Liga Europejska. Villarreal zwycięskie, ale Porto w finale

3 : 2
Komentarze
Od?wie?
35
90. min. Koniec meczu. FC Porto w finale!

88. min. Przez ostatnie minuty w meczu dzieje się niewiele.

85. min. Marco Ruben padł w polu karnym i domagał się rzutu karnego. Ale faulu nie było. Ruben się poślizgnął.

83. min. Alvaro Pereira założył "siatkę" rywalowi i dośrodkował z lewego skrzydła, ale... do nikogo.

80. min. Gol dla Villarreal! Giuseppe Rossi podbiegł, zwolnił, poczekał aż Helton rzuci się w prawo i kopnął w lewo. Bramkarz Porto przekonywał sędziego, że rywal wykonał rzut karny nieprawidłowo, na dwa tempa, ale ten nie zmienił decyzji.

78. min. Rzut karny dla Villarreal. Cani świetnie zagrał do Marco Rubena w pole karne, a ten został powalony przez Otamendiego.

75. min. Gol dla Villarreal! Po dośrodkowaniu Caniego Capdevila zgubił obrońców i z bliska huknął co sił w nodze. Helton miał piłkę na rękach, ale nie zdołał jej zatrzymać. Chwilę wcześniej podobną okazję zmarnował Marchena, który został zablokowany.

71. min. Ach jak dobra okazja dla Porto. Koronkowa akcja Falcao i Jamesa. Dwaj Kolumbijczycy, wzajemnie podając sobie piłkę, wywiedli w pole całą obronę Villarreal. Ostatecznie James, stojąc przed bramkarzem rywali, kopnął lekko, prosto w jego ręce.

69. min. Na boisku zrobiło się nudno. Villarreal próbuje atakować, ale nie daje sobie rady z obrońcami Porto tak dobrze, jak w pierwszej połowie.

64. min. Porto nie atakuje, ale gdy ma okazję, jest groźne. Freddy Guarin z rzutu wolnego z ponad 30 metrów od bramki trafił w poprzeczkę

60. min. Fernando nie będzie mógł kontynuować gry. To efekt faulu sprzed kilku minut gdy pomocnika Porto faulował brutalnie Bruno Soriano.

57. min. Rossi wbiegł w pole karne z lewej strony. W jakiś sposób znalazł lukę między nogami obrońców i podał przed bramkę. Zaskoczył wszystkich, w tym Nilmara, który nie trafił w piłkę.

56. min. Wspaniały strzał Cazorli sprzed pola karnego i jeszcze lepsza robinsonada Heltona.

54. min. Villarreal cały czas atakuje. FC Porto atakować nie musi.

48. min. Gol dla Porto! I znów Falcao pogrążył Villarreal. Hiszpanie już nie dadzą rady strzelić sześciu goli! Falcao wykorzystał podanie z lewego skrzydła i strzelił obok bezradnego bramkarza.

47. min. świetna akcja Nilmara, ale Helton odbił piłkę. Potem mineło się z nią dwóch napastników Villarreal.

46. min. Gramy po przerwie.

45. min. Koniec pierwszej połowy.

44. min. Świetna okazja dla Hulka. Napastnik Porto wbiegł między dwóch obrońców i chciał strzelić obok interweniującego Diego Lopeza, ale bramkarz Villarreal obronił strzał podeszwą buta.

40. min. Gol dla Porto! Przedziwna sytuacja! Hulk biegł 30 metrów od bramki i zdecydował się na strzał. Piłka zaplątała się pod nogami stojącego w polu karnym Musacchio, podskoczyła do góry i skręciła. Zupełnie zmyliła rzucającego się w drugą stronę Diego Lopeza.

35. min. Znów przedziwna sytuacja. Falcao próbował kopnąć rywala, ale nie dostał nawet żółtej kartki. Sędzia skonsultował się z liniowym i podjął decyzję, by nie karać piłkarza.

32. min. Ależ okazja dla Villarreal! Cazorla podał w pole karne do Rossiego, który strzelił obok bramkarza Porto, ale też obok bramki.

29. min. Znów przerwa w grze. Rodriguez trzyma się za nogę i pokazuje, że nie może kontynuować gry. W tym czasie jego koledzy kłócą się z sędzią i rywalami, którzy nie przerwali gry.

26. min. Żółta kartka dla Falcao, a powinna być czerwona bo napastnik Porto po rzucie rożnym kopnął jednego z obrońców Villarreal w krocze. Nikomu nic się nie stało, ale sędzia po konsultacji z asystentami potraktował napastnika bardzo łagodnie.

23. min. Rossi długo szukał sobie miejsca do strzału z linii pola karnego. Gdy już znalazł, strzelił wprost w ręce Heltona. Ale Villarreal przeważa.

20. min. Bardzo aktywny w tym meczu Marco Ruben tym razem uderzał z ostrego kąta. Piłka przeleciała obok lewego słupka bramki Porto.

17. min. Gol dla Villarreal! Doskonała akcja gospodarzy! Marco Ruben dostał podanie z lewej strony pola karnego. Zagrał płasko przed bramkę Heltona wprost na nogę Caniego, który uderzył obok bezradnego bramkarza gości.

16. min. Jeśli Porto atakuje, to tylko 2-3 piłkarzami. Przed momentem Cristian Rodriguez łatwo stracił piłkę przed polem karnym Villarreal, bo nie miał komu podać.

13. min. Gra toczy się cały czas na połowie Porto. Przed momentem Rossi wpadł w pole karne, ale tuż przed dwoma obrońcami Porto... poślizgnął się.

10. min. Znów okazja dla gospodarzy. Ruben zagrał w pole karne do Rossiego, ale minimalnie zbyt mocno. Rossi nie sięgnął piłki.

7. min. Świetna akcja Villarreal. Nilmar przed polem karnym rywali podał do Caniego, który atomowym strzałem chciał pokonać Heltona. Bramkarz z Portugalii koniuszkami palców wybił piłkę zmierzającą w okienko jego bramki.

4. min. W odpowiedzi szybka kontra Porto i strzał Rodrigueza minimalnie przelatuje obok słupka bramki Villarreal. Po chwili Marco Ruben uderzył nad poprzeczką bramki Porto.

3. min. Villarreal zaczął z animuszem. Nilmar wrzucił piłkę z prawego skrzydła w pole karne, ale Helton był szybszy niż napastnicy gospodarzy.