Puchar Polski. Biton poprowadził mistrzów Polski do awansu. Flota - Wisła 2:4

2 : 4
Komentarze
Od?wie?
31
Od początku spotkania Flota postawiła twarde warunki mistrzowi Polski. Znajdujący się w dobrej formie piłkarze wicelidera I ligi przeważali w pierwszej połowie meczu, a na przerwę schodzili przy wyniku 2:1. W Wiśle można było wyróżnić tylko Dudu Bitona, który rozpoczął strzelanie w Świnoujściu. Po przerwie Izraelczyk został - nie po raz pierwszy w tym sezonie - bohaterem Białej Gwiazdy.

Na początku drugiej odsłony gry Biton wykorzystał podanie Jirsaka, w kapitalny sposób ograł obrońcę i precyzyjnym strzałem wyrównał stan spotkania. Później napastnik popisał się dwiema fantastycznymi asystami. Z jego podań skorzystali Iliew i Małecki. Ten ostatni ustalił rezultat spotkania w ostatniej akcji meczu.

90. min. +4 Małecki dobija Flotę! Szybka kontra, asysta Bitona i Małecki w pojedynku sam na sam z Wesołowskim pokonuje bramkarza drużyny z I ligi. Po tym golu sędzia skończył mecz

90. min. +3 Tomasik marnuje piłkę meczową! Szybka kontra zespołu Pawlaka, dośrodkowanie w poprzek pola karnego, do piłki dobiega Tomasik i z 5 metrów kiksuje!

90. min. Biton ewidentnie faulowany w polu karnym. Gwizdek sędziego milczy...

86. min. Było blisko wyrównania! Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, Marek Niewiada wyszedł w górę niewiarygodnie wysoko, uderzył mocno głową, ale piłka przeleciała obok bramki!

80. min. Dobra akcja Floty, ale dośrodkowanie z prawej strony boiska pewnie wyłapuje Jovanić

75. min. 3:2 dla Wisły! Kapitalna akcja Bitona! Izraelczyk wpadł z piłką w pole karne, minął obrońcę, wyłożył piłkę Iliewowi, któremu pozostało wbić futbolówkę do pustej bramki. Przepiękne zagranie Bitona!

72. min. Świetna, błyskawiczna kontra Floty. W ostatniej jej fazie Tomasik dośrodkował do Nnamaniego, ale Bunoza w ostatniej chwili zmienił tor lotu piłki i zażegnał niebezpieczeństwo

65. min. Indywidualna akcja Iliewa. Serb zbiegł z piłką do środka, uderzył mocno, po ziemi i tuż przy słupku, ale Wesołowski świetnie obronił

62. min. Pierwsza odważna akcja Floty w tej połowie. Prawą stroną pomknął Ostalczyk. Zawodnik Floty ściął do środka, oddał strzał, ale jego uderzenie zablokował Paljić

58. min. Wisła próbuje strzelić trzeciego gola, Flota nie przypomina zespołu z pierwszej połowy. W ekipie Pawlaka dostrzegalna jest większa bojaźń w grze

52. min. Powinno być 3:2 dla Wisły! Jirsak kapitalnie dograł do Iliewa, ten uderzył technicznie, Wesołowski odbił delikatnie piłkę i uchronił zespół przed utratą gola. Co ciekawe sędzia nie dostrzegł interwencji bramkarza Floty i nakazał rozpocząć grę od ?piątki?.

48. min. Kolejny gol Bitona! Izraelczyk dostał dobre podanie od Jirsaka, stojąc tyłem do bramki, efektownie zastawił piłkę odwrócił się i strzałem w ?krótki róg? pokonał Wesołowskiego. Piękna akcja!

46. min. Zaczynamy drugą połowę meczu

45. min. Koniec pierwszej połowy. Wisła w opałach. Mistrz Polski był gorszym zespołem w pierwszych 45 minutach meczu. Wicelider I ligi nie przestraszył się utytułowanego rywala i choć przegrywał 0:1, potrafił strzelić dwa gole. W Świnoujściu pachnie niespodzianką...

42. min. 2:1 dla Floty! Genialne podanie Piotra Tomasika do Damiana Misana, były piłkarz Cracovii stanął w sytuacji sam na sam z Jovaniciem i z olbrzymim spokojem umieścił piłkę w siatce!

38. min. Kolejna szansa dla Floty! Dobre podanie do Misana, ten próbował przelobować Jovanicia, ale przesadził z siłą i piłka wylądowała na górnej siatce

35. min. Nunez zdecydował się na strzał z dystansu. Decyzja słuszna, wykonanie bardzo niedokładne i w efekcie piłka wylądowała na trybunach stadionu Floty

33. min. Kolejna składna akcja Wisły. Dobre podanie z głębi pola do Iliewa, a temu zabrakło centymetrów, by ubiec Wesołowskiego i podciąć nad nim piłkę. Bramkarz Floty zachował się jednak wyśmienicie - szybko wybiegł z bramki, złapał piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo

28. min. Odważna decyzja Małeckiego. Strzał z dystansu, po mokrej, śliskiej murawie. Piłka minęła bramkę Wesołowskiego o ponad metr

25. min. Potężna bomba Chyły z około 30 metrów. Piłka nie została uderzona zbyt czysto i przeleciała nad poprzeczką bramki Jovanicia

21. min. Wisła blisko drugiego gola! Przepiękna akcja - podanie lobem Nuneza do Bitona, ten strzelił z woleja, ale trafił w poprzeczkę!

17. min. Bramka dla Floty! Kapitalne dośrodkowanie w pole karne, Marek Opałacz wykorzystał gapiostwo obrońców Białej Gwiazdy, wyprzedził dwóch rywali i mocnym uderzeniem głową pokonał Jovanicia

16. min. Zobaczcie wideo - Niesamowita forma Dudu Bitona! Izraelczyk strzela wszystkie gole dla Wisły  »

13. min. Wisła zaczyna kontrolować przebieg meczu. To mistrzowie Polski częściej są przy piłce, narzucają rywalom swój styl gry

9. min. Gol dla Wisły! Świetna akcja prawą stroną, dokładne dośrodkowanie w pole karne i niezawodny Dudu Biton strzela kolejnego gola w tym sezonie. Izraelczyk jest w niesamowitej formie!

8. min. Flota nie jest przypadkowym zespołem i na pewno nie sprzeda łatwo skóry. Zespół Krzysztofa Pawlaka zajmuje obecnie drugie miejsce w I lidze i do prowadzącego Zawiszy traci zaledwie dwa punkty

5. min. Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Misan i mocnym strzałem próbował zaskoczyć Jovanicia. Piłka minęła jednak bramkę Wisły o kilkadziesiąt centymetrów

3. min. Pierwsza akcja Floty. Długie podanie do Misana, ten pognał lewą stroną boiska i nieźle dośrodkował w pole karne. Jovanić wyszedł jednak z bramki i pewnie chwycił piłkę

1. min. Sędzia rozpoczyna spotkanie w Świnoujściu

Przed meczem: To najdalszy w tym sezonie wyjazd Wisły na mecz w Polsce. - W tych rozgrywkach niespodzianki zdarzają się na całym świecie, np. rok temu przegraliśmy z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Ale tym razem chcemy takich zaskoczeń uniknąć - podkreśla trener Robert Maaskant.

Do Świnoujścia Wisła poleciała bez Osmana Chaveza (leczy lekki uraz), Radosława Sobolewskiego i Sergieja Pareiki. Pod znakiem zapytania stał też występ Davida Bitona, ale Izraelczyk jest gotowy do gry.