Półfinały odbędą się 26 maja, finał 29 maja.

Półfinały baraży: Korona Kielce - Odra Opole oraz Arka Gdynia - Chrobry Głogów.

W ekstraklasie zagrają więc Miedź Legnica i Widzew Łódź.

W barażach zagra też Chrobry, który pokonał dzisiaj Zagłębie Sosnowiec 4:0.

Arka w tym samym czasie pokonała Sandecję Nowy Sącz 2:1, jednak do awansu zabrakło jej punktu. Bezpośredniego awansu, bo gdynianie zagrają jeszcze w barażach.

Widzew wygrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1 i jest w ekstraklasie po ośmiu latach!

WIDZEW ŁÓDŹ WRACA DO EKSTRAKLASY!!!

Trzy minuty doliczone w Łodzi.

• 89. min.

Bramka dla Arki jednak cofnięta. Nie zmienia to faktu, że Widzew jest o krok od ekstraklasy. Chwila do końca.

• 85. min.

Arka prowadzi 3:0. Widzew o pięć minut od awansu do ekstraklasy.

• 82. min.

Niecelne uderzenie Rodrigueza po dośrodkowaniu Merebaszwilego z rzutu rożnego!

• 81. min.

Żebrowski z karnego. Arka prowadzi 2:0. Widzew rozpaczliwie się broni.

• 73. min.

Aż potrójna zmiana w Widzewie. Gospodarze kompletnie opadli z sił.

• 70. min.

Mocno osłabł Widzew. Gospodarze wycofani, czekają na kontry.

• 66. min.

Minimalnie niecelne uderzenie Terpiłowskiego.

• 64. min.

Podbeskidzie w ataku pozycyjnym, ale nic z niego konkretnego nie wynika.

• 63. min.

Misztal i Janota w miejsce Frelka oraz Goku. Podwójna zmiana w Podbeskidziu.

• 61. min.

Drugi gol dla Widzewa.

• 59. min.

Normann w miejsce Letniowskiego.

• 51. min.

Najpierw kapitalna interwencja bramkarza Podbeskidzia po uderzeniu Pawłowskiego z bliska. Potem jednak Kun znakomicie obrócił się z rywalem na plecach i z bliska zdobył bramkę na 2:1. Widzew w tym momencie w ekstraklasie!

• 51. min.

GOL DLA WIDZEWA!

• 47. min.

1:1 w Łodzi, 1:0 w Gdyni. W tej chwili to Arka jest w ekstraklasie!

• 47. min.

GOL DLA PODBESKIDZIA! SCALET WYRÓWNUJE!

• 45. min.

Początek drugiej połowy.

• Kwestia baraży rozstrzygnięta. Ostatnie miejsce w nich zajmie Chrobry Głogów, który prowadzi z Zagłębiem Sosnowiec aż 4:0.

• Widzew musi być jednak czujny, bo na prowadzeniu jest też Arka, która wygrywa 1:0 z Sandecją. Jakakolwiek strata punktów przez Widzew będzie oznaczała, że w ekstraklasie zagra Arka.

• Widzew jest o 45 minut od powrotu do ekstraklasy. Łodzianie prowadzą z Podbeskidziem 1:0 po golu Pawłowskiego z 5. minuty.

• 45. min. + 5

Przerwa.

• 45. min. + 3

W Łodzi zablokowane uderzenie Bilińskiego. Podbeskidzie coraz odważniejsze.

• 45. min. + 1

Marcjanik zdobywa bramkę dla Arki! Gdynianie wciąż w walce o ekstraklasę, ale muszą liczyć na to, że przynajmniej jedną bramkę zdobędzie Podbeskidzie.

• 45. min.

Pięć minut doliczonych do 1. połowy.

• 45. min.

Dośrodkowanie w pole karne, piłka wybita. Spadła jednak jeszcze na nogę Gutowskiego, ale ten uderzył za wysoko.

• 44. min.

Kartka dla Nunesa. Rzut wolny dla Podbeskidzia.

• 43. min.

Przy wyniku Chrobrego to nie ma już żadnego znaczenia, ale odnotujmy: GKS Katowice 1:0 ŁKS Łódź.

• 39. min.

Dobra akcja Podbeskidzia zakończone słabym uderzeniem Simonsena.

• 36. min.
  • 33. min.

Wymuszona zmiana w Widzewie. Zieliński w miejsce kontuzjowanego Stępińskiego.

