udziału w zabawie.

W każdym razie piłkarze robią wszystko, by było jak najgłośniej. Tempo wciąż bardzo wysokie, z przyjemnością ogląda się takie spotkania polskich drużyn.

• 31. min.

Drugi strzał Petasza z dystansu i drugi bardzo dobry. Uderzył z ponad 25 metrów, ale Rodić z trudem wybił piłkę.

• 29. min.

Znów przed szansą stanął Luis Carlos. Próbował zaskoczyć bramkarza Zagłębia przewrotką, ale nie trafił w futbolówkę.

• 25. min.

Kwiek strzelił jak z armaty, ale Kaczmarek wyciągnął się jak struna i odbił piłkę. Która to już była akcja w tym meczu? Można byłoby nimi obdzielić z pięć spotkań ekstraklasy.

• 25. min.

Nic dodać, nic ująć. Szybkie tempo, dobre okazje - tak powinien wyglądać każdy mecz ekstraklasy!

• 20. min.

Przed szansą na zdobycie bramki stanął Cotra. Ale uderzył głową ok. 20 metrów nad bramką.

• 14. min.

Zagrania z obu stron oklaskuje aż 37 tysięcy kibiców. Akcję "Wszyscy na Puchar" można udać za udaną.

• 10. min.

Znów gorąco pod bramką Zagłębia. Po uderzeniu z dystansu Petasza Rodić "wypluł" przed siebie piłkę i już miał ją dobijać do pustej bramki Carlos, gdy w ostatniej chwili zjawił się Widanow i wybił ją poza boisko.

• 10. min.

A teraz Zawisza! Po doskonałym prostopadłym podaniu od Drygasa oko w oko z bramkarzem stanął Carlos. Próbował przelobować Rodicia, ale uderzył piłkę zbyt mocno.

• 6. min.

Ależ szansa Abwo! Po podaniu Piecha wpadł w pole karne i znalazł się sam na sam z Kaczmarkiem, ale bramkarz Zawiszy wybiegł natychmiast z bramki i zablokował uderzenie.

• 2. min.

Na początku meczu większe wrażenie robią piłkarze Zagłębia. Już dwa razy groźnie było pod bramką Wojciecha Kaczmarka.

• 1. min.

Zaczęli!

• Piłkarze są już na murawie, właśnie wybrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego".

• Zapraszamy na finał Puchar Polski, w którym zmierzą się Zagłębie Lubin i Zawisza Bydgoszcz. Który z zespołów zapewni sobie udział w europejskich pucharach? Mecz na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpocznie się o 18.30!