Wasilewski strzelił gola MU, Borussia znów traci punkty [ZAPIS MULTIRELACJI]

• sobota, 31 stycznia 2015
  • KONIEC MECZU

KONIEC

Tym samym kończymy już multirelację. Gol Marcina Wasilewskiego w meczu z Manchesterem United był chyba najbardziej pozytywnym aspektem dnia z perspektywy polskich kibiców. Borussia po remisie z Leverkusen wciąż jest na ostatnim miejscu w tabeli, ale do końca sezonu jeszcze mnóstwo czasu, więc spadku prawdopodobnie uniknie. O tym przekonamy się jednak w najbliższych tygodniach, a tymczasem zapraszamy na kolejne relacje.

• 88. min.

Coraz więcej wskazuje na to, że nie zobaczymy dziś goli w hicie Bundesligi. Nawet Jurgen Klopp nie reaguje już zbyt żywo przy linii bocznej.

• 82. min.

W dobrej sytuacji znalazł się Bellarabi, ale uderzenie z ostrego kąta powędrowało wysoko nad bramką

• 75. min.

Przed fantastyczną szansą stanął Castro, ale będąc oko w oko z bramkarzem BVB przelobował nie tylko golkipera rywali, ale i bramkę.

• 69. min.

Kolejna próba Borussi, Reus uderza z osiemnastu metrów, piłka odbija się jeszcze od Gintera, ale zamiast w kierunku bramki, zmierza za linię końcową.

• 57. min.

Wciąż bez goli, Leverkusen krąży i krąży wokół pola karnego Borussii bez większego pomysłu na stworzenie sobie sytuacji. Pochwalić też trzeba defensywę gości, która w porę odczytuje zamiary rywali i za wczasu likwiduje zagrożenie.

• 47. min.

Reus miał znakomitą szansę po błędzie defensywy rywala, ale uderzył wprost w bramkarza.

• 45. min.

W przerwie Subotić wchodzi na boisko za Piszczka.

• 40. min.

Hummels wybija piłkę z linii bramkowej, wciąż bezbramkowy remis!

• 31. min.

Brzydki faul Schmelzera tuż przed polem karnym, żółta kartka, ale okazja nie zostaje wykorzystana. Chalhanoglu uderza wprost w bramkarza.

• 28. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka odbita zawisła bardzo wysoko i trafiłą przed pole karne, tak w końcu dopadł do niej Sahin, ale uderzenie z dystansu nie było nawet bliskie celu.

• 19. min.

Spokojniej na stadionie Bayeru, w końcu podanie do Bellarabiego, ale ten nie zdołał opanować piłki. Wciąż bez goli.

• 13. min.

Immobile wyskoczył jak z procy i pędził na bramkę i pewnie znalazłby się w sytuacji sam na sam z Leno, gdyby nie fakt, że bramkarz Leverkusen również od razu ruszył na piłkę i wyłapał ją na linii szesnastego metra.

• 10. min.

Teraz to gospodarze próbują, a konkretnie Calhanoglu, którego indywidualna akcja została jednak powstrzymana przez Hummelsa.

• 7. min.

Borussia wciąż w ofensywie, ale ma spore problemy ze stworzeniem sobie stuprocentowych szans. Bayer szczelnie broni od pierwszych minut i czeka na swoje okazje.

• 29. min.

Nieważne, że murawa nie nadaje się do gry i wygląda jak po czterech dniach deszczu. Mario Mandżukić dokłada kolejne trafienie i Atletico już w 30 minucie prowadzą trzema bramkami.

• 23. min.

Mario Mandżukić strzela bramkę dla Atletico! Trochę przypadkowo goście w ogóle weszli w posiadanie piłki, Griezmann dośrodkował, a Mandżukić nie pomylił się przy strzale.

• 8. min.

Warto też zajrzeć do Anglii, gdzie Chelsea zmierzy się z Manchesterem City. Mecz ten możecie śledzić w osobnej relacji

• Oto wyniki pozostałych spotkań Premier League:

Crystal Palace 0-1 Everton

Liverpool 2-0 West Ham

Stoke 3-1 QPR

Sunderland 2-0 Burnley

West Brom 0-3 Tottenham

• 87. min.

Koniec spotkania na Old Trafford. Manchester United pokonał Leicester, ale dla nas najważniejsze było trafienie Marcina Wasilewskiego, które jednak nie zmienia faktu, że trzy punkty zostają w Manchesterze.