• 30. min.

Chrobry 4:0 Zagłębie. Pogrom w Głogowie.

• 28. min.

Chrobry 3:0 Zagłębie. Emocje w walce o baraże zakończone.

• 26. min.

Kartka dla Lipskiego.

• 23. min.

Słupek po uderzeniu Lipskiego uratował Podbeskidzie! Wcześniej kilka zablokowanych uderzeń! Gospodarze napierają.

• 21. min.

Chrobry Głogów prowadzi z Zagłębiem już 2:0. Zespół z Dolnego Śląska o krok od baraży.

• 17. min.

Zamieszanie w polu karnym Widzewa zakończone faulem w ofensywie w wykonaniu Bilińskiego.

• 14. min.

Prosty błąd techniczny i taktyczny faul Mikołajewskiego. Żółta kartka.

• 13. min.

A tak padła bramka dla Widzewa.

• 10. min.

Chrobry Głogów prowadzi z Zagłębiem Sosnowiec 1:0. Przy takim wyniku, niezależnie od innych spotkań, Chrobry zagra w barażach.

• 9. min.

W Łodzi krótka przerwa. Boisko z ograniczoną widocznością po pokazie pirotechnicznym.

• 6. min.

Świetna akcja Hanouska, który zagrał prostopadle do Pawłowskiego. Ten przepchnął Rodrigueza i uderzeniem w dalszy róg pokonał bramkarza! Widzew o krok od powrotu do ekstraklasy!

• 5. min.

• 3. min.

Pierwsze zagrożenie pod bramką Widzewa. Ostre dośrodkowanie w pole karne, przysnęli gospodarze, ale do piłki nie zdążyli ani Scalet, ani Mikołajewski. Widzew jakby trochę sparaliżowany.

• 1. min.

GRAMY!

• Przede wszystkim będziemy w Łodzi, gdzie Widzew walczy o powrót do ekstraklasy po ośmiu latach.

• Konkretnie będą to mecze: Widzew - Podbeskidzie, Arka - Sandecja, Chrobry - Zagłębie oraz GKS Katowice - ŁKS Łódź.

• W naszej multirelacji będziemy informować o wszystkich wynikach, które będą miały wpływ na układ w górnej części tabeli.

• A propos dołu tabeli, to w II lidze w przyszłym sezonie zagrają Stomil Olsztyn, Górnik Polkowice oraz GKS Jastrzębie.

• Sytuacja jest więc prosta: Jeśli Widzew wygra, jest w ekstraklasie. Jeśli nie wygra, a swój mecz wygra Arka, to wtedy gdynianie wracają do ekstraklasy. Co się tyczy baraży: Sandecja i Podbeskidzie poza patrzeniem na siebie, muszą liczyć na wpadkę Chrobrego, który podejmie utrzymane już Zagłębie Sosnowiec.

• Sytuacja w tabeli wygląda tak: 1. Miedź (74 pkt), 2. Widzew (59 pkt), 3. Arka (58 pkt), 4. Korona Kielce (55 pkt), 5. Odra Opole (51 pkt), 6. Chrobry Głogów (47 pkt), 7. Sandecja Nowy Sącz (47 pkt), 8. Podbeskidzie Bielsko-Biała (45 pkt), 9. ŁKS Łódź (45 pkt).

• Co najważniejsze, obaj rywale Widzewa i Arki mają jeszcze o co grać. A mianowicie o baraże o awans do ekstraklasy. W nich zagrają zespoły z miejsc 3-6.

• I to mecze obu tych drużyn dzisiaj interesować nas będą najbardziej. Widzew podejmie Podbeskidzie Bielsko-Biała, a Arka, też u siebie, zagra z Sandecją Nowy Sącz.

• O drugie miejsce premiowane bezpośrednim awansem biją się jeszcze Widzew Łódź oraz Arka Gdynia. Pierwsi mają na koncie 59 punktów, drudzy o jeden punkt mniej.

• Najpierw fakty: w ekstraklasie jest już Miedź Legnica, która z dużą przewagą wygrała tegoroczne rozgrywki I ligi.

• Dzień dobry państwu! Cytując klasyka: nastał dzień dzisiejszy! Już dzisiaj dowiemy się, kto obok Miedzi Legnica bezpośrednio awansuje do ekstraklasy. Początek ostatniej kolejki 1. ligi już od 12:40.