• 87. min.

Leicester próbuje pójść za ciosem, ale na szczęście dla gospodarzy wszystkie strzały omijają bramkę De Gei.

• 80. min.

Trafienie Wasilewskiego to pierwsze trafienie Polaka w Premier League od 23 lat.

• 73. min.

Manchester United cofa się do obrony? Robin van Persie schodzi z boiska, w jego miejsce wchodzi Paddy McNair, a podopieczni Louisa van Gaala chyba skupią się już głównie na utrzymaniu wyniku.

• 61. min.

Koniec poszczególnych spotkań w Bundeslidze. Przedstawiamy wyniki zakończonych meczów:

Freiburg 4-1 Frankfurt

HSV 0-2 Koln

Mainz 5-0 Paderborn

Schalke 1-0 Hannover

Stuttgart 0-1 Borussia M.

Jednocześnie przypominamy, że na najciekawsze spotkanie, czyli starcie Bayeru Leverkusen z Borussią Dortmund wciąż czekamy.

• 61. min.

Leicester ruszyło z kontrą, Ulloa był blisko znalezienia się sam na sam z De Geą, ale w kluczowym momencie Rojo go wyprzedził. Napastnik gości próbował jeszcze wymusić rzut karny, ale nieskutecznie.

• 88. min.

Powoli zbliżają się do końca mecze w Bundeslidze, a tam Mainz wciąż dosłownie znęca się nad Paderborn. Przed chwilą na 5-0 z rzutu karnego strzelił Geis.

• Jeśli chcecie być na bieżąco z tym, co dzieje się na skoczni w Willingen, gdzie Polacy walczą w konkursie drużynowym, to spieszymy z informacją, że Polacy spadli na ostatnie miejsce po dyskwalifikacji Kamila Stocha.

ZAJRZYJ DO RELACJI TUTAJ

• 51. min.

Januzaj wbiega w pole karne, dośrodkowuje, ale wprost w ręce bramkarza Leicester.

Manchester spokojnie rozpoczął drugą połowę. Pozwolił gością nieco odważniej zaatakować, ale póki co bez konkretnych efektów.

Tymczasem w Niemczech kolejna bramka dla Koln w meczu z HSV.

"Czerwone Diabły" wydają się mieć spotkanie pod kontrolą, ale nie zapominajmy, że w jesiennym spotkaniu obu tych drużyn to Leicester wygrało 5-3, więc jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Początek drugich połów na poszczególnych angielskich boiskach.

• 45. min.

Przerwa na Old Trafford i w innych spotkaniach Premier League, a także na Santiago Bernabeu. Przypomnijmy komplet wyników:

Liverpool 0-0 West Ham

Manchester Utd 3-0 Leicester

Stoke 2-1 QPR

West Brom 0-2 Tottenham

Real Madryt 2-1 Real Sociedad

• 44. min.

Marcin Wasilewski nie będzie dobrze wspominał tego dnia. Leicester traci trzecią bramkę, a tym razem bramkę dla gospodarzy strzela kolega obrony z Polaka. Samobój głową Morgana.

• 31. min.

W mniej ważnych dla układu czołówki tabeli meczach również zmiany wyników:

Stoke 2:0 QPR

West Brom 0:2 Tottenham

• GOOOOOOL

31. min.

2-0, Manchester znacznie przyspieszył tempo, a drugą bramkę strzelił Falcao, któremu mocno pomógł w tym... Wasilewski. Wślizgiem chciał wybić piłkę z okolic linii bramkowej, ale nabił nią Kolumbijczyka i piłka znalazła się w siatce.

• 28. min.

Przechwyt Blinda, chwilę później Holender cudownie przelobował linię obrony, piłka spadła wprost pod nogi van Persiego, który dał prowadzenie Manchesterowi United strzałem tuż przy słupku!

• 21. min.

Długo kombinowali przed polem Karnym piłkarze "Czerwonych Diabłów", w końcu na strzał z woleja zdecydował się Angel Di Maria, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• 11. min.

Początek meczu na Old Trafford nieco chaotyczny, obie drużyny bardzo asekuracyjnie w ataku, zostawiają w defensywie sporą liczbę piłkarzy, przez co spotkanie póki co nie jest najłatwiejsze do oglądania.

• Rozpoczęły się mecze w Premier League, czy Wasilewski zatrzyma van Persiego, Falcao i spółkę?

• Od 15:30 trwa pięć spotkań w Bundeslidze.